خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

چگونه هوشمندانه ریاضی و فیزیک بخونیم

دوستان من تمام دروس رو مطابق برنامه پیش بردم ولی ترس از این 2درس ریاضی و فیزیک باعث شده اصلا سمتشون نرم هر روز موکول کردم به فردا تا امروز با توجه به هدفم نمیتونم نادیده بگیرمشون حالا از دوستانی که تجربه دارن یا وضعیت خوبی تو این دروس دارن میخوام راهنماییم کنن تا یه سری مطالب مهم و پرتست رو انتخاب کنم پایه نسبتا ضعیفی هم دارم از بابت منابع هم مشکلی ندارم خودم میخواستم فیزیک رو بیشتر از ریاضی بخونم به نظرتون درسته؟لطفا نظر بدید

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز
      بستگی داره که بخواید چند درصد مطالب رو بخونید.
      و البته اینکه با چه درسی بیشتر حال می کنید ، ولی خب یه سری چیز پایه ای رو کلا پیش فرض باید بلد باشید مثلا مثلثات که هم تو ریاضی هم فیزیک کاربرد داره

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sahaaaaar نمایش پست ها
      دوستان من تمام دروس رو مطابق برنامه پیش بردم ولی ترس از این 2درس ریاضی و فیزیک باعث شده اصلا سمتشون نرم هر روز موکول کردم به فردا تا امروز با توجه به هدفم نمیتونم نادیده بگیرمشون حالا از دوستانی که تجربه دارن یا وضعیت خوبی تو این دروس دارن میخوام راهنماییم کنن تا یه سری مطالب مهم و پرتست رو انتخاب کنم پایه نسبتا ضعیفی هم دارم از بابت منابع هم مشکلی ندارم خودم میخواستم فیزیک رو بیشتر از ریاضی بخونم به نظرتون درسته؟لطفا نظر بدید
      حتی اگر انیشتین باشی با پایه ضعیف بالای 70 زدن رو باید بیخیال بشی با توجه به زمان باقی مونده

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pooya2000 نمایش پست ها
      حتی اگر انیشتین باشی با پایه ضعیف بالای 70 زدن رو باید بیخیال بشی با توجه به زمان باقی مونده
      بالای 70نه بابا من 50بزنم خیلی راضیم خودم هم با توجه به زمان گفتم چون نمیخوام همه رو بخونم ولی مسلط نباشم با توجه به اینکه با بقیه دروس مشکلی ندارم نمیخوام این 2درس باعث نابودیم بشن

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrganji نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز
      بستگی داره که بخواید چند درصد مطالب رو بخونید.
      و البته اینکه با چه درسی بیشتر حال می کنید ، ولی خب یه سری چیز پایه ای رو کلا پیش فرض باید بلد باشید مثلا مثلثات که هم تو ریاضی هم فیزیک کاربرد داره
      حس میکنم مطالب فیزیک کمتر بهم وابسته باشن واسه همین میخوام بیشتر روی فیزیک وقت بذارم درصد مدنظرم 50هستش ولی طبیعتا نمیدونم چند درصد مطالبو باید بخونم

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان اگه مشابه من هستید و مشاورانی بودن که براتون مبحث انتخاب کردن لطفا راهنماییم کنید

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام . این دو درس به 1- صبر و حوصله 2- تمرین زیاد ( نه خوندن زیاد ) نیاز داره | با توجه به زمان باقی مونده به نظر من از مباحثی شروع کنید که پیش نیاز زیادی رو نخواد مثلا در ریاضی به ماتریس / آنالیز . احتمال/ آمار و مدلسازی / مثلثات ( در فیزیک هم کاربرد داره ) میشه اشاره کرد / در فیزیک به مباحث شکست و بازتاب نور/ فصول مغناطیس و القا مغناطیس / پیش 2 میشه اشاره کرد ( اگه میخواید از فصل نوسان شروع کنید حتما مبحث حرکت دایره ای رو از فصل دینامیک قبل ش بخونید ) | حتما بودجه بندی کنکور 96 رو مطالعه کنید که اگه بازم فصلی براتون راحته انتخاب کنید اگه جزء کسانی هستید که با کتاب بیشتر راحت ترید با توجه به پایه تون من کتابهای انتشارات کوله پشتی یا جامع مبتکران رو معرفی میکنم ( حتما قبل از خرید نمونه صفحه شون رو دانلود کنید ببینید با کدوم راحت ترید و مطلب رو زودتر یاد میگیرید ) اگه هم جزء کسانی هستید که دوست دارید در این دروس یکی براتون مطلب رو توضیح بده من فیلم های آلاء رو پیشنهاد میکنم که به صورت رایگان میشه دانلود کرد / موفق باشید
      ویرایش توسط POOYAE : 16 بهمن 1396 در ساعت 17:48

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط POOYAE نمایش پست ها
      سلام . این دو درس به 1- صبر و حوصله 2- تمرین زیاد ( نه خوندن زیاد ) نیاز داره | با توجه به زمان باقی مونده به نظر من از مباحثی شروع کنید که پیش نیاز زیادی رو نخواد مثلا در ریاضی به ماتریس / آنالیز . احتمال/ آمار و مدلسازی / مثلثات ( در فیزیک هم کاربرد داره ) میشه اشاره کرد / در فیزیک به مباحث شکست و بازتاب نور/ فصول مغناطیس و القا مغناطیس / پیش 2 میشه اشاره کرد ( اگه میخواید از فصل نوسان شروع کنید حتما مبحث حرکت دایره ای رو از فصل دینامیک قبل ش بخونید ) | حتما بودجه بندی کنکور 96 رو مطالعه کنید که اگه بازم فصلی براتون راحته انتخاب کنید اگه جزء کسانی هستید که با کتاب بیشتر راحت ترید با توجه به پایه تون من کتابهای انتشارات کوله پشتی یا جامع مبتکران رو معرفی میکنم ( حتما قبل از خرید نمونه صفحه شون رو دانلود کنید ببینید با کدوم راحت ترید و مطلب رو زودتر یاد میگیرید ) اگه هم جزء کسانی هستید که دوست دارید در این دروس یکی براتون مطلب رو توضیح بده من فیلم های آلاء رو پیشنهاد میکنم که به صورت رایگان میشه دانلود کرد / موفق باشید
      مرسی از راهنماییت فقط مطالبی که پیشنهاد کردید خیلی کمه از کجا میتونم بودجه بندی سوالات این 2درسو پیدا کنم با درجه سختی هر فصل

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط POOYAE نمایش پست ها
      کدوم دبیر ریاضی الا رو پیشنهاد میکنید من منتظری حرف اخر رو پارسال داشتم البته جمع بندی که اصلا درس نداده بود حالا کدوم خوبه کتاب مهروماه ریاضی رو هم دارم به نظرت عوضش کنم؟

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای فیزیک و ریاضی پایه 9 و 10 ، آیا باید کل کتاب رو خوند یا قسمت های مشخصی رو ؟

من اطلاع ندارم کجا ها رو باید بخونم راهنمایی کنید ممنون میشم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کدوم دبیر ریاضی الا رو پیشنهاد میکنید من منتظری حرف اخر رو پارسال داشتم البته جمع بندی که اصلا درس نداده بود حالا کدوم خوبه کتاب مهروماه ریاضی رو هم دارم به نظرت عوضش کنم ؟
      سلام . پیشنهادم اینه یه مبحثی مثل آنالیز ترکیبی رو انتخاب و از روی چند معلم نگاه کنید / اینجوری بهتر میتونید تصمیم بگیرید . چون همه شون مباحث رو کامل توضیح دادن فقط می مونه اینکه شماااا با شیوه تدریس کدوم معلم بهتر مطلب رو درک و یاد می گیرید
      | به نظر من برای کسی که در درس ریاضی پایه قوی نداره درسنامه های مهروماه میتونه براش سنگین باشه ولی میتونه منبع تست خوبی باشه برای تمرین داوطلب

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مرسی از راهنماییت فقط مطالبی که پیشنهاد کردید خیلی کمه از کجا میتونم بودجه بندی سوالات این 2درسو پیدا کنم با درجه سختی هر فصل
      بودجه بندی کنکور 96 ( https://www.kanoon.ir/Article/118237...A8%D8%A7%D9%86 ) | در مورد درجه سختی سوالات نظرات متفاوته اما با یه جستجوی ساده تو همین انجمن میتونید فصول ساده ای که دوستان معرفی کردند رو جدا کنید ( بیشتر فصولی که من گفتم یا ساده هستن یا پیش نیاز کمتری رو دارند
      )
      ویرایش توسط POOYAE : 17 بهمن 1396 در ساعت 11:03

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن