خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

همش برام سوال بوده,برا شما نیست؟!!

همش برام سواله کساییکه تازه شروع میکنن حتی بعضی ها هستن از عید شروع کردن,چطور ناامید نمیشن؟چون تا اینکه روی یک تست مسلط شدن سخته.خب 100درصد روز اول نمیتونن ک همه تست هارو صحیح جواب بدن .باید خیلی تست بزنی تا بتونی مسلط بشی اونا در اون مدت کم مسلط هم میشن و خیلی هم جلو می افتن..این چطوری میشه؟واقعا سواله برام..تا اینکه رو ی فصل زیست مسلط میشی وقت زیادی میبره.حالا مثال بخواهیی برا فیزیک فیلم هم ببینی ..در این مدت کم چطور مسلط میشین در اون تایم کم?

خیلیا داریم از الان ک شروع میکنن 2تا تست فیزیک ک دو ساعت وقت میگیره,کتاب میزاره کنار میگه پشت میمونم.
      ویرایش توسط fairy_shaghayegh : 27 بهمن 1396 در ساعت 21:11

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      لطفا مسخره نکنین.واقعا برام سواله

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببینید پرستو خانم کسایی که مثلا میگن ما از بهمن خوندیم یا اصا افرادی که میگن ما بعد عید خوندیمو 3رقمی شدی یا 2 رقمی شدیم یا...
      دقت کنین که اینا قطعا پایه ی درسی قوی داشتن ینی تو سالای دبیرستان خیلی خوب کار کردن نه اینکه صفر بودنو تونستن تو این بازه ی کم رتبه های خوبی بیارن ؛ من یکی از دوستام زمان کنکورمون مدرسه فرزانگان بابل بود که خیلی خیلی قویه ؛ بنده خدا اواسط مهرماه همون سال کنکورش مادرش فوت میشه ؛ هیچی نتونس بخونه افسرده شد و فلان بعد که یکم اوضاع روحیش خوب شد فقط 3ماه اخر کنکور رو خوند و رتبش شد 824 ریاضی
      چرا؟ چون تو پایه هاش زمان دبیرستانش خوب کار کرده بود و صفر صفر نبود

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parastu23 نمایش پست ها
      همش برام سواله کساییکه تازه شروع میکنن حتی بعضی ها هستن از عید شروع کردن,چطور ناامید نمیشن؟چون تا اینکه روی یک تست مسلط شدن سخته.خب 100درصد روز اول نمیتونن ک همه تست هارو صحیح جواب بدن .باید خیلی تست بزنی تا بتونی مسلط بشی اونا در اون مدت کم مسلط هم میشن و خیلی هم جلو می افتن..این چطوری میشه؟واقعا سواله برام..تا اینکه رو ی فصل زیست مسلط میشی وقت زیادی میبره.حالا مثال بخواهیی برا فیزیک فیلم هم ببینی ..در این مدت کم چطور مسلط میشین در اون تایم کم?

خیلیا داریم از الان ک شروع میکنن 2تا تست فیزیک ک دو ساعت وقت میگیره,کتاب میزاره کنار میگه پشت میمونم.
      سلام .خب نظر شخصی خودم که پارسال از همین وقتا شروع کردم اینکه بله میشه شرو کرد اما نه با هر منبع و کتابی .... الان باید با کمترین حجم و کمترین تست مسلط شد وقت اجازه زدن هر تستی رو نمیده باید منابع خوب داشت مثلا مثل بعضی از جمع بندیاااا در غیر اینصورت بله حرف شما درسته نمیشه مسلط شد

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط وحید ی نمایش پست ها
      سلام .خب نظر شخصی خودم که پارسال از همین وقتا شروع کردم اینکه بله میشه شرو کرد اما نه با هر منبع و کتابی .... الان باید با کمترین حجم و کمترین تست مسلط شد وقت اجازه زدن هر تستی رو نمیده باید منابع خوب داشت مثلا مثل بعضی از جمع بندیاااا در غیر اینصورت بله حرف شما درسته نمیشه مسلط شد
      ممنون که جواب دادین.شما پارسال این وقتت هاشروع کردین,نتیجه گرفتین؟شما که تجربه کردین یکبار نظرتون درباره از الان شروع کردن چیه؟واقعا میشه؟(اینو برا انگیزه نمیپرسم,چون شما تجربه داشتین و این شرایط گذروندین میپرسم)

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببينيد يكي از استاداي ما كه خيليم عالي هست، هميشه به ما ميگه هيچوقت نميشه در واريانس رتبه هاي برتر كنكور افرادي با شرايط خاص رو در مد ببيني!
      (دبير گسسته همينه!)
      يعني نميشه يك استثنا رو به همه تعميم داد.
      اگر كسي از بهمن ماه شروع مي كنه كاملا مشخص هست كه بوضوح حداقل 30% كنكور رو بايد بگذاره كنار و از 70% سؤالات بره سراغ كم تركيب ترين و كم تعميمي ترين ها و مباحث تست خيز رو در يك چارت براي خودش مشخص كنه و البته كه اين به پايه درسي قبلي، بهره هوشي، تجربه و پشتكارشم به شكل پارامتريك بستگي داره.
      اما از اين طرف يك مانع بسيار بزرگ وجود داره
      بدون هيچ اغراقي
      براي مثال(حالا من رشته رياضي هستم)
      هندسه پايه(بخصوص هندسه ٢)، گسسته نظريه اعداد/آناليز تركيبي/احتمال
      ديفرانسيل كاربرد مشتق/انتگرال/دنباله كه پايه خوبي در مثلثات،تابع ،دستگاه اعداد و مباحثي در رياضيات پايه مانند اعداد گويا و گنگ،توابع و معادله درجه دوم،بسط دو و چند جمله اي نداشته باشه فكرشونم نمي تونه بكنه.
      تو فيزيك ٣ مباحث الكتريسيته جاري/سينماتيك/ديناميك واقعا صبر و حوصله مفهومي خوندن نياز دارن.
      تو همين شيمي واقعا الكتروشيمي/اسيدها و بازها/تركيبات آلي/ساختار لوئيس نياز به درك عميق و مفهومي دارن
      در ادبيات قرابت معنايي/زبان فارسي شمارش واژها و تكواژ ها/آرايه هاي بديع مثل ايهام/ايهام تناسب/جناس/استعاره نياز به درك مفهومي دارن.
      تو عربي درك مطلب بدون لغت دونستن و تمرين بسيار زياد امكان پذير نيست.
      پس كسي كه الآن شروع مي كنه واقعا براش مهم تر از خيلي چيزهتي ديگه پايه درسيش تعيين كننده حذف يا ماندگاري خيلي از همين مباحثه.
      ضمن اينكه شما بايد به لحاظ ذهني خودتون رو براي رويارويي با اين واقعيت كه شما بايد گزينشي بخونيد داشته باشيد.
      اما بازهم تأكيد مي كنم كه هيچ چيز مهم تر از پايه درسي قوي نيست.
      من دوستي داشتم در قلمچي سوم ميانگين 7600 بود.
      و از سال قبلش يعني دوم به بالاي 7000 رسيده بود.
      تابستون تا آبان به 7900 هم رسيد.
      اما بعدش به خاطر مشكلات شخصي خيلي بي حوصله و عصبي شد و تا اواسط بهمن هيچكاري نكرد اما بازم سفت و سخت از هموم حوالي با ساعت مطالعه بالا شروع كرد و اواخر فروردين مجددا به 7800 اين حدودا رسيد، تا كنكور به 8100 رسيد و نهايتا رتبش دقيقا به ياد ندارم اما 93/4 كشوري شد.
      به هركسي هم مي رسيد مي گفت من از بهمن شروع كردم!!!
      اما خوب واقعا پايه درسيش عالي بود.
      خوب نميشه چنين شخصي رو با كسي كه تازه ميخواد بهمن رنگ كنكورو ببينه مقايسه كرد!!!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      من امسال در ماه مونده ب كنكور شروع كردم و رتبه ٢٧٠٠ منطقه ٣ رو اوردم
      حقيقتش فقط اختصاصي ها رو تونستم بخونم و عمومي هام موند...
      اگه يه ماه زودتر شروع ميكردم، احتمالا عمومي رو هم ميتموميدم و رتبه م خيلي بهتر ميشد
      البته چون وقتم كم بود تست هم كم زده بودم و تو كنكور واسه شيمي يكم وقت كم اوردم
      پ.ن: با روزي ١٤ ساعت درس+منابع قوي+ حداقل ١/٥ برابر سوالات كنكور تست زدن؛ميشه تو سه ماه رتبه دو رقمي اورد

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فارغ از اینکه رتبه میشی یا نمیشی ؛ وقتی تصمیم گرفتی به خوندن بشین بخون حداکثر تلاشت رو بکن حداقل تهش اینه که خودتو سرزنش نمیکنی
      فقط شروع کن..

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=parastu23;1274755]ممنون که جواب دادین.شما پارسال این وقتت هاشروع کردین,نتیجه گرفتین؟شما که تجربه کردین یکبار نظرتون درباره از الان شروع کردن چیه؟واقعا میشه؟(اینو برا انگیزه نمیپرسم,چون شما تجربه داشتین و این شرایط گذروندین میپرسم)[/QUOTE من پارسال از وسطای اسفند استارت اصلیمو زدم ....رتبم نه هزار شد منطقه دو اونم فقط بخاطر اینکه ریاضی فیزیک رو خوب نزده بودم اما اینو خوب میدونم اگه بفهمید چی میخونید و چی باید بخونید شک نکنید رتبه مورد نظرتونو بدست میاریددد فقط مهم انگیزه و البته و البته و صد البته منابع هستتتتت ... با منابع 10 ماه پیش نمیشه از الان شرو کرد هر زمانی منابع خاص خودشو میخواد اما مطمن باشید میشه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      [quote=وحید ی;1274769]
      ممنون که جواب دادین.شما پارسال این وقتت هاشروع کردین,نتیجه گرفتین؟شما که تجربه کردین یکبار نظرتون درباره از الان شروع کردن چیه؟واقعا میشه؟(اینو برا انگیزه نمیپرسم,چون شما تجربه داشتین و این شرایط گذروندین میپرسم)[/quote من پارسال از وسطای اسفند استارت اصلیمو زدم ....رتبم نه هزار شد منطقه دو اونم فقط بخاطر اینکه ریاضی فیزیک رو خوب نزده بودم اما اینو خوب میدونم اگه بفهمید چی میخونید و چی باید بخونید شک نکنید رتبه مورد نظرتونو بدست میاریددد فقط مهم انگیزه و البته و البته و صد البته منابع هستتتتت ... با منابع 10 ماه پیش نمیشه از الان شرو کرد هر زمانی منابع خاص خودشو میخواد اما مطمن باشید میشه

خب شمایی که تجربه داشتین,دوستانی ک میخوان از الان شروع کنن از چه منابعی استفاده کنن؟

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      گمون نکنم ریاضی فیزیک انچنان تاثیری مثل زیست و شیمی داشته باشن در حد 40 50 برای منطقه 3 کفایت میکنه البته به شرط زیست شیمی و عمومی معقول و بالا نه 100 بلکه 80 70
      نمونش هم زیاد هست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mghp نمایش پست ها
      گمون نکنم ریاضی فیزیک انچنان تاثیری مثل زیست و شیمی داشته باشن در حد 40 50 برای منطقه 3 کفایت میکنه البته به شرط زیست شیمی و عمومی معقول و بالا نه 100 بلکه 80 70
      نمونش هم زیاد هست
      چرا خیلی تاثیر داره.دختر عموی من سال اول ریاضی فیزیک خوبنخونده بود 3000اورد .سال دوم فیزیک ریاضی خوند 485اورد

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ای کاش به درصد های درس های دیگه هم دقت میکردین اینم گواه حرف های من که میگم میشه
      ادبیات 76
      عربی84
      معارف 100
      خارجه 62
      زمین شناسی 0
      ریاضی38
      زیست شناسی 83
      فیزیک 43
      شیمی 53
      رتبه 94 کنکور تجربی 95 منطقه3 و دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و ایشون اگه اشتباه نکنم ایلام سکونت دارن که آنچنان درصد ها با کنکور 96 تفاوت نداره

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      uppp

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

من الان تو همین وضعم
      دچار نا امیدی میشیم..
      حالا دست پا شکسته میخونم ببینم چی میشه...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن