خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      و اینکه هسته گروه اسمی رو چطور میشه پیدا کرد؟ ممنون میشم اگه به این سوالا جواب بدین تشکر

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام یه جمله خیلی معروف دراین موردهست که میگه هسته گروه اسمی اولین اسمی هست که نقش نمای اضافه یاهمون کسره میگیره البته این لازم هست بدونیم ولی کافی نیست.برای همین مثلا درموردصفات مبهم مثل همه-هر و.....که نکته استثنایی است .لطفابه این جمله توجه بفرمایید:همه ی یادگاری های دوران کودکی ام.اگه دقت بفرماییدمیبینیدکه مطابق این قاعده اولین اسمی که نقش نمای اضافه گرفته همه هست((درموردسوال قبلیتون هم( همه)صفت مبهم است ولی گاهی اسم هم هست))پس بایدهسته باشه درحالیکه غ است و وابسته پیشین است(صفت مبهم)یادگاری هسته است و(ها)نشانه جمع یاپسونداست.یامثلادرموردشا ص:یه جمله ترکیبی ازهر2تانکته میگم:همان یک جلدکتاب خطی بسیارزیبای باباپرویز.خوب تحلیلش:هسته اولین گروه اسمی:کتاب.همانطورکه مستحضریدهمان وابسته پیشین ازنوع صفت مبهم،یک وابسته پیشین ازنوع صفت شمارشی،جلدوابسته پیشین ازنوع ممیزوخطی:صفت بیانی ساده،بسیار:قیدصفت،زیبا صفت(البته دیگه من نگفتم وابسته وابسته و.....)بابا:شاخص.یااین نکته خیلی مهم روحتمابلدباشید:شاخص م الیه2نوع است:1شاخص قبل ازاسم علم خودکه میشه:هسته+شاخص م الیه+اسم علم.مثال:عمامه شیخ کریم2.شاخص بعدازاسم علم خودکه میشه:هسته+اسم علم+شاخص م الیه.مثال:تاج نادرشاه و2تانکته دیگه اول اینکه نتیجه میگیریم که شاخص هرگز هسته نمیشه مثال علی عموی امیداست.هسته:علی.ودوم اینکه تستهای کنکورفقط یک گروه اسمی نمیدهندبیشترمیدهندبایدبدو نیدمفعول،فاعل،متمم،مسندو.. .....میتونن گروه اسمی بسازندودوم اینکه طراح ساختمان واژه راباگروه اسمی ترکیب میکنه مثل همون (ها)که عرض کردم.فکرکنم تجربی94بودهسته دومین گروه اسمی رومیخواست که میشدکوره راه های ولی همون طورکه گفتم (های=ها(نشانه جمع+ی نکره)جزساختمان اصلی واژه نیست وکوره راه جوابه و.......امیدوارم مشکلتون حل بشه سوال دیگه ای بوداگه کمکی ازدستم براومدحتماعرض میکنم.

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط جراح مغزآینده نمایش پست ها
      کدوم صفحه کتاب درسی زبان فارسی3دانش آموزان چهارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفااگه ممکنه شماهم درمورداون آرایه قلب وعکس توضیح بدید کجا خوندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کی گفته؟؟؟وتوضیحات ونکاتش مرسی.ببخشیدبچه هاکسی آیدی آدرس ایمیلی و.......ازیه معلم شیمی خوب میشناسه معرفی کنه یه سوال بینهایت ضروری وتخصصی دارم ممنون میشم لطف کنیدراهنمایی کنید.
      صفحه رو نمیدونم . از روی کتاب جمع بندی خوندم. قلب و عکس سادهس- میگه که: من با تو امدم تو با من امدی. این دو تا بر عکس هم ان وتو یه جمله ازشون استفاده شد. یا مثال دیگه:گهی پشت به زین و گهی زین به پشت.

شیمی نمیدونم والا. من ادرسی چیزی ندارم فقط اقای اقاجانی هست تو سایت صنعتی شریف برای اموزش ولی ادرسی ندارم. سوالتون رو بپرسین اگه احیانا من خونده بودم جواب میدم یا بقیه دوستان جواب میدن

4. Top | #19
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 66598 نمایش پست ها
      و اینکه هسته گروه اسمی رو چطور میشه پیدا کرد؟ ممنون میشم اگه به این سوالا جواب بدین تشکر
      هسته رو باید به کمک تعیین کردن وابسته های پیشین و پسین پیدا کنیم؟؟؟ یعنی وابسته ها رو تعیین کنیم بعد اونی که میمونه میشه هسته؟ راه پیدا کردنش رو درست گفتم یا ... ؟

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لطفا اون مطالبی روکه گفتم خوب مطالعه بفرماییداصلی ترین راه واسه تعیین هسته هموناست ولی آره این روش شماهم میتونه جواب بده البته اینکه حتماچیزی که میمونه هسته نیست ممکنه همون طورکه گفتم شاخص باشه.یا صفتی _قیدی(البته این میتونه درست باشه گاهی وقتا) من میتونم درموردادبیات اینطوری بهتون کمک کنم :اگه مایل باشید.معلم ادبیاتمون واسمون یه گروه درست کرده هرموقع وقت داشته باشه به سوالاتمون جواب میده اگه میخواهیدآیدی تلگرامتون روبگذاریدتالینک گروه روواستون بفرستم وبتونیدازمعلممون سوالاتون روبپرسید
      بله حتما ......تا من اون درسه رو یاد نگیرم ول کن قضیه نیستم
      خیلی مچکر که کمک میکنین ولی من راستش هیچی ندارم نه تلگرام نه چیزی فقط این سایت میام ولی پر از اشکال درسی ام با توجه به این که من پشت کنکوری ام و تنها میخونم یه خورده اوضاع سخت تر میشه چون مجبورم بلاخره اشکال ها رو یه جایی بپرسم و این انجمن اخرین راهه و شانس بیارم که دوستان هر از گاهی بتونن جواب سوالامو بدن

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اشکالی نداره داداشی خودم مثل یه خواهرکوچولو بهت کمک میکنم نگران نباش. سعی میکنم ازمعلممون سوالاتوبپرسم بخدادیشب اون استعاره ومجازروپرسیدم ولی هنوزنرفتم تلگرام ببینم pmداده یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه بقیه درساتونم هرسوالی داریدبپرسیداگه بتونم بهتون کمک میکنم من کنکوراولمه اگه خدابخواهدفکرمیکنم پزشکی قبول بشم . من خودم جواب سوالتون روپیداکردم:این دقیقاازکتاب همایش دکترسبطی هست ایشون فوق العاده عالی اندبینهایت بی بدیل اند.:2آرایه مجازواستعاره نزدیکی بسیارزیادی به هم دارندتاحدی که باهم اشتباه گرفته میشوند:زیرادرهر2یک اسم بجای اسم دیگرمینشینددراستعاره بحث شباهته درمجازبحث جزبه کل وکل به جزووسیله ای وجنسیت و....(لازم نیست این جزئیات روبدونیم واسه انسانی هاست)هرگاه شک کردیم مجازاست یااستعاره بایدفکرکنیم میخواهیم چه اسم دیگری رابه جای آن اسم جایگذاری کنیم اگرمطمئن شدیم که میان آن دواسم شباهتی نیست میفهمیم مجازاست.مثال:یک روزخسروزنگ قرآن درشهنازشوری به پاکرده بود.زنگ:مجاز یا استعاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به جای زنگ میخواهیم کلاس یا درس رابکارببریم خوب رابطه درس وکلاس بازنگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟شباهته؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟واضحه که نه.پس مجازداریم.مثال2.مثل مرغ بسمل شده اینطرف وآنطرف میپرید.بسمل یعنی:کشته شده بسمل مخفف بسم الله است وهنگام زبح حیوان به زبان می آیداین 2کارهمراه باهم انجام میشوندوشبیه هم نیستندپس مجازه.اون نکته ای که گفتم سوال خودم بودازمعلممون پرسیدم خیلی عالی درس میده ولی بهتره به این گفته دکترسبطی بسنده کنیم ممکنه اون نکته واسه انسانی ها باشه
      ویرایش توسط n3gin2000 : 15 اردیبهشت 1397 در ساعت 18:26

7. Top | #22
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بجه هاهمانطورکه میدونیدهرعنصریه بالاترین ظرفیت داره ویه پایینترین ظرفیت که درموردعناصرگروه های1و2و3و5این دونوع ظرفیت باهم برابرندومیشه رقم یکان شماره گروه امادرموردبقیه گروه هابالاترین ظرفیت همین رقم یکان شماره گروه هست وپایینترینش شماره گروه قدیمی رواز8کم میکنیم گوگرددارای ظرفیتهای متفاوت2و4و6است (که البته گوگردباسدیم وهیدروژن باکمترین ظرفیت واکنش میده)یااینکه فلوئورظرفیت ثابت1واکسیژن2هست.حالاتوهمو تستهایی که طراح درموردجفت الکترون پیوندی وناپیوندی سوال میپرسه اگه بخواهیم بااون تکنیک استادآقاجانی بریم بایدحتماناپیوندی روهم به دست بیاریم ولی من یه روشی دارم که درثانیه بدون نیازبه اینکه لازم باشه حتما ناپیوندی روهم به دست بیاریم،پیوندی یاهمون خط ها یاپیوندکوالانسی روبهمون میده البته برای آلکان وآلکن وآلکین هم بلدم ولی واسه همه ترکیبهااون روش اینه:ظرفیت هرعنصررودرترکیب موردنظردراندیسش ضرب میکنیم حالاواسه همه عناصرترکیب که اینکارروکردیم همه روباهم جمع میکنیم وحالاهمه روبه2تقسیم میکنیم وتمام.مثلا c9h8o4:عدد9رادر4ضرب میکنیم+8رادر1ضرب میکنیم+4رادر2ضرب میکنیم مجموع اینها میشه52حالا÷2حاصل=26درموردناپ یوندی هم یه فرمول دیگه هست حالااگه یه ترکیبی مثل آسپارتام بودکه nداشت ومیدونیم nدونوع ظرفیت داره5و3یاهرعنصردیگه ای که بیشترازیک نوع ظرفیت داره یامثلا گوگردبودولی درترکیب باسدیم یاهیدروژن نبودمثلابااکسیژن بودو........کدوم یکی روبایداستفاده کنیم؟؟؟؟البته خودم فکرمیکنم ظرفیت کمتره.حالا2تانکته هم هست که اگه بدونیم واسه اکثر(نه همه)ترکیبهاکارمون راحت میشه1.نافلزاتی که ظرفیتهای متفاوت دارنددرترکیب بافلزوهیدروژن ازکمترین ظرفیت خوداستفاده میکنند2.درواکنش فلزبااسیدفلزباظرفیت کمترواکنش میدهدکه البته واسه این اول معادله واکنش رومینویسیم بعد طراح درموردماده حاصل میپرسه تعدادپیوندکووالانسی کدام است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      من یه کار کردم. راستش فرمول در فرمولش کنم سر جلسه کنکور از یاد میره. من برای سوالای فصل 4 دوم میام ساختار رو رسم میکنم و عادی پیش میرم. البته یکی دو تا فرمول هست که برای پیدا کردن تعداد پیوند هایی که گفتین هست و همچنین تعداد داتیو با فرمول ولی از یاد میرن. سوالایی که الان میدن یجوری هست که باید ساختار رسم بشه. به نظرم رو رسم ساختار کار کنیم بهتر باشه مثلا سوال میگه نسبت تعداد پیوند های دو گانه در ساختار فلان مولکول به تعداد پیوند های داتیو در ساختار مولکول.

من حداکثر عدد اکسایش و حداقل هاشون رو فقط با تست زدن یاد گرفتم. مثلا گوگرد تا 6 داریم و حداقل -2 و اکسیژن -2 و -1 و 1 و فکر کنم 2 هم داریم بله یادم اومد of2. کلا چیزیه که با تست زدن میشه فهمید. ولی توی سوالا چیزایی که میدن مربوط میشه به سوالای پیش 2. میگن مثلا عدد اکسایش گوگرد تو مثلا یه ترکیب اسیدی چنده و اینا....
      ویرایش توسط 66598 : 15 اردیبهشت 1397 در ساعت 20:03

8. Top | #23
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      آتش جانسوز که تو بیت ص اول اومده بود استعاره از
      عشق نیست ؟
      یعنی میخوام بگم این کلمه استعاره هست ولی
      اضافه استعاری نیست !
      بچه ها من تو آرایه یه خورده ضعیفم یعنی خیلی طول
      میکشه تا جواب رو پیدا کنم
      خودم کتاب الگو دارم البته تا چند صفحه بیشتر ازش نخوندم ، منبعی خوب واسه آرایه سراغ دارید که بشه باهاش
      به ارایه ها مسلط شد
      به خوبی ات چنگ بزن

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      کتاب همایش دکترسبطی البته الان که دیگه به لطف آلا آرایه وزبان فارسی هم که درس میدهندکلااضافه ها3نوع اند1.اضافه تشبیهی2.اضافه استعاری3. اقترانی=همراهی بایک حالت یاقصدکه همون م الیه خودمونه (بسیارشبیه استعاریه ولی مفهومش بهش ربط نداره)اضافه ی تشبیهی واستعاری هردوتایه مشبه دارند یه مشبه به اگه مشبه ومشبه به خیلی عادی (البته ازنظرعلمی نه ادبی)به هم اضافه بشونداضافه تشبیهی واگه مشبه بیادولی ازمشبه به یه ویژگی یایه جزءبیادمیشه اضافه استعاری که مبناش استعاره مکنیه یاهمون تشخیص وجان بخشی به اشیاءهست راه تشخیص:همون طورکه میبینیم همیشه2تاواژه به هم وصل اندواین آرایه ها پرسیده میشه حالااگه هر2تاواژهدرتشبیه بودمیشه تشبیهی درواقع مانندیامثل بگذاریدمیفهمیدمثلا بارگناه:گناه مثل باراست درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟آره پس تشبیهی امااگه کلمه اول جزءتشبیه باشه ولی دومی نه(دومی یه ویژگی ازاولی باشه)استعاری است.مثلا:آسمان چشم (چشم شبیه آسمان است:تشبیهی)چشم آسمان(آسمان به چشم انسان تشبیه شده:جان بخشی یاتشخیصه پس استعاری)اگه شک کردیدهم میتونه استعاری باشه هم اضافی بهتره تشبیهی بگیرید.پس اگه یه ویژگی که انسان داره واسه غ انسان به کارببریم تو2کلمه میشه استعاری.کلایه نکته بلدباشید اگه این یاآن قبل ازاسم دیدیدنشانه استعاره ومشتقاتش هست.وکلمه ای مثل(مانند مثل همچون و....)نشانه تشبیه ومشتقاتشه.بچه هاببخشیدفضولی نباشه چراهیچی سوال ازدروس تخصصی نمیپرسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رهاشون کردیدیاخیلی مسلطید؟؟؟؟؟؟؟؟

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ولا من از تخصصی هم سوال زیاد دارم
      اینجا هم پرسیدم
      ولی کلا اینجا پرسیدن زیاد فایده ای نداره
      الان درس خونا دارن درس میخونن ، نمیام اینجا به سوالات
      بقیه ج بدن که
      بعدش ببینید جانسوز بودن ویژگی انسان نیست
      که بگیم چون ویژگی انسان به آتش نسبت داده شده
      پس اضافه استعاری هست
      به نظر میاد که آتش جانسوز نماد عشق باشه یعنی کلا
      استعاره هست ، اگه اشتباه میگم بگید
      به خوبی ات چنگ بزن

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من جواب میدهم مولا علی (ع)فرمودندزکات علم درنشرآن است تازه توی کتابای بالاترازسطح کنکورمیخونیم که پیام ژنهابه مااینه که هممون خواهروبرادریم.والا تاجایی که من میدونم جانسوزبه چیزی میگن که خیلی سخت وطاقت فرساوآزاردهنده هست ولی من نظردیگه ای دارم همونطورکه شماهم میگیدجانسوزویژگی انسان نیست پس چون ویژگی انسان نیست که نسبتش بدهیم یعنی مکنیه یاتشخیص نیست پس چون مکنیه نیست (همونطورکه گفتم مبنای اضافه استعاری همان استعاره مکنیه است)دیگه اضافه استعاری نیست ونمادیااستعاره مصرحه است دقیقا همون نکته ای که گفتم ممکنه هم استعاره باشه هم اضافه تشبیهی که تشبیهی میگیریم ازطرف دیگه یه نکته ای که هست ومارومطمئن میکنه که اضافه تشبیهیه اینه که آتش مثل چیزی که جانسوزه میسوزونه درواقع اشتراک جانسوزوآتش سوزاندنه والا نمادعشق و....نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟درواقع آتش جانسوزهم استعاره مصرحه است(چون کاملا مشخصه که آتش میسوزاند)هم اضافه تشبیهیه چون ازیکطرف بین آتش وسوزاندن اشتراک هست هم جانسوزازویژگیهای انسان نیست که مکنیه ودرنهایت اضافه استعاری بکاربرودپس اگه طراح خوااسته بودنوع اضافه روبگیم میگیم:تشبیهی
      ویرایش توسط n3gin2000 : 17 اردیبهشت 1397 در ساعت 12:15

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن