خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

چند سوال از کاردرستای شیمی

سلام دوستان ممنون میشم این سوالات رو پاسخ بدید

1. واکنشارو باید با موازنش حفظ باشیم؟ میدونید چندبار سعی کردم اعدادشو حفظ کنم ولی لامصبا خیلی فرارن، البته بدون موازنه اشونو حفظم،

2. چرا میگن باید جدول تناوبی حفظ بشه؟ مثلا هر عنصری که سوال بده رو میشه با روشای مشخصی دوره و گروهشو پیدا کرد، پس حفظ کردن جدول چه سودی داره؟ بخاطر سریعتر به جواب رسیدنه یا علت دیگه ای هم داره؟ البته تا عنصر 42 حفظم، عنصرای گروه های پرکاربردم همینطور، ولی دقیقا نمیدونم تو کنکور قراره به چه دردم بخوره

3. دوتا عکس هم ضمیمه گذاشتم که یکیش از کتاب درسی و یکیش از مبتکرانه که فکر کنم مبتکران فرآورده ی واکنش هیدروژن دار شدن اتین رو اشتباه نوشته...؟؟ یا شایدم اینجوری هم میشه و من خبر ندارم
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 20171206_100538.jpg   20171206_100517.jpg  

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      1 - عموما نیازی نیست اگه موازنتون خوب باشه و بتونید به سرعت موازنه کنید ، بعضی واکنش ها باید ضریب بعضی عناصر توی ذهنتون باشه مثلا تجزینه نیتروگلیسیرین که ضریبش 4 هست و مایع هست
      2 - اینم گروه های اصلی و دوره سوم رو حفظ باشید کافیه اولا توی ساختار لوییس به درد میخوره ثانیا بعضی وقتا سوالایی میدن که عملا باید حفظ باشی جدولو!
      3 - هر دو واکنش درسته فکر کنم تو یکیش هیدروژ« دار میشه تبدیل میشه به اتن و تو یکیش به اتان!

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      موازنه بعضی واکنش ها رو حفظ باشی خیلی خوبه مثل تجزیه نیتروگلیسیرین که من اینطوری حفظم ضریب نیتروگلیسرین 4 عه بقیه سریع بدست میاد
      حفط باشی خیلی بهتره گروه 1 2 13 14 15 16 17 18 و تناوب 4 رو حفظ باش بعضی سوالای کنکور اگه حفط نباشی خیلی طول میکشه به جواب برسی بعضی ها هم فقط با حفظ میشه بهش جواب داد
      درسته تو یکی اتان تولید میشه تو یکی اتن موازنه اش هم خیلی راحته

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن