خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 25 از 25
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sonnet نمایش پست ها
      خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون.
      خیلی مفید و کامل بود. حتما همین کار رو میکنم.
      نکاتتون توی فصل۶ رو اگه زحمت نمیشه و وقتتون گرفته نمیشه, ممنون میشم بذارین, چون روی این فصل وقت گذاشتم, حداقل یادگیریمو اگه بتونم کامل کنم خوب میشه. البته تا چند روز آینده احتیاجی بهش ندارم و عجله ای نیست.
      ممنون از شما

+درصد هم, هرچی بیشتر بهتر ولی دیگه از30, 40 کمتر نشه!
      خواهش میکنم.کاری نکردم.نکته هایی رو که از متن ها و شکل ها استنباط کردم همین جا بهتون میگم
      توی ص 69 نوشته که باتولیت بزرگ ترین و وسیع ترین توده های آذرین عمقی هستن.دو تا نتیجه میشه گرفت
      1-توی فصل 7 گفته که گلسنگ به صورت توده ای یافت میشه.پس وجه تشابه باتولیت و گلسنگ توده ای بودنشونه
      2-چون گفته آذرین عمقی از عمقی بودنش میشه نتیجه گرفت که شامل سنگ های درونی و درشت هست و سنگ های بیرونی و کوچیک رو شامل نمیشه
      توی ص 72 هم نکته مهم جدول اینه که آلومینیم تو همه ترکیبا از اسیدی تا فوق بازی وجود داره.عنصر های مهم ترکیبا رو هم خوب حفظ کنید.یکی از سوال های 96 از همین جدول بود.اما مهم ترین شکل کتاب تو ص 77 هست که تکمیل شده شکل 74 کتاب هم هست.نکته هاش اینا هستن.اکثر سوالا از همین شکل ص 77 هست :

ترکیب سنگ های اسیدی:کوارتز-فلدسپات پتاسیم دار(آرتو کلاز)-پلاژیوکلاز سدیم دار-مسکویت-بیوتیت-آمفیبول
      ترکیب سنگ های خنثی:کوارتز(به مقدار خیلی کم)-پلاژیوکلاز(تو شکل نمیشه مشخص کرد که کلسیم دار یا سدیم دار)-الیوین(مقدار خیلی کم)-پیروکسن-آمفیبول
      ترکیب سنگ های بازی:پلاژیو کلاز کلسیم دار-الیوین-پیروکسن-آمفیبول(به مقدار خیلی کم)
      ترکیب سنگ های فوق بازی:پلاژیوکلاز کلسیم دار-الیوین-پیروکسن

مقایسه درصد حجمی به ترتیب از زیاد به کم:الیوین>پیروکسن>پلاژیوکل ز>آرتوکلاز(فلدسپات پتاسیم دار)>آمفیبول>کوارتز>بیوتیت> سکوویت(از درصد حجمی فقط یه بار سوال اومده تو کنکور)

چند تا نکته حاشیه ای:
      بین عنصر ها آلومینیم و بین سنگا پلاژیوکلاز تو همه ترکیبا از اسیدی گرفته تا فوق بازی وجود داره
      آمفیبول بیشتر تو ترکیبای اسیدیه
      پیروکسن بیشتر تو ترکیبای بازیه
      الیوین بیشتر تو ترکیبای فوق بازیه...

امیدوارم کمکتون کرده باشه.خودم شکلارو کامل ریز کردم.کنار شکل های مربوطه این مطالبو بنویسید حتما کمکتون میکنه

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fati_ نمایش پست ها
      عه. چ جالبه ....حالا یکی بم میگه برا چهل پنجاه درصد کدوم فصلارو بخونم؟کتاب جامع مهروماه بدرد میخوره یا همون کتابو بخونم؟
      یکم بالاتر تا حدودی توضیح دادم

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      یکم بالاتر تا حدودی توضیح دادم
      هاه مرسی الان دیدم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط aa79 نمایش پست ها
      خواهش میکنم.کاری نکردم.نکته هایی رو که از متن ها و شکل ها استنباط کردم همین جا بهتون میگم
      توی ص 69 نوشته که باتولیت بزرگ ترین و وسیع ترین توده های آذرین عمقی هستن.دو تا نتیجه میشه گرفت
      1-توی فصل 7 گفته که گلسنگ به صورت توده ای یافت میشه.پس وجه تشابه باتولیت و گلسنگ توده ای بودنشونه
      2-چون گفته آذرین عمقی از عمقی بودنش میشه نتیجه گرفت که شامل سنگ های درونی و درشت هست و سنگ های بیرونی و کوچیک رو شامل نمیشه
      توی ص 72 هم نکته مهم جدول اینه که آلومینیم تو همه ترکیبا از اسیدی تا فوق بازی وجود داره.عنصر های مهم ترکیبا رو هم خوب حفظ کنید.یکی از سوال های 96 از همین جدول بود.اما مهم ترین شکل کتاب تو ص 77 هست که تکمیل شده شکل 74 کتاب هم هست.نکته هاش اینا هستن.اکثر سوالا از همین شکل ص 77 هست :

ترکیب سنگ های اسیدی:کوارتز-فلدسپات پتاسیم دار(آرتو کلاز)-پلاژیوکلاز سدیم دار-مسکویت-بیوتیت-آمفیبول
      ترکیب سنگ های خنثی:کوارتز(به مقدار خیلی کم)-پلاژیوکلاز(تو شکل نمیشه مشخص کرد که کلسیم دار یا سدیم دار)-الیوین(مقدار خیلی کم)-پیروکسن-آمفیبول
      ترکیب سنگ های بازی:پلاژیو کلاز کلسیم دار-الیوین-پیروکسن-آمفیبول(به مقدار خیلی کم)
      ترکیب سنگ های فوق بازی:پلاژیوکلاز کلسیم دار-الیوین-پیروکسن

مقایسه درصد حجمی به ترتیب از زیاد به کم:الیوین>پیروکسن>پلاژیوکل ز>آرتوکلاز(فلدسپات پتاسیم دار)>آمفیبول>کوارتز>بیوتیت> سکوویت(از درصد حجمی فقط یه بار سوال اومده تو کنکور)

چند تا نکته حاشیه ای:
      بین عنصر ها آلومینیم و بین سنگا پلاژیوکلاز تو همه ترکیبا از اسیدی گرفته تا فوق بازی وجود داره
      آمفیبول بیشتر تو ترکیبای اسیدیه
      پیروکسن بیشتر تو ترکیبای بازیه
      الیوین بیشتر تو ترکیبای فوق بازیه...

امیدوارم کمکتون کرده باشه.خودم شکلارو کامل ریز کردم.کنار شکل های مربوطه این مطالبو بنویسید حتما کمکتون میکنه
      خیلی خیلی ممنون! خیلی زحمت کشیدین که تایپ کردین! قطعا کمک کنندست.
      امیدوارم در کنکور حسابی موفق باشین

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی خیلی ممنون! خیلی زحمت کشیدین که تایپ کردین! قطعا کمک کنندست.
      امیدوارم در کنکور حسابی موفق باشین
      خواهش میکنم.کاری نکردم.خیلی ممنون از لطفتون.همچنین منم امیدوارم که موفق باشید

6. Top | #21
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      به نظرم خيلي سبز خوبه حجمشم كمه فقط قسمتاي مهمو اورده

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      کی برای شروع زمین خوبه ؟
      من تا الان می خوندم ولی پشتیبانم گفت که بذار برای 15 خرداد به بعد
      فقط هم 7 تا فصل هست که می خوام بخونم ...

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      کی برای شروع زمین خوبه ؟
      من تا الان می خوندم ولی پشتیبانم گفت که بذار برای 15 خرداد به بعد
      فقط هم 7 تا فصل هست که می خوام بخونم ...
      مگه به پشتیبانتون اعتماد دارین؟
      من یه جلسه رفتم صحبت های پشتیبانمو شنیدم و از فرت تعجب مونده بودم چه کنم! حرفای غلط زیادی گفت, درباره زمین هم گفت کسی که میخونه اشتباه میکنه!

به نظرتون ممکنه توی ۲۰ روز مونده به کنکور و آزمون های سه روز یک بار و جمع بندی فشرده و... یهو آدم شروع کنه یه درس کنکورو بخونه؟
      به نظرم اگه هدفتون اینه که حتما زمین بزنین, ادامه بدین به خوندن.

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من یه جلسه رفتم صحبت های پشتیبانمو شنیدم و از فرت تعجب مونده بودم چه کنم! حرفای غلط زیادی گفت, درباره زمین هم گفت کسی که میخونه اشتباه میکنه!

به نظرتون ممکنه توی ۲۰ روز مونده به کنکور و آزمون های سه روز یک بار و جمع بندی فشرده و... یهو آدم شروع کنه یه درس کنکورو بخونه؟
      دقیقا اصلا به حرفای پشتیبانا نباید تکیه کرد...اغلب میخان فقط ی چی گفته باشن که بگن ماام اره!! :\

10. Top | #25
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

آره بهش یه ذره اعتماد رو دارم چون کارنامه کاریش خوبه و یکی از بچه ها مدرسمون که پشتیبانش همین بود یه رتبه خیلی توپ گرفت و این که انصافا خیلی وقت ها هم کمکم کرده ...
      ببین زمین برای من اینطوریه که اگه زدم که زدم و اگه نزنم هم مهم نیست برای همین اون زمان استرس ندارم براش ولی نمی دونم چرا تاحالا 2-3 بار که ازش درباره ی زمین پرسیدم اون گفته بذار برای خرداد ...
      ویرایش توسط Dmz.official : 05 اردیبهشت 1397 در ساعت 22:46

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن