خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 138
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

به نظرم مقایسه داروسازی با فیزیوتراپی درست نیست!

به تازگی مد شده اونا که داروسازی رو دوست ندارن میان میگن فیزیوتراپی بهتر از داروسازیه!
      خب در مورد مدرک و پرستیژ اجتماعی که کاملا مشخصه داروسازی خیلی سرتره اما در مورد بازار کار و درآمد میخوام بحث کنم:
      در مورد بازارکار بله فیزیوتراپی زودتر وارد بازار کار میشه اما این در مقایسه با پزشکی و دندانپزشکی هم صدق میکنه.حالا بیاییم بگیم فیزیو بهتر از این 3 رشته است؟
      در مورد فرصت های شغلی خب فیزیوتراپی ظرفیتش کمتره و فعلا بیکاری نداره اما حداقل من خودم داروساز بیکار ندیدم.شاید داروساز بیکاری هم باشه اما خب پزشک عمومی بیکار هم داریم و باز نمیشه این رو برتری فیزیو نسبت به دارو قبول کرد
      در مورد درآمد من زیاد تحقیق کردم.من اهل زنجانم و شوهرعمم کلینیک فیزیوتراپی داره و ماهی حدود 12 الی 16 سودشه.یکی از دوستانم هم که همسایه هست داروسازه و به عنوان مسئول فنی 5 تومن میگیره.پزشک عمومی دقیق خبر ندارم ولی احتمالا 7 الی 8 بگیرن.خب درامد فیزیوتراپی بیشتر از پزشک عمومی هم هست حالا باید بگیم فیزیو بهتره؟در مورد درامد چند نکته هست که باید گفت:خیلیا فکر میکنن تاسیس داروخانه با قاعده است اما تاسیس کلینیک فیزیوتراپی بی قاعده است و خیلی راحت میتونن کلینیک بزنن که کاملا در اشتباه هستید-مورد دیگه اینه که اگه کلینیک نزنید باید مسئول فنی بشید که درامدش تو شهر ما از 2 تا 4 متغیره که خب پرستار هم با ساعت کاری بالا به این پول میرسه
      اما چیزی که نه تنها دارو بلکه 3 رشته دکتری رو متمایز میکنه تخصص های این رشته هاست.من کاری ندارم اصلا داروخانه خواهید داشت یا نه اما تخصص های داروسازی نسبت به زحمتی که میکشن درامد بالایی دارن.متخصص بالینی که تو ایران فقط 200 نفرن به ازای 4 ساعت کار در تهران 15 تومن حقوق میگیرن.متخصص نانو هزارجا کار میکنه-متخصص داروسازی هسته ای و صنعتی هم میتونن تو حوزه دارویی کار کنن هم تو حوزه های دیگه-دکتری پیوسته بیوتکنولوژی که با زیر 200 منطقه ای میرن بهش و درامد خوبی هم داره رو داروسازها میتونن با تخصص بیوتکنولوژی دارویی بهش برسن اونم تو 7 ترم(دکتری پیوسته بیوتکنولوژی خودش 3 مرحله است و 8 ساله تقریبا!)حالا اینا علاوه بر شغل های دیگه مثل استادی دانشگاه هست.یعنی اگه کسی متخصص داروسازی بشه و هیئت علمی هم بشه راحت 20 الی 30 تومن رو داره اونم با کم ترین زحمت و بدون داشتن داروخانه.خب اگه 1 روز داروخانه بزنه که دیگه پول پارو میکنه.فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره به خاطر همین دارن اعتراض میکنن که دی پی تی حق ماست(همون فیزیوتراپی بالینیه تا بتونن تو بیمارستان ویزیت کنن که خب قطعا پزشکا اجازه نمیدن)
      در کل اگه به خاطر درامد میگید فیزیو بهتر از داروسازیه پس از پزشکی عمومی هم بهتره.کسی که وارد پزشکی و دارو میشه برای درامد ان چنانی و زندگی اشرافی باید حوصله به خرج بده.در کل میخوام بگم فیزیوتراپی رو نباید به 3 رشته چسبوند

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این رو هم باید بگم اگه کسی تو رشته تجربی دنبال علمی هست که علاوه بر زیست سایر شاخه های علوم پایه رو هم بفهمه(مثل شیمی)یا میخواد حوزه دانشش علاوه بر بدن انسان خارج از بدن انسان باشه فقط داروسازی همچین شرایطی رو داره.شخصا خیلی اهمیتی به درامد نمیدم.من دوست داشتم علمی چند بعدی رو برای تحصیل انتخاب کنم که داروسازی همچین چیزیه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان این همه توضیح نظر شما بود؟
      اصلا مگه کسی نظر شمارو پرسید؟
      خیلی جالبه یه نفر بیاد تاپیک بزنه که نظرشو بگه و بزور بخواد به بقیه بگه که فیزیوتراپی در حد ۳ تا رشته نیست و اینا...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه زوری دوست عزیز؟من دو ساله انجمن رو میخونم و بارها دیدم که بعضیا با دلایل غیرمنطقی فیزیوتراپی رو بالا میبرن.اونموقع عضو نبودم و جوابی ندادم اما الان خب این مطلب رو نوشتم.
      یعنی جنابعالی وقتی تاپیک میزنی که کسی نظرت رو بخواد؟.من میدونم خیلیا موقع انتخاب رشته میخوان تو گوگل بزنن مقایسه داروسازی با فیزیوتراپی.من نظرمو گفتم شاید برای 10 نفر کارگشا باشه.اگه تو نظرم اشکالی میبینید بیان کنید تا جواب بدم نه اینکه بیای بگه کی نظر تورو خواست!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پاسخ بالا در جواب شما بود.یادم رفت نقل قول کنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vivabarca نمایش پست ها
      الان این همه توضیح نظر شما بود؟
      اصلا مگه کسی نظر شمارو پرسید؟
      خیلی جالبه یه نفر بیاد تاپیک بزنه که نظرشو بگه و بزور بخواد به بقیه بگه که فیزیوتراپی در حد ۳ تا رشته نیست و اینا...
      ای بابا.2 پاسخ بالا در جواب شما بود خخخخخ.

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خب اگه فکر میکنی مضحکه دیگه چرا تاپیک میزنی براش و مقایسه میکنی؟!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      به تازگی مد شده اونا که داروسازی رو دوست ندارن میان میگن فیزیوتراپی بهتر از داروسازیه!
      خب در مورد مدرک و پرستیژ اجتماعی که کاملا مشخصه داروسازی خیلی سرتره اما در مورد بازار کار و درآمد میخوام بحث کنم:
      در مورد بازارکار بله فیزیوتراپی زودتر وارد بازار کار میشه اما این در مقایسه با پزشکی و دندانپزشکی هم صدق میکنه.حالا بیاییم بگیم فیزیو بهتر از این 3 رشته است؟
      در مورد فرصت های شغلی خب فیزیوتراپی ظرفیتش کمتره و فعلا بیکاری نداره اما حداقل من خودم داروساز بیکار ندیدم.شاید داروساز بیکاری هم باشه اما خب پزشک عمومی بیکار هم داریم و باز نمیشه این رو برتری فیزیو نسبت به دارو قبول کرد
      در مورد درآمد من زیاد تحقیق کردم.من اهل زنجانم و شوهرعمم کلینیک فیزیوتراپی داره و ماهی حدود 12 الی 16 سودشه.یکی از دوستانم هم که همسایه هست داروسازه و به عنوان مسئول فنی 5 تومن میگیره.پزشک عمومی دقیق خبر ندارم ولی احتمالا 7 الی 8 بگیرن.خب درامد فیزیوتراپی بیشتر از پزشک عمومی هم هست حالا باید بگیم فیزیو بهتره؟در مورد درامد چند نکته هست که باید گفت:خیلیا فکر میکنن تاسیس داروخانه با قاعده است اما تاسیس کلینیک فیزیوتراپی بی قاعده است و خیلی راحت میتونن کلینیک بزنن که کاملا در اشتباه هستید-مورد دیگه اینه که اگه کلینیک نزنید باید مسئول فنی بشید که درامدش تو شهر ما از 2 تا 4 متغیره که خب پرستار هم با ساعت کاری بالا به این پول میرسه
      اما چیزی که نه تنها دارو بلکه 3 رشته دکتری رو متمایز میکنه تخصص های این رشته هاست.من کاری ندارم اصلا داروخانه خواهید داشت یا نه اما تخصص های داروسازی نسبت به زحمتی که میکشن درامد بالایی دارن.متخصص بالینی که تو ایران فقط 200 نفرن به ازای 4 ساعت کار در تهران 15 تومن حقوق میگیرن.متخصص نانو هزارجا کار میکنه-متخصص داروسازی هسته ای و صنعتی هم میتونن تو حوزه دارویی کار کنن هم تو حوزه های دیگه-دکتری پیوسته بیوتکنولوژی که با زیر 200 منطقه ای میرن بهش و درامد خوبی هم داره رو داروسازها میتونن با تخصص بیوتکنولوژی دارویی بهش برسن اونم تو 7 ترم(دکتری پیوسته بیوتکنولوژی خودش 3 مرحله است و 8 ساله تقریبا!)حالا اینا علاوه بر شغل های دیگه مثل استادی دانشگاه هست.یعنی اگه کسی متخصص داروسازی بشه و هیئت علمی هم بشه راحت 20 الی 30 تومن رو داره اونم با کم ترین زحمت و بدون داشتن داروخانه.خب اگه 1 روز داروخانه بزنه که دیگه پول پارو میکنه.فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره به خاطر همین دارن اعتراض میکنن که دی پی تی حق ماست(همون فیزیوتراپی بالینیه تا بتونن تو بیمارستان ویزیت کنن که خب قطعا پزشکا اجازه نمیدن)
      در کل اگه به خاطر درامد میگید فیزیو بهتر از داروسازیه پس از پزشکی عمومی هم بهتره.کسی که وارد پزشکی و دارو میشه برای درامد ان چنانی و زندگی اشرافی باید حوصله به خرج بده.در کل میخوام بگم فیزیوتراپی رو نباید به 3 رشته چسبوند
      نخوندم چی نوشتی ولی سر تر و ته تر نداریم
      ملاکتون علاقه و توانایی باشه
      جامعه رو هم ول کن این ملت عقلشون به چشمشونه

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rouhollahbnd نمایش پست ها
      خب اگه فکر میکنی مضحکه دیگه چرا تاپیک میزنی براش و مقایسه میکنی؟!
      اولا شاید من اشتباه فکر میکنم.نظر هر شخصی وحی منزل نیست و قابل تغییره(البته با بحث منطقی نه اینکه بگید چرا تاپیک زدی).دوما درسته به کنکور و انتخاب رشته 5 ماه مونده اما اونایی که مثلا 3 هزار میارن ممکنه بین دو راهی گیر کنن یا خیلیا همین الان هم شاید تو دو راهی باشن.تبادل نظر باعث میشه تا حدی خوب تصمیم بگیرن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      که چی واقعا ! وقتی زحمت و رتبشون یکیه . و درامد حدودی شون یکیه . میاید خیلی سطحی این دوتارو مقایسه میکنید . فیزیوتراپی دامنه درامدش گسترده تر از درامد شوعر عمــتونه :/
      و دارو بعد 6 سال درس سخت ( که دندون بیشتر می ارزه ) میرسه به درامدش . و اختلاف درامد هاشون بعد داروخونه زدن فرد هم انچنان فرقی نمیکنه وقتی فیزیوتراپیست خوبی باشید . درکل که خیلی ها عقده ی دکتر شدن ندارن و فکر زودتر به درامد رسیدنن و البته پیشرفتن. که فیزیو بهترین گزینس و پیشرفت هم توش خیلیه .
      مثل اینه شما داروسازی میخواید بخونین و صرفا دارین توجیه میکنین .

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ponyo نمایش پست ها
      که چی واقعا ! وقتی زحمت و رتبشون یکیه . و درامد حدودی شون یکیه . میاید خیلی سطحی این دوتارو مقایسه میکنید . فیزیوتراپی دامنه درامدش گسترده تر از درامد شوعر عمــتونه :/
      و دارو بعد 6 سال درس سخت ( که دندون بیشتر می ارزه ) میرسه به درامدش . و اختلاف درامد هاشون بعد داروخونه زدن فرد هم انچنان فرقی نمیکنه وقتی فیزیوتراپیست خوبی باشید . درکل که خیلی ها عقده ی دکتر شدن ندارن و فکر زودتر به درامد رسیدنن و البته پیشرفتن. که فیزیو بهترین گزینس و پیشرفت هم توش خیلیه .
      خیر من داروسازی نمیخونم.من 4 سال پرستاری خوندم و برگشتم کنکور بدم و یکی از 3 رشته رو برم
      اینکه شما میگی درامد داروخانه و یه فیزیوتراپیست خیلی با هم فرق نداره سطح اطلاعاتتون رو میرسونه.حداکثر درامد یک فیزیوتراپیست تو ماه(منظور از درامد سود هستش)بیش از 40 تومن نخواهد بود(اینم خیلی نادره)اما داروخانه هایی با سود 250 میلیون تومن در ماه داریم
      من گفتم که خیلی به زود یا دیر رسیدن به درامد کاری ندارم.اگه این رو ملاک قرار بدیم پزشک عمومی بدترین رشته اس!همچنین بازم میگم شما فکر میکنید بلافاصله بعد از گرفتن مدرک کارشناسی به شما مجوز تاسیس کلینیک خواهند داد که خب با 1 تحقیق میبینید که اشتباه میکنید

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در ضمن شما گفتید برای پیشرفت فیزیو بهترین گزینه است!میشه منظور دقیقتون رو از پیشرفت بگید؟فیزیوتراپ چه کارشناس چه ارشد چه دکتری حوزه کاریشون یکیه.نمیدونم منظورتون از پیشرفت چیه

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      در ضمن شما گفتید برای پیشرفت فیزیو بهترین گزینه است!میشه منظور دقیقتون رو از پیشرفت بگید؟فیزیوتراپ چه کارشناس چه ارشد چه دکتری حوزه کاریشون یکیه.نمیدونم منظورتون از پیشرفت چیه

اولا تاسیس کلینیک برای فیزیو از دارو قطعا راحت تره . و اینکه پیشرفت در بازه زمانی کمتر ! بله من رو زمان تاکید میکنم چون زمان خیلی مهمه. همونطور که دندون رو به پزشکی ترجیح میدن تا بعد 7 سال صرفا یه پزشک عمومی نباشن .
      اگه علاقه دارین به سه تا رشته تاپ لطفا ارزش باقی رشته هارو پایین نیارین با اطلاعات محدودتون. شما از یه فیزیوتراپ پرسیدین من از چنتا فیزیوتراپ که کاملا از موقعیتشون راضین .
      و فیزیوتراپی خارج ایران هم واقعا یه رشته شناخته شده و خیلی خیلی موفقیه .
      شمام جای فک کردن به اینکه کدوم رشته ایده المه و ببینم کیا ته و زیرشن از الان ارزش و جایگاهمو مشخص کنم برید درس بخونید که تهش نگید به نظر من مقایسه هر رشته ای با بهداشتِ فولان مضحکه ((:
      و کسایی که میرن فیزیوتراپی دانشگاه های تاپ . پزشکی و دارو هم اغلب میتونستن برن . پس شما عقل کل جامعه نیستید . :/

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولا تاسیس کلینیک برای فیزیو از دارو قطعا راحت تره . و اینکه پیشرفت در بازه زمانی کمتر ! بله من رو زمان تاکید میکنم چون زمان خیلی مهمه. همونطور که دندون رو به پزشکی ترجیح میدن تا بعد 7 سال صرفا یه پزشک عمومی نباشن .
      اگه علاقه دارین به سه تا رشته تاپ لطفا ارزش باقی رشته هارو پایین نیارین با اطلاعات محدودتون. شما از یه فیزیوتراپ پرسیدین من از چنتا فیزیوتراپ که کاملا از موقعیتشون راضین .
      و فیزیوتراپی خارج ایران هم واقعا یه رشته شناخته شده و خیلی خیلی موفقیه .
      شمام جای فک کردن به اینکه کدوم رشته ایده المه و ببینم کیا ته و زیرشن از الان ارزش و جایگاهمو مشخص کنم برید درس بخونید که تهش نگید به نظر من مقایسه هر رشته ای با بهداشتِ فولان مضحکه ((:
      و کسایی که میرن فیزیوتراپی دانشگاه های تاپ . پزشکی و دارو هم اغلب میتونستن برن . پس شما عقل کل جامعه نیستید . :/
      حالا نمیدم چرا این همه عصبانی جواب میدین اما همونطور که گفتم من 4 سال پرستاری خوندم و جایی بودم که شما شاید امسال تازه بهش برسید(منظور ورود به دانشگاه و بیمارستان و کلا بین کادر درمان بودنه)پس نمیدونم چطور اطلاعات خودتون رو بالا و اطلاعات من رو محدود میدونید
      بله تاسیس کلینیک راحت تره اما تا چه حد راحت تر؟به نظرتون چند سال میکشه؟حتی اگه 5 سال هم بکشه اگه کسی درسخون باشه تو این 5 سال 1 تخصص دارو یا دندان رو میگیره و دیگه اصلا نیازی به تاسیس فوری داروخانه نداره!تو این 5 سال هم درامد مسئول فنی داروخانه بیش تر از مسئول فنی فیزیوتراپی هست
      من نگفتم فیزیوتراپ ها از موقعیتشون راضی نیستن.شما کلا مباحث رو قاطی کردی دوست عزیز.منظور مقایسه دو رشته بود نه این که کی راضیه یا نیست؟
      در خارج از کشور هم بازم 3 رشته اصلی هستن که حرف اول رو میزنن بعد فیزیوتراپی.
      اما اینکه اغلب کسایی که رفتن فیزیوتراپی میتونستن دارو و پزشکی هم برن:از منطقه دو حرف میزنم:امسال پزشکی روزانه حداکثر تا 1700 و دارو روزانه تا حداکثر 2300 بوده در حالی که فیزیوتراپی تا 3600 هم زاهدان قبول شدن.کسایی که بین 2300 تا 3600 بودن چطور میتونستن دارو و پزشکی برن؟پردیس و ازاد؟همه پول پردیس و ازاد ندارن

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این که کسی یه چیزی گفته دلیل نمیشه شما از کوره در بری و فیزیوتراپی رو بکوبی!!!! و بگی که داروسازی خدای رشته هاست!!!
      الان اومدی تمام کسایی که هدفشون فیزیوتراپی بوده رو به طور مستقیم کوبوندی!!!!
      حالا خوشت میاد منم بگم دارو سازی چرت ترین رشته هست؟؟؟؟!!!!! و فقط وقت تلف کردنه؟؟؟؟

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 3 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن