خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

یه سوال از دوستان عرب زبان!!!!

سلام عیدتون مبارک
      دوستان
      حرفه ای های عربی !!!!!
      من میخوام ۸ سوال ترجمه و ۴ سوال درک مطلب بزنم یعنی تقریبا ۵۰ درصد عربی !!!
      ترجمه مشکلی ندارم فقط
      برای درک مطلب چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
      یه کتاب باشه که خودتون واقعا ازش نتیجه گرفتید
      خیلی ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Hossein نمایش پست ها
      سلام عیدتون مبارک
      دوستان
      حرفه ای های عربی !!!!!
      من میخوام ۸ سوال ترجمه و ۴ سوال درک مطلب بزنم یعنی تقریبا ۵۰ درصد عربی !!!
      ترجمه مشکلی ندارم فقط
      برای درک مطلب چه کتابی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
      یه کتاب باشه که خودتون واقعا ازش نتیجه گرفتید
      خیلی ممنون
      سلام.
      درک مطلب به همین سادگی گاج ،
      حدود نصفشو کار کردم ، فقط درک متنای کنکور رو اورده و میشه گفت از نصف به بعد سخت میشه ، بعد از اون باید رو متنای کتاب درسی عربی و لغتاش تقریبا مسلط باشی ، مگه اینکه متن رو راحت بدن ، ولی اکثر درک متنای ۹۰ به بعد جزو متنای تقریبا سخت حساب میشن.

موفق باشین

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      Up

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حالا چرا عرب زبان؟؟مگه هر عربی عربیش خوبه؟؟؟مثلا همه عجم ها زبان فارسی رو فولن؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      درك مطلب به همين سادگي گاج

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام

ببین یه نکته ی خیلی مهم اینه که اگه 50 درصد می خوای یکم بیشتر از 50 باید بخونی (برای مثال امسال یکی از سوالات درک مطلب جواب درست درمون نداشت و اصلا مال این بود که نشه زد فکر کنم )
      شما روی 9 تست درک مطلب کار کن چون سوالات مفهوم بعضی مواقع خیلی نا مفهومن و این که تست های تشکیل و همچنین تجزیه و ترکیب فوق العاده آسون هستن که جمعا 5 سوال بسیار آسون رو تشکیل میدن ... اکثر سوالا تو 2 سوت با حذف گزینه حل میشن
      کتاب هم به همین سادگی گاج رو خیلی ها میگن خوبه ( البته خودم استفاده نکردم و جزوه دبیرمو کار می کردم ) ولی در کل هر کتابی که درک مطلب های کنکور رو داره خوبه ...
      موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      کتاب خاصی مد نظرم نیست فقط شما هر روز یک درک مطلب کنکور رو حل کنید. بعد از دو هفته کم کم با قلق متن آشنا میشید. نیازی نیست همه لغات متن رو درک کنید که.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      برای ترجمه شما باید تمام ترجمه متن درسای کتاب درسی رو بلد باشین حتی خوده تمرین های کتاب درسی هم باید ترجمه اشو بلد باشید لازم نیست لغات خارج از کتاب درسی عربی حفظ کنید کارگاه های ترجمه ای رو خوب یادبگیرید و اینکه هر روز تست ترجمه کار کنید و تک تک گزینه ها رو تحلیل کنید واسه تحلیل صرفی هم که تو قسمت درک مطلب هست شما باید قواعد بلد باشید و بتونید رد گزینه کنید باید روی قواعد تسلط داشته باشید کتاب خاصی لازم نیست
      این نظر من بود و خودم این از این روش استفاده میکنم امیدوارم که واسه شما هم مفید باشه

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      سلام
      برای ترجمه شما باید تمام ترجمه متن درسای کتاب درسی رو بلد باشین حتی خوده تمرین های کتاب درسی هم باید ترجمه اشو بلد باشید لازم نیست لغات خارج از کتاب درسی عربی حفظ کنید کارگاه های ترجمه ای رو خوب یادبگیرید و اینکه هر روز تست ترجمه کار کنید و تک تک گزینه ها رو تحلیل کنید واسه تحلیل صرفی هم که تو قسمت درک مطلب هست شما باید قواعد بلد باشید و بتونید رد گزینه کنید باید روی قواعد تسلط داشته باشید کتاب خاصی لازم نیست
      این نظر من بود و خودم این از این روش استفاده میکنم امیدوارم که واسه شما هم مفید باشه
      برای ترجمه وقتت رو روی متن خوندن و معنی کردن تلف نکن
      تست ترجمه نیاز به معنی کردن نداره ( همه ی گزینه ها یه کلمه رو براش یه معنی نوشتن ) و نیازمند نکات خاص خودشه مثل توجه به زمان فعل ، معرفه و نکره بودن، معنی کلماتی مثل من و ما،کل و ...
      ولی کارگاه های ترجمه رو قبول دارم خیلی مهم هستند ولی
      در کل از یه کتاب همه رو دنبال هم بخونید و تست بزنید خیلی تاثیر بهتری داره و زمان کمتری هم ازتون می گیره و می تونید این زمان رو صرف مباحث دیگه بکنید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط asalshah نمایش پست ها
      حالا چرا عرب زبان؟؟مگه هر عربی عربیش خوبه؟؟؟مثلا همه عجم ها زبان فارسی رو فولن؟
      نه حالا گیر نده
      ولی. راستش جنبه تبلیغ هم داشت که جذب بشید .......
      ویرایش توسط Levi_Ackerman : 04 فروردین 1397 در ساعت 15:41

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Hossein نمایش پست ها

نه حالا گیر نده
      ولی. راستش جنبه تبلیغ هم داشت که جذب بشید .......
      وای چقدر زرنگیببین من از کتاب استاد خودم اقای فلاح استفاده کردم به نام پازل درک مطلب بنظرم کتاب خوبیه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lord Alireza نمایش پست ها
      سلام
      کتاب خاصی مد نظرم نیست فقط شما هر روز یک درک مطلب کنکور رو حل کنید. بعد از دو هفته کم کم با قلق متن آشنا میشید. نیازی نیست همه لغات متن رو درک کنید که.
      این بهترین جواب تو این تاپیک
      نیاز به چیز خاصی نداری متن زیاد نگا کن
      قلقش میاد دستت
      متنای سالای قبل هنر زبان تج انسانی ریاضی به اندازه کافی زیاد هست ک درکشون کنی
      یه سری نکات و ترفند یاد بگیری اکی میشی
      رو درک مطلبم زیاد کلیک نکنید تو کنکور چون بعضی از درک مطلبا انقد پیچیدس ک استادا هم سرش بحث دارن
      مثه یه درک مطلب بود تو کنکور 90
      سعی کن درک مطلب اولویت اخرت باشه تو پاسخگویی

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن