خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 4 از 85 نخستنخست ... 34514 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 46 به 60 از 1274

موضوع: سوالات شیمی

1. Top | #46
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط senator73 نمایش پست ها
      روی سولفید میشه
      ZnS
      روی سولفات میشه
      ZnSO4
      تا جایی که من بادمه 1 درسته
      روی سولفیده مطمئن باش

2. Top | #47
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moein44 نمایش پست ها
      سلام.یه سوال مسخره ای برام پیش اومده لطفا جواب بدین.یه واکنش گرماده یا گرماگیردرنظربگیرین.سطح انرژی واکنش دهنده ها20 وسطح انرژی پیچیده فعال 60 هست.انرژی فعال سازی 60 میشه یا40؟ببخشین اگه سوال مسخره ای کردم یه لحظه به شک افتادم.
      40

3. Top | #48
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من به یک نوع تست برخوردم که حسابی گیج شدم.
      گر فرض کنیم حجم اتیلن گلیکول موجود در ظرف های AوB به ترتیب برابر vaوvb میلی لیتر است و بدانیمvb=2va است اگر به اندازه qبه هر دو ظرف گرما دهیم کدام گزینه درست خواهد بود؟(دمای اولیه هر دو ظرف یکسان است.
      1) دمای نهایی هر دو ظرف یکسان است.
      2)دمای نهایی ظرف A دو برابر دمای نهاییBخواهد بود.
      3)تغییر دمای ظرفBنصف تغییر دمای ظرفA خواهد بود.
      4) گزینه های 2و3 درست هستند.
      جواب گزینه 3هست.دلیلش هم ارتباط ظرفیت گرمایی با مقدار جسم و در نهایت تغییر دمای جسم است.
      اما سوال من اینه که مگه نمیگیم تغییر دما خاصیت شدتی است و به مقدار ماده ربطی نداره.پس چرا اینجا به مقدار ربط داره؟

4. Top | #49
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m_mashmuli نمایش پست ها
      روی سولفیده مطمئن باش

سلام،این دو ماده هر دو فلوئورسنت اند اما رادرفورد از روی سولفید استفاده کرده،درستـــــــــــه؟؟

5. Top | #50
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S A R A H نمایش پست ها
      سلام،این دو ماده هر دو فلوئورسنت اند اما رادرفورد از روی سولفید استفاده کرده،درستـــــــــــه؟؟
      (تا جایی که یادمه) روی سولفید بر اساس گفته کتاب درسی فلوئرسنت هست.
      *رادرفور از پرتو گاما استفاده کرد.
      روی سولفید اون دیواره ای بود که پرتوها روش بازتاب میشدن.

6. Top | #51
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط senator73 نمایش پست ها
      (تا جایی که یادمه) روی سولفید بر اساس گفته کتاب درسی فلوئرسنت هست.
      *رادرفور از پرتو گاما استفاده کرد.
      روی سولفید اون دیواره ای بود که پرتوها روش بازتاب میشدن.

بله من هم منظورم دیواره ای است که واسه آزمایش ورقه ی طلا استفاده کرده است،ولی فکر کنم روی سولفات هم فلئورسنت باشه

7. Top | #52
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.یه سوال داشتم اینکه پیش نیاز فصل 3 شیمی پیش چه فصل هایی از شیمی 2 و 3 هست؟مرسی.

8. Top | #53
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nastazi نمایش پست ها
      گر فرض کنیم حجم اتیلن گلیکول موجود در ظرف های AوB به ترتیب برابر vaوvb میلی لیتر است و بدانیمvb=2va است اگر به اندازه qبه هر دو ظرف گرما دهیم کدام گزینه درست خواهد بود؟(دمای اولیه هر دو ظرف یکسان است.
      جواب گزینه 3هست.دلیلش هم ارتباط ظرفیت گرمایی با مقدار جسم و در نهایت تغییر دمای جسم است.
      اما سوال من اینه که مگه نمیگیم تغییر دما خاصیت شدتی است و به مقدار ماده ربطی نداره.پس چرا اینجا به مقدار ربط داره؟
      این صفحه رو دقت کن اگه متوجه نشدی توضیح میدم
      ddddddddddnnnnnnnnnnnn.png

9. Top | #54
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام و درود
      پوزش ... بسیاری از داوطلبان سال های گذشته به من پیشنهاد دادند که تمامی واکنش های موچود در کتاب را از بر گیریم این کار طبق گفته ی آن ها باعث افزایش سرعت عمل میشود اما در کلاس های کنکور با دبیر مربوطه در میان گذاشتم که ایشان این کار را لازم ندیدند و گفتند مطمئن باش بی ثمر است چرا که 50 واکنش را اگر بخواهی حفظ کنی امکان فراموشی زیاد است ..... چه کنم؟
      ه کوروش به آرش به جمشید قسم
      به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم

ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
      گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
      بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
      چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

10. Top | #55
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehran_professor نمایش پست ها
      سلام و درود
      پوزش ... بسیاری از داوطلبان سال های گذشته به من پیشنهاد دادند که تمامی واکنش های موچود در کتاب را از بر گیریم این کار طبق گفته ی آن ها باعث افزایش سرعت عمل میشود اما در کلاس های کنکور با دبیر مربوطه در میان گذاشتم که ایشان این کار را لازم ندیدند و گفتند مطمئن باش بی ثمر است چرا که 50 واکنش را اگر بخواهی حفظ کنی امکان فراموشی زیاد است ..... چه کنم؟
      داداش معلومه این کار وقتتو تلف میکنه ____اول باید انواع واکنش ها رو خوب بلد باشی همون یگانه و دو گانه و ترکیب و... بعد باید چند تا فرمول پایه بلد باشی مثلا بدونی نیترات فلز بر اثر تجزیه به نیتریت فلز و اکسیژن تبدیل میشه یا آب با اکسید فلز میده هیدروکسید فلز و ....((که اینا رو تو هر کتاب کنکوری خوب تو بازر میتونی پیدا کنی یا حتی اگه دبیر خوبی هم داشته باشی اینا رو باید بهتون گفته باشه))))____وقتی خوب اینارو یاد گرفتی فقط میای چند تا واکنش مهم و پرکاربردو برای سرعت عمل هم شده با ضرایبش حفظ میکنی مثل واکنش نیترو گلیسیرین__واکنش پتاسیم نیترات در دمای بالای 500___آمونیوم دی کرومات و...((یادمه تو کتاب خیلی سبز آخرش اینا رو ستاره دار کرده بود مبتکران هم دارشون))_______همین+++در ضمن اینم بگم با مرور شیمی خود به خود این فرمول ها تو ذهنت نقش میبنده و خودت تند تند این فرمولا رو می نویسی____موفق باشی پسر آریایی

فعلن ...!!!

11. Top | #56
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      سلام و درود
      اصلا نمی خواد حفظ کنی عزیزام
      ببین دسته بندی میکنی هر جور که خودت دوس داری و تحلیل می کنی برا خودت مثلا میگم میگی که اگه روی اتن آب اضافه کنیم اتانول بدست می آید
      این هم نمونه دسته بندی
      فایل پیوست 4282
      فایل پیوست 4283
      فایل پیوست 4284
      فایل پیوست 4285

12. Top | #57
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام و درود
      ده واکنش شیمیایی مهم کنکور 93 - کنکور

13. Top | #58
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سپاس فراوان از کاربران محترم پاپا پوریا و کانون شیمی گرگان و همچنین جناب آقای مشمولی ... هموطنان
      پرسش دیگری ذهنم را درگیر کرده .... بیشتر پند هایی که به بنده در درس شیمی میشود این است که شیمی را پس از زیست در آزمون بزنیم یعنی ابتدا زمین شناسی سپس زیست و پس از آن شیمی آیا این معقول است؟ چون خود بنده میخواهم شیمی را صد بزنم اکثرا این را پیشنهاد میکنند

و همچنین آقای مشمولی فایل هایی که به بنده معرفی کردید تمامی حذف شده اند

با سپاس
      ه کوروش به آرش به جمشید قسم
      به نـقـش و نـگار تخت جمشید قسـم

ایــــران همی قلب و خون مـن اســــت
      گـــرفــتـــه زجــان در وجـــود مــن اســت
      بـــخــوانـیــم ایــن جـــمـلـه در گــوش بــــاد
      چـــو ایــــــران مـــبــــاشــد تــن مـــن مــبــاد

14. Top | #59
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سپاس فراوان از کاربران محترم پاپا پوریا و کانون شیمی گرگان و همچنین جناب آقای مشمولی ... هموطنان
      پرسش دیگری ذهنم را درگیر کرده .... بیشتر پند هایی که به بنده در درس شیمی میشود این است که شیمی را پس از زیست در آزمون بزنیم یعنی ابتدا زمین شناسی سپس زیست و پس از آن شیمی آیا این معقول است؟ چون خود بنده میخواهم شیمی را صد بزنم اکثرا این را پیشنهاد میکنند

و همچنین آقای مشمولی فایل هایی که به بنده معرفی کردید تمامی حذف شده اند

با سپاس
      این که تو بخوای تو کنکور کدوم درس رو تو اختصاصیا یا عمومیا اول بزنی کاملا اختیاریه و هرکسی بر اساس اون نقطه قوتی که تو درس خاصی داره اون درس رو تو اولویت قرار میده ممکنه درسی که تو توش قوی باشی برای من درس ضعیفم باشه وبالعکس____شیمی و زیست هم همینطوره اگه تو شیمی قوی داری بهتره شیمی رو تواولویت هات قرار بدی چون اگه بخوای بر اساس دفترچه پیش بری چون شیمی درس آخره ممکنه کمبود وقت بیاری و نتونی اون چیزی رو که بلدی تو کنکور پیاده کنی...!!!موفق باشی!!!

فعلن ...!!!

15. Top | #60
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nastazi نمایش پست ها
      ddddddddddnnnnnnnnnnnn.png

صفحه 4 از 85 نخستنخست ... 34514 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن