خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

یازدهم تجربی

سلام دوستان
      من امسال یازدهم تجربی ام . خواستم ببینم باید چقدر در روز مطالعه داشته باشم ؟؟؟
      از 21 مهر قلمچی دارم میدم . اولین ترازم شد 5380 و بعد خودمو رسوندم به 5600 ولی خب آخرین آزمون شد 5500
      من به طور میانگین 3 یا 4 ساعت روزانه مطالعه دارم . روزای تعطیل شاید تا 5 یا 6 هم برسه
      خواستم ببینم کافیه ؟؟؟؟ خودم میگم که واسه رسیدن به بالای 6000 باید بیشتر بخونم
      نمیدونم شما کمکم کنید
      یکی از مشکلات من اینه که نمیتونم همه تستای یه بخش رو کامل بزنم اغلب مواقع مجبورم از روی بعضیاش و خیلیاش بپرم . بنتظرتون چیکار کنم ؟؟؟؟
      ینی مثلن اغلب موقع ها اگه بخوام وقت بذارم کلش رو بزنم فقط 2 یا 3 ساعت میشه که دیگه واقعن خسته میشم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام این مشکل من هم هست ولی با این تفاوت که ساعت مطالعم کمه

منابع شیمی و زیست چه کتابی خوبه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      همچنین ساعت مطالعه تراز های بالا چند ساعته

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      ببینید دوستان، خیلی ها فک میکنن که هر وقت انگیزه گرفتن باید همه مباحث براشون آسون بشه و بتونن سوالای سختو جواب بدن چون انگیزه دارن !!!!
      ولی نه اینطور نیست ...
      انگیزه یعنی یه نیرو محرکه ای که بتونی باهاش از موانع بپری نه اینکه موانع از بین برن ... موانع سر جاشون هستن و فقط به نیرو و انگیزه ی تو بر میگرده که چنتا از موانع رو می تونی پشت سر بگذرونی...
      یه مشکل دیگه که هست اینه که وقتی یه دانش آموز استارت میزنه و ساعت مطالعشو به تدریج بالا میبره ، وقتی می بینه یکی از دوستاش نتیجه ی بهتری می گیره افسرده می شه و با خودش میگه منم که تلاش کردم ولی چرا پیشرفتی نداشتم ؟!!! یا مثلا تو سر جلسه ی کلاس وقتی می بینه یکی از دوستاش فعالیت کلاسی داره و معلم هم تحسینش می کنه فک میکنه که همه ی کلاس بجز اون مطلبو گرفتن!!!!
      اینا مشکلاتی بود که فک نکنم کسی حداقل یکیشو نداشته باشه .
      نمیشه گفت که این مشکلات رو هیچکی نداره همه دارن ولی زرنگ کسیه که مشکلات رو قبول کنه و اونا رو ببوسه و بعد با انگیزه ای که داره ازشون عبور کنه ...
      یچیز دیگه اینکه وقتی یه دانش آموز شروع می کنه و استارت می زنه (بهترین وقت واسه استارتو همین حالاست) نباید انتظار یه پیشرفت ناگهانی رو داشته باشه شاید تا چند هفته هیچ پیشرفتی تو خودش نبینه و تنها کاری که باید بکنه اینه که پیوستگی داشته باشه و تو این بازه ای که پیشرفت نمی کنه دلسرد نشه و صبر داشته باشه و همینجوری به تلاشش ادامه بده و بعد با دیدن پیشرفتی که می کنه دوباره انگیزه می گیره برای پرش از موانع جدید....
      هروقت هم دلسرد شدید به خودتون یه استراحتی بدید و به آینده تون فک کنین اینکه تو محل کارتون هستید و ....
      باور کنین خیلی تاثیر داره ... انگیزه رو باید خودتون تو خودتون ایجاد کنید نه کسی دیگه !!!!
      زیاد بدنبال وسیله نباشید اینکه اگه فلان سی دی رو بخرین مث آب خوردن کنکور قبول میشین و این حرفا.....
      انتخاب منابع درسی هم کاملا به خودتون بستگی داره مثلا یه دانش آموزی که سطحش متوسط رو به پایین باشه بیاد پیش یه مشاور بگه که کدوم منبع رو بخرم و مشاور هم بگه فلان کتاب رو بیشتر رتبه برتر ها داشتن و.... اون وقت اون هم میره کتاب رو میخره نه که هیچ پیشرفتی نمی کنه شاید هم پسرفت کنه(البته منظورم همه ی دانش آموزا نیست)
      می دونید مثل چی میمونه ؟؟ مثل این میمونه که یکی بیاد بگه من چه رشته ی ورزشی رو انتخاب کنم؟ یکی بیاد بدون اینکه هیچی از توانایی های اون فرد دیگه بفهمه بهش میگه فلان رشته عالیه همه به اون رشته علاقه دارن و .....
      باید خودت پاشی بری تو کتابفروشی ها بگردی و براساس سطح و سلیقه ی خودت منابعتو انتخاب کنی..
      واسه استارت زدن هم باید حتما حتما برنامه ریزی کرد نمی شه که اون همه تست های منابع و صفحات حجیم و ... بدون برنامه تو یکسال خوند !!!
      نحوه ی برنامه ریزی رو هم بعدا بطور مفصلی براتون میگم !!
      فعلا بای!☺

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خداروشکر من تا الان همه چیزایی رو ک گفتی رعایت کردم ولی نمیدونم واقعن چرا اونی ک توی مدرسه همون امتحانی من میشم 19 میشه 17 بعد میاد قلمچی ترازش 6500 میشه و من 5600 !!! البته میدونم امکان تقلب هست که خیلی هم زیاده ولی خب بعضیام هستن ک بی تقلبی میشن و من نمیدونم واقعن ک کم میخونم یا بد میخونم یا تستی خوب نمیخونم البته بااینکه خودم معتقدم وقتی تشریحی خوب باشیم تستی خودش میاد ولی خب درعمل برعکسه !!!!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن