خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

برنامه 4 ماهه خوب یا بد؟

برنامه ریزی 4 ماهه خوب یا بد

سلام به همه شما کنکوری های عزیزی راستش خیلی وقت بود میخواستم ایم مقاله رو بنویسم اما به خاطر مشغله زیاد مجالی نبود تا این اکنون در کنار شما هستیم

اگ این روزا به هر  سایت کنکوری برید پر هستش آذر تبلیغات رنگ و با رنگ و جور واجور از معجزه ای به نام برنامه 4 ماهه کنکور برنانه ای ک طبق ادعا شون شما رو از درصد های صفر به 70 80 میرسونه و 100 ساله و یک‌شبه طی میکنید...

این پدیده که 3 4 سالی هست ک تو بازار کنکور ایران داغ شده حسابی مورد بحث بوده و ما هم مجاب شدیم این برنامه ها رو دیده و ی بررسی کلی  بکنیمشون

اولین چیزی ک در این تبلیغات به چشم میخوره تعریف و تمجید های فراوان و متن های طولانی و اسکرین های  تشکر بچه ها بوده  و همیشه تصویری از دکتر رستگار رحمانی.. و نکته جالب تر اینجاس این موسسات پر مدعا و این تبلیغ ها هیچگاه در پایان سال و کنکور خبری از این همه موفقیت دانش آموزان نمیشه...

نکته بعدی قیمت های نجومی و بسیار متفاوت این سایت ها بود به طوری ک میانگین از 80 تومن تا 500 هزار تومان این سری برنامه ها بفروش میرسه

ما برای برسی 4 نمونه از این برنامه ها رو خریداری کردیم و 2 تا دیگ رو هم از  دانش آموزان  گرفتیم و حال به بررسی کلی این برنامه ها میپردازیم
      تا ببینیم آیا این برنامه ها واقعا معجزه میکنه و شما رو به درصد های پزشکی میرسونه یا فقط تله ایست برای پر کردن جیب سودا گران مارکت کنکور. .....

پس ما این برنامه ها رو در 4 بخش بررسی کردیم
      (ما خیلی دوست داشتیم تصویری از این برنامه ها براتون قرار بدیم اما مسلما مورد اعتراض دوستان قرار میگرفت و در نتیجه منصرف شدیم)

بخش اول زمان بندی
      در این برنامه ها اولین نکته ای که به چشم میخوره تایم ها و بازه های طولانی مطالعه هستش که از 8 ساعت داشتیم تا روز 16 ساعت و خب مسلما همه شما کنکوری ها میدونید حتی برای کسانی که از اول سال هم با برنامه پیش میرن و هنگام با آزمون دارن درس میخونن رسیدن به تایم روزی 14 تا 16 ساعت خوندن به طور مداوم و هر روزه بسیار سخت هست حال  ان گه کسانی ک این برنامه رو می‌خرند احتمالا از وضعیت درس خوندن مناسبی برخوردار نبودن که روی آوردن به چنین برنامه ای. 
      اما به هر حال ساعت مطالعه سایت های معروف و با سابقه مناسب بود وبین 10 تا 12؛ ساعت فک میکنم در حدی هست که دانش آموزان متوسط به خوندنش و وقف دادن به اون برسند

بخش دوم رابطه تایم بندی هر درس

اما مهمترین و اساسی ترین مشکل ای تمامی این برنانه ها ی چیز بود یک مشکل اصلی و قابل پیش بنی ک خوب از قبل هم معلوم بود اون هم فشردگی این برنامه ها و تعین زمان محدود برای هر درس؛
      زمان ها و بازه هایی ک گاها حتی برای مرور اون مطلب هم کم میان چه برسه به خوندن از صفر اون مطالب  و فرصت بسیار محدود برای تست زدن چرا که در کنکور های جدید خوندن و حفظ شدن سطحی و موقتی کافی نیست بلکه تسلط روی مطالب هست که شما رو به درصد های خوب میرسونه و تسلط حاصل نمیشه جز با تست زدن فراوان در درس های اختصاصی و به جرئت میگم فقط کسانی از این تایم میتونن به تسلط کافی رو مطالب برسند که نابغه باشند
      برای مثال در یکی از این برنامه ها ک البته قیمت خیلی بالایی هم داشت فقط  بازه  8 ساعته برای فصل حرکت شناسی فیزیک در نظر گرفته شده بود...

بخش سوم  تعداد درس ها در روز
      نکته بعدی که در چند تا از برنامه ها دیدیم تعدد دروس در یک روز بود با بازه های کوتاه که عملا فایده ای جز مخشوش کردن ذهن داوطلب نداره چرا ک در فرصت محدود این دروس و تعدد مطالب متنوع عملا امکان طبقه بندی مطالب از ذهن دانش آموز گرفته میشه و عملا فرد فقط سردرگم خواهد بود

بخش 4 ام جمعبندی نهاییی

ما تا اینجا هرچه گفتیم فقط نقد منفی این برنامه ها بود اما این رو به عنوان آخرین سخنان میگم بیش از این وقت گرانباهتون رو نمیگرم  به نظر ما این برنامه ها به صورت خیلی رویایی نوشته شدن و عملا 80 درصد دانش آموزان در اجرای این برنامه ها دچار چالش و مشکل خواهند شد اما اون 20 درصد کسانی هستند که تمام وقت انرژی خودشون رو صرف کرده و پایه خوبی از گذشته داشته اند و اینطوری میتونن به نتیجه گیری امیدوار باشند

در آخر توصیه نهایی من به  شما دانش آموزی ک در طول سال با آزمون های مختلف یا برنامه شخصی پیش رفتی و تراز بالا 5700 داری این هست. این رو بدون بهترین برنامه برای تو و راه موفقیتت ادامه دادن مسیری هست که اومدی ن برگشتن و تغیر را ه در این بازه  پس آنقدر وسواس نداشته باش و راهی رو ک شروع کردی با تمام توان ادامه بده چرا ک دنبال کردن برنامه 4 ماهه برای شما چیزی جز سردرگمی نخواهد داشت

اما اون دوستانی ک تا الان چیزی نخوندن نمیخوام ناامید کنم چرا که هر ساله چندین نفر هستند ک از ما های پایانی میخونن و نتیجه میگزند شما دوستان اگ میدونید ک میتونید این برنامه ها رو تهیه کنید و سعی کنید تمام انرژی تون رو صرف کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

امیدوارم از این بررسی استفاده کافی برده باشید
      منتظر نظرات و تجربه های شما هستم

منبع ایران کنکور
      ویرایش توسط Dramirmohammadi : 11 اسفند 1396 در ساعت 02:35

2. Top | #2
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      5 کاربر در حال مشاهده
      فک میکردم فقط من قلندرم

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستمون راست میگه انصافا
      اینم به متن بالا اضافه کنم فردا که وقت تنگ تر شد موسسات میان برنامه 2.5 ماهه میدن و میگن بدون کاهش حجم آموزش(اصلا اسم جمع بندی رو پیش من نیارین) ما از زیر خاک شما رو به عرش میرسونیم فقط نام و رشته و شهر مورد علاقتون رو با کمال ...........برای ما بفرستین
      تمام ازمون ها جامع و پاسخ ها بصورت...........................هستند
      حالا یکی دیگشون میاد ویس میده دوست داشتی پزشکی قبول شی دوس داشتی...............
      یکی دیگه هم با جنگولک بازی سعی در ****** جیب خلق الله به هر روش رو داره
      خلاصه اینکه گول تبلیغات رنگی و .....موسسات رو نخورین پسر عموی من از دو تا از موسسات بالا که گفتم 5 تومن پیاده شد و قسمم داد هر جا رسیدم بگم که چه ........هستن نه مشاوره ای دارن و نه پشتیبانی فقط تا موقع پیغام واریز پول به حسابشون هم هست که باهات مهربونن از اون به بعد......میشن

4. Top | #4
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dramirmohammadi نمایش پست ها
      برنامه ریزی 4 ماهه خوب یا بد

سلام به همه شما کنکوری های عزیزی راستش خیلی وقت بود میخواستم ایم مقاله رو بنویسم اما به خاطر مشغله زیاد مجالی نبود تا این اکنون در کنار شما هستیم

اگ این روزا به هر سایت کنکوری برید پر هستش آذر تبلیغات رنگ و با رنگ و جور واجور از معجزه ای به نام برنامه 4 ماهه کنکور برنانه ای ک طبق ادعا شون شما رو از درصد های صفر به 70 80 میرسونه و 100 ساله و یک‌شبه طی میکنید...

این پدیده که 3 4 سالی هست ک تو بازار کنکور ایران داغ شده حسابی مورد بحث بوده و ما هم مجاب شدیم این برنامه ها رو دیده و ی بررسی کلی بکنیمشون

اولین چیزی ک در این تبلیغات به چشم میخوره تعریف و تمجید های فراوان و متن های طولانی و اسکرین های تشکر بچه ها بوده و همیشه تصویری از دکتر رستگار رحمانی.. و نکته جالب تر اینجاس این موسسات پر مدعا و این تبلیغ ها هیچگاه در پایان سال و کنکور خبری از این همه موفقیت دانش آموزان نمیشه...

نکته بعدی قیمت های نجومی و بسیار متفاوت این سایت ها بود به طوری ک میانگین از 80 تومن تا 500 هزار تومان این سری برنامه ها بفروش میرسه

ما برای برسی 4 نمونه از این برنامه ها رو خریداری کردیم و 2 تا دیگ رو هم از دانش آموزان گرفتیم و حال به بررسی کلی این برنامه ها میپردازیم
      تا ببینیم آیا این برنامه ها واقعا معجزه میکنه و شما رو به درصد های پزشکی میرسونه یا فقط تله ایست برای پر کردن جیب سودا گران مارکت کنکور. .....

پس ما این برنامه ها رو در 4 بخش بررسی کردیم
      (ما خیلی دوست داشتیم تصویری از این برنامه ها براتون قرار بدیم اما مسلما مورد اعتراض دوستان قرار میگرفت و در نتیجه منصرف شدیم)

بخش اول زمان بندی
      در این برنامه ها اولین نکته ای که به چشم میخوره تایم ها و بازه های طولانی مطالعه هستش که از 8 ساعت داشتیم تا روز 16 ساعت و خب مسلما همه شما کنکوری ها میدونید حتی برای کسانی که از اول سال هم با برنامه پیش میرن و هنگام با آزمون دارن درس میخونن رسیدن به تایم روزی 14 تا 16 ساعت خوندن به طور مداوم و هر روزه بسیار سخت هست حال ان گه کسانی ک این برنامه رو می‌خرند احتمالا از وضعیت درس خوندن مناسبی برخوردار نبودن که روی آوردن به چنین برنامه ای.
      اما به هر حال ساعت مطالعه سایت های معروف و با سابقه مناسب بود وبین 10 تا 12؛ ساعت فک میکنم در حدی هست که دانش آموزان متوسط به خوندنش و وقف دادن به اون برسند

بخش دوم رابطه تایم بندی هر درس

اما مهمترین و اساسی ترین مشکل ای تمامی این برنانه ها ی چیز بود یک مشکل اصلی و قابل پیش بنی ک خوب از قبل هم معلوم بود اون هم فشردگی این برنامه ها و تعین زمان محدود برای هر درس؛
      زمان ها و بازه هایی ک گاها حتی برای مرور اون مطلب هم کم میان چه برسه به خوندن از صفر اون مطالب و فرصت بسیار محدود برای تست زدن چرا که در کنکور های جدید خوندن و حفظ شدن سطحی و موقتی کافی نیست بلکه تسلط روی مطالب هست که شما رو به درصد های خوب میرسونه و تسلط حاصل نمیشه جز با تست زدن فراوان در درس های اختصاصی و به جرئت میگم فقط کسانی از این تایم میتونن به تسلط کافی رو مطالب برسند که نابغه باشند
      برای مثال در یکی از این برنامه ها ک البته قیمت خیلی بالایی هم داشت فقط بازه 8 ساعته برای فصل حرکت شناسی فیزیک در نظر گرفته شده بود...

بخش سوم تعداد درس ها در روز
      نکته بعدی که در چند تا از برنامه ها دیدیم تعدد دروس در یک روز بود با بازه های کوتاه که عملا فایده ای جز مخشوش کردن ذهن داوطلب نداره چرا ک در فرصت محدود این دروس و تعدد مطالب متنوع عملا امکان طبقه بندی مطالب از ذهن دانش آموز گرفته میشه و عملا فرد فقط سردرگم خواهد بود

بخش 4 ام جمعبندی نهاییی

ما تا اینجا هرچه گفتیم فقط نقد منفی این برنامه ها بود اما این رو به عنوان آخرین سخنان میگم بیش از این وقت گرانباهتون رو نمیگرم به نظر ما این برنامه ها به صورت خیلی رویایی نوشته شدن و عملا 80 درصد دانش آموزان در اجرای این برنامه ها دچار چالش و مشکل خواهند شد اما اون 20 درصد کسانی هستند که تمام وقت انرژی خودشون رو صرف کرده و پایه خوبی از گذشته داشته اند و اینطوری میتونن به نتیجه گیری امیدوار باشند

در آخر توصیه نهایی من به شما دانش آموزی ک در طول سال با آزمون های مختلف یا برنامه شخصی پیش رفتی و تراز بالا 5700 داری این هست. این رو بدون بهترین برنامه برای تو و راه موفقیتت ادامه دادن مسیری هست که اومدی ن برگشتن و تغیر را ه در این بازه پس آنقدر وسواس نداشته باش و راهی رو ک شروع کردی با تمام توان ادامه بده چرا ک دنبال کردن برنامه 4 ماهه برای شما چیزی جز سردرگمی نخواهد داشت

اما اون دوستانی ک تا الان چیزی نخوندن نمیخوام ناامید کنم چرا که هر ساله چندین نفر هستند ک از ما های پایانی میخونن و نتیجه میگزند شما دوستان اگ میدونید ک میتونید سال بعد بمونید و کنکور بدید از همین الان فکرتون از این کنکور بردارید و سرمایه گذاری وقتتون رو برای کنکور 98 بگذارید و اگر فرصت اون رو ندارید این برنامه ها رو تهیه کنید و سعی کنید تمام انرژی تون رو صرف کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

امیدوارم از این بررسی استفاده کافی برده باشید
      منتظر نظرات و تجربه های شما هستم

منبع ایران کنکور
      با تمام احترامی که براتون قاِیلم مقاله بسیار بسیار بدی بود ..به جای نقد برنامه های 4 ماهه حرف های تهوع اوری که فقط قصد ناامید کردن بچه هارو داشت زده شد .مخصوصا جملات خنده دار اخر مقاله که نوشته بود بزارید واسه سال بعد .....فکر میکنم نویسنده این متن از نظر سنی 15 سال دارن چون واقعا خنده دار نوشته شده
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      از محتوا و مضمون کلی که بگذریم ، چند جمله ی آخر اصلا خوب نبود . حس منفی داشت و کسی چ می دونه ؟! شاید امید و انگیزه رُ از چند نفر گرفت . خوب نیست به کار بردن این جملات

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بخونین دوستان ، بخدا میلیاردی هم خرج کنین تهش اونی موفق میشه که بیشتر خونده ، بجای پر کردن جیب این موسسه ها و صد البته هدر کردن وقت و فرصت خودتون ، بخونین ، خیلی از درسا اونقدری که قبل خوندن سخت به نظر میان نیستن ، بخونین و جلو برید وقت برای کم کاری خیلی کمه ، شما روزی ۱۲ ساعت بخونین یه عالمه درس رو میشه جمع و جور کرد ؛ عمومی که هیچی ، دینی رو میشه ۷ هفته ای از صفر صفر با هفته ای ۶ ساعت میشه تموم کرد ، ۱۰ هفته جمع بندی :/ ادبیات رو با ۸ ساعت در هفته ( روز های زوج ۲ ساعت + جمعه ) میشه ۶ هفته ای تموم کرد ؛ تو هر برنامه ی ۲ ساعته ۴ درس از صفر صفر ؛ ۱۱ هفته میمونه برای زبان فارسی و تست های موضوعی و جمع بندی ؛ عربی رو با ۸ ساعت در هفته ( ۲ ساعت روزای زوج + جمعه ) میشه ۱۳ هفته ای تموم کرد از صفر صفر ، ۴ هفته وقت برای جمع بندی ؛ زبان انگلیسی با ۶ ساعت در هفته میشه ۸ هفته ای از صفر صفر تموم کرد ، ۹ هفته برای جمع بندی و تمرین کلوز تست؛ این زمانیکه میگم خودم اجراش دارم میکنم و کاملا انجام شدنیه ؛ برای اختصاصی ها :
      زیست : هر روز زیست ۳ ساعت ، ۱۴ هفته ای از صفر صفر تموم میشه ، ۳ هفته برای تست های سراسری ؛ ریاضی کلش اگه برای هر فصل ۱ هفته ! وقت بذارین ( یعنی اینقدر سرعتتون کم باشه که بعید میدونم ) ۲۲ هفته زمان میخواد ، الان ۱۷ هفته مونده ، شما انتگرال و کاربرد مشتق و هندسه فصل های آخرش رو حذف کنین و امار هم فقط فرمول هاشو بخونین ، تقریبا ۸۰% مطالب رو کامل کامل پوشش میدین ، ولی جوری بخونین که جمع بندی پوششی داشته باشه چون وقت برای اضافه کاری نیست
      فیزیک ، کلش ۲۴ هفته میخواد مثل ریاضی ، اگه هفته ای ۱ فصل بخونین ؛ ولی بعضی از فصل های کم بازده مثل نور یا گرما و انرژی ( نظر شخصیمه شاید یکی از یه فصل دیگه خوشش نیاد ) میشه ۱۷ فصل رو رسوند ، که ۷۰% میشه ، خخخخ برای تک رقمی شدنم این درصد کافیه
      شیمی هم کلش ۵ فصل سال دوم ، ۳ فصل سال سوم و ۴ فصل سال چهارم هست ؛ میشه ۱۲ فصل ، یعنی هفته ای یه فصل بذارین براش ۱۲ هفته ای از صفر صفر تموم میشه + ۵ هفته جمع بندی ؛ البته سال دوم ۳ فصل اولش هر چقدرم کند باشین یه هفته ای جمع میشه ، فصل چهارم ۲۷ تا درسنامه داره تقریبا طولانی ، ۲۰۰ تا تست ( تالیفی + سراسری ) تو آیکیو ؛ اینم یه هفته ای تموم میشه ، من تموم کردم یه هفته ای حالا یکی شاید پایه اش ضعیف باشه دیگه ته تهش یه هفته و نیمه میشه جمعش کرد ؛ فصل الکتروشیمی و اسید و باز رو هم بذارین عضو علل بدل خخخخ ، یعنی اگه تونستین آن تایم با برنامه بهش برسین که خداروشکر بخونین ، اگه نرسیدین ۱۲ هفته ای بهش برسین بیخیالش شین ، فقط مطالب حفظیشو بخونین ، و اصل هاشو یاد بگیرین ؛ توی ۵ هفته ی جمع بندی برید سراغ تست های نمونه اش ، بعضی از قسمت هاش فوق العاده سخته بعضی جاهاش فوق العاده اسونه ؛ مثلا تشخیص اسید و باز لوری و برونستد اسونه و قاعده داره ، دیگه دیدین خیلی نامردی میکنه بیخیالش شین نهایتا ۴ تا سوال از دست میدین
      خوب اینم برنامه ی ۴ ماهه با جمع بندی کامل و بدون استرس ، ۱۰۰% تضمینی با درد با خونریزی شماره حسابم خصوصی پیام بفرستین براتون بدم تا هزینه شو بریزین به حسابم خخخخ

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      زیست ۳ ساعت هر روز ، شیمی ۳ ساعت هر روز ؛ ریاضی و فیزیک ۳ ساعت یه روز در میون ، برای ریاضی و فیزیک مونده به انتخاب خودتون میتونین زوج و فرد بچینین ، هر کدوم رو دیدین ضعیف ترین زوج بچینین که بشه ۱۲ ساعت در هفته ( روزای زوج + جمعه ) اونیکی ۹ ساعت در هفته

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      برو باو با این تحلیل مذخرفت

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اگ همین مدلی بری ک خیلی خوبه
      ولی شیمی ب نطرم لازم نیس همشو بخونیا

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب علت پارگراف آخرم یک چیز هست واقعیت
      اونی ک تا الان درس نخونده و یا خیلی کم خونده شانس موفقیت پایینی داره و او نمیتونه بمونه باید از الان تمام وقتشو بزاره
      چرا گفتم اون هایی ک میتونند سال بعد بمونند از الان شروع کنند
      چون این مطالب تماما برای کنکور بعد عوض شده خیلی چیز ها حذف و خیلی چیز ها اضافه شده و این مطمئنا برای اون عده بهتر است که از الان وقتشون برای کنکور بعدی بگذارن تا خوندن بی هدف برای این کنکور و در آخر نگرفتن نتیجه...
      مشاور کنکور

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من هم با جمله ی اخرتون کاملا مخالفم. هرکسی پزشکی قبول میشه مشاورهم میشه

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به شدت ضعیف .بی اساس.و بدون علم...

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط دِ سِکِند پشمک نمایش پست ها
      از محتوا و مضمون کلی که بگذریم ، چند جمله ی آخر اصلا خوب نبود . حس منفی داشت و کسی چ می دونه ؟! شاید امید و انگیزه رُ از چند نفر گرفت . خوب نیست به کار بردن این جملات
      در محفل خود راه مده همچو منی را ..... افسرده دل افسرده کند انجمنی را ( البته این رو فقط برای چند جمله ی اخرشون گفتم .به نظر من درست میگن که وسواس نداشته باشید و راهی رو که انتخاب کردین تا اخرش ادامه بدین و وسط راه برنامه رو عوض نکنید )
      ویرایش توسط Black cherry : 10 اسفند 1396 در ساعت 15:00

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Black cherry نمایش پست ها
      در محفل خود راه مده همچو منی را ..... افسرده دل افسرده کند انجمنی را ( البته این رو فقط برای چند جمله ی اخرشون گفتم .به نظر من درست میگن که وسواس نداشته باشید و راهی رو که انتخاب کردین تا اخرش ادامه بدین و وسط راه برنامه رو عوض نکنید )
      ما هم گیرمون همونجاست

15. Top | #15
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      سلام. اینکه شکی توش نیست که این برنامه ها برای چیزی جز چاپیدن جیب کنکوریا نوشته نشدن، نقدتون کاملا درست بود..ولی اینکه میگین ک کسایی ک درستو حسابی نخوندن بمونن برای 98 واقعااااا جمله بدی بود............. قرار نیست بنا به نظرو عقیده شخصیتون برا بقیه نسخه بپیچید و امید ی سری از بچه هارو نا امید کنید....همه ادما مث هم نیستن و شاید تو صد نفر فقط ینفرم باشه ک توانایی اینو داشته باشه ک تو زمان محدود نتیجه بگیره همین ینفرم ک نا امید کنید به بهانه اون 99 نفر، کار درستی نیست!!! کاش اینقد راجع به همه چیز با قطعیت نظر ندیم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن