خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 23
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

اوناییکه زیست رو یبار خوندن و درصد بالان کسایی که زیست حرف اخر دارند و کلا تجربی ها

این سوال رو از چند نفر تو پیغام خصوصی پرسیدم ولی هنوز به جواب نرسیدم گفتم اینجا هم بپرسم.
      از کسایی که الان زیست درصد خوبی دارند و کسایی که زیست حرف اخر دیدن و کلا از همه تجربی ها
      حرف اخر که روی سیستم دارم حدودا ۱۲۰ ساعته کلا.اوناییکه دیدن میدونن که تو مجموعه هم متن کتابه هم انیمیشن هم تست.
      از اونجایی که دارم از صفر شروع میکنم به شرط اینکه فقط بشینم نگاه کنم و جزوه ننویسم تا مفهوم رو جا بندازه و بعد از اون هر فصل رو بخونم ارزش داره ببینم؟!
      یا اگه این وقت رو اضافه کنم روی مطالعه خودم بهتره؟!

در نظر بگیرید وقت ها هم این شکلی میشه.
      دختر باران طوری:
      اگه بر فرض ۴ ساعت در روز مطالعه داشته باشم میشه کلا ۴۸۰ ساعت تا کنکور.
      ۱۲۰ ساعت فیلم.
      ۲۴۰ ساعت درسنامه دریافت
      ۱۲۰ ساعت هم تست

پ.ن:همین ۱۲۰ ساعت فیلمی که گفتم که توش تست و متن کتاب هست میانگین برا هر فصل میشه ۳ ساعت.
      حالا تو این ۳ ساعت که میگم فیلم رو ببینم خوبه یا اضافه کنم رو اون ۲۴۰ ساعت درسنامه خوبه؟!
      ویرایش توسط nvdyk : 30 بهمن 1396 در ساعت 23:44

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط خواهشا جواب یا نظر بدین و همینطوری رد نشین

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نظر من واسه زیست اینه که فیلم نمیخواد
      حرف آخر ور هم ندیدم ولی پارسال آرام فر رو میدیدم میگفت اول کتاب درسیو بخونید بعدش فیلم ببییندی نکته هایی ک نمیدونید رو تو کتاب وارد کنید
      بعد تست
      نظر من واسه زیست اینه :
      کتاب درسی + تست های نشر الگو
      من اینجا از پاسخگوی زیست پرسیدم گفتن آی کیو بهترین منبع بازاره ولی نه واسه من چون زیست بلد نیستم و تا به حال نخوندم
      یه منبع آموزشی تر لازمه مثل گاج یا الگو
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faeze-kmz نمایش پست ها
      نظر من واسه زیست اینه که فیلم نمیخواد
      حرف آخر ور هم ندیدم ولی پارسال آرام فر رو میدیدم میگفت اول کتاب درسیو بخونید بعدش فیلم ببییندی نکته هایی ک نمیدونید رو تو کتاب وارد کنید
      بعد تست
      نظر من واسه زیست اینه :
      کتاب درسی + تست های نشر الگو
      من اینجا از پاسخگوی زیست پرسیدم گفتن آی کیو بهترین منبع بازاره ولی نه واسه من چون زیست بلد نیستم و تا به حال نخوندم
      یه منبع آموزشی تر لازمه مثل گاج یا الگو
      منم نمیگم میخواد یا نه .صرفا سوالم روی یه ترجیح هست که کدوم بهتره.
      همین ۱۲۰ ساعت فیلمی که گفتم که توش تست و متن کتاب هست میانگین برا هر فصل میشه ۳ ساعت.
      حالا تو این ۳ ساعت که میگم فیلم رو ببینم خوبه یا اضافه کنم رو اون ۲۴۰ ساعت درسنامه خوبه؟!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      من نمیدونم اون فیلما چطوریه
      ولی تجربه خودم این بود که فیلم دیدن کفایت نمیکنه
      البته شاید اون فیلما چون متن کتاب توشه جوابگو باشه

به نظرم بازم بپرس از بقیه
      ولی حس میکنم وقتو بزاری رو درسنامه بهتره
      2 تا کتابو تست بزنی بهتره
      ینی اول یه کتابو کامل کن بعد برو سراغ بعدی

کسی بوده که از اون فیلما نتیجه گرفته باشه؟با همین روش؟
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بشینی خود کتاب بخونی بهتره به نظرم تا اینکه فیلم ببینی

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      بشینی خود کتاب بخونی بهتره به نظرم تا اینکه فیلم ببینی
      داداش بازم میگم حرفم روی ترجیح بهتره نه الزام.
      اون میانگین ۳ ساعت و تست و فیلم مفهوم و صفحه کتاب رو بزاریم رو هم یا اضافه کردن کل ۱۲۰ ساعت رو خوندن خودم
      ۳۶۰ <>۲۴۰ +۱۲
      یعنی من میانگین ۳ ساعت بزارم روی هر فصل روی اون ۲۴۰ ساعت میتونم بهتر نتیجه بگیرم؟!
      یا توی ۳ ساعت میشه همین کار رو یعنی تست و مفهوم و متن کتاب رو برای هر فصل کار کنم ؟! حتی سطحی و بدون جزئیات.

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من نمیدونم اون فیلما چطوریه
      ولی تجربه خودم این بود که فیلم دیدن کفایت نمیکنه
      البته شاید اون فیلما چون متن کتاب توشه جوابگو باشه

به نظرم بازم بپرس از بقیه
      ولی حس میکنم وقتو بزاری رو درسنامه بهتره
      2 تا کتابو تست بزنی بهتره
      ینی اول یه کتابو کامل کن بعد برو سراغ بعدی

کسی بوده که از اون فیلما نتیجه گرفته باشه؟با همین روش؟
      نقل بالا رو بخون

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      بزار رو خوندن خودت
      معلم نکته میگه تو مینویسی
      ولی خودت نکته کشف کنی قشنگ میره تو مخت
      +گفت:

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بزار رو خوندن خودت
      معلم نکته میگه تو مینویسی
      ولی خودت نکته کشف کنی قشنگ میره تو مخت
      حرفت درسته ولی
      وقت هست ؟!الان باید نگته رو حفظ کنی احساس میکنم برا کشف وقت نیست

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نگفتم ک دیگه برو اصن هیچ نکته ای نخون خودت زور بزن کشف کن
      تست بزنی هم قلق تستا و سوالای کنکور دستت میاد هم نکته های جدیدی یاد میگیری
      تو انتخاب کتابتم دقت کن
      تست زیاد تست زیاااااد
      مرور زیاد کتاب بعد از وارد کردن نکته ها

زیست و دینی 2 تا درسی هستن ک باید لازانیایی خونده بشن
      یعنی لایه لایه
      تست.خوندن.تست.خوندن و...
      +گفت:

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      داداش شاید خیلی شنیده باشی و تکراری باشه ولی این متنو کامل بخون
      کنکور های سراسری رو از عهد دقیانوس تا همین 96 زیست رو جمع کن و نگاه کن برو تو فصلش فقط نگاه کن به غیر از ژنتیک هیچ چیزی خارج از کتاب نیست
      قالب سوالات اینجوریه که یا شمارشی هستش که یه ذره بیشتر از وقت عادی وقت میخواد و یه عده میگن مشکله
      یا ویژگی های یک جاندار رو بدون اسم بردن از اون میاره و با بقیه مقایسه میکنه
      یا مثلا تو چرخه های کربس و کالوین گام فلان این رو با فلان اون مورد مقایسه و برخلاف و همانند سوال میده
      یا اسم جانورو مولکول مورد مطالعه دانشمند یا خود دانشمند رو تو سوال و یه سری ویژگی که شاید تو چند فصل مختلف باشن رو تو گزینه ها میده
      و شاید صدها مثال دیگه از این دست که با قاطعیت میتونم بگم هیچ راهی جز خواندن چند باره کتاب درسی برای ما نمیزاره چون طراح ها ثابت کردن تو همین کتاب درسی میتونن هزار سال دیگه هم سوال بدن که تا حالا حتی به ذهن کسی هم نرسیده
      و در مورد دی وی دی هم بگم که 120 ساعت یا چند ساعت اینور و اونور رو بجای دیدن یه ایده خاص و نکته های مد نظر اون شخص فقط رو خوندن کتاب درسی بزاری که ایده اصلی کنکور فقط با خوندن اون دستت میاد گمون نگنم جای هیچ شک و شبهه ای برای درصد های بالای 70 بمونه
      پیشنهاد نهایی منم اینه که نشین از اول دی وی دی ببین چون خیلی از فصل ها مثل رفتار شناسی حرکت جانوران و...... اصلا نیازی به دی وی دی بلکه فقط فقط کتاب درسی رو بخون هر جا هم مشکل پیدا کردی بدون شک برو دی وی دی ببین و زودتر اون مبحث خاص رو جمعش کن

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نگفتم ک دیگه برو اصن هیچ نکته ای نخون خودت زور بزن کشف کن
      تست بزنی هم قلق تستا و سوالای کنکور دستت میاد هم نکته های جدیدی یاد میگیری
      تو انتخاب کتابتم دقت کن
      تست زیاد تست زیاااااد
      مرور زیاد کتاب بعد از وارد کردن نکته ها

زیست و دینی 2 تا درسی هستن ک باید لازانیایی خونده بشن
      یعنی لایه لایه
      تست.خوندن.تست.خوندن و...
      در نظر داری که فردا 1 اسفنده ؟!مشاوره ات درسته ولی یه طوری مشاوره میدی انگار 1 مهره!
      هرچند حق با توئه و بر خلاف نظر دوستان امید ده انجمن از این به بعد نمیشه به درصد بالا تو زیست و پیش به رتبه خوب فکر کرد!

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nvdyk نمایش پست ها
      در نظر داری که فردا 1 اسفنده ؟!مشاوره ات درسته ولی یه طوری مشاوره میدی انگار 1 مهره!
      هرچند حق با توئه و بر خلاف نظر دوستان امید ده انجمن از این به بعد نمیشه به درصد بالا تو زیست و پیش به رتبه خوب فکر کرد!
      اتفاقا اصلا دیر نیست
      شاید خوش بینانه باشه ولی با یه برنامه مناسب و منبع خوب دست یافتنیه یه درصد خوب برا یه رشته خوب
      الان برات یه چیزی میفرستم ببین پ.خ
      +گفت:

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mghp نمایش پست ها
      داداش شاید خیلی شنیده باشی و تکراری باشه ولی این متنو کامل بخون
      کنکور های سراسری رو از عهد دقیانوس تا همین 96 زیست رو جمع کن و نگاه کن برو تو فصلش فقط نگاه کن به غیر از ژنتیک هیچ چیزی خارج از کتاب نیست
      قالب سوالات اینجوریه که یا شمارشی هستش که یه ذره بیشتر از وقت عادی وقت میخواد و یه عده میگن مشکله
      یا ویژگی های یک جاندار رو بدون اسم بردن از اون میاره و با بقیه مقایسه میکنه
      یا مثلا تو چرخه های کربس و کالوین گام فلان این رو با فلان اون مورد مقایسه و برخلاف و همانند سوال میده
      یا اسم جانورو مولکول مورد مطالعه دانشمند یا خود دانشمند رو تو سوال و یه سری ویژگی که شاید تو چند فصل مختلف باشن رو تو گزینه ها میده
      و شاید صدها مثال دیگه از این دست که با قاطعیت میتونم بگم هیچ راهی جز خواندن چند باره کتاب درسی برای ما نمیزاره چون طراح ها ثابت کردن تو همین کتاب درسی میتونن هزار سال دیگه هم سوال بدن که تا حالا حتی به ذهن کسی هم نرسیده
      و در مورد دی وی دی هم بگم که 120 ساعت یا چند ساعت اینور و اونور رو بجای دیدن یه ایده خاص و نکته های مد نظر اون شخص فقط رو خوندن کتاب درسی بزاری که ایده اصلی کنکور فقط با خوندن اون دستت میاد گمون نگنم جای هیچ شک و شبهه ای برای درصد های بالای 70 بمونه
      پیشنهاد نهایی منم اینه که نشین از اول دی وی دی ببین چون خیلی از فصل ها مثل رفتار شناسی حرکت جانوران و...... اصلا نیازی به دی وی دی بلکه فقط فقط کتاب درسی رو بخون هر جا هم مشکل پیدا کردی بدون شک برو دی وی دی ببین و زودتر اون مبحث خاص رو جمعش کن
      دستت میاد گمون نگنم جای هیچ شک و شبهه ای برای درصد های بالای 70 بمونه
      اتفاقا خیلی شک و شبه دارم در این مورد.خیلی یعنی به کل .با این میزان مطالععه که گفتم و این زمان باقی مونده چطور؟!
      مشکل همین امار و ارقام هست که انجام شدن کارو شبیه به معجزه میکنه.اینکه اونیکه 70 درصد رو زده چقدر خونده و کنکور میگه برا مثلا 70 درصد چقدر باید روی زیست تسلط داشته باشی و برا این تسلط چقدر زمان لازمه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)