خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 124
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ariyusin نمایش پست ها
      شکست شکست شکست پیروزی...
      یادم میاد زمانی که پیش دانشگاهی بودم و اولین سالی بود که قرار بود با کنکور رو به رو بشم با اینکه همیشه جزو شاگرد های ممتاز و نفرات اول کلاس بودم و معدل تقریبا خوبی هم داشتم خیلی سردرگم عمل میکردم.هیچ وقت نتونستم برنامه مشخصی برای خودم بریزم درواقع اصلا دید و تجربه ای نسبت به کنکور نداشتم.برنامه مدرسه از یک طرف و برنامه آزمون ها هم از طرف دیگه حسابی کلافم کرده بود.متاسفانه نمیتونستم به هیچ مشاوری اعتماد کنم و از هر برنامه ای فقط یکی دو هفته رو انجام میدادم و برنامه رو رها میکردم.حدودا بهمن ماه بود که همراه با موج بسیار مرسومی که بین بچه های سال چهارم راه میوفته کنکور رو گذاشتم برای "کنکور سال بعد"و به کلی درس رو کنار گذاشتم.سال بعدی که فکر میکردم قراره معجزه بشه.منی که معدل سال سومم ۱۹ بود معدل سال چهارمم از ۱۱ بیشتر نشد.رتبه کنکورم ۶۰ هزار شد.تابستون سال بعد ریگه همه چیز فرق کرده بود.ایتقدر در گوشم خونده بودند که تو حالا یک فارغ التحصیل هستی و "وقت زیاد"ی داری که پر شده بودم از اعتماد به نفس کاذب.حالا دیگه درس نمیخوندم و فقط به خودم میگفتم "حالا وقت هست".روز هارو به سرخوشی میگذروندم تا اینکه از خواب زمستونیم بیدار شدم،اما متاسفانه خیلی دیر.با حجم عظیمی از درس های نخونده رو به رو بودم.حتی نمیتونید تصور کنید چه استرسی سراسر زندگیم رو فرا گرفته بود.وحشت محض بود‌.به جرات میتونم بگم اون مدت بدترین و کذایی ترین روز های عمرم بود.سالی که قرار بود سال موفقیتم باشه کابوس شد.حالا دیگه میخواستم درس بخونم اما دیگه استرس نمیذاشت.جمله ی "مگه میشه این همه مبحث رو بخونم؟" یک سره توی ذهنم تکرار میشد.حتی کارم از استرس به بیمارستان کشیده شد.اون سال نحس هم تموم شد و رتبه کنکورم ۴۰ هزار شد!از همه بیشتر ناراحتی خانوادم زجرم میداد.دیگه تصمیم گرفته بودم یک سال مثل آدم زحمت بکشم و قبول بشم.همه همکلاسی هام دیگه دانشگاه رفته بودند و دیگه هیچکس حمایتم نمیکرد.همه میگفتن مگه چند سال جوون هستی ول کن کنکورو برو دانشگاه آزاد.اما نمیتونستم‌.نمیتونستم قبول کنم نتیجه ی ۱۲ سال درس خوندنم منتهی بشه به یه رشته ی بدون کنکور دانشگاه آزاد.یادمه از همون روز کنکور شروع کردم به خوندن برای کنکور سال بعد.حالا یه مشکل جدید داشتم."آیا اصلا من میتونم قبول بشم؟"سوالی که ار روز از خودم میپرسیدم.ته دلم از کنکور میترسیدم.درس میخوندم خیلی هم درس مبخوندم اما پیشرفتی نداشتم.این دو سال حتی یکبار هم زیست رو تموم نکرده بودم درس هایی مثل عربی هم کاملا فراموشم شده بود.حسابی روحیمو باخته بودم و فکر میکردم قبول شدن تو رشته های تاپ فقط کار"آدم های خاص با امکانات خاصِ"!همون سال بود که متوجه شدم یکی از دوستانم که اتفاقا در دوران راهنمایی همیشه درسش از من پایینتر بود با رتبه دو رقمی دانشگاه شریف قبول شده.اولش سرخورده شدم اما بعدش حسابی باهاش صحبت کردم،فهمیدم تنها دلیل موفقیتش"خودباوری و تلاش زیاد"ش بوده.تغییر کردم.سعی کردم این دید و خودباوری رو در خودم القا کنم.کم کم باورش کرده بودم که "منم میتونم".حالا با امید روز و شب درس میخوندم حتی وقت سر خاروندن هم نداشتم.رتبه کنکورم ۴۸۰۰ شد.راضی بودم چون فکر میکردم بهتر از این نمیشد.اما قانع نبودم من دیگه نصف بیشتر راه رو رفته بودم باید موفقیتم رو تکمیل میکردم.دیگه همه تجربه هارو داشتم‌.تجربه ای که میتونستم از مشاورینم بگیرم خودم بدست اورده بودم اما بابتش ۳ سال عمرمو داده بودم.پس باید به سرانجام میرسید.با وجود مشکلاتی که برام پیش اومد همه تلاشم رو کردم و در نهایت به چیزی که میخواستم رسیدم:دندانپزشکی همدان
      دوستان کنکوری این داستان کنکور من بود.فقط خواستم بدونید"کنکور سال بعد"یا"وقت زیاد"یا"حالا وقت هست"یا"مگه میشه این همه مبحث رو بخونم؟"یا"اصلا من میتونم قبول بشم؟"یا"آدم های خاص با امکانات خاص"فقط تفکرات پوچ دوران کنکوره که نباید منحرفتون کنه.سعی کنید توی مسیر کنکور از کسی که این راه هارو رفته کمک. بگیرید و بدونید که با"خود باوری و تلاش زیاد"میشه موفق شد و هر روز با خودتون تکرار کنید:
      "منم میتونم"
      رضا رهگشا.دندانپزشکی همدان
      بالاخره سال آخر ترک کرده !!! آفرین

2. Top | #32
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl96 نمایش پست ها
      سلام.
      من نمیدونم این که میگید تو 40 رو میشه فلان رتبه رو آورد یا اون یکی میگه نمیشه آورد یعنی چی آخه !!!!
      اگر کسی میگه میشه براساس توانایی های خودش میگه ....اون یکی میگه نمیشه بازم براساس توانایی و پایه خودش میگه !!!
      هیچ فرمول خاصی نداره که یکی به اون یکی بگه میشه یا نمیشه....
      رتبه ما رو درصد هامون تعیین میکنه...
      در مورد درصد ها هم من چیزی از خودم نمیگم فقط از استاد افشار نقل قول میکنم ،ایشون تو کانالشون گفتن اگر یکی صفر صفر هم باشه تو این تایم اگر واقعا واقعا بخونه(نه اینکه ادا اصول در بیاره !!!) اگر واقعا بخونه اختصاصی ها بین 30تا35 و عمومی ها بین 45تا50 میتونه بیاره که تو منطقه 3 میشه حدود 6هزار ...!
      حالا رو این درصدا فکر کنید اگر تونستید این درصدارو تو کنکور کسب کنید پس اون رتبه مال شماست....

اخه جالبه
      پارسال که سوم بودم یه بار رفته بودم تو این تاپیکای دو ماه
      مونده پزشکی میارم یا نه ؟ بعد اونجا ادم خوبا میگفتن اره
      ادم بدا میگفتن نه یه بحثی هم بینشون پیش امد
      بعد من اومدم نظر بدم کلی افتادن سرم و کوبوندنم
      یادمه یکی از کاربرا بهم گفت ادما با تلاش زیاد و تو بازه زمانی
      کم بهترین نتیجه رو میگیرن ...منم دیگه هیچی نگفتم
      یه سال گذشت
      جالبه همون خانومی که اون حرفو بهم زد باز مونده بود پشت
      کنکور جالترش اینه که امسال سومین کنکورشه و جالبتر از اون اینه که سهمیه 25 درصدم داشت
      پارسال هیچ کدوم از اون بچه ها که این همه ادعا داشتن نتونستن حامد یگانه که سردستشون بود هم امسال این چندمین کنکورشه

نمیدونم اسمشو چی بزارم نه به اینکه یکی از بهمن ول میکنه درسو ....نه به این که یکی 40 روز مونده از صفر میخواد پزشکی بیاره
      اخه بیشتر اینایی که دارن درباره شروع از 40 روز حرف میزنن
      پشت کنکورین
      کلام اخر اینکه نا امید شدن و ول کردن درس تو هر بازه ای اشتباهه حالا تو فرصت باقی مونده هر چی توان دارید بزارید
      فوقش اینه اگه سال بعد خواستین کنکور بدین اماده ترین
      من این متنو برای دل خودم نوشتم از پارسال تو گلوم گیر کرده بود

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tolkien نمایش پست ها
      اخه جالبه
      پارسال که سوم بودم یه بار رفته بودم تو این تاپیکای دو ماه
      مونده پزشکی میارم یا نه ؟ بعد اونجا ادم خوبا میگفتن اره
      ادم بدا میگفتن نه یه بحثی هم بینشون پیش امد
      بعد من اومدم نظر بدم کلی افتادن سرم و کوبوندنم
      یادمه یکی از کاربرا بهم گفت ادما با تلاش زیاد و تو بازه زمانی
      کم بهترین نتیجه رو میگیرن ...منم دیگه هیچی نگفتم
      یه سال گذشت
      جالبه همون خانومی که اون حرفو بهم زد باز مونده بود پشت
      کنکور جالترش اینه که امسال سومین کنکورشه و جالبتر از اون اینه که سهمیه 25 درصدم داشت
      پارسال هیچ کدوم از اون بچه ها که این همه ادعا داشتن نتونستن حامد یگانه که سردستشون بود هم امسال این چندمین کنکورشه

نمیدونم اسمشو چی بزارم نه به اینکه یکی از بهمن ول میکنه درسو ....نه به این که یکی 40 روز مونده از صفر میخواد پزشکی بیاره
      اخه بیشتر اینایی که دارن درباره شروع از 40 روز حرف میزنن
      پشت کنکورین
      کلام اخر اینکه نا امید شدن و ول کردن درس تو هر بازه ای اشتباهه حالا تو فرصت باقی مونده هر چی توان دارید بزارید
      فوقش اینه اگه سال بعد خواستین کنکور بدین اماده ترین
      من این متنو برای دل خودم نوشتم از پارسال تو گلوم گیر کرده بود
      ینی الان کنکوری هستید؟؟؟

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin6 نمایش پست ها
      با سهمیه 25درصدی سومین سالیه که کنکور میده؟؟؟ اون دیگه عجب نخبه ای بوده
      اره تازه الانم تو همین تاپیکا دیدمش هنوزم دنبال پزشکی در دوماهه

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Abcdefgh نمایش پست ها
      ینی الان کنکوری هستید؟؟؟
      یس

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با توجه به اینکه استارتر اول متنش سه بار نوشت شکست و
      بعد پیروزی
      میشه این نتیجه رو گرفت که چهار بار کنکور داده

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اره تازه الانم تو همین تاپیکا دیدمش هنوزم دنبال پزشکی در دوماهه
      یعنی چی ادما با تلاش تو بازه ی زمانی کم موفق میشن ؟حتمن که نباید وقت کم باشه ...با سهمیه ی 25 درصد هیچ کس پشت کنکور نمیمونه ..مطمنی سهمیه داره ؟شایدم بنده خدا خیلی مشکل داشته .یه ذره درکش میکنم
      در مسیر دستیابی به اهدافتان زندگی شما را حتما می ازماید
      یکی از اولین ازمون ها این است که شما را با درد و رنج مواجه می کند .
      به قدری سخت خواهد بود که گریه خواهید کرد این بخشی از مسیر موفقیت است

اگر نمی توانید درد و رنج را تحمل کنتید همین الان کنار بکشید .....

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2015 نمایش پست ها

یعنی چی ادما با تلاش تو بازه ی زمانی کم موفق میشن ؟حتمن که نباید وقت کم باشه ...با سهمیه ی 25 درصد هیچ کس پشت کنکور نمیمونه ..مطمنی سهمیه داره ؟شایدم بنده خدا خیلی مشکل داشته .یه ذره درکش میکنم
      الان یه کارنامه سهمیه ای رو ببینی که پزشکی قبول شده خندت میگیره طرف با 60 هزار کشوری قبول شده دیگه نمیگم روزی 4 _5 ساعت بخونه روزی فقط 2 ساعت اونم فقط عمومی حله
      اره مطمعنم تو یکی از تاپیکا گفته بود اسمشم اگه بخوای بهت میگم

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان یه کارنامه سهمیه ای رو ببینی که پزشکی قبول شده خندت میگیره طرف با 60 هزار کشوری قبول شده دیگه نمیگم روزی 4 _5 ساعت بخونه روزی فقط 2 ساعت اونم فقط عمومی حله
      دقیقا ...منم کارنامه شونو دیدم ..اصلا مثل 5درصدیا نیستن ....دلم واسه مریضهایی که پیش این دکتر ها میرن میسوزه ...البته استثنا هم داره ..مثلا دوستم با سهمیه 25درصد پزشکی میخونه اونوقت تو دانشگاه از نظر رتبه و نمره بالاترین نمره رو میاره ...هر چند این استثناهستش ....اما باز دلم یجوری میشه کسی با 25درصد پزشکی میگیره .راستی اسمشم تو امتیاز بهم بگو ..شاید بشناسم
      در مسیر دستیابی به اهدافتان زندگی شما را حتما می ازماید
      یکی از اولین ازمون ها این است که شما را با درد و رنج مواجه می کند .
      به قدری سخت خواهد بود که گریه خواهید کرد این بخشی از مسیر موفقیت است

اگر نمی توانید درد و رنج را تحمل کنتید همین الان کنار بکشید .....

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من کارنامه یه نفرو تو سایت گزینه 2 دیدم عمومی 30 تا40 زیست 10 فیزیک شیمی ریاضی 20 تا 30 فیزیوتراپی قبول شد من دیدم تا نیم ساعت تو هنگ بودم

11. Top | #41
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فکر کنم سال ۹۱ ظرفیت ها ۷به سه بودش که سه تا دختر قبول میشد ۷تا پسر من قبولی پزشک اراک پسر سال ۹۰میشناسم که رتبه اش ۴۰۰۰بود

12. Top | #42
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      البته الانم تو رشته تجربی سهمیه پسرها تقریبا دوبرابر
      هست ، هر کی یه ذره جدول ضرب بلد باشه میفهمه
      تعداد داوطلبای دختر تجربی دوبرابر پسرهاس،پس عملا
      سهمیشون نصفه!
      به خوبی ات چنگ بزن

13. Top | #43
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammar77 نمایش پست ها
      ؟؟
      سلام دوست عزیز تقریبا بعد از کنکور پارسال بود کارناممو توی همین سایت گذاشتم میتونی توی پست های بگردی پیداش میکنی،از همون کانالی هم که متنمو خوندی به ادمینش پیام بده میتونی شماره خودم رو ازش بگیری،وویس های زیادی هم اونجا گذاشتم که انشالله فرصت بشه اینجا متنشونو میتویسم دوستان استفاده کنند

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگه هیچی نخونده باشی تو 40 روز زیر 10 هزار نمیتونی بیاری
      کاری به استثناها ندارم فوقش یه نفر تو 10000 بتونه این کارو بکنه

استارتر میشه بگی الان دقیقن چند بار کنکور دادی اخه کنکور سومتو گفتی 4800 شدی با این رتبه فکر نکنم بشه دندون همدان اورد یعنی چهار بار کنکور دادی؟
      ۴ سال،از سال ۹۳ تا ۹۶

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببخشید من کنجکاو شدم روش 40 روزه خوندن و 5000 اوردنو بدونم میشه راهنماییم کنین یه برنامه بدین چیارو بخونم و اینا و چه درصدایی بزنم تا این رتبه رو بیارم

استارتر کارنامتم قربون دستت
      کارنامم رو قبلا توی همین سایت توی ثاپیک های مربوطه گذاشتم،فرصت کنم دوباره میذارمش ولی توی پست هایی که گذاشتم سرچ کنید پیداش میکنید

صفحه 3 از 9 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن