خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 138
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      متاسفانه شما حتی ادب بحث کردن رو هم ندارید پس بحثی نداریم.لینک زیر رو دوباره میزارم و خلاص:
      پزشکی و داروسازی پردرآمدترین مشاغل آمریکا و کانادا :: کنکور 100
      اتفاقا خیلیم مودبانه جواب آدم کوته فکری مثل شمارو دادم .
      it always seems
      impossible
      until
      its done

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط echo نمایش پست ها
      اتفاقا خیلیم مودبانه جواب آدم کوته فکری مثل شمارو دادم .
      لینکی که دادم رو بخونید میفهمید کوته فکر کیه.لطفا منو منشن نکنید

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      لینکی که دادم رو بخونید میفهمید کوته فکر کیه.لطفا منو منشن نکنید
      نگران نباشین منشن نمیکنم . بحث کردن با بعضی آدما وقت تلف کردنه .
      موفق باشید
      it always seems
      impossible
      until
      its done

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط echo نمایش پست ها
      نگران نباشین منشن نمیکنم . بحث کردن با بعضی آدما وقت تلف کردنه .
      موفق باشید
      ممنون منشن نمیکنید.فقط کمی یاد بگیرید:همتون یاد گرفتید پزشکی و دندان و دارو فقط تو ایران درامد زیادی دارن و تو خارج از ایران مثلا معلم ها درامد بیشتری دارن.این ها رو شنیدید و دست به دست کردید.اون لینک رو بخونید تا ببینید چه ایران چه امریکا وضع همینه

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      فقط درآمد رو درنظر گرفتن خیلی جالب نیست...
      هر کس با توجه به علاقش میتونه موفق باشه تو هر رشته ای .....و هر کس هم نظر خودش رو داره که محترمه
      دیگه بحث کردن نداره که عزیزان

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      دوستانی هم که کنکور دارن لطفا زود ازین تاپیپ خارج شن که فقط وقتتون رو هدر میدید
      #حاشیه

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط YasharUR نمایش پست ها

برای مقایسه درامد یه چیزی هم هست تحت عنوان نسبت جر به درامد.
      نوع کار و حجم کار یه پزشک خیلی بدتر و بیشتر از یه فیزوتراپ یا داروسازه(داروسازی که تو لینک لینکی که میکنی هست هم از فیزیو بیشتر کارش و سخت تر)
      برای قیاس و اینکه چی برای کی مناسبتره باید اون نسبت جر به درامد رو بر اساس ویژگی های هر شخص امتحان کرد
      پ.ن: اینیکه گذاشتی >> به نظرم مقایسه داروسازی با فیزیوتراپی مضحکه << عنوان تاپیکه نه اینکه پست رو ازاونجا شروع کنی عنوان اینم باید میشد مقایسه داروسازی و فیزوتراپی.دیگه نبینم منم منم کنی اینجا
      بله شاید من عنوان تاپیک رو بد انتخاب کردم.خواستم ویرایش بکنم اما نشد.دوستان فکر میکنن من به فیزیو توهین کردم اما اصلا اینطور نیست چون اگه فیزیو بد باشه خب منه پرستار کلا هیچم
      در مورد راحتری کار هم فیزیو راحت تر از دارو نیست اما از پزشکی و دندان راحت تره بله

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به عنوان یک فیزیوتراپیست چند نکته بگم ، رشته فیزیوتراپی توی کنکور تقریبا چهارمه و احتمالا جایگاهی که در جامعه داره هم در همین حدوده ، در مقایسه با داروسازی از حیث مقایسه من مطیت ها و مزایای هر دو رشته را میگم
      مزایای فیزیوتراپی
      سریع رسیدن به بازار کار
      شغل پرچلنج تر نسبت به داروسازی
      موثر بودن در درمان و ااگر خوب کار کنی بیمار بیشتری داری و برعکس
      درامد نسبتا خوب ولی کمتر از داروسازی
      رضایت شغلی نسبتا خوب
      جایگاه جهانی بسیار بالای رشته از نظر شغلی
      معایب فیزیوتراپی
      مقطع پایه لیسانس (فعلا )
      درامد پایین برای تازه کار ها
      ارجاعی بودن رشته و عدم استقلال ( یعنی نمیشه مریض رو بصورت مستقیم مثل پزشک ویزیت کرد )
      فرسودگی و خستگی نسبی به خاطر شغل
      دخالت رشته های دیگه
      نقش بسیار ضعیف در ساختار مدیریت بهداشت کشور تقریبا در حد صفر ( وزارت بهداشت در انحصار پزشکانه )

مزایای داروسازی
      عنوان پایه دکتری
      پردرامد تر نسبت به فیزیوتراپی
      بسیار راحت و کم مسیولیت از نظر درمانی ( بیشتر مدیریت میخاد تا سواد داروسازی )
      معایب
      موثر نبودن از نظر درمانی ( در ایران داروسازی دقیقا داروفروشی هست و داروساز هیچ تاثیری در درمان نداره فقط دارو تحویل میده )
      احساس بیهوده بودن تخصص
      محدود بودن رشته

چند نکته هم بگیم
      ما شرایط امروز را می سنجیم و 5 سال دیگه ممکنه شرایط تغییر کنه
      در مورد درامد باید میانگین درامد در نظر بگیریم نه به صورت موردی مثلا فلانی گفت ، که به صورت میانگین فیزیوتراپی درامد کمتری داره
      در سطح جهانی از سال 2000 همیشه فیزیوتراپی جز برترین مشاغل آمریکا بوده و هست که در مورد داروسازی صادق نیست ، البته ملاک شغل برتر در ایران پول هست ولی در امریکا مجموعه ای از ایتم ها مثل رضایت شغلی کم استرس بودن درامد نرخ بیکاری و... هست
      به دلیل پیر شدن جامعه ایران و افزایش سالمندی در کنار روند جهانی کاهش مصرف دارو و کاهش نرخ جراحی به نظر من اینده رشته فیزیوتراپی خوب خواهد بود مخصوصا که پذیرش هم نسبتا کمتره
      ویرایش توسط marfam939 : 23 بهمن 1396 در ساعت 21:38

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      با استارتر موافقم و نباید فیزیوتراپی رو با سه رشته دارو دندون پزشکی مقایسه کرد،، قبول کنید دوستان
      I Never give up ∞

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اصلا دلیل این مقایسه هاتونو نمیفهم. اگه صرفا درامده بگین درامده .
      من که سبکی درس . بورس راحت تر و تحصیل خارج کشور برام خیلی مهمه . و سه رشته اصلی مخصوصا پزشکی و دندون اوضاع داخلی براشون بهتره .
      و من خودم اینطوریم که برای یه فیزیوتراپ و داروساز و دندون پزشک یا دکتر یه ارزشی قائلم . چرا که واقعا رتبه ی 2000 به بالا اغلب تو این رشته ها هستن که تلاششون یکی بیشتر یکی کمتره و نمیشه گف این چون پزشکه درجه بالاتری داره نسبت به فیزیوتراپ .( درصورتی که پزشک ممکنه حتی پردیس هم رفته باشه چه نرفته باشه) . بالاخره با رتبه 800 منطقه سه وقتی میره فیزیوتراپی با اون دندون بومی که میتونسته قبول شه . و وقتی شما اخرین رتبه فیزیو رو میبینید اخرین رتبه دندون و پزشکی ... رو ببینید .
      درکل که اینقدر سطحی به مسائل نگاه نکنید . ( مقایسه پرستیژ و فولان ) اگه به درامده سختی کار هم به گفته دوستمون مهمه .
      درکل که سلیقه ایه انتخاب بین داروسازی و فیزیو وگرنه هردو هم سختی های خودشون رو و مزایای خودشون رو دارن .

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط marfam939 نمایش پست ها
      به عنوان یک فیزیوتراپیست چند نکته بگم ، رشته فیزیوتراپی توی کنکور تقریبا چهارمه و احتمالا جایگاهی که در جامعه داره هم در همین حدوده ، در مقایسه با داروسازی از حیث مقایسه من مطیت ها و مزایای هر دو رشته را میگم
      مزایای فیزیوتراپی
      سریع رسیدن به بازار کار
      شغل پرچلنج تر نسبت به داروسازی
      موثر بودن در درمان و ااگر خوب کار کنی بیمار بیشتری داری و برعکس
      درامد نسبتا خوب ولی کمتر از داروسازی
      رضایت شغلی نسبتا خوب
      جایگاه جهانی بسیار بالای رشته از نظر شغلی
      معایب فیزیوتراپی
      مقطع پایه لیسانس (فعلا )
      درامد پایین برای تازه کار ها
      ارجاعی بودن رشته و عدم استقلال ( یعنی نمیشه مریض رو بصورت مستقیم مثل پزشک ویزیت کرد )
      فرسودگی و خستگی نسبی به خاطر شغل
      دخالت رشته های دیگه
      نقش بسیار ضعیف در ساختار مدیریت بهداشت کشور تقریبا در حد صفر ( وزارت بهداشت در انحصار پزشکانه )

مزایای داروسازی
      عنوان پایه دکتری
      پردرامد تر نسبت به فیزیوتراپی
      بسیار راحت و کم مسیولیت از نظر درمانی ( بیشتر مدیریت میخاد تا سواد داروسازی )
      معایب
      موثر نبودن از نظر درمانی ( در ایران داروسازی دقیقا داروفروشی هست و داروساز هیچ تاثیری در درمان نداره فقط دارو تحویل میده )
      احساس بیهوده بودن تخصص
      محدود بودن رشته

چند نکته هم بگیم
      ما شرایط امروز را می سنجیم و 5 سال دیگه ممکنه شرایط تغییر کنه
      در مورد درامد باید میانگین درامد در نظر بگیریم نه به صورت موردی مثلا فلانی گفت ، که به صورت میانگین فیزیوتراپی درامد کمتری داره
      در سطح جهانی از سال 2000 همیشه فیزیوتراپی جز برترین مشاغل آمریکا بوده و هست که در مورد داروسازی صادق نیست ، البته ملاک شغل برتر در ایران پول هست ولی در امریکا مجموعه ای از ایتم ها مثل رضایت شغلی کم استرس بودن درامد نرخ بیکاری و... هست
      به دلیل پیر شدن جامعه ایران و افزایش سالمندی در کنار روند جهانی کاهش مصرف دارو و کاهش نرخ جراحی به نظر من اینده رشته فیزیوتراپی خوب خواهد بود مخصوصا که پذیرش هم نسبتا کمتره
      ممنون از شما به خاطر توضیحاتتون فقط با اجازتون من با دو مورد مخالفم:
      یک در مورد محدود بودن رشته داوسازی اصلا قبول ندارم.اگه محدود از لحاظ کاری گفتید بله این قبوله اما از لحاظ علمی واقعا تخصص های نابی داره که هر کسی به تحقیق علاقه داشته باشه اتفاقا بسیار نامحدوده.همچنین تخصص خوبی مثل بالینی داره که قطعا بیهوده نیست.در مورد تخصص با احترام کاملا با شما مخالم
      در مورد درآمد هم من فقط لینکی گذاشتم که این وبلاگ نویسنده اون هست که اونم استناد کرده به سایت های خود امریکا و من درآوردی نیست.
      تشکر از نظرتون که مثل دوستان به جای حمله نقطه نظر تخصصیتون رو به اشتراک گذاشتید.

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ponyo نمایش پست ها
      من اصلا دلیل این مقایسه هاتونو نمیفهم. اگه صرفا درامده بگین درامده .
      من که سبکی درس . بورس راحت تر و تحصیل خارج کشور برام خیلی مهمه . و سه رشته اصلی مخصوصا پزشکی و دندون اوضاع داخلی براشون بهتره .
      و من خودم اینطوریم که برای یه فیزیوتراپ و داروساز و دندون پزشک یا دکتر یه ارزشی قائلم . چرا که واقعا رتبه ی 2000 به بالا اغلب تو این رشته ها هستن که تلاششون یکی بیشتر یکی کمتره و نمیشه گف این چون پزشکه درجه بالاتری داره نسبت به فیزیوتراپ .( درصورتی که پزشک ممکنه حتی پردیس هم رفته باشه چه نرفته باشه) . بالاخره با رتبه 800 منطقه سه وقتی میره فیزیوتراپی با اون دندون بومی که میتونسته قبول شه . و وقتی شما اخرین رتبه فیزیو رو میبینید اخرین رتبه دندون و پزشکی ... رو ببینید .
      درکل که اینقدر سطحی به مسائل نگاه نکنید . ( مقایسه پرستیژ و فولان ) اگه به درامده سختی کار هم به گفته دوستمون مهمه .
      درکل که سلیقه ایه انتخاب بین داروسازی و فیزیو وگرنه هردو هم سختی های خودشون رو و مزایای خودشون رو دارن .
      نه اصلا بحث درآمد نیست.نظر شما محترم اما از لحاظ درآمد که خب دوست فیزیوتراپمون گفتن که دارو بهتره-از لحاظ مدرک و به تبع اون پرستیژ بازم مشخصه-از لحاظ ادامه تحصیل دکتری انتهای فیزیوتراپی هست اما الان تو ایران تخصص و فلوشیپ داروسازی داریم و چه بسی فوق تخصص های رشته بالینی هم به زودی وارد ایران بشن-در مورد مهاجرت چون خودم هم به فکرشم حداقل در مورد کانادا میگم داروسازی بهتره در مورد بقیه کشورها تحقیقی نکردم پس حرف شمارو قبول میکنم
      بنده فیزیوتراپی رو رشته بسیار خوبی میدونم و در واقع چهارمین رشته برتر هست.این مطلب فقط مقایسه این دو رشته بود نه خدایی ناکرده توهین به رشته ای یا پایین اوردن فیزیوتراپی.همونطور که مقایسه دندانپزشکی و داروسازی درست نیست از نظر من مقایسه داروسازی فیزیوتراپی هم درست نیست و قطعا مقایسه فیزیوتراپی و سایر کارشناسی ها هم درست نیست.موفق باشید

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پرستیژ اجتماعی شغل؟
      خط کشتون برای اندازه گیر شخصیت ادما اینه؟
      بمیرید خب :/

تنها چیزی که ازت دارم فاصله س

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      فیزیو هیچ هیجانیم نداره بعدشم زیاد ادم احساس نمیکنه مفیده
      من الان ۱۶جلسس میرم ک دیگ قرار نی برم دستگاشو خریدم ،فیزیوتراپه اصن اونجا نیس ۲تا دانشجوی حسابداری اورده اونا کاراشو میکنن
      فقط ی جلسه دیدمش ک خواس دستگارو روشن کنه ک بلد نبود اونم
      الانام ک دستگاه های خونگی زیاده همه میرن میخرن،الان بابای من هم فنر هم الکتروتراپیو برام گرفته انقد نرم بیام واسه همیشم میمونه همه هم میتونن استفاده کنن

بقیه دستگاهاشم همه راحت میتونن واسه خونه بگیرن
      ی اب درمانی میمونه ک همه میرن استخر یکیم حرکت درمانیه ک خیلی کم پیش میاد بنظرم
      Is the end of all the endings?
      My broken bones are mending
      ویرایش توسط somi : 24 بهمن 1396 در ساعت 04:56

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=YasharUR;1273689]

برای مقایسه درامد یه چیزی هم هست تحت عنوان نسبت جر به درامد.
      نوع کار و حجم کار یه پزشک خیلی بدتر و بیشتر از یه فیزوتراپ یا داروسازه(داروسازی که تو لینک لینکی که میکنی هست هم از فیزیو بیشتر کارش و سخت تر)
      برای قیاس و اینکه چی برای کی مناسبتره باید اون نسبت جر به درامد رو بر اساس ویژگی های هر شخص امتحان کرد
      پ.ن: اینیکه گذاشتی >> به نظرم مقایسه داروسازی با فیزیوتراپی مضحکه << عنوان تاپیکه نه اینکه پست رو ازاونجا شروع کنی عنوان اینم باید میشد مقایسه داروسازی و فیزوتراپی.دیگه نبینم منم منم کنی اینجا

ببین درکل تافل یا ایلتس بالایی بگیر و معدلتم باید بالا باشه واسه کارشناسی. با این وضع میتونی تو اون سال هر یونی ای که برای بورس اطلاعیه ای داد اقدام کنی . و واقعا اینکه کدوم کشور و اینا تا اون سال معلوم نیست .منم تا الان نمیدونم کدوم کشور ها هستن بجز یکیشون . درکل که اون دوتا ویژگی رو داشته باش باقیش حل شدنیه (((:
      فقط میدونم بعضی کشورا بورس بیشتر از 4 سال ندارن . یعنی اگه ارشد 4 ساله باشه نمیشه . یا دکترای فیزیو که 5 سالس نمیشه . تا همین حد میدونم

صفحه 3 از 10 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن