خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 28 از 28
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin1441 نمایش پست ها
      بنظرم این که کتاب یا پی دی اف وکب تو قالب En 2 En باشه بهتره. باعث میشه کنار اون لغت چنتا لغت دیگه هم که تو توضیحاتش اومده یاد بگیری و هم اینکه لغات رو باید با مثال یاد گرفت. این که بخای فارسیشو حفظ کنی پسفردا از یادت میره.
      والا اگر تکرار باشه(که بنده با توجه به اینکه وسواسی هستم آخرت تکرارم) فکر نکنم آدم یادش بره...چند روز پیش ی جزوه دو هزار تایی لغت دانلود کردم جالبه از هر ده لغتش 8 تاشو بلد بودم با وجود اینکه چند ماه از زمانی که تیک ایت رو میخوندم میگزره...نکته دیگه اینکه خب بنده اگر میتونستم انگلیسی ب انگلیسی رو متوجه بشم دیگه چه نیازی به حفظ لغت بود خب
      ما انسانیم و هیچ وقت کامل نمیشیم
      تو مسیر زندگیمون همیشه اشتباه هست...
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم
      یه چیزی تو عمق وجودت میگه "چیو جبران میکنی؟آها اشتباهو؟؟همون روز که..."
      و به ذهن خودت این شانس رو میدی که دلایل سرکوب کردنت رو لیست وار تحویلت بده
      خلاصه=فقط الان و از الان به بعد وجود داره و قرار نیست چیزی رو جبران کنی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sajad564 نمایش پست ها
      ببخشید شما برای چی میخواین به زبان مسلط شین...کنکور یا...؟؟
      خیلی ممنون بابت سایت همین الان بازش کردم برم ببینم چ خبره
      من میخوام تو دانشگاه علوم و فنون هوایی ثبت نام کنم، حدودا چهار پنج ماه دیگه، باید به زبان مسلط بشم
      راستی اینم یادم رفت بهتون بگم، کتاب زبان عمومی زیر ذره بین رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم
      منتظر فرصت مناسب نباش...همین فرصتو بگیرو و مناسبش کن...
      ویرایش توسط AY$AN : 01 فروردین 1397 در ساعت 23:42

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط AY$AN نمایش پست ها
      من میخوام تو دانشگاه علوم و فنون هوایی ثبت نام کنم، حدودا چهار پنج ماه دیگه، باید به زبان مسلط بشم
      راستی اینم یادم رفت بهتون بگم، کتاب زبان عمومی زیر ذربین رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم
      رفتم ی خورده در موردش تحقیق کردم...جلد اولش رو باید بگیرم دیگه درسته؟؟یا هر چهار جلد؟؟
      اگه به این فکر کنی که میخوای اشتباهتو جبران کنی شانس دوباره خراب کردن به اندازه قابل توجهی افزایش پیدا میکنه چون وقتی به خودت میگی جبران میکنم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رفتم ی خورده در موردش تحقیق کردم...جلد اولش رو باید بگیرم دیگه درسته؟؟یا هر چهار جلد؟؟
      شما جلد اولش رو بگیرید که آموزش واژگانه با جلد دومش که آموزش گرامه
      منتظر فرصت مناسب نباش...همین فرصتو بگیرو و مناسبش کن...

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ینی هیچ کتاب ب درد بخوری برای زبان سراغ نداری؟؟اینطوری پیر میشم ک
      برا یادگیری زبان دوتا تاپیک متفاوت ولی مرتبط هست، دایره لغات و گرامر.

اگر میخوای زبان رو واقعا برای اسپیکینگ یاد بگیری کتاب متاب در کوتاه مدت به درد افزایش دایره لغاتت نمیخوره. تازه یه سری اصطلاحات هم هست که عمرا با کتاب کاربردشون رو یاد نمیگیری!
      برای این قسمت از زبان من سریال زبان اصلی رو پیشنهاد میدم. فکر نکن بازدهش کمه و زیاد طول میکشه! اگر درست استفاده کنی از صد تا کتاب بهتره.

برای گرامر شخصا همون روش قبل برام کافی بوده تا اینجا. ولی اگه اصرار داری کتاب بخونی از @BlackWhyte بپرس کتاب خوبی سراغ داشت

ضمنا داداچ پایتون میخوای یاد بگیری از ویدیو های جادی شروع کن که یه پیشزمینه خوب بهت بده بعدا مقالات انگلیسی رو دیدی بهت کمک میکنه

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try
      ویرایش توسط 0M0HamMad0 : 02 فروردین 1397 در ساعت 01:07

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammacl نمایش پست ها

برا یادگیری زبان دوتا تاپیک متفاوت ولی مرتبط هست، دایره لغات و گرامر.

اگر میخوای زبان رو واقعا برای اسپیکینگ یاد بگیری کتاب متاب در کوتاه مدت به درد افزایش دایره لغاتت نمیخوره. تازه یه سری اصطلاحات هم هست که عمرا با کتاب کاربردشون رو یاد نمیگیری!
      برای این قسمت از زبان من سریال زبان اصلی رو پیشنهاد میدم. فکر نکن بازدهش کمه و زیاد طول میکشه! اگر درست استفاده کنی از صد تا کتاب بهتره.

برای گرامر شخصا همون روش قبل برام کافی بوده تا اینجا. ولی اگه اصرار داری کتاب بخونی از @BlackWhyte بپرس کتاب خوبی سراغ داشت

ضمنا داداچ پایتون میخوای یاد بگیری از ویدیو های جادی شروع کن که یه پیشزمینه خوب بهت بده بعدا مقالات انگلیسی رو دیدی بهت کمک میکنه
      ممنون...
      برای پایتون دوتا کتاب فارسی خوندم ولی خب دوستم ترم 5 هستش و خیلی اسرار داره که کتاب خارجی بخونم از اونجایی که خب کتاب های خارجی یا ترجمه نمیشن یا چاپ های قدیمیشون ترجمه میشن که با پایتون 3.6 و بالاتر تا حدودی تو ی سری از کد ها متفاوت هستن تصمیم گرفتم زبانم رو قوی کنم...نوشتم در حد اسپیک نه اینکه برای اسپیک استفاده بشه...الانم همون کتاب های زبان اصلی رو تا حدودی متوجه میشم ولی از اونجایی کع وسواسی هستم درست درمون یادگرفتنش خیلی برام مهمه...فیلم هم خوبه خودم خیلی نگاه کردم و انصافا رو گرامرم خیلی خیلی خیلی تاثیر داشته ولی خب شاید با نگاه کردن 5 فصل از ی سریال 200 تا لغت و جمله ب دامنه واژگان آدم اضافه بشه در صورتی که میشه همین تعداد رو توی ی روز یادگرفت به نظر من...

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      شروع من ب کتاب بود ب اسم ess نوشته جان کولن، ی همیچین اسمی داشت. البته کنارش مجبور شدم کتاب درسی زبان فارسی رو هم بخونم. فعل... بن ها و زمان ها
      کتاب ب تنهایی معجزه نمیکنه. معجزه تو کیفیت خوندن ی کتابه. انگلیسی یا قران یا هر چیز دیگه ای.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ولی خب توی نت جزوه درستو حسابیی برای گرامر و لغت پیدا نکردم و کتاب های معروف 504 و 1100 و 4000 واژه هم از دم به زبان انگلیسی موجود بودن...)
      داداش درست جستجو نکردی همشون با ترجمه هست .
      ویرایش توسط Engineer24 : 02 فروردین 1397 در ساعت 02:26

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Engineer24 نمایش پست ها

داداش درست جستجو نکردی همشون با ترجمه هست .
      ممنون
      اگر میشه ی کتاب هم برای "4000 لغت زبان" بزارین...طبق جستجوری من فاریس نیست(کلا درست جستجو نمیکنم)

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      شروع من ب کتاب بود ب اسم ess نوشته جان کولن، ی همیچین اسمی داشت. البته کنارش مجبور شدم کتاب درسی زبان فارسی رو هم بخونم. فعل... بن ها و زمان ها
      کتاب ب تنهایی معجزه نمیکنه. معجزه تو کیفیت خوندن ی کتابه. انگلیسی یا قران یا هر چیز دیگه ای.
      i know but...
      ی کتاب معرفی کن که برای ی مبتدی مناسب باشه...کیفیت رو بسپار به خودم

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      اگر میشه ی کتاب هم برای "4000 لغت زبان" بزارین...طبق جستجوری من فاریس نیست(کلا درست جستجو نمیکنم)
      کتاب 504 خیلی لغات قوی تری داره و لغاتش بیشتر از 504 تا هست.
      اصلا دربند 4000 تا 3000 تا 2000 تا نباش خیلی از لغاتشون خیلی ساده هست.
      ولی اگه می خوای یکسری لغات ساده هم یاد بگیری میتونی این لغاتو یاد بگیری.

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ممنون...
      برای پایتون دوتا کتاب فارسی خوندم ولی خب دوستم ترم 5 هستش و خیلی اسرار داره که کتاب خارجی بخونم از اونجایی که خب کتاب های خارجی یا ترجمه نمیشن یا چاپ های قدیمیشون ترجمه میشن که با پایتون 3.6 و بالاتر تا حدودی تو ی سری از کد ها متفاوت هستن تصمیم گرفتم زبانم رو قوی کنم...نوشتم در حد اسپیک نه اینکه برای اسپیک استفاده بشه...الانم همون کتاب های زبان اصلی رو تا حدودی متوجه میشم ولی از اونجایی کع وسواسی هستم درست درمون یادگرفتنش خیلی برام مهمه...فیلم هم خوبه خودم خیلی نگاه کردم و انصافا رو گرامرم خیلی خیلی خیلی تاثیر داشته ولی خب شاید با نگاه کردن 5 فصل از ی سریال 200 تا لغت و جمله ب دامنه واژگان آدم اضافه بشه در صورتی که میشه همین تعداد رو توی ی روز یادگرفت به نظر من...
      5 فصل ۲۰۰ لغت؟ فک کنم منظورم رو اشتباه متوجه شدی! قرار نیست شما بشینی برای سرگرمی فیلم ببینی! این روش یادگیری اینجوریه که باید سعی کنی از زیر نویس فارسی ترجمه انگلیسی رو حدس بزنی و بالعکس. شما تا ته فیلم که رسیدی باید تمام کلمات انگلیسی با معانیشون رو بلد باشی. در واقع فیلم فقط همون کار کتاب های داستان انگلیسی رو میکنه. مذیتش اینه که پیوسته تره و ترجمه فارسی داره و توی تلفظ ها هم کمکت میکنه!

کسی که ۵ فضل از یه سریال رو اینجوری ببینه ۷-۸ هزار لغت به دایره لغاتش اضافه میشه...

There is enough light
      for one who wants to see

...Chemistry : Chem is Try

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام باتوجه به اینکه کتاب های 504 و 1100 رو کار کردید پس سطح زبانتون خوبه. من خودم دارم زبان میخونم.
      برای گرامر کتاب فارسی گرامر جامع خط سفید رو کار کنید خیلی کتاب خوبیه و زبان تخصصی انتشارات خیلی سبز که برای کنکور زبانه.
      لغت هم کتاب لغات ضروری تافل رو کار کنید که فارسیش هم هست و کتاب Vocab for high school student که کتاب واقعا غنی در زمینه لغت هستش.

سعی کنید لغات رو به همان زبان انگلیسی یاد بگیرید تا بیشتر درگیر زبان باشید.
      و اینکه لغات رو فقط حفظ نکنید سعی کنید واقعا بکار ببرید. باهاش جمله بسازید. تلفظشو چک کنید و... .

سوالی داشتید در خدمتم.
      موفق باشید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن