خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 789 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 106 به 120 از 138
    1. Top | #106
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Last.Behi نمایش پست ها

ها؟؟؟؟؟
      تبریک میگم بابت اینکه دارید صاحب dpt میشید ؛)
      امیدوارم OD دکترا حرفه ای اپتومتری هم ب زودی تو کشور ایجاد بشه تا رشته های توانبخشی مسجل تر از قبل بشن.

2. Top | #107
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بشخصه اول پزشکی رو میپسندم بعد فیزیو اصلا هم ربطی به پول سختی اسونی و سال تحصیلو این چیزا نداره شاید خندتون بگیره و بگید دروغ میگه ولی واقعا کار تو محیط بالینی و کلا کمک کردن یه دیگران خوشم میاد
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

3. Top | #108
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up

4. Top | #109
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان شما یعنی دارو رو با فیزیو مقایسه کردین خیلی کارتون درسته ؟!!!! اولا پرستیژ به علاقه بستگی داره اینکه شما میگی دارو سرتره واقعا حرف مضحک و مسخره‌ای هستش‌ !‌ ثانیا فیزیوتراپ ها اکثرا فیزیوتراپی تو خونه هم‌انجام میدن که درامد فوق العاده بالایی داره .‌ثالثا فیزیوتراپی‌ بعد از مقطع دکترا بازم گرایش‌های دیگه ای داره که خیلی عالین بهتر قبل از اینکه قضاوت کنید تحقیق کنید بعد نظر مغرورانه بدید !!!!

5. Top | #110
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      به تازگی مد شده اونا که داروسازی رو دوست ندارن میان میگن فیزیوتراپی بهتر از داروسازیه!
      خب در مورد مدرک و پرستیژ اجتماعی که کاملا مشخصه داروسازی خیلی سرتره اما در مورد بازار کار و درآمد میخوام بحث کنم:
      در مورد بازارکار بله فیزیوتراپی زودتر وارد بازار کار میشه اما این در مقایسه با پزشکی و دندانپزشکی هم صدق میکنه.حالا بیاییم بگیم فیزیو بهتر از این 3 رشته است؟
      در مورد فرصت های شغلی خب فیزیوتراپی ظرفیتش کمتره و فعلا بیکاری نداره اما حداقل من خودم داروساز بیکار ندیدم.شاید داروساز بیکاری هم باشه اما خب پزشک عمومی بیکار هم داریم و باز نمیشه این رو برتری فیزیو نسبت به دارو قبول کرد
      در مورد درآمد من زیاد تحقیق کردم.من اهل زنجانم و شوهرعمم کلینیک فیزیوتراپی داره و ماهی حدود 12 الی 16 سودشه.یکی از دوستانم هم که همسایه هست داروسازه و به عنوان مسئول فنی 5 تومن میگیره.پزشک عمومی دقیق خبر ندارم ولی احتمالا 7 الی 8 بگیرن.خب درامد فیزیوتراپی بیشتر از پزشک عمومی هم هست حالا باید بگیم فیزیو بهتره؟در مورد درامد چند نکته هست که باید گفت:خیلیا فکر میکنن تاسیس داروخانه با قاعده است اما تاسیس کلینیک فیزیوتراپی بی قاعده است و خیلی راحت میتونن کلینیک بزنن که کاملا در اشتباه هستید-مورد دیگه اینه که اگه کلینیک نزنید باید مسئول فنی بشید که درامدش تو شهر ما از 2 تا 4 متغیره که خب پرستار هم با ساعت کاری بالا به این پول میرسه
      اما چیزی که نه تنها دارو بلکه 3 رشته دکتری رو متمایز میکنه تخصص های این رشته هاست.من کاری ندارم اصلا داروخانه خواهید داشت یا نه اما تخصص های داروسازی نسبت به زحمتی که میکشن درامد بالایی دارن.متخصص بالینی که تو ایران فقط 200 نفرن به ازای 4 ساعت کار در تهران 15 تومن حقوق میگیرن.متخصص نانو هزارجا کار میکنه-متخصص داروسازی هسته ای و صنعتی هم میتونن تو حوزه دارویی کار کنن هم تو حوزه های دیگه-دکتری پیوسته بیوتکنولوژی که با زیر 200 منطقه ای میرن بهش و درامد خوبی هم داره رو داروسازها میتونن با تخصص بیوتکنولوژی دارویی بهش برسن اونم تو 7 ترم(دکتری پیوسته بیوتکنولوژی خودش 3 مرحله است و 8 ساله تقریبا!)حالا اینا علاوه بر شغل های دیگه مثل استادی دانشگاه هست.یعنی اگه کسی متخصص داروسازی بشه و هیئت علمی هم بشه راحت 20 الی 30 تومن رو داره اونم با کم ترین زحمت و بدون داشتن داروخانه.خب اگه 1 روز داروخانه بزنه که دیگه پول پارو میکنه.فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره به خاطر همین دارن اعتراض میکنن که دی پی تی حق ماست(همون فیزیوتراپی بالینیه تا بتونن تو بیمارستان ویزیت کنن که خب قطعا پزشکا اجازه نمیدن)
      در کل اگه به خاطر درامد میگید فیزیو بهتر از داروسازیه پس از پزشکی عمومی هم بهتره.کسی که وارد پزشکی و دارو میشه برای درامد ان چنانی و زندگی اشرافی باید حوصله به خرج بده.در کل میخوام بگم فیزیوتراپی رو نباید به 3 رشته چسبوند
      شما انگار بیشتر هدفت پول و ن علاقه !!!!

6. Top | #111
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات
      امیدوارم این دوستمون که سنگ داروسازی رو به سینه میزنه داروسازی قبول نشده باشه چون از فرط اشباع دیگه خود دانشجو هاشون به ستوه اومدن هر روز اعتصاب و اعتراض دارن همین دو ماه پیش مجوز تاسیس دانشکده داروسازی رو در سه تا دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد سمنان و فکر کنم گلستان صادر کردن البته همین فردا ساخته نمیشن یکی دو سال طول میکشه ولی ظرفیت داروسازی بیشتر از الان میشه آزادم که داره به مرور بیشتر میشه واسه اعتراض به این مجوزا کمپین اعتراضی را انداختن دوستمون خیلی همه چیز واسش رویایی بوده که راحت داروجانه میزنید نه خیر حق امتیاز تاسیس داروخانه در انحصار یه عده خیلی خاصی هست که بعضا اصلا این کاره نیستن نمی ذارن که حق تاسیس داروخونه بیفته دست چند تا تازه فارغ التحصیل بیفته انقدر گندش دراومده انقدر فساد و رانت حق امتیاز داروخونه زیاد شده که همه داروسازان مجبور شدن اعتراض و اعتصاب کنن جلوی هر جایی که بود تا الان که آیین نامه جدید تاسیس داروخانه صادر شده و وضع کمی عادلانه شده که اونم از زمان امضا تا الان هر روز خبر میاد فلان سازمان وزیر بهداشت رییس جمهور یا ... دستور توقف و اجرای طرحو دادن و معلوم نیست سرنوشتش چی میشه داروسازی با این حجم فارغ التحصیل به نسبت حجم بازار آینده فوق العاده ای نداره ولی خدا رو شکر توانبخشی ها از این آفت ها تا الان به دور بودن

7. Top | #112
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببین چقدر درگیر پرستیژ اجتماعی و فاقد اعتماد به نفسی که فقط بهت بگن دکتر دوباره میخوای کنکور بدی بعدشم درامد واینا به عرضه هرکس بستگی داره دندونپزشک هست بیکاره با این تاپیکم بعضی بچه ها رو نسبت به فیزیو دلسرد کردی

8. Top | #113
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیزیو صد برابر اسون تره دارو درساش سخته
      رنج حقوق هر دو به ولله یکیه ،البته مشخصه کسی ک دارو خونه بزنه قطعاااا حقوقش بالاتره
      تو دارو از سال اول خانم دکتر خانم دکتر میشنوی
      خودتونو الکی اذیت نکنید:/
      اونایی ک از الان میگن تخصص و فلان همون ترم سه میفتن ،تخصص رو خیلی کم تو دارو میرن سمتش ،همچنین تو فیزیو هم اکثرا با همون لیسانس یا فوق لیسانس کار میکنن
      دوستان دقت کنن شما سنتون بره بالا معیارهاتون عوض میشه دگ پول براتون اولویت داره تا اینکه برین درس بخونین
      فقط بر اساس علاقه انتخاب کنید ،دنبال کوبیدن دوستاتون نباشید ،
      هر کی دنبال منم منم کردن باشه تهش هیچی نمیشه
      ویرایش توسط Zigzag : 16 مرداد 1400 در ساعت 12:54

9. Top | #114
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samanrez نمایش پست ها
      امیدوارم این دوستمون که سنگ داروسازی رو به سینه میزنه داروسازی قبول نشده باشه چون از فرط اشباع دیگه خود دانشجو هاشون به ستوه اومدن هر روز اعتصاب و اعتراض دارن همین دو ماه پیش مجوز تاسیس دانشکده داروسازی رو در سه تا دانشگاه علوم پزشکی شهر کرد سمنان و فکر کنم گلستان صادر کردن البته همین فردا ساخته نمیشن یکی دو سال طول میکشه ولی ظرفیت داروسازی بیشتر از الان میشه آزادم که داره به مرور بیشتر میشه واسه اعتراض به این مجوزا کمپین اعتراضی را انداختن دوستمون خیلی همه چیز واسش رویایی بوده که راحت داروجانه میزنید نه خیر حق امتیاز تاسیس داروخانه در انحصار یه عده خیلی خاصی هست که بعضا اصلا این کاره نیستن نمی ذارن که حق تاسیس داروخونه بیفته دست چند تا تازه فارغ التحصیل بیفته انقدر گندش دراومده انقدر فساد و رانت حق امتیاز داروخونه زیاد شده که همه داروسازان مجبور شدن اعتراض و اعتصاب کنن جلوی هر جایی که بود تا الان که آیین نامه جدید تاسیس داروخانه صادر شده و وضع کمی عادلانه شده که اونم از زمان امضا تا الان هر روز خبر میاد فلان سازمان وزیر بهداشت رییس جمهور یا ... دستور توقف و اجرای طرحو دادن و معلوم نیست سرنوشتش چی میشه داروسازی با این حجم فارغ التحصیل به نسبت حجم بازار آینده فوق العاده ای نداره ولی خدا رو شکر توانبخشی ها از این آفت ها تا الان به دور بودن
      نگاه کنین،همیشه هر قشری از خودش دفاع میکنه و بقیه رو میکوبه.
      زن عموی من دارو سازه،دارو خانه هم نداره،تو بیمارستان کار میکنه،حقوقش 20 تومن در ماهه،با یک شیفت.
      اعتراضی که میکنن اینه که چرا این 20، 25 نیست،اصلا اعتراضاشون با بقیه فرق داره، تو همین انجمن هم بری نگاه کنی از سال 92 دارن میگن دارو و فیزیو و پرستاری و بینایی و ... اشباع میشن و نرید و ... .الان سال 1400 هست و هنوز هم اشباع نشده ، این قضیه تاسیس داروخانه هم ماه پیش تصویب نهایی شد فکر کنم .حتی اگر نشه هم تو سن 40 سالگی طرف داروخانه میتونه بزنه که دیگه نونش تو روغنه
      از حق هم نگذریم هم من میدونم و هم شما و هم بقیه،کل پیراپزشکی ها خودشونم بکشن نه به پرستیژ(اخه این چه لغتی سخت تایپیه) سه رشته تاپ میرسن و نه به اون پول (با توجه به سن و سابقه و ...)پس بیایید الکی خودمونو مسخره نکنیم و قبول کنیم که :
      پزشک ها بلافاصله بعد دانشگاه میتونن ماهی 15 دربیارن ، دندان پزشک ها با درس های ساده پول خون پدرشونو در میارن و دارو ها هم تو مغازه میشینن و پول میشمرن.
      بحث های مهاجرت و طول زمان تحصیل و ... هم صرفا برای ارامش خودمون میگیم
      (مثل همون قضیه ای که میگیم امریکا 400 سال قدمت داره ایران 8000 سال ، کنتور که نمیندازه)
      الکی هم جو ندین فلان رشته اشباع شده و فلان یکی نشده ، مثال واضحش املاکه ،تو یک خیابون 7 تا کنار هم هستن،همشونم درامد فلان و بهمان دارن،هیچ شغلی (حداقل تو تجربی ) اشباع نیست
      اگه میگین اشباعه سند و مدرک بیارین (دوباره میگم، بدون سند حرف زدن کنتور نمیندازه)
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

10. Top | #115
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MMdibi نمایش پست ها
      زن عموی من دارو سازه،دارو خانه هم نداره،تو بیمارستان کار میکنه،حقوقش 20 تومن در ماهه،با یک شیفت.
      اعتراضی که میکنن اینه که چرا این 20، 25 نیست،اصلا اعتراضاشون با بقیه فرق داره، تو همین انجمن هم بری نگاه کنی از سال 92 دارن میگن دارو و فیزیو و پرستاری و بینایی و ... اشباع میشن و نرید و ... .الان سال 1400 هست و هنوز هم اشباع نشده ، این قضیه تاسیس داروخانه هم ماه پیش تصویب نهایی شد فکر کنم .حتی اگر نشه هم تو سن 40 سالگی طرف داروخانه میتونه بزنه که دیگه نونش تو روغنه
      از حق هم نگذریم هم من میدونم و هم شما و هم بقیه،کل پیراپزشکی ها خودشونم بکشن نه به پرستیژ(اخه این چه لغتی سخت تایپیه) سه رشته تاپ میرسن و نه به اون پول (با توجه به سن و سابقه و ...)پس بیایید الکی خودمونو مسخره نکنیم و قبول کنیم که :
      پزشک ها بلافاصله بعد دانشگاه میتونن ماهی 15 دربیارن ، دندان پزشک ها با درس های ساده پول خون پدرشونو در میارن و دارو ها هم تو مغازه میشینن و پول میشمرن.
      (مثل همون قضیه ای که میگیم امریکا 400 سال قدمت داره ایران 8000 سال ، کنتور که نمیندازه)
      الکی هم جو ندین فلان رشته اشباع شده و فلان یکی نشده ، مثال واضحش املاکه ،تو یک خیابون 7 تا کنار هم هستن،همشونم درامد فلان و بهمان دارن،هیچ شغلی (حداقل تو تجربی ) اشباع نیست
      اگه میگین اشباعه سند و مدرک بیارین (دوباره میگم، بدون سند حرف زدن کنتور نمیندازه)
      تو خیابون داری راه میری چهارتا دانشجوی دندون و پزشکی و دارو مثه برگ پاییزی میریزه پایین و میگه اشباعه.اقا اصا من دلم میخواد واسه کلاسش که بهم بگن دکتر بخونم.به خاطر اضافه شدن ظرفیت امسالم برو بچ پزشکی و الباقی میخواستن طوفان کاترینا راه بندازن در شبکه های اجتماعی.

11. Top | #116
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط miss_shadow نمایش پست ها
      تو خیابون داری راه میری چهارتا دانشجوی دندون و پزشکی و دارو مثه برگ پاییزی میریزه پایین و میگه اشباعه.اقا اصا من دلم میخواد واسه کلاسش که بهم بگن دکتر بخونم.به خاطر اضافه شدن ظرفیت امسالم برو بچ پزشکی و الباقی میخواستن طوفان کاترینا راه بندازن در شبکه های اجتماعی.
      بر طبق گفته های سازمان بهداشت امسال 3000 نفر پزشک مهاجرت کرده اند.
      خب نتیجه؟
      1- حداقل 3000 نفر کمبود پزشک جور شد
      2- برای جبران،سنجش 800 تا ظرفیت رو زیاد کرد
      3- خب کسی که میخواد مهاجرت کنه چرا میاد دکتر میشه؟
      و ...

به همین راحتی،به همین سادگی،پزشکی به حساب اشباع ،خالی شد.
      هر سال این اتفاق میافته و هر سال هم میگن پزشکی سال های بعد اشباعه، درسته که پزشکی دیگه مثل قدیم نیست ولی مردم میتونن بجای نوشابه ،اب بخورن،میتونن به جای کت و شلوار برند،لباس معمولی بپوشن ولی وقتی کسی مریض میشه نمیتونه بگه من دکتر نمیرم،این دارو رو نمیخورم،این جراحی رو نمیکنم.پس هر چقدر هم پزشکی اشباع بشه،جمعیت هم زیاد میشه،بیماری هم زیاد میشه و تقاضا هم به نسبت.

12. Top | #117
      کاربر انجمن

khejalati
      نمایش مشخصات

اول فیزیوتراپی بینایی سنجی شنوایی شناسی گفتار درمانی کاردرمانی جزو توانبخشی هستن نه پیراپزشکی این یکی کسی نیاز به کشتن خودش نداره تا به پرستیژ و پول دندون و دارو برسه ما هم انقدر عقده نداریم خودمونو بکشیم شما الان پزشکید فیزیوتراپ هستید یا دارو ساز که میگید فلان رشته راحت تره یا درس اون یکی سخت تره سند سند می کنید الان سند بیارید که دکتری داروسازی از دکترای شنوایی بینایی یا فیزیو سخت تره الان پرستیژ سنج دارید که میگید پرستیژ اون سه تا بیشتره یا سند دارید درآمد بچه های توانبخشی چنده مگر اینجا مرکز آماره که از جیب آمار بدیم خود دولت هم آمار نداره من هم هیچ رشته ای رو نکوبیدم و اسم رشته ی دیگه رو هم نیاوردم که ازش دفاع کنم فقط روند پذیرش و ظرفیت چند سال دیگه رو گفتم بر عکس شما که میگید اون یکی پول بیشتری داره یا نگفتم پرستیژ رشته خودم از داروسازی بالاتره نه گفتم رشته بدی هست برعکس شما که همه این چیزا رو به پیراپزشکی ها چسبوندید گفتیم ظرفیت این رشته قراره خیلی زیاد بشه دوم گرفتن امتیاز داروخانه به خاطر باندبازی و رانت به این راحتی نیست حالا این کجاش کوبیدن خود اونن رشته هست نمی دونم لطفا پرستیژاسکوپ و پول سنجتون رو کالیبره کنید چون دوره این تفکرات که فقط اون سه تا رشته خدا هستن بقیه رعیت و بنده این سه تا عوض شده درآمد ادیتور عکس و مدیا هم می تونه چند برابر داروساز باشه و هر رشته ای می تونه اشباع بشه خوبم میشه دامپزشکی هم ردیف پزشکی بود از نظر اواویت انتخب بالاتر از داروسازی الان اشباعه اینم مدرک می خواد در آخر گفتن بدم بمیر و بدم انقدر خوب باشید که هر رشته ای خواستید برید کسی اینجا بخیل و حسود کسی که نمیشناسه نیست به رشتش حسادت کنه ما و بچه های فیزیو راضی هستیم چون تلاش کردیم به بچه های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی هم به خاطر تلاششون تبریک میگیم و تحسینشون میکنیم ولی به شخصه برای من همکاران پرستار و بهداشت، دبیری آتش نشانی همه پرستیژی برایر با پزشکی دارند هر کس در جای خود تلاشش رو کرده و میکنه کسی هم از کار کسی خبر نداره تا مثل شما بخواد راحت زحمات دیگران رو کم جلوه بده بگه فلان رشته سخت تر از اون یکی هست یا احترام اون یکی بیشتره یا خودتونو هم بکشید اون از شما بهتره... این چیز ها خیلی وقته رنگ باخته
      ویرایش توسط samanrez : 16 مرداد 1400 در ساعت 22:25

13. Top | #118
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      واقعا موافقم
      میگن پزشکی درآمد نداره(حالا منظورشون از درآمد،درآمد صد میلیونی در ماهه).دیگه نمیگن یه تازه فارغ التحصیل پزشکی حداقل ماهی ۱۰.۱۵ تومن رو داره.حالا فارغ التحصیل دکتری مهندسی چی؟ماهی ۵میلیون درآمد داشته باشه باید کلاهشو بندازه هوا.
      دوستان دانشجوی پزشکی برای اینکه دست زیاد نشه میگن نیاین پزشکی درآمد نداره: ))))

14. Top | #119
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منیکه از رشته های تجربی هیچی غیر از پزشکی نمیخوام و نمیدونم و نمیخوام بدونم {

ezgif.com-gif-maker.gif
      " چه دانم های بسیار است لیکن من نمیدانم
      که خوردم از دهان بندی در این دریا کفی افیون "

15. Top | #120
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Vanil نمایش پست ها
      واقعا موافقم
      میگن پزشکی درآمد نداره(حالا منظورشون از درآمد،درآمد صد میلیونی در ماهه).دیگه نمیگن یه تازه فارغ التحصیل پزشکی حداقل ماهی ۱۰.۱۵ تومن رو داره.حالا فارغ التحصیل دکتری مهندسی چی؟ماهی ۵میلیون درآمد داشته باشه باید کلاهشو بندازه هوا.
      دوستان دانشجوی پزشکی برای اینکه دست زیاد نشه میگن نیاین پزشکی درآمد نداره: ))))
      البته حرف منو بد برداشت نکنید،پزشکی ها فقط ۴ ترم اول رو میتونن راحت با شغل های دیگه برای خودشون پول در بیارن،۳ سال بعد مرز های خودکشی جابهجا میشه

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 789 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن