خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 84
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

توی کنکور 98 معدل زیر 18 ورود به رشته های پرطرفدارو فراموش کنه!!!!

در مصاحبه خبرگزاری تسنیم با دکتر هامون سبطی، ایشان عنوان کردند:‌ در سال‌های 93 و 94 نتیجه‌ای که اتفاق افتاد باعث شد دیوان عدالت اداری تاثیر قطعی معدل را رد کند. ماجرا بدین شکل است، فردی که معدل او در امتحان نهایی 20 است و چند هزار نفر دیگر نیز معدل 20 دارند، ارزش معدل او به صورت نمره تراز نهایتا 11 هزار محاسبه می‌شود از سوی دیگر در آزمون سراسری ارزش رتبه یک بسیار بالاتر است و در حدود نمره تراز 15 هزار ارزش‌یابی می‌شود، بنابراین رتبه یک کنکور حتی اگر معدلش 20 باشد با تاثیر سوابق تحصیلی نمره‌اش کاهش یافته و به 13 هزار می‌رسد. حالا اگر دانش‌آموز در درسی 19 گرفته باشد دیگر نفر دوم نمی‌شود و در آن درس افت می‌کند چون نفرات بسیار دیگری 20 گرفته‌اند و نمره تراز او به زیر 10 هزار می‌رسد و در نمره تراز کل او در کنکور تاثیر منفی شدید می‌گذارد.
      دکتر سبطی با اشاره به اینکه نمی توان دو آزمونی را که ارزش نمراتش یکسان نیست با هم تلفیق کرد و مبنای ریاضی این روند اشکال دارد، افزود: اگر سهم سوابق تحصیلی در کنکور 98 به 40 درصد برسد شاهد خواهیم بود اگر دانش آموز در سال 98 معدلش 17 یا 18 باشد باید ورود به رشته‌های پرطرفدار را فراموش کند و نمی‌تواند به رشته‌های حقوق، مهندسی و پزشکی دانشگاه‌های معتبر وارد شود حتی اگر رتبه او در کنکور یک شود.
      دکتر سبطی ادامه داد: چند سال گذشته داوطلبی معدلش 13 بود و در کنکور تجربی و زبان نفر اول شد. حال اگر روش تاثیر معدل در آن سال اعمال می‌شد، رتبه او به بالای 500 صعود می‌کرد یعنی با تاثیر سوابق تحصیلی ورود برخی دانش‌آموزان به رشته‌های پرطرفدار محدود می‌شود و این مسئله باعث رواج جو ناامیدی و خشم میان جوانان و خانواده‌ها می‌شود.
      دکتر سبطی با اشاره به اشکال سوم که به لحاظ اجرایی است، گفت: برای برگزاری امتحانات نهایی در سه سال دوره متوسطه، به یک بازه 60 روزه نیاز داریم و 60 روز برقراری امنیت آزمون دشوار است و نیاز به آموزش نیروها دارد تا بتوانند در 60 روز امنیت را به‌گونه‌ای برقرار کنند که وجدان عمومی جامعه بپذیرد قبل از برگزاری آزمون سوالات لو نرفته است یا در حین برگزاری آزمون و هنگام تصحیح اوراق، دستکاری در نمره‌ها رخ نمی‌دهد.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگر سهم سوابق تحصیلی در کنکور 98 به 40 درصد برسد شاهد خواهیم بود اگر دانش آموز در سال 98 معدلش 17 یا 18 باشد باید ورود به رشته‌های پرطرفدار را فراموش کند و نمی‌تواند به رشته‌های حقوق، مهندسی و پزشکی دانشگاه‌های معتبر وارد شود حتی اگر رتبه او در کنکور یک شود!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منتظر باشین باز یکی به دیوان اعتراض بزنه لغوش کنن :|
      مملکت که نیست :/

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از همون اولش هم سیستم 6-3-3 غلط بوده!
      اگه بر اساس همون 5-3-4 پیش میرفتن خیلی بهتر بود بخاطر اینکه دانش آموزی سال سوم امتحانات نهایی رو میداد و کل سال چهارم رو وقت داشت که اماده بشه اما الان دوازدهم امتحانات نهایی خرداد رو باید بدی و یک ماه بعدش هم کنکور (نابغه هم باشی نمیتونی اون دو پایه رو توی ۳۰ روز جمع کنی و ضمنا برای دوازدهم هم تشریحی کارکردن کلا داستانش از تست زدن جداست!)
      ویرایش توسط ALI11223 : 08 اسفند 1396 در ساعت 21:10

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من نمی دونم شما به چه نوعی از سادیسم مبتلا هستین، آقا جان گفته "اگر" این طوری بشه، نگفته که شده، یه جوری عنوان تاپیک زدی که انگار همه چی قطعیه، برا چی این کارو می کنین؟ که چی؟ 4 نفر بیش تر ببینن تاپیکو چی بهت می رسه؟

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ضمنا طبق نامه ی دیوان عدالت اداری تا زمانی که امتحانات نهایی هر 3 سال به صورت سراسری برگزار نشن حق تاثیر قطعی ندارن، امسال هم که قرار نیست دهم این طوری باشه، پس نه تنها کنکور 98 بلکه 99 هم مثبت خواهد بود.

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      من نمی دونم شما به چه نوعی از سادیسم مبتلا هستین، آقا جان گفته "اگر" این طوری بشه، نگفته که شده، یه جوری عنوان تاپیک زدی که انگار همه چی قطعیه، برا چی این کارو می کنین؟ که چی؟ 4 نفر بیش تر ببینن تاپیکو چی بهت می رسه؟
      فکر کنم دوستان سادیسم دارن

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​مثبته
      ما دوباره سبز میشویم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه جایی خوندم که این تاثیر مثبت از 98 قطعی میشه
      راستش مطمعن نیستم این خبر درست باشه یا نه اما اگه باشه و بشه بدجور بچه ها ضرر میکنن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      واقعا همينطوره دوست عزيز
      چون نتونستن روي طراحي دو سؤال در نظام كنكور 98
      مانور بدن، موضوع و ترند جديد مدام پيدا ميشه.
      من تقاوت تراز و درصد رو موفق نشدم با توضيحات مفصل
      با مستندات علمي و آماري توضيح بدم.
      صحبت معدل كه بشه ديگه هيچي.
      متأسفام در جايي زندگي مي كنم كه شايعه هميشه خريدار بيشتري از حقيقت داره.
      من معدل خودم 19.48
      اما واقعا دلم مي گيره با اين تاپيكاي احمقانه.
      به جاي تاپيكاي جمع بندي/حل سؤال/مشكلات استراتژيك مطالعه/تست زني/خلاصه نويسي
      شاهد تاپيكاي اين چنيني هستيم:
      -پايان راه كنكور من
      -نااميد شدم
      -آيا ديره؟
      -از الان چه رتبه اي ميشه آورد
      -آيا افشين مقتدا افسانه است؟
      -دي وي دي آفبا يا ميثم فلاح

متأسفانه هر دفعه كه آنلاين ميشم اينجا برخورد ي عده و
      يكسري تاپيكاي اينچنيني منزجز كننده و تأسف باره.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      همه ی ما پزشکی قبول میشیم

( تاپیک برای کنکور ۱۴۰۵‌ چ کتابی بخرم را ایجاد میکند )

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      طبق قانونی که باهاش تاثیر قطعی رو تو کنکور 95 حذف کردن سه سال آخر باید نهایی برگزار بشه که بشه تو کنکور تاثیر داشته باشه که فعلا اینطور نیست پس مثبت میمونه.

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Matrix M نمایش پست ها
      طبق قانونی که باهاش تاثیر قطعی رو تو کنکور 95 حذف کردن سه سال آخر باید نهایی برگزار بشه که بشه تو کنکور تاثیر داشته باشه که فعلا اینطور نیست پس مثبت میمونه.
      یازدهم درس های مهم نهایی داره(صد در صدیی) دهم هم هنوز مشخص نیست و ممکنه نهایی برگذار بشه ضمنا چند جا تا دیگه هم گفتن که 40 درصد تاثیر قراره لحاظ بشه(نمیخوام انرژی منفی بدم اما اگه اینکارو کنن فاتحه همه خونده میشه!)

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      يعني چي!!!
      ما دوازدهم نهايي داريم، يه ماه بعدش كنكور
      جاي اين كه شل تر بگيرن، دارن سخت تر ميكنن؟
      مگه جنگه؟ گرفتار شديم به قرآن. هر روز يكي مياد يه چيزي رو ما تست ميكنه ببينه خوبه يا بد
      الان جدا چيكار كنيم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ALI11223 نمایش پست ها
      یازدهم درس های مهم نهایی داره(صد در صدیی) دهم هم هنوز مشخص نیست و ممکنه نهایی برگذار بشه در کل من چند تا دیگه هم شنیدم که 40 درصد تاثیر قراره لحاظ بشه(نمیخوام انرژی منفی بدم اما اگه اینکارو کنن فاتحه همه خونده میشه!)
      قرار بود باشه اما تا جايي كه اطلاع دارم كنسل شد نهايي بودن ٤ درس يازدهم

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن