خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 138
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Hossein نمایش پست ها
      این که کسی یه چیزی گفته دلیل نمیشه شما از کوره در بری و فیزیوتراپی رو بکوبی!!!! و بگی که داروسازی خدای رشته هاست!!!
      الان اومدی تمام کسایی که هدفشون فیزیوتراپی بوده رو به طور مستقیم کوبوندی!!!!
      حالا خوشت میاد منم بگم دارو سازی چرت ترین رشته هست؟؟؟؟!!!!! و فقط وقت تلف کردنه؟؟؟؟
      دقیقا از کدوم قسمت حرفام برداشت کردی که فیزیوتراپی رو اونم به طور مستقیم کوبوندم؟!

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کامنت دوم :
      کلا منظورتون این بود که فیزیوتراپی علمی تک بعدیه

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کامنت دوم :
      کلا منظورتون این بود که فیزیوتراپی علمی تک بعدیه
      فکر کنم اگه خوب بخونین گفتم تنها رشته ای که به جز بدن انسان با علوم خارج از بدن انسان هم سر و کار داره داروسازی هست.ببخشید ولی به غیر از فیزیو 20 تا رشته علوم پزشکی دیگه داریم که تمرکزش فقط روی بدن انسانه.حالا این شد کوبیدن فیزیو؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      (فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره)
      یعنی همه کسایی که دارن واسه دکترا میخونن دارن وقت تلفی میکنن؟؟؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      (فیزیوتراپی فعلا و تا الان دکتراش با کارشناسیش هیچ فرقی جز استادی دانشگاه نداره)
      اگه توجه کنین 95 درصد دانشجوهای فیزیو اصلا ادامه تحصیلی نمیدن!کسی هم که تا دکتری میره به این امید میره که دی پی تی تو ایران اجرا بشه که خب همه قدرت سندیکای پزشکی رو تو ایران میدونن که همچین اجازه ای داده نمیشه.
      من یک مثال به شما میزنم.فرقی بین حوزه کاری کارشناس ادبیات و دکتری ادبیات هست؟خیر هر دو باید تدریس کنن حالا یا تو مدرسه یا تو دانشگاه.فیزیوتراپی هم چه کارشناس چه دکتری حوزه کاریش فرقی نخواهد کرد اما 3 رشته اصلی با گرفتن تخصص حوزه کاری فرق میکنه.مثلا متخصص قلب جراحی داره ولی پزشک عمومی خیر.دارو بالینی حوزه کارش بیمارستانه ولی داروساز معمولی داروخانه.این مطلب خلاف واقع نیست که بگید فیزیوتراپی رو کوبیدی.من فیزیو رو به عنوان چهارمین رشته قبول دارم و حتی اگه 3 رشته نیارم فیزیو یا بینایی خواهم رفت

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من دوست فیزیوتراپی دارم که پردیس بابل میخونه.ایشون چون 3 رشته نیاوردن رفتن فیزیو و الان هم قصد ادامه تا دکتری رو دارن.ازش بپرسی چرا میخوای تا دکتری بری میگه نمیخوام لیسانس بمونم احساس کم سواد بودن بهم دست میده!تنها هدفش از ادامه تحصیل ارتقا مدرک هست چون خودشم میدونه فیزیوتراپ دکتری با کارشناس فرقی نمیکنه.کارمند جایی هم نیست که بگه با ارتقا مدرک حقوق بیشتری بهم میدن
      ویرایش توسط ali7474 : 23 بهمن 1396 در ساعت 17:25

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اول با دیدن تاپیک ناامید شدم ولی بعدا باخوندن پست ها فهمیدم که نه خدا روشکر دوستان تو باغ هستن!!
      هر رشته ای مطمعنن ارزش خودشو داره ولی خب فیزیوتراپی الان رو دور تره چرا چونکه کمتر شناخته شده!
      اصلا نمیخوام بگم داروساز بالا تره یا فیزیوتراپ ولی انصافا اینکه بعد ۴ سال به یه درامد خوب برسی راحت تره!
      درضمن اینکه کلینیک فیزیو سخته واینا...اون سختی برای کلان شهر هایی مثل تهران شیراز اصفهان مشهد وتبریزه
      وگرنه تو جاهای دیگه راحت تره نسبت به تاسیس داروخونه!

مهم:
      تنها درد "مشترک" فیزیوتراپ ها اینه که تو رشتشون دست درازی میشه!یعنی طرف کارشناس تربیت بدنیه...بعد میاد توکار فیزیوتراپ ها دخالت میکنه...و همون مسئله دکترای تخصص که حالا ایشالله میاد یه چند قرن دیگه!!!
      وگرنه از لحاظ شخصیت پرستیژ و درامد و سختی و راحتی چیز کمی از اون ۳ تا رشته نداره

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط vivabarca نمایش پست ها
      من اول با دیدن تاپیک ناامید شدم ولی بعدا باخوندن پست ها فهمیدم که نه خدا روشکر دوستان تو باغ هستن!!
      هر رشته ای مطمعنن ارزش خودشو داره ولی خب فیزیوتراپی الان رو دور تره چرا چونکه کمتر شناخته شده!
      اصلا نمیخوام بگم داروساز بالا تره یا فیزیوتراپ ولی انصافا اینکه بعد ۴ سال به یه درامد خوب برسی راحت تره!
      درضمن اینکه کلینیک فیزیو سخته واینا...اون سختی برای کلان شهر هایی مثل تهران شیراز اصفهان مشهد وتبریزه
      وگرنه تو جاهای دیگه راحت تره نسبت به تاسیس داروخونه!

مهم:
      تنها درد "مشترک" فیزیوتراپ ها اینه که تو رشتشون دست درازی میشه!یعنی طرف کارشناس تربیت بدنیه...بعد میاد توکار فیزیوتراپ ها دخالت میکنه...و همون مسئله دکترای تخصص که حالا ایشالله میاد یه چند قرن دیگه!!!
      وگرنه از لحاظ شخصیت پرستیژ و درامد و سختی و راحتی چیز کمی از اون ۳ تا رشته نداره
      بله زدن کلینیک قطعا و قطعا و قطعا راحت تر از داروخانه است اما صحبت اینه که همین راحت بودن هم تو حتی تو شهرهای کوچیک ممکنه 4 الی 5 سال بکشه.انشالله که قبول دارید؟خب من میگم کسی که دارو یا پزشکی یا حتی دندان میخونه اگه طول ترم روزی 3 ساعت بخونه و سال اخر تحصیلش 8 ساعت بخونه قبولی تو ازمون تخصص خیلی در دسترسه.یعنی دقیقا زمانی که شما کلینیکتون رو تاسیس میکنید یک داروساز درسخون تخصصش رو گرفته و حتی بدون داروخانه درامد بالاتری خواهد داشت.این چیزی که گفتم بستگی به هدف هر شخص داره.شاید خیلیا به حقوق مسئول فنی بودن هم راضی باشن
      پس یک فیزیوتراپ هم حدود 8 سال بعد از شروع تحصیل به درامد خوب میرسه نه بعد 4 سال.این از این مورد
      مورد دیگه ای که خیلی به جا مطرح کردید اینه که به دکتری های تربیت بدنی اختیاراتی داده شده که دقیقا تو حوزه مسئولیت فیزیوتراپ هاست.این هم میتونه مشکل ساز باشه
      پرستیژ فکر نکنم زیاد مهم باشه ولی بازم اجازه بدید من قانع نشم.ببینید پرستیژ بیشتر بازخوردی از جایگاه شخص و اعتبار مدرکش هست.خب این 3 رشته دکتری هستن و من قبول ندارم که پرستیژ رشته های کارشناسی در این حد باشه هر چند پرستیژ فیزیوتراپی و بینایی سنجی با سایر کارشناسی ها تفاوت داره و حتی بهتر از دام هست اما در حد این 3 رشته رو قبول ندارم.

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته من دکتری فیزیو رو با دارو مقایسه کردم نه لیسانسش رو !
      و اینکه دکتری یه رشته از دکتری رشته ی دیگه بالاتر باشه دیگه برمیگرده به تعصب وغیره...

ولی اینکه بعد ۸ سال به درامد میرسه رو قبول ندارم چون اصلا قبل از اتمام اون ۴ سال هم حتی میشه رفت سرکار اونم حدود ۳ ۴ میلیونی!!کافیه تو کانال های استخدام فیزیوتراپ برید تا ببینیید که نوشتن:دانجشوی ترم ۴ ۵ یا مثلا ترم اخر با حقوق ثابت مثلا ۳ ۴ میلیون!
      البته میدونم ۳ ۴ میلیون پول انچنانی نیست ولی خب بعد ۴ سال درس خوندن عالیه تازه کارش سبکه مثلا روزای زوج یا فرد هستش...یعنی کلی وقت ازاد هم داره طرف!

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      البته من دکتری فیزیو رو با دارو مقایسه کردم نه لیسانسش رو !
      و اینکه دکتری یه رشته از دکتری رشته ی دیگه بالاتر باشه دیگه برمیگرده به تعصب وغیره...

ولی اینکه بعد ۸ سال به درامد میرسه رو قبول ندارم چون اصلا قبل از اتمام اون ۴ سال هم حتی میشه رفت سرکار اونم حدود ۳ ۴ میلیونی!!کافیه تو کانال های استخدام فیزیوتراپ برید تا ببینیید که نوشتن:دانجشوی ترم ۴ ۵ یا مثلا ترم اخر با حقوق ثابت مثلا ۳ ۴ میلیون!
      البته میدونم ۳ ۴ میلیون پول انچنانی نیست ولی خب بعد ۴ سال درس خوندن عالیه تازه کارش سبکه مثلا روزای زوج یا فرد هستش...یلنی کلی وقت ازاد هم داره طرف!
      بله اگه دکتری رو میگید که حرفتون قابل قبول هست اما خب خودتون میدونید اکثر دانشجوهای فیزیو علاقه به ادامه تحصیل ندارن همچنین دکتری فیزیوتراپی آخر راهه فیزیوتراپ هاست اما 3 رشته دکتری آخر راهشون نیست و میتونن بازم برن جلو
      این چیزی که هم گفتید برای داروسازی هم صدق میکنه چون از سال 4 تحصیل وارد بازار کار میشن.من بیشتر منظورم از درآمد خوب بالا 10 میلیون بود نه سه چهار میلیون

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      راجب اینکه اخر کار فیزیوتراپ ها دکتری هستش هم دوتا نکته هست:
      ۱.فیزیوتراپی ظرفیتش هرسال حدود ۳۰۰ ۴۰۰ نفره...اخرش ۵۰۰ نفر!پزشکی دندون دارو خیلی بیشتره!پس تعداد فیزیوتراپ ها کمتره!همین پارسال فقط ۲۳ نفر تونستن دکتری فیزیوتراپی بگیرن!!! به علاوه ی ۷ نفر ازاد= فقط ۳۰ نفر!پس درسته اخرش دکتریه ولی خب...رشته ای هستش که کار هر کسی نیست(بهتربگم،کم پیدا هستش دکتر فیزیوتراپ)

۲.فیزیوتراپی تو ایران اخرش دکتری هستش ولی خارج ایران چی؟یعنی اگر کسی شرایطش رو داشته باشه و بتونه بره اونور نونش تو روغنه حتی شاید بیشتر از یه متخصص قلب!چون فیزیوتراپی الان دومین رشته ی پر سرعت در پیشرفت درجهان هستش...
      (پزشکا و دندون پزشکا و داروسازا همین ور بمونن بهتره...اونوریا خودشون از اینا زیاد دارن

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۱.فیزیوتراپی ظرفیتش هرسال حدود ۳۰۰ ۴۰۰ نفره...اخرش ۵۰۰ نفر!پزشکی دندون دارو خیلی بیشتره!پس تعداد فیزیوتراپ ها کمتره!همین پارسال فقط ۲۳ نفر تونستن دکتری فیزیوتراپی بگیرن!!! به علاوه ی ۷ نفر ازاد= فقط ۳۰ نفر!پس درسته اخرش دکتریه ولی خب...رشته ای هستش که کار ه کسی نیست(بهتربگم،کم پیدا هستش دکتر فیزیوتراپ)

۲.فیزیوتراپی تو ایران اخرش دکتری هستش ولی خارج ایران چی؟یعنی اگر کسی شرایطش رو داشته باشه و بتونه بره اونور نونش تو روغنه حتی شاید بیشتر از یه متخصص قلب!چون فیزیوتراپی الان دومین رشته ی پر سرعت در پیشرفت درجهان هستش...
      (پزشکا و دندون پزشکا و داروسازا همین ور بمونن بهتره...اونوریا خودشون از اینا زیاد دارن
      خب ببین دوست عزیز متخصصین دندانپزشکی در ایران کلا 5 هزار نفرن.متخصص بالینی تو ایران 200 نفرن.متخصص داروسازی هسته ای 60 نفرن.شما وقتی دکتری فیزیوتراپی رو که اخرش هست رو مثال میزنی این رو باید با آخر پزشکی و دندان و دارو مقایسه کنی نه با دکتری عمومیشون
      من وبلاگی رو دنبال میکنم که اتفاقا امروز در مورد همین درامد رشته ها تو امریکا و کانادا حرف زده.لینک میدم بخونید امیدوارم به جرم تبلیغ تعلیق نشیم چون دیروز هم از این جا یه لینکی دادم!
      پزشکی و داروسازی پردرآمدترین مشاغل آمریکا و کانادا :: کنکور 100

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali7474 نمایش پست ها
      حالا نمیدم چرا این همه عصبانی جواب میدین اما همونطور که گفتم من 4 سال پرستاری خوندم و جایی بودم که شما شاید امسال تازه بهش برسید(منظور ورود به دانشگاه و بیمارستان و کلا بین کادر درمان بودنه)پس نمیدونم چطور اطلاعات خودتون رو بالا و اطلاعات من رو محدود میدونید
      بله تاسیس کلینیک راحت تره اما تا چه حد راحت تر؟به نظرتون چند سال میکشه؟حتی اگه 5 سال هم بکشه اگه کسی درسخون باشه تو این 5 سال 1 تخصص دارو یا دندان رو میگیره و دیگه اصلا نیازی به تاسیس فوری داروخانه نداره!تو این 5 سال هم درامد مسئول فنی داروخانه بیش تر از مسئول فنی فیزیوتراپی هست
      من نگفتم فیزیوتراپ ها از موقعیتشون راضی نیستن.شما کلا مباحث رو قاطی کردی دوست عزیز.منظور مقایسه دو رشته بود نه این که کی راضیه یا نیست؟
      در خارج از کشور هم بازم 3 رشته اصلی هستن که حرف اول رو میزنن بعد فیزیوتراپی.
      اما اینکه اغلب کسایی که رفتن فیزیوتراپی میتونستن دارو و پزشکی هم برن:از منطقه دو حرف میزنم:امسال پزشکی روزانه حداکثر تا 1700 و دارو روزانه تا حداکثر 2300 بوده در حالی که فیزیوتراپی تا 3600 هم زاهدان قبول شدن.کسایی که بین 2300 تا 3600 بودن چطور میتونستن دارو و پزشکی برن؟پردیس و ازاد؟همه پول پردیس و ازاد ندارن
      کی به شما گفته که در خارج از کشور 3 رشته اصلی حرف اول و میزنن بعد فیزیوتراپیه ؟؟؟ شوهر عمه؟
      فرقشون فقط اینه که اون 3 رشته رو سخت تر پذیرش میدن اونم اکثرا واسه دانشجو های خارجی این بحث هست.
      وگرنه هیچ جای دنیا شما آدمایی رو پیدا نمیکنی که بیان اصن مقایسه کنن چیزیو که حالا بخوان بگن کدوم رشته اصلیه کدوم فرعیه!
      چون کلا پزشکی پیرا پزشکی علوم پایه علوم انسانی علوم ریاضی علوم فنی و مهندسی همه شون دامنه اطلاعات گسترده ای میتونن داشته باشن اگه تلاش کنن و وقت بذارن
      و همه شون به یک اندازه آدم موفق دارن !
      حق با دوستان هست , با اطلاعات نداشته تون و صرفا با چیزی که از 4 نفر پرسیدین نیاین اینجا تاپیک مقایسه بزنین و یه رشته رو بکوبونین !
      چون 4سال پرستاری خوندین دلیل نمیشه اطلاعاتتون درست باشه !!!
      it always seems
      impossible
      until
      its done

ویرایش توسط echo : 23 بهمن 1396 در ساعت 18:11

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ۱.فیزیوتراپی ظرفیتش هرسال حدود ۳۰۰ ۴۰۰ نفره...اخرش ۵۰۰ نفر!پزشکی دندون دارو خیلی بیشتره!پس تعداد فیزیوتراپ ها کمتره!همین پارسال فقط ۲۳ نفر تونستن دکتری فیزیوتراپی بگیرن!!! به علاوه ی ۷ نفر ازاد= فقط ۳۰ نفر!پس درسته اخرش دکتریه ولی خب...رشته ای هستش که کار هر کسی نیست(بهتربگم،کم پیدا هستش دکتر فیزیوتراپ)

این رو هم بگم دندان و دارو تو ایران فوق تخصص ندارن ولی تو خارج دارن.این هم که گفتید اونوریا خودشون زیاد دارن بازم توصیه میکنم به سایت های مهاجرتی کانادا مراجعه کنید تا ببنید به کی نیاز دارن

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط echo نمایش پست ها
      کی به شما گفته که در خارج از کشور 3 رشته اصلی حرف اول و میزنن بعد فیزیوتراپیه ؟؟؟ شوهر عمه؟
      فرقشون فقط اینه که اون 3 رشته رو سخت تر پذیرش میدن اونم اکثرا واسه دانسجو های خارجی این بحث هست.
      وگرنه هیچ جای دنیا شما آدمایی رو پیدا نمیکنی که بیان اصن مقایسه کنن چیزیو که حالا بخوان بگن کدوم رشته اصلیه کدوم فرعیه!
      چون کلا پزشکی پیرا پزشکی علوم پایه علوم انسانی علوم ریاضی علوم فنی و مهندسی همه شون دامنه اطلاعات گسترده ای میتونن داشته باشن اگه تلاش کنن و وقت بذارن
      و همه شون به یک اندازه آدم موفق دارن !
      حق با دوستان هست , با اطلاعات نداشته تون و صرفا با چیزی که از 4 نفر پرسیدین نیاین اینجا تاپیک مقایسه بزنین و یه رشته رو بکوبونین !
      چون 4سال پرستاری خوندین دلیل نمیشه اطلاعاتتون درست باشه !!!
      متاسفانه شما حتی ادب بحث کردن رو هم ندارید پس بحثی نداریم.لینک زیر رو دوباره میزارم و خلاص:
      پزشکی و داروسازی پردرآمدترین مشاغل آمریکا و کانادا :: کنکور 100

صفحه 2 از 10 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن