خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Question مشکلات زمان در مسائل شیمی و منبع

دوستان من با اینکه توی درس شیمی المپیادی بودم ولی دوتا مشکل حاد دارم توش:
      1نمیتونم سریع محاسباتو انجام بدم توی این درس .قبلا با ماشین حساب میزدم سریع ولی الآن یک مسئله بخوام حل کنم بیش از 2-3 دقیقه طول میکشه
      2مشکل دوم منبع هست . من ب.ب(بهمن بازرگان) دارم ولی خب اولا سبک تستاش با قلم چی خیلی فرق داره . دوما مطالب حفظی رو خوب پوشش نداده .سوم حجم زیادی داره و من نمیتونم این همه زمان صرفش کنم.چهارم مطالب حاشیه ای که پره کتابه .مثلا یه نمونش همش بد و بیراه از کتاب درسی میگه.خب الآن من دانش آموز قراره چه غلطی بکنم وقتی کتاب درسیم اینه ؟به درسنامه هاش هم نیازی ندارم.
      توی شیمی تا حالا منابع دیگه رو ندیدم و با توجه به اون چیزی که از نظام قدیمش دیدم خریدم ولی الآن راضی نیستم .

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دیگه کاهگل بخورم بیام اینجا :/
      TIA@
      @ اگه میشه تاپیکایی که من زدمو پاک کن
      ویرایش توسط Mamad_6xlarge : 12 اردیبهشت 1397 در ساعت 20:16

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      @mamad_6xlarge
      داداش شما از همه انتظار پاسخگویی در هر وقتی نداشته باش.
      بریم سر اصل مطلب، شما اگه میخوای به توانایی خوبی برسی توی محاسبات، باید حتما اعداد مهمی که توی شیمی مطرح میشنو بدونی، مثلا ۱/۱۶ رو باید بدونی ۰/۰۶۲۵ میشه، و الا یک ساعت طول میکشه تقسیم کنی.
      باید دقت کنی به اعداد و ساده‌ترینش کنی همه اعدادو، بعدش اگه نشدن ضرب کنی و در اخر کسرو تقسیم کنی. خیلی از اعداد توی مسائل همینطورین، خیلی کم پیش میاد اعداد ناهمجور بدن که نشه تقسیمشون کرد و زمان زیادی بخواد. مگه اینکه ۴-۵ تا ازین مسائل توی کنکور بدن که قرار نباشه همه ۱۰۰ بزنن.
      برای کتاب هم از کتاب موج آزمون یا از گاج iq استفاده کن. من گاجو دارن که خلاصه داره درسنامه و اضافه گویی نکرده.
      موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad_6xlarge نمایش پست ها
      دوستان من با اینکه توی درس شیمی المپیادی بودم ولی دوتا مشکل حاد دارم توش:
      1نمیتونم سریع محاسباتو انجام بدم توی این درس .قبلا با ماشین حساب میزدم سریع ولی الآن یک مسئله بخوام حل کنم بیش از 2-3 دقیقه طول میکشه
      2مشکل دوم منبع هست . من ب.ب(بهمن بازرگان) دارم ولی خب اولا سبک تستاش با قلم چی خیلی فرق داره . دوما مطالب حفظی رو خوب پوشش نداده .سوم حجم زیادی داره و من نمیتونم این همه زمان صرفش کنم.چهارم مطالب حاشیه ای که پره کتابه .مثلا یه نمونش همش بد و بیراه از کتاب درسی میگه.خب الآن من دانش آموز قراره چه غلطی بکنم وقتی کتاب درسیم اینه ؟به درسنامه هاش هم نیازی ندارم.
      توی شیمی تا حالا منابع دیگه رو ندیدم و با توجه به اون چیزی که از نظام قدیمش دیدم خریدم ولی الآن راضی نیستم .
      سلام ،
      اول اینکه توقع نداشته باش همه جواب بدن ، بعضیا خودشونم گیرن ، بعضیا صرفا واسه تایم استراحت میان ،
      بعضیا هم مثل من شاید خیلی کم حوصله باشن...

بگذریم ، شما برای محاسبات همونطور که دوستمون گفت باید بتونی اعداد مهم رو یادت بمونه ، مثلا باید بدونی ۵.۶ چهاربرابر ۲۲.۴ هست ( اس تی پی ) .
      مورد بعدی اینکه سعی کن همه رو به صورت کسر بنویسی همون اول که میخپای محاسبات کنی !
      یعنی چی ؟ یعنی ما عددی به عنوان ۲۲.۴ ( بیست‌و‌دو و چهار دهم ) نداریم ! بلکه ۲۲۴/۱۰ داریم ( دویست و بیست و چهار تقسیم بر ۱۰۰ ) شاید بگی چه فایده‌ای داره ! فایدش اینکه تو کنکور خیلی از اعداد باهم ساده میشن و طراح سوال نمیاد اعداد رو دری وری بده ! یعنی میبینی ۲ تا عدد بهم ربطی ندارن ! ولی با یه عدد دیگه ساده میکنی اونوقت تازه به اون یکی عدد هم ساده میشه !!! ( چی شد ! )

مسئله بعدی اینکه قلمچی بیشتر واسه تمرینه ، و اینکه تو مباحث کوچیک مجبورن یخورده اعدادو پرت بدن که هرکسی نتونه خوب بزنه ؛ والا تو کنکور ابن مدلی خیلی خیلی کم پیش میاد !
      شما برو تو مسئله‌های کنکور وقتی همه اعداد رو کنار هم مینویسی ( حالا چه به صورت کسری چه به صورت تناسب ) آخرش که میای محاسبات کنی میبینی اعداد بهم ساده میشن . منتها اینکه اعداد چطوری بهم ساده میشن و دستت بیفته نیاز به تمرین داره ، تمرین محاسبات هم با زدن تست حل میشه !
      یعنی چی ؟ یعنی شما یه سری شگرد واسه حل مسائل رو تو همه مسائل بکار میبری ، مثل همون قضیه کنار هم نوشتن اعداد برای بهتر ساده کردن یا مثلا نوشتن ۲۲.۴به اون صورت که گفتم ! این چیزایی که گفتم شاید اولش بگی فایده نداره ، ولی یواش یواش متوجه میشی چقدر قشنگ عددا بهم جفت و جور میشن وقتی کنار هم مینویسیشون !

موفق باشی.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن