خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

بچه ها کمک درباره نمودار توابع ریاضی تجربی😪

سلام بچه ها جون خسته نباشین

بچه ها من یه مشکل پایه دارم تو نمودار توابع اعم از براکت و قدر مطلق و و .... منبع خوب سراغ دارین کامل توضیح داده باشه آیا؟
      برا ریاضی جامع خیلی سبز ،مهر و ماه ،خط ویژه، موج آزمون ، جمع بندی خیلی سبز ، کانون آبی دارم ولی هیچکدوم قشنگ موشکافی نکرده یا نمیدونم من نمیتونم بفهمم خاهشا بگین چیکارش کنم ♥️💋

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dds.neda نمایش پست ها
      سلام بچه ها جون خسته نباشین

بچه ها من یه مشکل پایه دارم تو نمودار توابع اعم از براکت و قدر مطلق و و .... منبع خوب سراغ دارین کامل توضیح داده باشه آیا؟
      برا ریاضی جامع خیلی سبز ،مهر و ماه ،خط ویژه، موج آزمون ، جمع بندی خیلی سبز ، کانون آبی دارم ولی هیچکدوم قشنگ موشکافی نکرده یا نمیدونم من نمیتونم بفهمم خاهشا بگین چیکارش کنم ♥️
      سلام ، خسته نباشید...
      دقیقا تو کدوم مبحثش مشکل دارین ؟
      رسم نمودار ، انتقال نمودار ، پیدا کردن معادله نمودار و ....
      اینا همه جزو نمودارا حساب میشه ، هرکدومشون هم مربوط به یه بخشه.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein.A نمایش پست ها

سلام ، خسته نباشید...
      دقیقا تو کدوم مبحثش مشکل دارین ؟
      رسم نمودار ، انتقال نمودار ، پیدا کردن معادله نمودار و ....
      اینا همه جزو نمودارا حساب میشه ، هرکدومشون هم مربوط به یه بخشه.
      حسین جان من کلا نمیتونم نمودارو تحلیل کنم و رسمش برا مثلا براکت رو مشکل دارم انتقالشم همینطور معادلشم که صد البته همینطور یعنی با عدد گذاری و پیدا کردن نقطه میتونم رسم کنم ولی زمانبره شدید میخوام اینو بفهمم که مثلا همیشه فلان معادله چجوریه و اگه فلان تغییر تو معادله اتفاق بیافته نمودارش چه بلایی سرش میاد همه ی اینارو یکجا میخوام

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگه قسمتی رو مشکل دارید به نظر من جزوه دبیرتون رو بخونید ...
      چون با کلامش آشنایی دارید و منظور رو کامل میگیرید اگر هم فارغ التحصیل هستید بگید کدوم رو بیشتر مشکل دارید تا توضیحات اون قسمت رو در حد توانم براتون قرار بدم ...
      اگر هم کلا با این مبحث رو مشکل دارید باز هم هر قسمتی که می خواهید تست بزنید رو بگید تا شفاف سازی کنیم اون قسمت رو با کمک دوستان ...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      اگه قسمتی رو مشکل دارید به نظر من جزوه دبیرتون رو بخونید ...
      چون با کلامش آشنایی دارید و منظور رو کامل میگیرید اگر هم فارغ التحصیل هستید بگید کدوم رو بیشتر مشکل دارید تا توضیحات اون قسمت رو در حد توانم براتون قرار بدم ...
      اگر هم کلا با این مبحث رو مشکل دارید باز هم هر قسمتی که می خواهید تست بزنید رو بگید تا شفاف سازی کنیم اون قسمت رو با کمک دوستان ...
      اول اینکه یه عالمه مرسی که اینقدر خوبی♥️
      بعدم اینکه من فارغ التحصیلم و برا همین تشریحی نخوندم خوب چون دیر شرو کردم الان مبحث تابع و نمودار هاشو دارم میخونم مثلا میگه مساحت محدود بین دو نمودار فلان و فلان یا میگه چجوری قطع میکنن همو و اینجور چیزا ،بعد با نقطه گذاری میتونم حل کنم ولی هر سوالش بیشتر از ۴دیقه وقت میگیره اینجوری مخصوصا براکت و قدر مطلق باشه تو سوال الان آزمون ۱۲ موج آزمونو حل میکنم داغون شدم دیگه

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      انجمن نابوده نمیشه عکس جزوه بفرستم برای همین یه توضیح مختصر می دم ...
      ببین سوال هایی که مساحت بین دو نمودار رو می خواد کلا سوالات کوفتی هستند ولی آسون هستند و به خاطر طولانی بودن نسبیشون مزخرف حساب میشن !
      برای حل این سوالا باید شکل رو رسم کنید نقطه تلاقی دو تابع رو بدست بیارید ( با برابر قرار دادن دو تابع ) و بعدش هم مساحت ولی اگه میگید باید عدد گذاری کنید مشکل به نظر میاد توی انتقال توابع دارید مثلا برای رسم نمودار |2-3x|- شما داخل پرانتز رو برابر صفر قرار بدید و جواب میشه x برابر دو سوم و مثبت ... پس شما باید دو سوم به سمت راست ببرید نمودار |x| رو و به خاطر علامت منفی نمودار رو نسبت به محور x ها قرینه کنید ...
      در کل برای این قسمت یکی از کتاب های جامع رو دقیق بخون و انتقال توابع رو به شدت تمرین کن و نمودار های اصلی که باید شکلشون رو حفظ باشی رو حفظ کن بعد تست بزن و اگه مشکل داشتید بپرسید
      موفق باشید
      ویرایش توسط Dmz.official : 26 فروردین 1397 در ساعت 22:14

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      انجمن نابوده نمیشه عکس جزوه بفرستم برای همین یه توضیح مختصر می دم ...
      ببین سوال هایی که مساحت بین دو نمودار رو می خواد کلا سوالات کوفتی هستند ولی آسون هستند و به خاطر طولانی بودن نسبیشون مزخرف حساب میشن !
      برای حل این سوالا باید شکل رو رسم کنید نقطه تلاقی دو تابع رو بدست بیارید ( با برابر قرار دادن دو تابع ) و بعدش هم مساحت ولی اگه میگید باید عدد گذاری کنید مشکل به نظر میاد توی انتقال توابع دارید مثلا برای رسم نمودار |2-3x|- شما داخل پرانتز رو برابر صفر قرار بدید و جواب میشه x برابر دو سوم و مثبت ... پس شما باید دو سوم به سمت راست ببرید نمودار |x| رو و به خاطر علامت منفی نمودار رو نسبت به محور x ها قرینه کنید ...
      در کل برای این قسمت یکی از کتاب های جامع رو دقیق بخون و انتقال توابع رو به شدت تمرین کن و نمودار های اصلی که باید شکلشون رو حفظ باشی رو حفظ کن بعد تست بزن و اگه مشکل داشتید بپرسید
      موفق باشید
      مرسی متین جان عاره حس میکنم همون انتقال نمودار مشکل دارم بیشتر امرین میکنم♥️توام موفق باشی������

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)