خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34
    نمایش نتایج: از 46 به 56 از 56

موضوع: مشکلات خواب

1. Top | #46
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ibarfin نمایش پست ها
      شما خودت شده راس ساعت خوابت خوابت نیاد؟اینطور مواقع چیکار میکنی؟

من یه عادت بد دارم نمیتونم پشت میز رسمی و مرتب بشینم
      پاهامو جم میکنم و حتی شده بندازم روی میز
      بخاطر این کارام گفتم چکاریه همون زمین بخون
      شاید باز رفتم پشت میز

خیلی ممنونم
      بهترین وضعیت برای درس خوندن حالتیه که کم ترین تماس با زمین رو داشته باشی و کم ترین نیروی جاذبه بهت وارد بشه . ( از خودم نمیگم اینو مطالعه کردم)
      که میشه صندلی و میز تحریر
      و بعد از اون چهار زانو روی زمین با میز تحریر
      هر کدوم راحت تری انتخاب کن
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

2. Top | #47
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezawww نمایش پست ها
      نه همینجوری گفتم. تصورشم خنده داره
      برای شما پسرا خنده داره
      برای ما عادیه
      خون میچکد از دیده در این کنج صبوری
      این صبر که من میکنم ، افشردن جان است.....

3. Top | #48
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gord_Afarid نمایش پست ها
      برای شما پسرا خنده داره
      برای ما عادیه
      والا برای منم خنده داره:/

4. Top | #49
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      منم خودم مشکلات خواب داشتم
      اول اینکه اگه دارویی مصرف میکنی با پزشکتون مشورت کنید تا راه حلی پیدا کنید براش چون من خودم بیشتر مشکلاتم سر همین داروهام بود
      دوم اینکه من خودم تصمیم گرفتم که شبا زود بخوابم و دقیقا ساعت 10/5 بیهوش میشدم قبلش هم برای ایجاد خستگی ورزش میکردم و یه دوش آب گرم میگرفتم و بعد بدون اینکه صبح ساعت بزارم 5 صبح بیدار میشدم و واقعا سر حال بودم و بعد دوباره ساعت 11 تا 11/5 یه نیم ساعت چرت میزدم و کل انرژیم رو تعمین میکرد

5. Top | #50
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ainz نمایش پست ها
      خدایی خنده داره
      جاش میتونه ورزش کنه مثلا بارفیکسی دراز نشستی چیزی
      دراز نشست و بارفیکس تا یک ماه الی دوماه بخاطر خشک بودن عضلات باعث گرفتگی میشه باید بدنت درگیرش بشه طی مدت 6 ماه که اون درد گرفتگی کمتر بشه برای کنکوری توصیه نمیکنم

بعضیا تنبیه خودشونو با دراز نشست میکنن و کمر درد و گرفتگی ران شدید میگیرن که روزای بعدش اون درد و گرفتگی باقی میمونه و طاقت فرسا میشه

رقص لازم نیست آدم شلنگ تخته بندازه همین که درجا هم بزنی باعث سوخت و ساز و خستگی میشه ^^
      اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.

6. Top | #51
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimah نمایش پست ها
      دراز نشست و بارفیکس تا یک ماه الی دوماه بخاطر خشک بودن عضلات باعث گرفتگی میشه باید بدنت درگیرش بشه طی مدت 6 ماه که اون درد گرفتگی کمتر بشه برای کنکوری توصیه نمیکنم

بعضیا تنبیه خودشونو با دراز نشست میکنن و کمر درد و گرفتگی ران شدید میگیرن که روزای بعدش اون درد و گرفتگی باقی میمونه و طاقت فرسا میشه

رقص لازم نیست آدم شلنگ تخته بندازه همین که درجا هم بزنی باعث سوخت و ساز و خستگی میشه ^^
      منم ک ورزش در حد المپیک نگفتم
      سبک منظورم بود
      چون من خودم روزی 100 تا 200 تا دراز نشست میرم از اولشم ک شروع کردم مشکلی نداشتم

ب هر حال هر کس سلیقه ای داره هانی : )

7. Top | #52
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ibarfin نمایش پست ها
      مرسی از پیشنهادت ولی من که همیشه خستم نیازی به خسته شدن ندارم
      روی سرحالی و شادابی تاثیر داره رقص؟
      اگه خیلی خستم کنه که دیگه کل بیستوچهار ساعتو باید بخوابم
      آره روی شادابی و انگیزه صبح روز بعدش تاثیر خیلی زیادی میزاره چون هدف پشتشه هم سلامتیت و زیباییت و هم تنظیم خوابت

حتما رقص قبل خواب رو جدی بگیر واست موثره

با یه تیر چند نشون میزنی ^^

حالا بنظر من چون خسته ای همش بخاطر کمبود ویتامین هم هست

ویتامین b2 که بهش میگن ریبوفلاوین رو از داروخونه تهیه کن

بین وعده غذاییت باشه که جذبش سریع تره داخل بدن

چون ویتامین b2 روی رفع خستگی و خواب آلودگی تاثیر فوق العاده ای میزاره علاوه بر این تمام ویتامین‌های گروه b مسئولیت کارهایی شامل کمک به‌سلامت سیستم عصبی، سلامت قلب و سلامت بدن، سلامت پوست و چشم، کاهش التهاب، عملکرد هورمونی و حفظ سوخت‌وساز بدن و سیستم گوارش در بدن را دارا هستند. وجود ویتامین‌های b کمپلکس برای کبد، پوست، مو و چشم ضروری است

اگه نمیتونی مکمل ویتامینی مصرف کنی میتونی از مواد غذایی مثل : گوشت ، بادام درختی یا زمینی ، غلات ، جوانه گندم ، اسفناج ، شیر، سویا ، قارچ ، ماست ، تخم مرغ ، کلم بروکلی دریافت کنی

مصرف مکمل ویتامین b یا ریبوفلاوین کاملا ایمن هست حتی اگر دوز بالا مصرف بشه عوارض جانبی خاصی نداره و نیازیم نیست نسخه پزشک باشه جز موارد خاص که افسردگی حاد ، مشکلات گوارشی ، آسیب های عصبی ، گلو درد و تورم ، قرمزی چشم

اینم باید بگم که مصرف قرص آهن در شب باعث میشه صبح روز بعد بیشتر درگیر خواب آلودگی و خستگی باشین

اگر تمام دنیا هم از تو بدشان بیاید و تو را آدم بدی بدانند، تا وقتی که وجدانت تو را تایید می کند و تو را گناهکار نمی داند،تو بدون دوست نمی مانی.
      ویرایش توسط Parimah : 12 فروردین 1401 در ساعت 00:36

8. Top | #53
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ibarfin نمایش پست ها
      خیلی ممنون
      راستش اصلا نمیدونم چمهفقط خوابم میاد و لذت بخشه خوابیدن برام
      اما بعدش استرس میگیرم میگم چرا انقدر میخوابی
      عزیز بنظرم مکان درس خوندنتو یه تغییر بده چون تو همش اتاقتو دیدی و یه حس بیزاری و کسل کننده تکراری رو واست داره برای همین خواب یه محرک قدرتمندی برات هست که دوست نداری ازش دست بکشی چون مغزت آزاده و فکر و خیال و فشار کتابها و یادگیری روش نیست میتونه هرچقدر دلش میخواد آسودگی داشته باشه

لازم نیست 24 ساعته بری کتابخونه یه روز به صورت امتحانی صبح 7 و نیم آماده بشو و برو

اگه محیطشو دوست نداشتی برگرد خونه و دیگه نرو

ولی کلا بیشتریا سرشون تو کار خودشونه و ناظر هست بخواد حرفی ، گوشی بازی صورت بگیره از کتابخونه میندازن بیرون و تذکر جدی میدن

چون جو درس خوندن هست ببینی اطرافت دارن درس میخونن تو هم مجاب میشی لای کتاب رو باز کنی

حتما امتحانش کن می ارزه

لازم نیست تا کنکورت ادامه ش بدی همون اوایل تاثیرشو میزاره

تغییر محیط گاهی فوق العاده و بی نظیره ^^

9. Top | #54
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Gord_Afarid نمایش پست ها
      بهترین وضعیت برای درس خوندن حالتیه که کم ترین تماس با زمین رو داشته باشی و کم ترین نیروی جاذبه بهت وارد بشه . ( از خودم نمیگم اینو مطالعه کردم)
      که میشه صندلی و میز تحریر
      و بعد از اون چهار زانو روی زمین با میز تحریر
      هر کدوم راحت تری انتخاب کن
      حتما ممنون که گفتی
      فکر کنم این دیگه باعث شد برم پشت میز

10. Top | #55
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parimah نمایش پست ها
      آره روی شادابی و انگیزه صبح روز بعدش تاثیر خیلی زیادی میزاره چون هدف پشتشه هم سلامتیت و زیباییت و هم تنظیم خوابت

حتما رقص قبل خواب رو جدی بگیر واست موثره

با یه تیر چند نشون میزنی ^^

حالا بنظر من چون خسته ای همش بخاطر کمبود ویتامین هم هست

ویتامین b2 که بهش میگن ریبوفلاوین رو از داروخونه تهیه کن

بین وعده غذاییت باشه که جذبش سریع تره داخل بدن

چون ویتامین b2 روی رفع خستگی و خواب آلودگی تاثیر فوق العاده ای میزاره علاوه بر این تمام ویتامین‌های گروه b مسئولیت کارهایی شامل کمک به‌سلامت سیستم عصبی، سلامت قلب و سلامت بدن، سلامت پوست و چشم، کاهش التهاب، عملکرد هورمونی و حفظ سوخت‌وساز بدن و سیستم گوارش در بدن را دارا هستند. وجود ویتامین‌های b کمپلکس برای کبد، پوست، مو و چشم ضروری است

اگه نمیتونی مکمل ویتامینی مصرف کنی میتونی از مواد غذایی مثل : گوشت ، بادام درختی یا زمینی ، غلات ، جوانه گندم ، اسفناج ، شیر، سویا ، قارچ ، ماست ، تخم مرغ ، کلم بروکلی دریافت کنی

مصرف مکمل ویتامین b یا ریبوفلاوین کاملا ایمن هست حتی اگر دوز بالا مصرف بشه عوارض جانبی خاصی نداره و نیازیم نیست نسخه پزشک باشه جز موارد خاص که افسردگی حاد ، مشکلات گوارشی ، آسیب های عصبی ، گلو درد و تورم ، قرمزی چشم

اینم باید بگم که مصرف قرص آهن در شب باعث میشه صبح روز بعد بیشتر درگیر خواب آلودگی و خستگی باشین

خیلی ممنون از راهنمایی و اطلاعاتی که دادی انجام میدم به امید نتیجه

11. Top | #56
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matin_Zrk نمایش پست ها

خستگی تو روز نباید جوری باشه که از کار بیفتی اگه اینجوریه سعی کن سبک زندگیتوسالم تر کنی (‌بیشتر با خانواده وقت بگذرون و اخبار منفی و بد رو اصلا پیگیری نکن . اینکارها واقعا تاثیر داره . روحیه خوب و آرامش که داشته باشی و عصبی و مضطرب نباشی بهتر تصمیم میگیری و هدف مناسب برای خودت انتخاب میکنی و بیشتر به جای اجبار اشتیاق داری برای هر کاری که میخوای بکنی و همین اشتیاق هست که باعث میشه انرژی داشته باشی مثل وقتی که می خوای برای یک تفریحی بیدار شی اصلا مهم نیست که کم خوابیده باشی وقتی بیدار بشی سرحالی !)
      یه سری همیشه عذاب وجدان دارن و مثلا چون ۲ ساعت صبح بیشتر خوابیدن کل روز رو به خاک و خون میکشن
      حرفش ساده هست که مثلا ورزش کنی و ... ولی در عمل وقتی حال ورزش نداری چیکار میخوای کنی؟! برای هر کاری باید بدونی به چی میخوای برسی در غیر این صورت نمیتونی ادامه بدی (‌مورد خیلی شایعش در پسرا باشگاه رفتن بعد از کراش زدن هست که میتونی ببینی و درس بگیری که انگیزه و هدف چقدر تاثیر داره من خسته هایی رو دیدم اینکارو کردن که کرک و پرم ریخته)
      اگه عذاب وجدان و اضطراب و وسواس داشته باشی یه چرخه معیوب همیشه تکرار میشه ولی اگه تلاش کنی کارهاتو تا جایی که توان داری (‌نه الزاما همش رو) با آرامش و بدون استرس انجام بدی به مرور حالت هم خوب میشه و بعد از مدتی به همه کارهات میرسی (‌ برای کنترل اضطراب به یک روانپزشک خوب مراجعه کنید‌ )

خیلی ممنونم ازت توصیه هاتو حتما انجام میدم

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 34

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن