خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 8910 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 138
    1. Top | #121
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samanrez نمایش پست ها
      اول فیزیوتراپی بینایی سنجی شنوایی شناسی گفتار درمانی کاردرمانی جزو توانبخشی هستن نه پیراپزشکی این یکی کسی نیاز به کشتن خودش نداره تا به پرستیژ و پول دندون و دارو برسه ما هم انقدر عقده نداریم خودمونو بکشیم شما الان پزشکید فیزیوتراپ هستید یا دارو ساز که میگید فلان رشته راحت تره یا درس اون یکی سخت تره سند سند می کنید الان سند بیارید که دکتری داروسازی از دکترای شنوایی بینایی یا فیزیو سخت تره الان پرستیژ سنج دارید که میگید پرستیژ اون سه تا بیشتره یا سند دارید درآمد بچه های توانبخشی چنده مگر اینجا مرکز آماره که از جیب آمار بدیم خود دولت هم آمار نداره من هم هیچ رشته ای رو نکوبیدم و اسم رشته ی دیگه رو هم نیاوردم که ازش دفاع کنم فقط روند پذیرش و ظرفیت چند سال دیگه رو گفتم بر عکس شما که میگید اون یکی پول بیشتری داره یا نگفتم پرستیژ رشته خودم از داروسازی بالاتره نه گفتم رشته بدی هست برعکس شما که همه این چیزا رو به پیراپزشکی ها چسبوندید گفتیم ظرفیت این رشته قراره خیلی زیاد بشه دوم گرفتن امتیاز داروخانه به خاطر باندبازی و رانت به این راحتی نیست حالا این کجاش کوبیدن خود اونن رشته هست نمی دونم لطفا پرستیژاسکوپ و پول سنجتون رو کالیبره کنید چون دوره این تفکرات که فقط اون سه تا رشته خدا هستن بقیه رعیت و بنده این سه تا عوض شده درآمد ادیتور عکس و مدیا هم می تونه چند برابر داروساز باشه و هر رشته ای می تونه اشباع بشه خوبم میشه دامپزشکی هم ردیف پزشکی بود از نظر اواویت انتخب بالاتر از داروسازی الان اشباعه اینم مدرک می خواد در آخر گفتن بدم بمیر و بدم انقدر خوب باشید که هر رشته ای خواستید برید کسی اینجا بخیل و حسود کسی که نمیشناسه نیست به رشتش حسادت کنه ما و بچه های فیزیو راضی هستیم چون تلاش کردیم به بچه های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی هم به خاطر تلاششون تبریک میگیم و تحسینشون میکنیم ولی به شخصه برای من همکاران پرستار و بهداشت، دبیری آتش نشانی همه پرستیژی برایر با پزشکی دارند هر کس در جای خود تلاشش رو کرده و میکنه کسی هم از کار کسی خبر نداره تا مثل شما بخواد راحت زحمات دیگران رو کم جلوه بده بگه فلان رشته سخت تر از اون یکی هست یا احترام اون یکی بیشتره یا خودتونو هم بکشید اون از شما بهتره... این چیز ها خیلی وقته رنگ باخته
      نگاه کن حتی پزشک ها هم قبول دارن که دارو از پزشکی سخت تره،اصلا ضرب المثل شده دیگه،درسو دارو میخونه،پز رو دکتر میده،پول رو دندان در میاره.
      بعدش هم اون هارو به مسخرگی گفتم،بهت بر نخوره،تره درامد فیزیوتراپی از پزشکی هم میتونه بیشتر باشه،ولی تمام پیراپزشکی ها و پرسناری ها و توانبخشی ها و ... پزشکی و دندان و دارو میخواستن که نیاوردن.
      شما نمیتونی کسی رو پیدا کنی که واقعا برای رشته فیزیوتراپی اومده تجربی،میتونی؟
      پس اول و اخرش رویا و امید هممون این سه رشته بوده و خودمون برتری این سه رشته رو قبول داشتیم،نه؟
      خب پس الان چرا الکی میخواییم سه رشته ی تاپ رو بکوبونیم؟یا بقیه رشته هارو بیاریم بالاتر؟ تهش تو دلمون میدونیم که از نظر پولی نباشه،از نظر سواد از بقیه بالاترن.همین از نظر من بسه،من به خاطر پول نیومدم تجربی،اومدم تا علم اون پزشک رو داشته باشم،که هر وقت میرم دکتر بفهمم چی میگه که بتونم بیماری های اعضای خانواده ام رو درک کنم یا حتی براشون درمان بسازم،پس چه اشباع بشن ،چه درامدشون صفر بشه و ... از نظر من پزشکی و دارو سر گروه کل رشته های تجربی اند.
      و السلام
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

2. Top | #122
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      نگاه کن حتی پزشک ها هم قبول دارن که دارو از پزشکی سخت تره،اصلا ضرب المثل شده دیگه،درسو دارو میخونه،پز رو دکتر میده،پول رو دندان در میاره.
      بعدش هم اون هارو به مسخرگی گفتم،بهت بر نخوره،تره درامد فیزیوتراپی از پزشکی هم میتونه بیشتر باشه،ولی تمام پیراپزشکی ها و پرسناری ها و توانبخشی ها و ... پزشکی و دندان و دارو میخواستن که نیاوردن.
      پس اول و اخرش رویا و امید هممون این سه رشته بوده و خودمون برتری این سه رشته رو قبول داشتیم،نه؟
      خب پس الان چرا الکی میخواییم سه رشته ی تاپ رو بکوبونیم؟یا بقیه رشته هارو بیاریم بالاتر؟ تهش تو دلمون میدونیم که از نظر پولی نباشه،از نظر سواد از بقیه بالاترن.همین از نظر من بسه،من به خاطر پول نیومدم تجربی،اومدم تا علم اون پزشک رو داشته باشم،که هر وقت میرم دکتر بفهمم چی میگه که بتونم بیماری های اعضای خانواده ام رو درک کنم یا حتی براشون درمان بسازم،پس چه اشباع بشن ،چه درامدشون صفر بشه و ... از نظر من پزشکی و دارو سر گروه کل رشته های تجربی اند.
      و السلام
      مشکل همینه چیزی که شما به شوخی گرفتید هدف یه عده هست که نه رویا و امیدشون پزشکی دارن نه دیدگاهشون مثل شماست که یه رشته رو با پرستیژ بدونن بقیه رو بگیرن خرد کنن نیازی نیست شما سعی کنید چیزی رو بیرید بالا تا به سطح سه تا رشته پر طرفدار برسن چون هر رشته ای چزی داره که یه پزشک نمیخونه متخصص گوش وابسته به شنوایی شناسه متخصص ارولوژی و نفرولوژی به متخصص علوم آزمایشگاهی ارتوپد به فیزیوتراپ کار علمی و تحقیقاتی بده بستان علمی و تبادل دانش هست نه طبقه بندی ذهنی شما که چون پزشکم پس بالاتر از همه هستم صاحب علوم تجربی همه با هم کار می کنن تا نتیجه حاصل بشه دکتر فیزیوتراپ دکتری پرستاری و پزشکی هر کدوم در حیطه خود صاحب نظر هستن هیچ کدوم ادعایی در کار دیگری ندارن من نه کوبیدم نه چیزی رو بردم بالا اینکه فیزیوتراپی یا رشته های از نظر شما درجه دو هدف کسی نیست لطف کنید به صفحات اول همین تاپیک مراجعه کنید تا ببینید چند نفر هدفشون فیزیوتراپی بوده پس حرف شما غلطه که همه تو کف پزشکی هستن سه رشته تاپ رو اقبال جامعه و تمایل به قبولی در اون رشته تعیین میکنه نه درجه واقعی علمی اون رشته که درجه علمی رو رشته تعیین نمیکنه تلاش شخصی و دانششه که تعیین میکنه که این اقبال هر چند سال تغییر میکنه الان گرایش دوباره به سمت انسانی میل کرده هدف شما پزشکی هست؛ بسیار محترم دلایل موجه خودتون رو دارید، قبول ولی بیایید اعلام کنید فلان رشته پرستیژ نداره شما آرزوی پزشکی رو داشتید ولی شکست خوردید یا هدف من خوبه مال شما بده یا ما سرگروهیم و از این قبیل مسائل درست نیست و توهین به شاغلان اون صنف و کسانی هست که هدفشون هست یکی هدفش دارو هست یکی پرستاری خیلی ها هم هدفشون قبولی در دانشگاه فرهنگیانه هر کس دلیل خودش رو داره و دلیل همه هم قبوله کسی هم نمیگه شما آرزوتونه جای من باشید یا من سرگروهم شما زیر دستمید من هم می تونم اعلام کنم داروساز فقط یه حسابدار داروفروشه پزشک عمومی هم یه نسخه نویس پشت میز نشینه و چیزی رو بگم که تو دهن عوام جا افتاده بسیار زشته و پایمال کردن زحمت دوستان پزشک عمومی و داروسازه لطفا رشته ها رو طبقه بندی نکنید و ارزش گذاری های بی فایده رو کنار بذارید که فایده نداره هیچ فقط آسیب میزنه
      وَ مِنَ الله توفیق
      ویرایش توسط samanrez : 17 مرداد 1400 در ساعت 03:03

3. Top | #123
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      و السلام
      بله من کسی رو دیدم که فقط بخاطر فیزیوتراپی اومده باشه تجربی
      سال ۹۶ رتبه ۱۹۲۷ منطقه دو رفته فیزیو شهید بهشتی دیگه فکر کنم اطلال دارید با ۱۹۰۰ منطقه دو میشه ۳رشته اول رو هم خوند !
      سال ۹۷ رتبه ۱۵۴۹ منطقه دو رفت فیزیو تهران . ایشالا میدونید که بارتبه ۱۵۰۰ هم میشه سه رشته اصلی رفت بخصوص دارو که حتی میشه تهران و بهشتی رفت
      سال ۹۶ رتبه ۱۶۹۶ منطقه دو رفت‌فیزیو تهران !!!!!
      تمام مدارکشونم هم هست تو کانون میتونید ببینید ! بازم براتون مثال بیارم یا کافیه ؟!
      و اینکه میگین همه تجربی ها اولش واسه این سه رشته اومدن حرف اشتباهیه از پایه و اساس ! تا صبحم براتون مثال میارم که طرف اول هدفش این سه رشته نبوده
      بنظرم باید یکم‌آپدیت و بروز صحبت کنید من خودم داروسازی رو دوست دارم ولی اینکه بیام فیزیو رو ازش بدبگم کار قشنگی نیس ... فیزیوتراپی‌هم جایگاه خاص خودش رو داره و به شدت رشته جذاب و اینده‌داریه حداقلش چیزیکه الان دارم میبینم اینکه وضعیت فیزیو به مراتب از‌دارو بهتره با اینکه دارو رو دوست دارم

4. Top | #124
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.sadeghi نمایش پست ها
      بله من کسی رو دیدم که فقط بخاطر فیزیوتراپی اومده باشه تجربی
      سال ۹۶ رتبه ۱۹۲۷ منطقه دو رفته فیزیو شهید بهشتی دیگه فکر کنم اطلال دارید با ۱۹۰۰ منطقه دو میشه ۳رشته اول رو هم خوند !
      سال ۹۷ رتبه ۱۵۴۹ منطقه دو رفت فیزیو تهران . ایشالا میدونید که بارتبه ۱۵۰۰ هم میشه سه رشته اصلی رفت بخصوص دارو که حتی میشه تهران و بهشتی رفت
      سال ۹۶ رتبه ۱۶۹۶ منطقه دو رفت‌فیزیو تهران !!!!!
      تمام مدارکشونم هم هست تو کانون میتونید ببینید ! بازم براتون مثال بیارم یا کافیه ؟!
      و اینکه میگین همه تجربی ها اولش واسه این سه رشته اومدن حرف اشتباهیه از پایه و اساس ! تا صبحم براتون مثال میارم که طرف اول هدفش این سه رشته نبوده
      بنظرم باید یکم‌آپدیت و بروز صحبت کنید من خودم داروسازی رو دوست دارم ولی اینکه بیام فیزیو رو ازش بدبگم کار قشنگی نیس ... فیزیوتراپی‌هم جایگاه خاص خودش رو داره و به شدت رشته جذاب و اینده‌داریه حداقلش چیزیکه الان دارم میبینم اینکه وضعیت فیزیو به مراتب از‌دارو بهتره با اینکه دارو رو دوست دارم
      نگاه کن گلم،نمی دونم از کدوم بخش حرف های من اینو دریافت کردید که من دارم از فیزیو بد می گم.اینو حتما بهم بگو.
      نکته بعد
      اینو در نظر بگیر که سال 96 و 97 پزشکی های دولتی با حدود 1600 پر میشده.
      حالا شخص هزار تا دلیل داره برای نرفتن به پزشکی :
      1- پول ازاد نداره
      2- به زاهدان و ... نمی تونه بره(هر چند دانشگاهش خیلی رده بالا محسوب می شه)
      3- فقط تهرانو دوست داره
      4- خیلی ها از دارو بدشون میاد،خیلی ها.
      5- ...
      کلی دلیل دیگه هم میتونم بیارم مثل اینها. و الان هم اصلا حرف شما سند محسوب نمیشه که چون طرف پزشکی و دارو و دندان رو نرفته فیزیو دوست داشته.
      1000 تای دیگه هم بیاری سند محسوب نمیشه.
      مثال اگر میخوای دارم.پسر عموم رتبه اش 1400 شد.نذاشتن غیر از مشهد رو بزنه. دوزاریت افتاد؟

5. Top | #125
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نگاه کن گلم،نمی دونم از کدوم بخش حرف های من اینو دریافت کردید که من دارم از فیزیو بد می گم.اینو حتما بهم بگو.
      نکته بعد
      1- پول ازاد نداره
      3- فقط تهرانو دوست داره
      5- ...
      کلی دلیل دیگه هم میتونم بیارم مثل اینها. و الان هم اصلا حرف شما سند محسوب نمیشه که چون طرف پزشکی و دارو و دندان رو نرفته فیزیو دوست داشته.
      مثال اگر میخوای دارم.پسر عموم رتبه اش 1400 شد.نذاشتن غیر از مشهد رو بزنه. دوزاریت افتاد؟
      بله حرفتون درسته. و یه نکته دیگه ای هم که باید اضافه کنم اینه که خیلی از خانواده ها تفکر سنتی دارن و اجازه نمیدن که فرزندشون(معمولا دختر) به دانشگاه شهر های دیگه بره. پس علی رغم میل باطنیشون و با این که میتونن یه رشته تاپ رو تو شهر دور بخونن، مجبورن یه رشته پایین تر تو شهر خودشون رو انتخاب کنن.

6. Top | #126
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نکته بعد
      1- پول ازاد نداره
      3- فقط تهرانو دوست داره
      5- ...
      سلام .

اول کاری بگم که خودم از ۱۵۰ تا رشته فقط ۹ تا انتخاب داشتم همشم دارو بوده پس خیال نکن که دارو دوس ندارم یا میخوام دارو رو بکوبونم .

ولی خدایی فیزیو هم برتری های خودشو نسبت به دارو داره . مثل امکان راحت تر تاسیس کلینیکش . دروس راحت ترش . ورود سریعش به بازار کار . و خیلیچیزای دیگه که بچه ها و خود شما بیشتر از من اطلاع دارید . پس اینکه چشمامونو ببندیم بگیم اره فقط سه رشته درست نیس . همچنین . اگر به ورودی های فیزیو چنتا شهر برتر مثلا تهران تبریز مشهد شیراز نگاه کنین میتونستن سه رشته رو بخونن . اینکه چون فقط زاهدان میوردن و نرفتن نیستش که . طرف با ۲۰۰۰ رفته فیزیو تهران ‌. پزشکی زنجان میورده دیگه . دلیل داره همه ی اینچیزا . خیلی از مردم هستن که برای ایندشون ارزش قائل هستن و علاقه خودشونو اولویت قرار میدن

امیدوارم که بچه ها سرسری و بر اساس حرف چارتا مشاور پولکی تصمیم غلطی برای زندگیشون نگیرن
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

7. Top | #127
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin. نمایش پست ها
      سلام .

اول کاری بگم که خودم از ۱۵۰ تا رشته فقط ۹ تا انتخاب داشتم همشم دارو بوده پس خیال نکن که دارو دوس ندارم یا میخوام دارو رو بکوبونم .

ولی خدایی فیزیو هم برتری های خودشو نسبت به دارو داره . مثل امکان راحت تر تاسیس کلینیکش . دروس راحت ترش . ورود سریعش به بازار کار . و خیلیچیزای دیگه که بچه ها و خود شما بیشتر از من اطلاع دارید . پس اینکه چشمامونو ببندیم بگیم اره فقط سه رشته درست نیس . همچنین . اگر به ورودی های فیزیو چنتا شهر برتر مثلا تهران تبریز مشهد شیراز نگاه کنین میتونستن سه رشته رو بخونن . اینکه چون فقط زاهدان میوردن و نرفتن نیستش که . طرف با ۲۰۰۰ رفته فیزیو تهران ‌. پزشکی زنجان میورده دیگه . دلیل داره همه ی اینچیزا . خیلی از مردم هستن که برای ایندشون ارزش قائل هستن و علاقه خودشونو اولویت قرار میدن

امیدوارم که بچه ها سرسری و بر اساس حرف چارتا مشاور پولکی تصمیم غلطی برای زندگیشون نگیرن
      بابا،ایها الناس اصلا بحث یه چیز دیگه بود.
      من خودم الان به لحاظ تئوری دانشجوی پرستاری محسوب می شم،پس نمیام رشته های دیگه رو بکوبونم.
      خدایا بسه دیگه(لطفا با لحن اوسسستاد رائفی پور بخوانید)

اره درسته فیزیوتراپ اگر مطب بزنه یا ... میتونه پزشکها رو بخره و در راه رضای خدا آزاد کنه.
      بحث سر این بود که طرف میگفت دارو از شنوای سنجی راحت تره و پرستیژش هم فلانه و قراره اشباع بشن سه رشته تاپ و ...
      همین.
      و یه نکته،خود شما هم احتمالا اون ۹ تا دارو‌ رو بالا ی فیزیوتراپی زدی،نه؟
      ولی خداوکیلی شخصا دیدین کسی رو که فقط و فقط به خاطر رشته فیزیوتراپی اومده تجربی؟ ( من خودم چون از ریاضی و فیزیک متنفرم اومدم تجربی)

8. Top | #128
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بابا،ایها الناس اصلا بحث یه چیز دیگه بود.
      من خودم الان به لحاظ تئوری دانشجوی پرستاری محسوب می شم،پس نمیام رشته های دیگه رو بکوبونم.
      خدایا بسه دیگه(لطفا با لحن اوسسستاد رائفی پور بخوانید)

اره درسته فیزیوتراپ اگر مطب بزنه یا ... میتونه پزشکها رو بخره و در راه رضای خدا آزاد کنه.
      بحث سر این بود که طرف میگفت دارو از شنوای سنجی راحت تره و پرستیژش هم فلانه و قراره اشباع بشن سه رشته تاپ و ...
      همین.
      و یه نکته،خود شما هم احتمالا اون ۹ تا دارو‌ رو بالا ی فیزیوتراپی زدی،نه؟
      ولی خداوکیلی شخصا دیدین کسی رو که فقط و فقط به خاطر رشته فیزیوتراپی اومده تجربی؟ ( من خودم چون از ریاضی و فیزیک متنفرم اومدم تجربی)
      اها
      خب اره کسی صرفا برا فیزیو نمیاد تجربی
      ولی خب رشته قشنگیه . خودم برا کسایی که ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ میارن بهترین انتخابه بنظرم
      im just a Kid . but Awkward one
      تلگرام : xlycan@

9. Top | #129
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      به تازگی مد شده اونا که داروسازی رو دوست ندارن میان میگن فیزیوتراپی بهتر از داروسازیه!
      خب در مورد مدرک و پرستیژ اجتماعی که کاملا مشخصه داروسازی خیلی سرتره اما در مورد بازار کار و درآمد میخوام بحث کنم:
      در مورد بازارکار بله فیزیوتراپی زودتر وارد بازار کار میشه اما این در مقایسه با پزشکی و دندانپزشکی هم صدق میکنه.حالا بیاییم بگیم فیزیو بهتر از این 3 رشته است؟
      در مورد فرصت های شغلی خب فیزیوتراپی ظرفیتش کمتره و فعلا بیکاری نداره اما حداقل من خودم داروساز بیکار ندیدم.شاید داروساز بیکاری هم باشه اما خب پزشک عمومی بیکار هم داریم و باز نمیشه این رو برتری فیزیو نسبت به دارو قبول کرد
      در مورد درآمد من زیاد تحقیق کردم.من اهل زنجانم و شوهرعمم کلینیک فیزیوتراپی داره و ماهی حدود 12 الی 16 سودشه.یکی از دوستانم هم که همسایه هست داروسازه و به عنوان مسئول فنی 5 تومن میگیره.پزشک عمومی دقیق خبر ندارم ولی احتمالا 7 الی 8 بگیرن.خب درامد فیزیوتراپی بیشتر از پزشک عمومی هم هست حالا باید بگیم فیزیو بهتره؟در مورد درامد چند نکته هست که باید گفت:خیلیا فکر میکنن تاسیس داروخانه با قاعده است اما تاسیس کلینیک فیزیوتراپی بی قاعده است و خیلی راحت میتونن کلینیک بزنن که کاملا در اشتباه هستید-مورد دیگه اینه که اگه کلینیک نزنید باید مسئول فنی بشید که درامدش تو شهر ما از 2 تا 4 متغیره که خب پرستار هم با ساعت کاری بالا به این پول میرسه
      اما چیزی که نه تنها دارو بلکه 3 رشته دکتری رو متمایز میکنه تخصص های این رشته هاست.من کاری ندارم اصلا داروخانه خواهید داشت یا نه اما تخصص های داروسازی نسبت به زحمتی که میکشن درامد بالایی دارن.متخصص بالینی که تو ایران فقط 200 نفرن به ازای 4 ساعت کار در تهران 15 تومن حقوق میگیرن.متخصص نانو هزارجا کار میکنه-متخصص داروسازی هسته ای و صنعتی هم میتونن تو حوزه دارویی کار کنن هم تو حوزه های دیگه-دکتری پیوسته بیوتکنولوژی که با زیر 200 منطقه ای میرن بهش و درامد خوبی هم داره رو داروسازها میتونن با تخصص بیوتکنولوژی دارویی بهش برسن اونم تو 7 ترم(دکتری پیوسته بیوتکنولوژی خودش 3 مرحله است و 8 ساله تقریبا!)حالا اینا علاوه بر شغل های دیگه مثل استادی دانشگاه هست.یعنی اگه کسی متخصص داروسازی بشه و هیئت علمی هم بشه راحت 20 الی 30 تومن رو داره اونم با کم ترین زحمت و بدون داشتن داروخانه.خب اگه 1 روز داروخانه بزنه که دیگه پول پارو میکنه.فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره به خاطر همین دارن اعتراض میکنن که دی پی تی حق ماست(همون فیزیوتراپی بالینیه تا بتونن تو بیمارستان ویزیت کنن که خب قطعا پزشکا اجازه نمیدن)
      در کل اگه به خاطر درامد میگید فیزیو بهتر از داروسازیه پس از پزشکی عمومی هم بهتره.کسی که وارد پزشکی و دارو میشه برای درامد ان چنانی و زندگی اشرافی باید حوصله به خرج بده.در کل میخوام بگم فیزیوتراپی رو نباید به 3 رشته چسبوند
      سلام دوست عزیز
      داروسازی با در نظر گرفتن شرایط تحصیل و کار و رتبه مورد نیاز متاسفانه در قیاس با دندون و پزشکی و حتی فیزیو اصلا وضعیت خوبی نداره من پارسال که انتخاب رشته می مردم هدف اولم دارو بود ولی بعد صحبت با دانشجوهای دارو فارغ التحصیلان دارو که مسئول فنی بودن و حتی چندتا از داروخانه دارها پشیمون شدم و رفتم دندون! اون داروخانه ای که شما میگی ۲۵۰ میلیون درامدشه صاحبش سرمایه ای داشته که اگه فروشگاه مواد غذایی هم می زد این درامدو داشت شما فکر کردی یک فارغ التحصیل داروسازی از یک خانواده متوسط پاشده بعد اتمام تحصیل رفته این داروخانه رو زده؟! شما حداقل باید ده سال مسئول فنی بشی تا تازه مجوز بگیری! بعد اینکه کجا داروخانه بزنی بگیره نگیره به سرمایه ات بستگی داره و بعد بازاریابی و ظاهر داروخانه مکانش و...
      اینم بگم تخصص خوندن خیلی خوبه ولی توی تاسیس داروخانه زیاد کمکی نمیکنه اگه بخوای بری جایی هم استخدام بشی تهش می خوان ۲۰-۳۰ تومن بذارن کف دستت و بشی امر بر چندتا آدم....
      آره فیزیوتراپ هم همون اول نمی تونه مطب بزنه ولی هستن کسایی که تازه فارق التحصیل شدن فیزیوتراپی در منزل بیمار انجام میدن چندتا دستگاه ساده خریدن میرن ساعتی حدود ۵۰۰ هزار تومن بابت فیزیوتراپی در منزل میگرن و...اینجور کارها کافی یکم زرنگ باشه و کار بلد! جمعیت هم داره رو به پیری میره و با این تغذیه های داغون و این حجم کار و استرس تقاضا براش روز به روز ببشتر میشه!
      رشته ای که خودت برای خودت کار کنی خوبه اینکه بری بشی مسئول فنی داروخانه یا کارخانه داروسازی به نظر من ارزش این همه سال تحصیل تو داروسازی رو نداره با اون حجم مسئولیت و فشار کاری و امنیت شغلی در مقابل حقوقش وقتی می تونی رشته های بهتری بری!حتی تدریس توی دانشگاه هم فقط اگه عشقشو کسی داره باید بره!
      در مجموع من فیزیوتراپی رو خیلی بیشتر از دارو توصیه میکنم برای کسایی که رتبه شون به دندون و پزشکی نمیرسه
      ویرایش توسط yasinius : 11 شهریور 1400 در ساعت 14:41

10. Top | #130
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinius نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      داروسازی با در نظر گرفتن شرایط تحصیل و کار و رتبه مورد نیاز متاسفانه در قیاس با دندون و پزشکی و حتی فیزیو اصلا وضعیت خوبی نداره من پارسال که انتخاب رشته می مردم هدف اولم دارو بود ولی بعد صحبت با دانشجوهای دارو فارغ التحصیلان دارو که مسئول فنی بودن و حتی چندتا از داروخانه دارها پشیمون شدم و رفتم دندون! اون داروخانه ای که شما میگی ۲۵۰ میلیون درامدشه صاحبش سرمایه ای داشته که اگه فروشگاه مواد غذایی هم می زد این درامدو داشت شما فکر کردی یک فارغ التحصیل داروسازی از یک خانواده متوسط پاشده بعد اتمام تحصیل رفته این داروخانه رو زده؟! شما حداقل باید ده سال مسئول فنی بشی تا تازه مجوز بگیری! بعد اینکه کجا داروخانه بزنی بگیره نگیره به سرمایه ات بستگی داره و بعد بازاریابی و ظاهر داروخانه مکانش و...
      اینم بگم تخصص خوندن خیلی خوبه ولی توی تاسیس داروخانه زیاد کمکی نمیکنه اگه بخوای بری جایی هم استخدام بشی تهش می خوان ۲۰-۳۰ تومن بذارن کف دستت و بشی امر بر چندتا آدم....
      آره فیزیوتراپ هم همون اول نمی تونه مطب بزنه ولی هستن کسایی که تازه فارق التحصیل شدن فیزیوتراپی در منزل بیمار انجام میدن چندتا دستگاه ساده خریدن میرن ساعتی حدود ۵۰۰ هزار تومن بابت فیزیوتراپی در منزل میگرن و...اینجور کارها کافی یکم زرنگ باشه و کار بلد! جمعیت هم داره رو به پیری میره و با این تغذیه های داغون و این حجم کار و استرس تقاضا براش روز به روز ببشتر میشه!
      رشته ای که خودت برای خودت کار کنی خوبه اینکه بری بشی مسئول فنی داروخانه یا کارخانه داروسازی به نظر من ارزش این همه سال تحصیل تو داروسازی رو نداره با اون حجم مسئولیت و فشار کاری و امنیت شغلی در مقابل حقوقش وقتی می تونی رشته های بهتری بری!حتی تدریس توی دانشگاه هم فقط اگه عشقشو کسی داره باید بره!
      در مجموع من فیزیوتراپی رو خیلی بیشتر از دارو توصیه میکنم برای کسایی که رتبه شون به دندون و پزشکی نمیرسه
      من برعکس شیمی که خیلی با ایشون مخالف بودم) دراین مورد موافقم و درسته حرفشون

+

تقریبا همه میرن داروسازی که داروخونه بزنن ولی ایا از هزینه داروخونه زدن خبر دارن؟ یکی از دوستان میگفت حدود ۱۰ میلیارد هزینه میخواد
      اما اگر هم داروخونه نزنی ؛ میتونی مسئول فنی باشی که درامدت در اون صورت با ی فیزیوتراپ برابره ولی تو فیزیو برای خودت کار میکنی و فقط ۴ سال درس خوندی اونم درسای راحت تر از دارو
      یکی از دلایلی هم که تقاضا برای داروسازی زیاده دکتر شدن مستقیمشه میبینیم که دامپزشکی تا ۱۰ هزار منطقه ۲ میگیره درحالی که حتی ممکنه از پرستاری هم موقعیت های شغلیش بدتر باشه ولی دکترن

11. Top | #131
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم بر عکس اون مورد تو این مورد با شما موافقم
      متاسفانه بعضی ها به عشق اون واژه دکتر یا مدرک دکتری حرفه ای دارو رو به بعضی رشته ها ترجیح میدن درحالی که نمی دونن ۹۹ درصد مردم به هرکس روپوش سفید تن کنه و کارای درمانی انجام بده میگن دکتر ! جایگاه اجتماعی افراد رو هم اول شخصیت طرف و بعد پول طرف مشخص میکنه نه اینکه طرف کارشناسی داره یا دکتری حرفه‌ای

12. Top | #132
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinius نمایش پست ها
      منم بر عکس اون مورد تو این مورد با شما موافقم ������
      متاسفانه بعضی ها به عشق اون واژه دکتر یا مدرک دکتری حرفه ای دارو رو به بعضی رشته ها ترجیح میدن درحالی که نمی دونن ۹۹ درصد مردم به هرکس روپوش سفید تن کنه و کارای درمانی انجام بده میگن دکتر ! جایگاه اجتماعی افراد رو هم اول شخصیت طرف و بعد پول طرف مشخص میکنه نه اینکه طرف کارشناسی داره یا دکتری حرفه‌ای
      سلام.
      شما بالاتر گفتید که با دانشجوهای دارو و فارع التحصیل دارو و.. صحبت کردید پارسال ، یه سوالی دارم: شما ازشون پرسیدید که طیِ دوره دانشجوییشون دقیقا چه فعالیت هایی انجام میدادن؟! یا اصلا معدلشونو پرسیدین؟!
      چون من فقط در کل دنیای مجازی و حقیقی فقط ۲ نفر رو دیدم راضی بودن بقیه کلا ناراضی‌. منم دقیقا با شما موافقم با داروخونه زدن بنظرم شاید محالات باشه و سرمایه کلان بماند معلوم نیست سودش چقدره. بحث من صرفا رو پژوهش تو این رشته هست؛ چقدر امکان پذیره تو ایران و کلا تحقیق و تولید ماده موثره دارویی و... چشم اندازش چطوره میشه کارایی کرد ؟!

هرچند خودم اول باید کنکورو بدم بعد تصمیم گیری ولی کنجکاوم اگر اطلاعات درست در این زمینه دارید بدید.
      ما شآءَ اللَّهُ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ
      ما شآءَ اللَّهُ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ

13. Top | #133
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nyr.mhn.93 نمایش پست ها
      سلام.
      شما بالاتر گفتید که با دانشجوهای دارو و فارع التحصیل دارو و.. صحبت کردید پارسال ، یه سوالی دارم: شما ازشون پرسیدید که طیِ دوره دانشجوییشون دقیقا چه فعالیت هایی انجام میدادن؟! یا اصلا معدلشونو پرسیدین؟!
      چون من فقط در کل دنیای مجازی و حقیقی فقط ۲ نفر رو دیدم راضی بودن بقیه کلا ناراضی‌. منم دقیقا با شما موافقم با داروخونه زدن بنظرم شاید محالات باشه و سرمایه کلان بماند معلوم نیست سودش چقدره. بحث من صرفا رو پژوهش تو این رشته هست؛ چقدر امکان پذیره تو ایران و کلا تحقیق و تولید ماده موثره دارویی و... چشم اندازش چطوره میشه کارایی کرد ؟!

هرچند خودم اول باید کنکورو بدم بعد تصمیم گیری ولی کنجکاوم اگر اطلاعات درست در این زمینه دارید بدید.
      سلام معدلشونو که نپرسیدم کاری هم که میکنن خیلی متفاوت نمی دونم چیشو می خواهید بدونید!
      بطور کلی اینو بدونید بخاطر شرایط تحریمی و نبود ابزارآلات به روز و مناسب وضعیت تولید دارو اصلا خوب نیست کشف و ساخت داروی جدید که هیچ داروهای روتین رو هم مشکل داریم و با کلی ناخالصی داروها تولید میشن و با داده سازی و حذف ناخاصی ها روی کاغذ مجوز تولید میگیرن کشف و نو آوری پیشکش!
      شما بهترین جراح دنیا هم باشی تا ابزار مناسب نداشته باشی یک زخم کوچیکو بخیه هم نمی تونی بزنی چه برسه به جراحی! یک داروساز هرچقدر هم علم و خلاقیت داشته باشه نیاز به ابزار مناسب داره

14. Top | #134
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      معذرت میخوام . ولی از دم بحث مجازی حماقته تمومش کنید .

میدونیم که هم اعصابتون بهم میخوره همم چیزی رو اصلاح نمیکنید . 4 ماه بعد هم بحث داغ بشه همه طرفدار تفکرات خودشونن .
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

15. Top | #135
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      صد در صد داروسازی هم از نظر وجهه کاری و هم درآمد و از همه نظر از فیزیوتراپی بهتره
      ی مشت مشاور دوزاری که دوست دارن همه کنکوری ها رو بفرستن سمت پزشکی میان از همه رشته ها بد میگن
      حتی دندونپزشکی که هزاران برابر از پزشکی بهتره رو میزارن تو رتبه دوم بین رشته ها !!!
      داروسازی هم چون تهش شما ملت رو آمپول نمیزنید یا ختنه نمیکنید میگن رشته ی بدیه
      و واسه اینکه هرچه بیشتر این رشته رو خراب کنن اول میان میگن کسایی که پزشکی قبول نشدن اومدن داروسازی بعدم میان میگن فیزیوتراپی از داروسازی بهتره
      با این طرز تفکر صد در صد فیزیوتراپی از پزشکی هم خیلی بهتره
      اینو حتما در نظر بگیرید
      مقایسه ی دامپزشکی با داروسازی خیلی منطقی تر از مقایسه ی فیزیوتراپیه
      فیزیوتراپی نهایتش تا کارشناسی ارشد بتونی بری !
      اصلا به دکترای حرفه ای نمیرسی

صفحه 9 از 10 نخستنخست ... 8910 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن