خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

تحصیل مجدد در پزشکی ؟!

سلام دوستان خسته نباشید

من چند تا تاپیک با این موضوع رو دیدم اما هیچکدوم سوالم رو پاسخ نمیداد
      سوال : من دانشجوی رشته مهندسی برق در دانشگاه سراسری می باشم . آیا بعد از فارغ التحصیل شدن در این رشته میتونم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته های پزشکی یا داروسازی بصورت روزانه ( دقت کنید که گفتم روزانه !! ) مشغول به تحصیل بشم ؟

ممنون میشم اگر نظراتتون رو ننویسید و مستندانه پاسخ بدید .
      یا اگر نمیدونید بگید من سوالم رو از کی باید بپرسم بالاخره ؟

سپاس

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HellishBoy نمایش پست ها
      سلام دوستان خسته نباشید

سوال : من دانشجوی رشته مهندسی برق در دانشگاه سراسری می باشم . آیا بعد از فارغ التحصیل شدن در این رشته میتونم مجددا کنکور تجربی شرکت کنم و در رشته های پزشکی یا داروسازی بصورت روزانه ( دقت کنید که گفتم روزانه !! ) مشغول به تحصیل بشم ؟

سپاس
      متاسفانه بعدبایدسربازی تموم کنی بعدش مشکلی نی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان خسته نباشید

سپاس
      با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 97 کسیکه فارغ التحصیل کارشناسیه (روزانه یا غیر روزانه) بر خلاف فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد میتونه درصورت قبولی پزشکی یا دارو و غیره رو به صورت روزانه بخونه و شهریه نده. سال 96 هم اینگونه بود. ولی تا 95 کسیکه لیسانس روزانه داشت حتی اگه پزشکی روزانه قبول میشد باید شهریه میداد.
      اما یه موضوع دیگم هست به نام خدمت سربازی
      طبق همون دفترچه ثبت نام واسه هر فرد تو هر مقطع یه بار معافیت تحصیلی صادر میشه. و خودش توضیح داده که فارغ التحصیل لیسانس قبل از کنکور مجدد و خوندن رشته دوم باید کارت پایان خدمت یا معافیت دائم اخذ کنه وگرنه مجاز به تحصیل نیست.
      اما دانشجوی انصرافی این مشکلو نداره و میتونه بدون رفتن به سربازی دوباره تو رشته ی دیگه ای از طریق کنکور سراسری قبول بشه و تحصیل کنه.
      واسه اطمینانتون تو ورودیای همین امسال ما ینی 96 هست کسی که لیسانس برق روزانه از صنعتی اصفهان گرفته بعد رفته سربازی و الانم دانشجوی پزشکی روزانه است بدون هیچگونه شهریه ای.
      stay focused and never give up

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان خسته نباشید

سپاس
      اتفاقا یکی از دوست های منم که فارغ التحصیل عمران دانشگاه آزاد هست هم امسال میخواد کنکور بده ! دو سه ماه پیش میگفت رفتم پرسیدم اونها هم گفتن واسه 3 تا رشته تاپ با اغماض معافیت تحصیلی صادر میکنیم ! حالا ببینیم بعدا چی میشه ! نمیدونم شاید دانشجوی دانشگاه آزاد بوده بهش گفتن صادر میکنیم !

طبق نوشته های دفترچه کنکور که شما نمیتونی ولی اگه بخوای مطمئن بشی برو نظام وظیفه ازشون سوال کن ! بهترین راه همینه !

ویرایش توسط FaaRshD : 10 فروردین 1397 در ساعت 21:46

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

با توجه به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 97 کسیکه فارغ التحصیل کارشناسیه (روزانه یا غیر روزانه) بر خلاف فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد میتونه درصورت قبولی پزشکی یا دارو و غیره رو به صورت روزانه بخونه و شهریه نده. سال 96 هم اینگونه بود. ولی تا 95 کسیکه لیسانس روزانه داشت حتی اگه پزشکی روزانه قبول میشد باید شهریه میداد.
      طبق همون دفترچه ثبت نام واسه هر فرد تو هر مقطع یه بار معافیت تحصیلی صادر میشه. و خودش توضیح داده که فارغ التحصیل لیسانس قبل از کنکور مجدد و خوندن رشته دوم باید کارت پایان خدمت یا معافیت دائم اخذ کنه وگرنه مجاز به تحصیل نیست.
      اما دانشجوی انصرافی این مشکلو نداره و میتونه بدون رفتن به سربازی دوباره تو رشته ی دیگه ای از طریق کنکور سراسری قبول بشه و تحصیل کنه.
      واسه اطمینانتون تو ورودیای همین امسال ما ینی 96 هست کسی که لیسانس برق روزانه از صنعتی اصفهان گرفته بعد رفته سربازی و الانم دانشجوی پزشکی روزانه است بدون هیچگونه شهریه ای.
      من دفترچه رو خوندم ولی یه چیزیو متوجه نشدم طبق گفته های شما ! این قانون فقط واسه دانشجو های دانشگاه سراسری صدق میکنه یا دانشجوهای همه نوع دانشگاه چه آزاد و چه پیام نور رو هم شامل میشه ؟؟

الانم دانشجوی پزشکی روزانه است
      اگه یه نفر فارغ التحصیل روزانه باشه و بخواد تو آزاد رشته های پزشکی رو بخونه هم باید بره سربازی یا فقط دانشجو های سراسری !؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان یک دنیا ممنووووون از همه توضیحاتتون !
      خیلی لطف کردید !!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط FaaRshD نمایش پست ها
      من دفترچه رو خوندم ولی یه چیزیو متوجه نشدم طبق گفته های شما ! این قانون فقط واسه دانشجو های دانشگاه سراسری صدق میکنه یا دانشجوهای همه نوع دانشگاه چه آزاد و چه پیام نور رو هم شامل میشه ؟؟

اگه یه نفر فارغ التحصیل روزانه باشه و بخواد تو آزاد رشته های پزشکی رو بخونه هم باید بره سربازی یا فقط دانشجو های سراسری !؟
      کلا نظام وظیفه کاری با روزانه یا پردیس یا آزاد بودن دانشجو نداره و هرکسی لیسانس بگیره(روزانه یا غیر روزانه) و بخواد پزشکی یا دارو یا هرچی بخونه چه سراسری چه آزاد باید اول بره سربازی و پایان خدمت بگیره.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پس چرا تو دفترچه نوشته هرکسی حق داره یبار فقط تحصیل رایگان داشته باشه

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط revenger نمایش پست ها

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siamak136 نمایش پست ها
      تو هر مقطع یه باره. دکترای عمومی معادل کارشناسی ارشده و اخذ مدرک کارشناسی روزانه فرد رو از حق تحصیل رایگان در مقطع دکترای عمومی محروم نمیکنه.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن