خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات

زیست مشکل من ، راهنمایی برای حداقل ۴۰ درصد

سلام به همگی دوستان کنکوری و غیر کنکوری
      بنده پشت کنکوری هستم و در درس زیست مشکل اساسی دارم طوری که در آزمون قلم چی بالاترین درصدم20 بوده اما درسای دیگه رو بالا میزنم (شیمی 60ریاضی 40 و..) میانگین ترازم هم 5200هستش که بخاطر زیست شناسی هستش انقدر پایینه از دوستانی که زیست رو بالا میزنین خواهش میکنم راهنمایی کنین (نشر الگو کامل +گاج +عمارلو همایش)منابع بنده هم ،اینا هستش تواین 4 ماه چکارکنم که تو کنکور وآزمون حداقل 40 رو بزنم....
      رهرو آن نيست كه گه تند و گهي خسته رود... رهرو آنست كه آهسته و پيوسته رود
      ویرایش توسط Tia : 30 بهمن 1396 در ساعت 00:58 دلیل: عنوان

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      1-شما تست هایی که میزنید و آزمون هاتون رو بررسی میکنید؟اگر تست هارو بررسی میکنید نکاتش رو یاد میگیرید؟
      2-شما باید هم حفظی بخونید هم مفهومی برای مثال بعضی جاهای زیست نیاز دارید عین متن کتاب رو حفظ کنید و بعضی جاها فقط نیاز هست مطلب رو بفهمید
      3-شما سعی میکنید نکات رو حفظ کنید یا سعی میکنید بفهمید؟
      4-آیا شما زیست پایتون قوی هست؟ یا زیست پایه قوی ندارید ؟

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      توی درس زیست شناسی اول کتاب درسی و بعد تست زدن
      تست بیشتر تسلط بهتری رو میاره براتون
      اما تست زدن هم بشرطی موثر هست که روش صحیحی باشه
      روشی که برای من موثر بود این بود‌که اول کتاب رو‌میخوندم فرداش تست نشر الگو کار میکنم ابتدا زوج تست و اون تستی رو هم که نمیتونم جواب بدم میرم از رو کتاب درسی متن کتاب رو میخونم و یاد میگرم اگر کافی نبود پاسخ نامه رو هم میخونم و نکته جدید داشت تو کتاب یادداشت میکنم
      برای فرد ها هم چون به یه تسلط نسبی رسیدم دیگ زیاد به کتاب درسی رجوع نمیکنم .
      این روش‌ خیلی موثر هست‌ توصیه میکنم یه ازمون‌امتحان کنید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DrOMi نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      1-شما تست هایی که میزنید و آزمون هاتون رو بررسی میکنید؟اگر تست هارو بررسی میکنید نکاتش رو یاد میگیرید؟
      2-شما باید هم حفظی بخونید هم مفهومی برای مثال بعضی جاهای زیست نیاز دارید عین متن کتاب رو حفظ کنید و بعضی جاها فقط نیاز هست مطلب رو بفهمید
      3-شما سعی میکنید نکات رو حفظ کنید یا سعی میکنید بفهمید؟
      4-آیا شما زیست پایتون قوی هست؟ یا زیست پایه قوی ندارید ؟
      سلام
      1-تست گه گاهی اما آزمون خیراصلا
      3-حفظ میکنم اما بعد که تست میزنم کلا درست یادم نمیاد
      4-زیست پایم متوسط رو به ضعیف

بااین شرایطی که نوشتم چکارکنم از برنامه ازمون بزنم بیرون وزیست رو دوباره از پایه شروع کنم یا با ازمون برم؟؟؟
      از راهنماییتون ممنون

5. Top | #5
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NAIEM نمایش پست ها
      سلام

بااین شرایطی که نوشتم چکارکنم از برنامه ازمون بزنم بیرون وزیست رو دوباره از پایه شروع کنم یا با ازمون برم؟؟؟
      از راهنماییتون ممنون
      آقا من احتمال میدم شما به هدف حفظ کردن میخونی کتابو (احتمال میدم !!!!) کتابو سعی کن اول بفهمی چی میگه اصلن حفظ نکن !!! بعد که فهمیدی چی میگه سعی کن بسپاری به مغزت ! اینم بگم موقعی میفهمی چی میگه که بتونی اونو به یه آدم بی سواد توضیح بدی !
      هر جایی هم نفهمیدی درسنامه های خیلی سبز یه نگاه کوچیک بنداز مفهوم اون مطلبو بفهم بعد ادامه بده ! بعدش دیگه متد خودته تست زنی یه عده تالیفی نمیزنن مهارتشون خیلی بالاست ولی اگر اون مهارتو نداری تالیفی میقداری کار کن مثلن 200 تا تست داره کتاب تستت از اون مبحث ضریب 4 بزن 50 تاش میره ! اگر سنگینه برات کمترش کن ! بعد برگرد کتابو دوباره بخون ولی این بار با دقت بیشتر حالا باید ریز بشی تو مطالب . اینکه موقع تست زدن مطالب یادت نمیاد فک کنم ب خاطر حفظ کردن باشه ! حفظ کردن خوبه یعنی اجباریه ! اما بعد از درک کامل موضوع !
      کتاب تست ها رم که خودت میدونی کدوما بدرد بخوراشون دیگه ! - امیدوارم کمک کرده باشم !
      هیچ وقت با ادم احمق بحث نکن
      او تو را تا سطح خودش پایین می اورد
      وبا تجربه ای که در ان سطح دارد
      تو را شکست می دهد.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام

از راهنماییتون ممنون
      اول از همه شما باید تست هم بزنید،توی زیست شناسی علاوه برخوندن،میزان زیاد تست زدن بسیار بسیار کمک کنندس
      دوم اینکه شما باید زیست رو بفهمید،حتی اگر کلمه به کلمه کتاب درسی رو حفظ باشید،توی کنکور شاید بتونید نهایتا 30 درصد بزنید و این برای دانش آموز رشته تجربی فاجعس
      شما باید سعی کنید زیست رو حفظی - مفهومی بخونید.مثلا اینکه rRNA چی هست رو باید حفظ باشید اما کارایی rRNA رو باید بفهمید ( علاوه بر اینکه باید قید های کتاب رو هم حفظ کنید)
      سومین مورد این هست که بعد از مراحل بالا،باید حتما شما آزمونتون رو بررسی کنید،هدف از آزمون دادن که فقط تراز و درصد و رتبه نیست،هدف بررسی کردن آزمون هست تا شما ببینید چه جاهایی رو مشکل داشتید تا نتونستید درصد دلخواه رو کسب کنید
      این رو هم یادتون باشه شما اگر حتی هزارتا نکته توی زیست حفظ باشید،اگر سوالی مفهومی از اون نکات مطرح بشه شما نمیتونید پاسخش رو بدید
      راجع به سوال آخرتون هم اگر پایه زیست شناسیتون ضعیف هست درحدی که معانی اصلی زیست ( کلروپلاست،واکوئل و ...) نمیدونید چیه بهتر هست در حد چهار یا پنج ساعت برگردید اون قسمت هایی از زیست که مبنای اصلی زیست هست رو بخونید (فصل های یک،دو،سه زیست سال دوم دبیرستان)
      درآخر میگم،شما باید تست زیادی بزنید و دونه به دونه تست هاتون رو بررسی کنید.
      و این رو هم بدونید که اگر از الان شروع کنید،شاید سه یا چهار هفته دیگه به مهارت توی زیست برسید،یعنی کمی زمان بر هست
      موفق باشید

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      شما اول باید به خودت برگردونی کتاب رو یعنی جواب تست رو بدی ذهنتو درگیرش کنی نکته های مختلفشو خودت توی تست پیدا کنی اونم تو چند نوبت اگه نتیجه نگرفتی دیگه مشکل از جای دیگس
      سلام

از راهنماییتون ممنون

8. Top | #8
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      ممنون از تک تک دوستانی که جواب دادن
      حالا به نظر شما من از صفر شروع کنم یا ادامه رو با ازمون برم

9. Top | #9
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      صفر به اونی میگن که همین الان زیست رو دیده دوست عزیز و باید کلمه به کلمه رو بخونه تا یه چیزی دستش بیادچون اصلا زیست ی تا به حال ندیده و نمیدونه اصلا چطوری باید خوندش
      1 2 سال دوم بقیه هم زنجیره ها ولی از اونجا که شما میگی 20 درصد میزنم برو از اول بیا کامل با تست جمش کن

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن