خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

راهنمایی برای درس ریاضی تجربی

سلام
      من به طور کلی تو درس ریاضی مشکل دارم ریاضی امسال(یازدهم)رو هم خودم به تنهایی خوندم باور کنید حتی یه کلمه معلم هم مفید نبود برام (انقدر که مزخرف بودن ایشون)الان سال تموم شده و من واقعا احساس میکنم تو ریاضی بیشتر از هر درس دیگه ای ضعف دارم چندتا درخواست دارم ازتون لطف کنید خواهشا دلسوزانه کمک کنید در این موارد(اصلن فک کنید داداش خودتونه ازتون مشورت میخواد)
      1_کلاس ریاضی:اول از همه میخواستم بدونم که از اساتید مطرح تهران کدوم یکی ارزش اینو داره سال به این مهمی رو صرفش کنی خودم چندنفری رو میشناسم مثل اقای مویینی و حیدری مقدم نیاو..ولی با هیچکدوم تا حالا کلاس نداشتم لطف کنید اگه شناختی دارین از این عزیزان یا هرفرد دیگه ای که تو تهران تدریس میکنه اینجا بیان کنید
      2_کتاب ریاضی:امسال و پارسال کتاب خیلی سبزرو فقط استفاده کردم و تو درسایی که باسش وقت گذاشتم هم بد نتیجه ای نگرفتم میخواستم بدونم با توجه به اینکه من کتابایه پایه(سال به سال) خیلی سبز رو استفاده کردم کتاب جامع چی بگیرم باسه تابستون
      3_کلا هرچی درمورد این درس میدونید که فکر میکنید میتونه کمک کننده باشه بیان کنید
      درضمن لطفا دی وی دی پیشنهاد نکنید خیلی رودیدم که به واسطه این دی وی دی ها رفتن جاهای خوش آب و هوا حتی تعدادشون از شمار انگشتایه جفت دستمن بیشترن
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      سلام
      من به طور کلی تو درس ریاضی مشکل دارم ریاضی امسال(یازدهم)رو هم خودم به تنهایی خوندم باور کنید حتی یه کلمه معلم هم مفید نبود برام (انقدر که مزخرف بودن ایشون)الان سال تموم شده و من واقعا احساس میکنم تو ریاضی بیشتر از هر درس دیگه ای ضعف دارم چندتا درخواست دارم ازتون لطف کنید خواهشا دلسوزانه کمک کنید در این موارد(اصلن فک کنید داداش خودتونه ازتون مشورت میخواد)
      1_کلاس ریاضی:اول از همه میخواستم بدونم که از اساتید مطرح تهران کدوم یکی ارزش اینو داره سال به این مهمی رو صرفش کنی خودم چندنفری رو میشناسم مثل اقای مویینی و حیدری مقدم نیاو..ولی با هیچکدوم تا حالا کلاس نداشتم لطف کنید اگه شناختی دارین از این عزیزان یا هرفرد دیگه ای که تو تهران تدریس میکنه اینجا بیان کنید
      2_کتاب ریاضی:امسال و پارسال کتاب خیلی سبزرو فقط استفاده کردم و تو درسایی که باسش وقت گذاشتم هم بد نتیجه ای نگرفتم میخواستم بدونم با توجه به اینکه من کتابایه پایه(سال به سال) خیلی سبز رو استفاده کردم کتاب جامع چی بگیرم باسه تابستون
      3_کلا هرچی درمورد این درس میدونید که فکر میکنید میتونه کمک کننده باشه بیان کنید
      درضمن لطفا دی وی دی پیشنهاد نکنید خیلی رودیدم که به واسطه این دی وی دی ها رفتن جاهای خوش آب و هوا حتی تعدادشون از شمار انگشتایه جفت دستمن بیشترن
      سلام عزیز

خب بیایم از همین ابتدای کلام شما شروع کنیم ، فرمودید
      به طور کلی در ریاضی مشکل دارید اون بیشتر از هر درس دیگری ، خب 90 درصد این موضوع برمیگرده به اینکه اصول پایه ای و مقدماتی ریاضی شما لنگ میزنه اصطلاحا ، برای اینکار شما باید شروع کنید اصطلاحا از ب بسم الله (دبستان ـ متوسطه اول) مباحث ریاضی رو مرور یا مواردی رو که نیاز به یادگیری داره یاد بگیرید ، مثلا مبحث جمع و تفریق ، ضرب و تقسیم ، توان ، رادیکال ، اتحاد ، مثلثات مقدماتی ، نمودار و ...

خب تا اینجا یه چیزایی دستگیرمون شد پس! ، وقتی شما مباحث ساده و پیش پا افتاده و زیربنایی (مباحث بیسیک) رو یاد گرفتید بعدش کم کم شروع میکنید میاید مباحث روبنایی (مباحث پیشرفته تر) رو به مرور شروع میکنید یادگرفتن از اونجا که ریاضی درسی هستش که شما باید
      هی تمرین کنید و هی تمرین کنید و هی تمرین کنید! بنابراین باید تایم زیادی بزارید برای تمرین مباحثی که یادگرفتید

برای این کار شما صرفا و صرفا نیاز به یک کتاب قوی و غنی مطابق میل خودتون نیاز دارید تا مباحث رو یاد بگیرید و مطابق صحبت های بالا هی تمرین کنید و هی تمرین کنید!

فعلا همینا به ذهنم رسید ، چیزی دیگه ای فک نکنم جا افتاده باشه ، اگر سوالی بود که اشاره نکرده بودم بفرمایید یا خدمتتون بگم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      سلام عزیز

به طور کلی در ریاضی مشکل دارید اون بیشتر از هر درس دیگری ، خب 90 درصد این موضوع برمیگرده به اینکه اصول پایه ای و مقدماتی ریاضی شما لنگ میزنه اصطلاحا ، برای اینکار شما باید شروع کنید اصطلاحا از ب بسم الله (دبستان ـ متوسطه اول) مباحث ریاضی رو مرور یا مواردی رو که نیاز به یادگیری داره یاد بگیرید ، مثلا مبحث جمع و تفریق ، ضرب و تقسیم ، توان ، رادیکال ، اتحاد ، مثلثات مقدماتی ، نمودار و ...

خب تا اینجا یه چیزایی دستگیرمون شد پس! ، وقتی شما مباحث ساده و پیش پا افتاده و زیربنایی (مباحث بیسیک) رو یاد گرفتید بعدش کم کم شروع میکنید میاید مباحث روبنایی (مباحث پیشرفته تر) رو به مرور شروع میکنید یادگرفتن از اونجا که ریاضی درسی هستش که شما باید
      هی تمرین کنید و هی تمرین کنید و هی تمرین کنید! بنابراین باید تایم زیادی بزارید برای تمرین مباحثی که یادگرفتید

برای این کار شما صرفا و صرفا نیاز به یک کتاب قوی و غنی مطابق میل خودتون نیاز دارید تا مباحث رو یاد بگیرید و مطابق صحبت های بالا هی تمرین کنید و هی تمرین کنید!

فعلا همینا به ذهنم رسید ، چیزی دیگه ای فک نکنم جا افتاده باشه ، اگر سوالی بود که اشاره نکرده بودم بفرمایید یا خدمتتون بگم

دستتون درد نکنه ولی اینقدرا هم دیگه توش صفر نیستم بیشتر با تیپ سوالات مشکل دارم حدودا هم تو قلم چی چهل میزنم ولی خودم میدونم نسبت به درسایه دیگه ضعیف تره و خیلی توش کندم بهطور مثال این ازمون بیست دقیقه از شیمی و زیستمو دادم به ریاضی ولی با این حال بازم نتونستم نتیجه بگیرم با اینکه کل تستایه خیلی سبز رو مو به مو میزنم و حتی علامت دارارو هم باز میزنم اما سرجلسه ازمون یسری تیپ سوالات هست که تا حالا ندیدم یجورایی خلاقیتی ندارم فقط نسبت به تجربه حل میکنم سوالایی که تیپشو قبلا حل کردمو سریع حل میکنم سوالایی که تا بحال مثلشو حل نکردم هم انقدر انگولک میکنم که یهو میبینم کلی از وقتم رفت و حتی اسونا هم نرسیدم

تو یه لکه نور نشونم بده

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      سلام عزیز

دستتون درد نکنه ولی اینقدرا هم دیگه توش صفر نیستم بیشتر با تیپ سوالات مشکل دارم حدودا هم تو قلم چی چهل میزنم ولی خودم میدونم نسبت به درسایه دیگه ضعیف تره و خیلی توش کندم بهطور مثال این ازمون بیست دقیقه از شیمی و زیستمو دادم به ریاضی ولی با این حال بازم نتونستم نتیجه بگیرم با اینکه کل تستایه خیلی سبز رو مو به مو میزنم و حتی علامت دارارو هم باز میزنم اما سرجلسه ازمون یسری تیپ سوالات هست که تا حالا ندیدم یجورایی خلاقیتی ندارم فقط نسبت به تجربه حل میکنم سوالایی که تیپشو قبلا حل کردمو سریع حل میکنم سوالایی که تا بحال مثلشو حل نکردم هم انقدر انگولک میکنم که یهو میبینم کلی از وقتم رفت و حتی اسونا هم نرسیدم

تو یه لکه نور نشونم بده

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      خواهش میکنم

معمولا کسانی که با ریاضی مشکل دارن مشکلشون ریشه ای هستش ، حالا شما باز خوبه مشکلتون اون قدرها هم حاد نیست
      بگذریم ، پس همونطوری که خودتون هم تشخیص دادید مشکلتون با تیپ تست ها هستش ، شما مفهوم رو یاد میگیرید حالا به معنی نسبی کلمه هم که شده ، ولی تو تست زدن کارتون گیر داره ، اینم باید یادآور شد که آزمون های قلمچی استانداردهای لازم رو نداره به این معنی که تست هاش عمدتا از سطح کتاب و کنکور بالاتره و الکی تست ها رو سختش میکنن سر مسائلی که اینجا محل بحثش نیست

شما علاوه بر اینکه باید تیپ مدل تست های
      استاندارد در سطح کتاب و کنکور سراسری رو حل و بررسی کنید باید با شیوه مدیریت جلسه کنکور (یا آزمون آزمایشی) هم آشنایی داشته باشید
      به این معنی و مفهوم که فرضا شما دفترچه ریاضی رو باز میکنید تست اول و دوم و سوم رو حل میکنید میرید سر وقت تست چهارم میبینید تیپ تست براتون ناآشنا هستش و نیاز به زمان بیشتری برای حل و بررسی داره ، شما باید کنار اون تست یه علامت خوشگل مشگل! بزارید و از اون تست عبور کنید نه اینکه وقتتون رو بزارید برای حل اون تست و به قول خودون انقدر انگولکش! کنید که تایم مبحث ریاضی بگذره! ، شما از روی اون تست عبور میکنید و تست های ساده و شکار دیگر رو حل میکنید آخر سر تایم اضافه آوردید برمیگردید به تست های که یه خورده مشکل تر بودن و علامت گذاری کردین

از این موضوع هم که بگذریم ببینید همونطوری که عرض کردم باید تست های استاندارد بزنید ، نه یه کلمه بیشتر و نه یه کلمه کمتر
      بعد از اینکه مفهوم مبحثی رو یادگرفتید و تست های آموزشی و سنجشی زدید و مبحث براتون جا افتاد اصطلاحا میتونید از کتاب های تستی که ایده و خلاقیت بیشتری داره استفاده کنید البته که باید توجه کنید که تست ها از استاندارد کنکور خیلی فاصله نداشته باشند

برای اینکه دستتون رون بشه و بتونید با تست بازی کنید اصطلاحا و چم و خم کار دستتون بیاد چاره ای جز تست زدن به میزان کافی و وافی ندارید

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up

تو یه لکه نور نشونم بده

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      در مورد منبع که چیز خاصی از کتابای جدید نمیدونم ولی طبق شناختی که دارم نسبت به انتشارات ریاضی خیلی سبز و نشرالگو خیلی خوبن
      معلم خودمم مهداد طاهری بود که فوق العادست
      در مورد زمان و اینا م که توضیحاتشون کامل بود @8mit8

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      در مورد منبع که چیز خاصی از کتابای جدید نمیدونم ولی طبق شناختی که دارم نسبت به انتشارات ریاضی خیلی سبز و نشرالگو خیلی خوبن
      معلم خودمم مهرداد طاهری بود که فوق العادست
      در مورد زمان و اینام که توضیحاتشون کامل بود @8mit8

9. Top | #9
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این منتظری قصد نداره برای نطام جدید دی وی دی بده بیرون.بخدا دوساله منتطرم .میتونستم همون پارسال مسعودی یا استاد مهربان رو بگیرم .کسی خبر نداره؟

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      up

تو یه لکه نور نشونم بده

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببین اول از همه نکته مهم اینه هیچوقت خودتو با تست‌های قلمچی نسنج.
      بهترین درصد قلمچی من از بدترین درصد آزمون‌های جمع‌بندی کنکورم کمتر بود. و بهترین تست واسه تمرین و تیپ سوالی کنکور همون تست‌های کنکوره.
      البته انگار 98 قراره عوض بشه ؟

من خودم که واسه کنکور میخوندم اول یه مبحثو میخوندم. چندتا تست رو بدون اینکه خودم حل کنم به حلش نگا میکردم. تست‌های بعدی رو دونه دونه میزدم و پاسخ رو تحلیل میکردم و در نهایت 5تا5تا میزدم و تحلیل میکردم.
      سوالاتی هم که اشتباه میزدم با علامت مشخص میکردم واسه دوران جمع بندی.

من صرفا تجربیات خودمو میگم و بهت پیشنهادی نمیکنم 100 درصد انجام بدی چون شخص به شخص شرایط متفاوته

من خودم هیچ کلاسی نرفتم (حتی 1 دقیقه)
      کتاب فقط یکی داشته باش
      برو ببین هر کتابی روی تست‌های کنکور بیشتر تاکید کرده و به دلت میشینه رو بخر و چشمتو رو بقیه کتابا ببند
      اینو به همه گفتم هیچکس جدی نمیگیره :
      (تمرین‌های کتاب درسی رو هییییییچوقت بیخیال نشو، اینو خواهش میکنم ازت)

تجربه اخرم هم اینه که تست کنکور، تست کنکور و بازم تست کنکور

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)