خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 44
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

** درخواست کمک مهم از پشت کنکوریا و دانشجوکنکوریا و فارغ التحصیلا **

به نام خدا
      اول از همه خسته نباشید صمیمانه به همه ی کنکوری های 97 که سکانس های آخر کنکور رو در حال طی کردنند و ان شاءالله هر کس به مقدار تلاشش و زحمتی که کشیده به هدفش برسه و تابستون امسال رویایی ترین تابستون کل زندگیش بشه و همه راضی و خشنود باشند

اما از بحث مون خارج نشیم
      هونطور که تو عنوان هم نوشتم درخواست کمک دارم راجب یه موضوع مهم از کسایی که شاید مث من یه روزی این مشکل واسشون پیش اومده و ملموسه واسشون و از همه مهمتر اطلاع موثق و درستی راجبش دارن و بهم میدن که خدایی نکرده در آینده مثل اون دوست خوبمون یاسین جان که با تلاش و زحمت فراوون تونسته بود سال 95 دندون شهید بهشتی بیاره اما از سر حکمت ( خدا گر ز حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری ) کار نظام وظیفش به مشکل خورد و نتونسته بود معافیت تحصیلی بگیره و مجبور شد بره سربازی و امسال اومده که بترکونه کنکور رو و دوباره به اون چیزی که شایسته هستش برسه . ( ان شاءالله )

دوستان من متولد اوایل مرداد ماه 1377 هستم ( 3 مرداد 77 ) تا الان که دارم باهاتون حرف میزنم دیپلم کامل رشته تجربی دارم که در امتحانات نهایی خردادماه 1394 با معدل کتبی نهایی 14/36 و معدل کل 16/25 دیپلمو گرفتم.
      امتحانای نهایی پیش دانشگاهی رو هم با معدل کتبی نهایی 10/19 سپری کردم و مدرک پیش دانشگاهی رو هم 30 ام دی ماه 1395 ( 1395/10/30 ) از مدرسه بزرگسالان آموزش از راه دور گرفتم. ( چون درس شیمی رو تو پیش دانشگاهی که داخلی ام هستش و نهایی نبود خرداد تجدید شدم ، شهریور هم دوباره نمره نیاوردم تا اینکه برا همین تک درس داخلی مدرسه بزرگسالان ثبت نام کردم و در نهایت تو امتحانات دی ماه تونستم با نمره 14 قبول بشم و پیش دانشگاهی رو برا همین 30 ام دی ماه 95 قبول شدم ) و در ضمن چون تو روز تولدم یعنی 3 مرداد 95 من هنوز دانش آموز محسوب میشدم ( به خاطر تجدید تو درس شیمی ) و در این تاریخ 18 سالگیم کامل شد و طبق هماهنگی که با پسر خالم انجام دادم و اونم دقیقا مث شرایط من براش پیش اومده بود تصمیم گرفتیم برای اینکه بتونیم گواهینامه رانندگی بگیریم و اجازه ثبت نام بهمون بدن و هم اینکه سال 1396 بتونیم در کنکور شرکت کنیم بریم مدرسه و بعدم پلیس +10 درخواست معافیت تحصیلی بدیم ( طبق قوانین نظام وظیفه فرد و دانش آموز تا یکسال بعد از تاریخ دریافت مدرک پیش دانشگاهی اش دانش آموز محسوب میشه و میتونه تو کنکور بعد بدون مشکل نظام وظیفه و سربازی شرکت کنه ) و ما هم معافیت تحصیلی مون رو گرفتیم و تونستیم تو همون سال 95 گواهینامه هم بگیریم و کنکور 96 هم بدون مشکل تونستیم شرکت کنیم.

حالا از اینجا به بعد سوابقم رو در کنکور های سراسری کامل توضیح میدم تا کامل در جریان مشکلم قرار بگیرین و بفهمین چی میخوام بگم و سوالم دقیقا چیه! مرسی از لطف تون
      سال 95 اولین سال کنکور من بود که چون اصن تو باغ نبودم و حتی کتابای سال دوم و سومم نداشتم الکی و با رتبه ی بد منطقه 3 از دست دادم این کنکور رو .
      سال 96 هم همونجور که تو توضیحات بالا گفتم تونستم بدون مشکل نظام وظیفه شرکت کنم و در این کنکور رتبم بهتر شد تو منطقه 3 اما بازم در حد رشته پرستاری و داروسازی که هدفم هستن نبود و بعد از صحبت با خونواده تصمیم گرفتم کنکور 97 هم شرکت کنم.
      اما اما اما برای شرکت در کنکور 97 مشکل نظام وظیفه برام پیش میومد چون من تا تاریخ 1396/10/30 دانش آموز محسوب میشدم و بعد از این تاریخ یعنی از اول بهمن ماه 1396 من سرباز محسوب میشدم و باید میرفتم سربازی و ... تا بتونم در کنکور شرکت کنم.
      برای حل این مشکل و اینکه بتونم در کنکور 97 هم شرکت کنم بعد از صحبت با افسر نظام وظیفه شهر بهم گفت دو حالت بیشتر نداری : یا باید بری سربازی و بیخیال کنکور بشی یا هم باید یه دانشگاه آزاد یا پیام نور و تو یه رشته کارشناسی ثبت نام کنی تا برات معافیت تحصیلی صادر بشه و بتونی تو کنکور ثبت نام کنی و در کنکور شرکت کنی و اگه قبول شدی تو کنکور 97 از اون رشته و دانشگاه انصراف بدی و تو رشته قبولی جدیدت دوباره برات معافیت تحصیلی صادر بشه ( البته به شرط اینکه درس خوندن تو رشته دانشگاهت و در زمان دانشجوییت منجر به مقطع نشه ( که من هم این قسمت از حرفشو اصن نفهمیدم که منجر به مقطع نشدن یعنی چی دقیقا!!! )
      منم بعد از مشورت گزینه دوم رو انتخاب کردم و رفتم دانشگاه پیام نور و در رشته حقوق مقطع کارشناسی ثبت نام کردم ( ثبت نامم بر اساس سوابق تحصیلی بود و ورودی بهمن 96 هم بودم ) تا اینجای کار خوب پیش رفت و در دانشگاه پیام نور رشته حقوق مقطع کارشناسی دانشجو شدم و بعد از صحبت با مسئول رشته تصمیم گرفتم ترم اولم رو مرخصی بگیرم تا بتونم خوب و قوی و کامل برای کنکور 97 بخونم و شرکت کنم که طبق قوانین دانشگاه با مرخصی ام در ترم اول هم موافقت شد و تونستم در کنکور 97 هم شرکت کنم و تا اول ترم بعدی یعنی مهر 97 مرخصی دارم از دانشگاه )

این هم عکس از رسیدی که پلیس +10 از برگه معافیت تحصیلی بهم داد :

gha.jpg
      حالا سوال من از عزیزایی که در جریان هستن این هستش که اگه من کنکور امسال یعنی کنکور 97 هم نتونستم پزشکی ، پرستاری یا داروسازی قبول شم و بخوام یکسال دیگه و برای آخرین شانس در کنکور نظام قدیم 98 شرکت کنم با این اوصاف و شرایطی که دارم و دانشجو کارشناسی حقوق پیام نور هستم اگه خدا نظر کرد مام تلاش مون رو تا سرحد جون انجام دادیم و یکی از رشته های تاپ پزشکی ، دارو یا پرستاری رو تو کنکور سال آینده (کنکور 98 ) قبول بشم آیا نظام وظیفه اون موقع بهم معافیت تحصیل مجدد میده برای قبولی تو رشته ی جدید ؟
      اگه از اول ترم جدید یعنی اول مهر 97 رشته حقوق رو شروع کنم و نخوام انصراف بدم از این رشته و کنکور 98 هم شرکت کنم و بالفرض قبول بشم تو رشته های هدفم نظام وظیفه اجازه تحصیل میده تو رشته قبولی جدیدم با وجود اینکه مثلا تا روز کنکور رشته حقوق رو هم ادامه داده باشم و بعد قبولی تو رشته جدیدم از حقوق انصراف بدم ؟
      منجر به مقطع نشدن یعنی چی دقیقا ؟

ممنون میشم اگه کسی تو این زمینه آگاهی و آشنایی داره بهم کمک کنه.

مرسی از مهربونی تون

ویرایش توسط ammar77 : 27 اردیبهشت 1397 در ساعت 22:10

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز.
      قطع نشدن یعنی اینکه وقفه تو تحصیل شما در دانشگاه بوجود نیاد مثلن یک ترم رو اگ انتخاب واحد نکنی یا مرخصی نگیری این میشه قطع شدن
      شما اگه بخوایی کنکور 98 شرکت کنی چون دانشجوی پیام نور هستی و فقط یک ترم مرخصی گرفتی میتونی ترم مهر 97 رو هم مرخصی بگیری از دانشگاه. بعد باز دوباره توی بهمن 97 درخواست مرخصی بدی ک احتمالن قبول میکنن و راحتی اما اگه قبول نکردن ک بهت مرخصی بدن شما توی بهمن 97 از پیام نور انصراف میدی و بعد از انصراف یک سال وقت داری خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی یعنی اینکه تا بهمن 98 یا بری سربازی یا تا بهمن 98 بری دانشگاه جدیدت .
      سوالی بود درخدمتم.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad475 نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز.
      قطع نشدن یعنی اینکه وقفه تو تحصیل شما در دانشگاه بوجود نیاد مثلن یک ترم رو اگ انتخاب واحد نکنی یا مرخصی نگیری این میشه قطع شدن
      شما اگه بخوایی کنکور 98 شرکت کنی چون دانشجوی پیام نور هستی و فقط یک ترم مرخصی گرفتی میتونی ترم مهر 97 رو هم مرخصی بگیری از دانشگاه. بعد باز دوباره توی بهمن 97 درخواست مرخصی بدی ک احتمالن قبول میکنن و راحتی اما اگه قبول نکردن ک بهت مرخصی بدن شما توی بهمن 97 از پیام نور انصراف میدی و بعد از انصراف یک سال وقت داری خودتو به نظام وظیفه معرفی کنی یعنی اینکه تا بهمن 98 یا بری سربازی یا تا بهمن 98 بری دانشگاه جدیدت .
      سوالی بود درخدمتم.
      ممنون از پاسختون.
      دانشگاه گفت کلا در طول مقطع 2 ترم مرخصی میده
      ترم اول رو که مرخصی گرفتم ( ترم بهمن 96 )
      اگه ترم دوم ( مهر 97 ) رو هم مرخصی بگیرم دیگه ترم بهمن 97 رو بهم مرخصی نمیدن و مجبورم بخونم حقوق رو
      اگه از بهمن 97 بخونم و انصراف ندم از رشته حقوق و کنکور 98 هم شرکت کنم و قبول بشم اون وقت اجازه تحصیل تو رشته جدید رو نمیده؟؟
      اخه میدونی میخوام این حقوق هم باشه که خدایی نکرده اگه کلا همه رو خراب کردم این رشته حقوق رو بتونم ادامه بدم...

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammar77 نمایش پست ها
      ممنون از پاسختون.
      اگه ترم دوم ( مهر 97 ) رو هم مرخصی بگیرم دیگه ترم بهمن 97 رو بهم مرخصی نمیدن و مجبورم بخونم حقوق رو
      اگه از بهمن 97 بخونم و انصراف ندم از رشته حقوق و کنکور 98 هم شرکت کنم و قبول بشم اون وقت اجازه تحصیل تو رشته جدید رو نمیده؟؟
      اخه میدونی میخوام این حقوق هم باشه که خدایی نکرده اگه کلا همه رو خراب کردم این رشته حقوق رو بتونم ادامه بدم...
      چرا میتونید همزمان که حقوق میخونید کنکور هم شرکت کنید اگه رشته دلخواهتون رو قبول شدید از حقوق انصراف بدین و به اون رشته کوچ کنید اگه هم قبول نشدید که همون حقوق رو ادامه بدین.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      چرا میتونید همزمان که حقوق میخونید کنکور هم شرکت کنید اگه رشته دلخواهتون رو قبول شدید از حقوق انصراف بدین و به اون رشته کوچ کنید اگه هم قبول نشدید که همون حقوق رو ادامه بدین.
      اها.
      پس اگه من ترم بهمن 97 برم حقوق رو شروع کنم و کنکور 98 مثلا پزشکی قبول بشم نظام وظیفه مجددا گواهی اشتغال به تحصیل 7 ساله میده واس پزشکی ؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      img_20180517_080136_426.jpg
      ممنون از پاسختون.
      ولی تا اونجايي که من می دونم و در فرم مرخصی از دانشگاه دیدم دانشجوی کارشناسی پیوسته حداکثر تا چهار نیم سال و کارشناسی ناپیوسته حداکثر تا دو نیم سال می تونه از مرخصی استفاده کنه و با توجه به این که رشته حقوق جزو کارشناسی پیوسته به حساب مياد و شما يه نیم سال هم مرخصی گرفته بودید قبلا پس می تونيد سه نیم سال ديگه هم مرخصی بگیرید و مشکلی هم به وجود نياد نمی دونم چرا دانشگاه شما گفته که شما فقط می تونيد دو ترم مرخصی بگیرید؟؟

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      Up

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اها.
      پس اگه من ترم بهمن 97 برم حقوق رو شروع کنم و کنکور 98 مثلا پزشکی قبول بشم نظام وظیفه مجددا گواهی اشتغال به تحصیل 7 ساله میده واس پزشکی ؟
      بله میده. خیالت راحت باشه عزیز دل برادر.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash123 نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20180517_080136_426.jpg
مشاهده: 109
حجم: 103.4 کیلو بایت
      ولی تا اونجايي که من می دونم و در فرم مرخصی از دانشگاه دیدم دانشجوی کارشناسی پیوسته حداکثر تا چهار نیم سال و کارشناسی ناپیوسته حداکثر تا دو نیم سال می تونه از مرخصی استفاده کنه و با توجه به این که رشته حقوق جزو کارشناسی پیوسته به حساب مياد و شما يه نیم سال هم مرخصی گرفته بودید قبلا پس می تونيد سه نیم سال ديگه هم مرخصی بگیرید و مشکلی هم به وجود نياد نمی دونم چرا دانشگاه شما گفته که شما فقط می تونيد دو ترم مرخصی بگیرید؟؟
      داداش ممنون از کمک و پاسخت.
      فک کنم منظورش این بود دو ترم پی در پی میشه مرخصی گرفت و باید باز مثلا یکی دو ترم بخونم و بعدش از مرخصی باقی مونده استفاده کنم.
      راستی داداش یه سوال دیگه؟؟
      من اگه از همین مهر امسال (97) شروع کنم رشته حقوقو و مرخصی نگیرم و انصراف هم ندم ولی واسه کنکور 98 هم بخونم و به حول قوه الهی کنکور 98 تو رشته هدفم قبول بشم اون زمان میتونم دوباره درخواست معافیت تحصیلی کنم تو رشته قبولی جدید؟؟ مثلا اگه پزشکی قبول شم دوباره بهم معافیت 7 ساله میده نظام وظیفه؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بله میده. خیالت راحت باشه عزیز دل برادر.
      ممنونم ازت داداش ❤️
      فقط میشه پست اول و دوم این تایپک رو بهم با زبون ساده تر توضیح بدی؟؟
      http://forum.konkur.in/thread60016.html
      ممنون داداش

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنونم ازت داداش ������❤️
      فقط میشه پست اول و دوم این تایپک رو بهم با زبون ساده تر توضیح بدی؟؟
      http://forum.konkur.in/thread60016.html
      ممنون داداش
      خواهش میکنم. باشه حتمن.
      خلاصه ی پست اول این هست که اگه کسی مدرک کاردانی یا لیسانس یا بالاتر داشته باشه نمیتونه بیاد کنکور بده و پزشکی یا دندان پزشکی بخونه اول باید خدمت بره بعد بیاد کنکور بده
      در مورد پست دوم هم اینطور شده که این دوست عزیزمون مدرک دانشگاهی داشته حالا نمیدونم چ مدرکی وبدون اطلاع رفته کنکور داده و با اینکه دندون قبول شده ولی نظام وظیفه براش معافیت تحصیلی صادر نکرده چون مدرک دانشگاهی داشته و باید اول خدمت میرفته بعدش کنکور میداده...

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خواهش میکنم. باشه حتمن.
      خلاصه ی پست اول این هست که اگه کسی مدرک کاردانی یا لیسانس یا بالاتر داشته باشه نمیتونه بیاد کنکور بده و پزشکی یا دندان پزشکی بخونه اول باید خدمت بره بعد بیاد کنکور بده
      در مورد پست دوم هم اینطور شده که این دوست عزیزمون مدرک دانشگاهی داشته حالا نمیدونم چ مدرکی وبدون اطلاع رفته کنکور داده و با اینکه دندون قبول شده ولی نظام وظیفه براش معافیت تحصیلی صادر نکرده چون مدرک دانشگاهی داشته و باید اول خدمت میرفته بعدش کنکور میداده...
      اها مرسی داداش..
      الان من اگه از مهر 97 حقوق رو شروع کنم بعد ترم چندم مدرک کاردانی مو میگیرم؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      plz help

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اها مرسی داداش..
      الان من اگه از مهر 97 حقوق رو شروع کنم بعد ترم چندم مدرک کاردانی مو میگیرم؟
      کاردانی احتمالا ۴ ترمه باشه
      اگه یه منبع خیلی خوب و رایگان واسه شیمی می خوای، یه سر به کمولوژی بزن

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.amiri نمایش پست ها
      کاردانی احتمالا ۴ ترمه باشه
      یعنی 4 تا نیم سال ( 2 ساله ) فوق دیپلممو تو حقوق میگیرم؟؟
      اگه فوق دیپلم حقوق بگیرم دوباره تو رشته ی قبولی جدیدم تو کنکور 98 تجربی واسم معافیت تحصیلی صادر میکنه نظام وظیفه؟

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن