خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 85 نخستنخست ... 891019 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 1274

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #121
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      فقط همین فسفرسفید استثنا هست ؟؟؟ یا بازم هست
      249 کجا داداش؟بگو منبع رو. ابن حرف که دوستمون زده غلطه فسفر به صورت تک اتمی یافت می نشود! اگرم شما یه سوال دیدی کاری به این نداشته باش واکنش چی گفته اون درسته.

2. Top | #122
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      بچه ها یکی سوال 249 شیمی تجربی یا برای ریاضی ها 14مین سوال رو توضیح میده برام که چرا جرم فسفرسفید (p4) رو 31 گرم درنظر گرفته !!! مگه نباید 31*4 رو در نظر بگیره ؟؟؟ مثل o2 که میشه 32گرم نه 16گرم !!!
      اگه به تناسبي که بسته دقت کني به ازاي يک اتم فسفر حساب کرده. ساده سازي کرده. گفته ۴ مول اتم فسفر يعني p (نه p4) چهار مول فسفر تري کلريد داده. پس يک اتم فسفر يک مولکول فسفر تري کلريد توليد کرده.
      اگه دقت کني تو تناسبش فسفر رو در ۴ ضرب نکرده از اونطرفم فسفر تري کلريد رو در ۴ ضرب نکرده. ساده کرده ديگه.
      بايد مينوشت ۴×٣١ متناسب است با ۴×١٣٧.۵
      ولي ساده کرده گفته ٣١ گرم فسفر متناسب است با ١٣٧.۵ گرم فسفر تري کلريد.
      دقت کن که تو معادله فسفر تري کلريد يه ضريب ۴ هم داره.... اون ۴ که در جرم فسفر تري کلريد ضرب شده همين ۴ ه.

3. Top | #123
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر نمایش پست ها
      سوال 246 سنجش
      مورد 4 را اگه با هیبرید رزونانسی در نظر بگیریم غلط میشه اما پاسخنامه درست گرفته

هیبرید رزونانسی هم در نظر بگیریم کاملا درسته در اوزون یکی از اتم ها 2 الکترون نا پیوندی یکی از اتم ها 4 الکترون ناپیوندی و اتم دیگر 6 الکترون ناپیوندی حالا بین اتم وسط و اتم سمت چپ یه پیوند دو گانه وبا اتم سمت راست یک پیوند یگانه (ساختار لوویس 1)حالا اگه پیوند دو گانه را به سمت راست منتقل کنیم (ساختار لوویس 2) میشه در حالت هیبرید روزنانسی پیوند دوگانه هم به سمت چپ تعلق داره هم راست در واقع بینشون تقسیم شده ربطی به الکترون های ناپیوندی نداره

4. Top | #124
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hero93 نمایش پست ها
      هیبرید رزونانسی هم در نظر بگیریم کاملا درسته در اوزون یکی از اتم ها 2 الکترون نا پیوندی یکی از اتم ها 4 الکترون ناپیوندی و اتم دیگر 6 الکترون ناپیوندی حالا بین اتم وسط و اتم سمت چپ یه پیوند دو گانه وبا اتم سمت راست یک پیوند یگانه (ساختار لوویس 1)حالا اگه پیوند دو گانه را به سمت راست منتقل کنیم (ساختار لوویس 2) میشه در حالت هیبرید روزنانسی پیوند دوگانه هم به سمت چپ تعلق داره هم راست در واقع بینشون تقسیم شده ربطی به الکترون های ناپیوندی نداره
      اشتباه کردم چون فک کنم در رزونانس نمیتونیم الکنرون ناپیوندی مشخص کنیم

5. Top | #125
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط اقای دکتر نمایش پست ها
      اشتباه کردم چون فک کنم در رزونانس نمیتونیم الکنرون ناپیوندی مشخص کنیم

درسته اما طراح لابد به همونی که من گفتم فکر کرده تو مبتکران هم گفته ساختار 1و 2 وجود خارجی نداره بلکه ساختار حد واسط وجود داره بعضی وقت ها از نظر علمی و از نظر کنکور تناقض داره

6. Top | #126
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اوربيتال‌هاي پيوندي اتم مركزي يكسان خواهد بود. اما بد نيست با لغات « هيبريد » و « رزونانس » بيشتر آشنا بشيم:

- هيبريد : در لغت به معني مخلوط شدن و ساختار جديد يافتن است. اوربيتال هيبريدي به اوربيتالي گفته مي‌شود كه شامل حداقل دو نوع زيرلايه (مثلا s و p) باشد.

- رزونانس : به معني تشديد و بازآوايي است و در شيمي براي ساختار پايداري كه بين چند ساختار مختلف به وجود مي‌آيد استفاده مي‌شود.

و اما اوربيتال هيبريد رزونانسي اوربيتالي است كه از چند نوع زيرلايه تشكيل شده است و همپوشاني آن بين پيوند يگانه، دوگانه و سه‌گانه است. در مولكول‌هايي مانند SO3 ، NO2 و ... كه اتم مركزي داراي پيوندهاي با مرتبه مختلف بين اتم‌هاي با شرايط يكسان مي‌باشد، پيوند تشكيل شده خواصي بينابين اين پيوندها دارد. مثلا در SO3 كه يك پيوند دوگانه و دو پيوند يگانه وجود دارد، طول پيوند بين اين‌دو و در حدود 33/1 مي‌باشد. يعني يك‌سوم از خواص پيوند دوگانه براي هر پيوند باقي مي‌ماند.

7. Top | #127
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای تهیه ی 220 میلی لیتر محلول سود سوزآور از محلول 20 درصد جرمی آن با چگالی 1.1 گریم بر میلی لیتر به چند میلی لیتر آب خالص نیاز داریم؟
      سوال سنجش بود هر کارش میکنم حل نمیشه یعنی اصن صورت سوالو نمیفهمم

8. Top | #128
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alimajdi نمایش پست ها
      برای تهیه ی 220 میلی لیتر محلول سود سوزآور از محلول 20 درصد جرمی آن با چگالی 1.1 گریم بر میلی لیتر به چند میلی لیتر آب خالص نیاز داریم؟
      میشه گزینه هاش رو هم بدید؟؟؟؟

9. Top | #129
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      200 نمیشه؟

10. Top | #130
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یا 20!

11. Top | #131
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alimajdi نمایش پست ها
      چون گفیتین سوال رو نفهمیدم سعی میکنم از همون اول اول بگم!
      ما یه محلولی داریم که از حل کردن یه مقداری سود در مقداری اب تهیه شده.چگالی این محلول 1.1است.یعنی 1میلی لیتر از این 1.1گرم جرم داره.حالا سوال به ما 220 میلی لیتر از این محلول داده و میخاد پیدا کنیم که چه مقدار آب در این محلول وجود داره.با یه تناسب ساده(با کلاس ترش میشه ضریب تبدیل!)میفهمیم که 220میلی لیتر از این محلول 242گرم جرم داره.
      20 درصد جرمی سود سوز آور میگه که به ازای 100گرم محلول 20 گرم سود داریم و در نتیجه 80گرم آب.باز بای تناسب ساده میفهمیم که به ازای 242 گرم محلول 193.6گرم آب داریم. که چون چگالی آب 1گرم بر میلی لیتر است پس حجم اب هم میشه 193.6میلی لیتر.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

12. Top | #132
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با این فرمول ولی 200 میادا!
      M=10ad/M
      M1V1=M2V2

13. Top | #133
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HaDJoon نمایش پست ها
      با این فرمول ولی 200 میادا!
      M=10ad/M
      M1V1=M2V2
      با همین فرمول چطوری حساب کردی؟
      میشه راه حل بزاری؟

جواب میشه 200

14. Top | #134
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali761 نمایش پست ها
      چون گفیتین سوال رو نفهمیدم سعی میکنم از همون اول اول بگم!
      ما یه محلولی داریم که از حل کردن یه مقداری سود در مقداری اب تهیه شده.چگالی این محلول 1.1است.یعنی 1میلی لیتر از این 1.1گرم جرم داره.حالا سوال به ما 220 میلی لیتر از این محلول داده و میخاد پیدا کنیم که چه مقدار آب در این محلول وجود داره.با یه تناسب ساده(با کلاس ترش میشه ضریب تبدیل!)میفهمیم که 220میلی لیتر از این محلول 242گرم جرم داره.
      20 درصد جرمی سود سوز آور میگه که به ازای 100گرم محلول 20 گرم سود داریم و در نتیجه 80گرم آب.باز بای تناسب ساده میفهمیم که به ازای 242 گرم محلول 193.6گرم آب داریم. که چون چگالی آب 1گرم بر میلی لیتر است پس حجم اب هم میشه 193.6میلی لیتر.
      جوابت خوب بود کامل فهمیدم ولی ربطشو به سوال میشه توضیح بدی؟
      0.5 مولار صورت سوال واسه گول زدنه؟

15. Top | #135
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شرمنده خطم بده!
      البته سوالش یکم ناجوره!
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست uploadfromtaptalk1431783119314.jpg  

صفحه 9 از 85 نخستنخست ... 891019 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن