خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 22 از 22
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      باسلام..
      این جمله رو به خاطر بسپرید..

لازم،نه لازم

متعدی لازم...

(این جمله ی بالا حاکی از اینه که فعل لازم مفعول لازم نداره(یعنی با چه چیزی را و چه کسی را ،معنی میشه)اما فعل متعدی لازم داره مفعول...
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Röntgen نمایش پست ها
      سلام راه و روش های زیادی داره که من این زیر برات ذکر میکنم :
      اولیش: پرسیدن چه کسی را چه چیزی را که باید جوابی داشته باشه که اگه داشت متعدیه و اگه نداشت که نیست
      دومیش؛فعل های ثلاثی از باب افعال، تفعیل،مفاعله و استفعال که اینا در اکثر مواقع متعدین..
      سومیش:ضمیر های متصل نصبی یا جری که وقتی به فعل می چسن مفعول به می شند مثل:ٱکْرَمَکُم آون کُم آخر نشون دهنده متعدی بودنه فعلِ
      چهارمیش:فعل های ماضی بر وزن فَعُلَ مثل:حَسُنً(نیکو شد)
      در ضمن شناخت فعل متعدی وابسته به شناخت مفعول به است توصیه میشه حتما مبحث مفعول به رو از یک منبع خوب مطالعه کنید
      سوالی داشتید در خدمتم...
      دقیقا دنبال همچی چیزی میگشتُم کا خیلی خوب و مفید بود!

ممنون از همگی که وقت گذاشتید

اگه یه کتابچه ی مختصر و مفید هم برا واژگان ضروری درک مطلب عربی معرفی کنید من دیگه جَم میکنم میرم
      مهر و ماه داره ولی 288 صفحه س! کی میتونه توی این 50 روز باقی مونده 288 صفحه لغت و فعل عربی حفظ کنه
      درضمن واژگانی که توی حاشیه صفحات کتاب درک مطلب گاج اومده رو بلدم، ولی احساس میکنم که کافی نیستن! چون هر درک مطلب جدیدی رو که میزنم کلی لغت تازه و عجیب غریب به تورم میخوره، درحالی که توی درک مطلب انگلیسی اصلا اینطوری نیستم و تقریبا معنی تمام کلمه های متن رو میدونم

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M..kh نمایش پست ها
      اگر بادونستن فعل میشد درک مطلب و لازم متعدی زد که همه عربیشون 100 میشد!
      من که نگفتم فقط فعل! گفتم واژگان و فعل
      لازم و متعدی رو که دیگه تقریباً 100% میشه با دونستن معنی زد!
      کسی که توی واژگان و فعل های عربی قوی باشه بعید میدونم که از پس 4تا تست درک مطلب بر نیاد!!! من با این وضعیت وخیمم(!) توی واژگان عربی پارسال 2تا از 4تا تست درک مطلب رو زدم هردو هم درست بودن

درضمن 90% کنکوری ها ( شاید هم بیشتر! ) معنی واژگان و فعل های ضروری عربی رو نمیدونن، اگه میدونستن که میانگین درصد عربی کشور منفی نمیشد!

درکل نباید از اهمیت واژگان و فعل های عربی چشم پوشی کرد

تارس
      : "
      قانون سوم نیوتون میگه: برای اینکه بخوای به چیزی برسی، باید از یه چیز دیگه دل بکنی ... "

Interstellar 2014 - Director: Christopher Nolan

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      وقتی یه تست در مورد تعداد فعل های متعدی سوال میکنه باید به« ذات اون فعل توجه کنیم که مفعول میخواد» یا این که« تو جمله ای که داده اون فعل مفعول داره یا نه»؟
      img_20180523_093859%7E2.jpg
      مثلا تو این سوال من میگم فقط ۳ تا فعل متعدی هست:امر(که ضمیر ه مفعولشه)٬یجمع(که الحطب مفعولشه)٬یبیع(که ضمیر ه مفعولشه).
      اما جواب میگه ۵ تاست.یعنی قال و یأکل رو هم با این که تو جمله مفعول ندارن درنظر گرفته.
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

5. Top | #20
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      وقتی یه تست در مورد تعداد فعل های متعدی سوال میکنه باید به« ذات اون فعل توجه کنیم که مفعول میخواد» یا این که« تو جمله ای که داده اون فعل مفعول داره یا نه»؟
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20180523_093859~2.jpg
مشاهده: 20
حجم: 45.2 کیلو بایت
      مثلا تو این سوال من میگم فقط ۳ تا فعل متعدی هست:امر(که ضمیر ه مفعولشه)٬یجمع(که الحطب مفعولشه)٬یبیع(که ضمیر ه مفعولشه).
      اما جواب میگه ۵ تاست.یعنی قال و یأکل رو هم با این که تو جمله مفعول ندارن درنظر گرفته.
      5 تاست دیگه اینجا با ترجمه کار کنی بهتره!
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin1441 نمایش پست ها
      5 تاست دیگه اینجا با ترجمه کار کنی بهتره!
      یعنی مهم نیس تو خود جمله ای که سوال داده فعل مفعول داشته باشه یا نه؟
      یه سوال دیگه!اگه بپرسه چند تا فعل میتونن مجهول بشن بازم به همین صورته؟یا اون موقع حتما باید مفعول تو جمله اومده باشه؟
      مرسی *-*
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

7. Top | #22
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      یعنی مهم نیس تو خود جمله ای که سوال داده فعل مفعول داشته باشه یا نه؟
      یه سوال دیگه!اگه بپرسه چند تا فعل میتونن مجهول بشن بازم به همین صورته؟یا اون موقع حتما باید مفعول تو جمله اومده باشه؟
      مرسی *-*
      کلا افعال متعدی به این سه دسته تقسیم میشن:
      الف) فی نفسه متعديه : يَحصدُ الفلاح القمح / نَصَرَ اللهُ المومنین. ب) متعدي به يكي از بابهاي افعال و تفعيل: أجلَسَهُ

ج) متعدي شدن فعل لازم به كمك حرف جر: يذهبُ الرجلُ بهِ
      اصلا کلا یه فعل دوتا حالت بیشتر نداره که یا لازمه یا متعدی! چک میکنیم اگه لازم نبود پس حتما متعدیه حالا چه مفعولش تو جمله موجود باشه و چه نباشه!
      سوال دومتون هم جوابش همینه فک کنم!
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن