خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات

نحوه مطالعه زیست دهم

سلام من دانش آموز سال دهمم
      وقتی کتاب زیستو میخونم و کامل همه ی مطالبی که تو کتاب هست رو یاد میگیرم ولی وقتی کتاب خیلی سبزو باز میکنم تا تستاشو بزنم خیلی گنگ میشمو نمیتونم به بیشتر سوالاش جواب بدم
      چیکار باید بکنم؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام ؛
      من نظری درباره کتاب خیلی سبز ندارم اما چیزی که باید بدونید اینه که ، خیلی از مطالب در کتاب هستند و نیستند!
      یعنی توی درسنامه های کتاب های تست ، نمی تونید انتظار داشته باشید تنها همون متن کتاب رو ببینید و از همون ها تست بزنید، چون حقیقت اینه که مخصوصا توی کتاب های تست مطالبی از عکس ها و فعالیت های کتاب به درسنامه ها اضافه شده که برای درصد خوبی توی تست ها بهتره که حتما بخونید و مسلط بشید و بعد شروع به تست زدن کنید .

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      سلام ؛
      من نظری درباره کتاب خیلی سبز ندارم اما چیزی که باید بدونید اینه که ، خیلی از مطالب در کتاب هستند و نیستند!
      یعنی توی درسنامه های کتاب های تست ، نمی تونید انتظار داشته باشید تنها همون متن کتاب رو ببینید و از همون ها تست بزنید، چون حقیقت اینه که مخصوصا توی کتاب های تست مطالبی از عکس ها و فعالیت های کتاب به درسنامه ها اضافه شده که برای درصد خوبی توی تست ها بهتره که حتما بخونید و مسلط بشید و بعد شروع به تست زدن کنید .
      فقط درسنامه رو بخونیم و بعد تست بزنیم چطوره؟؟
      اخه خیلی وقت میگیره هردو رو خوندن برا منی که مدرسه ام میرم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      توصیه من اینه که هم کتاب درسی و هم کمک درسی رو بخونید!
      چون متاسفانه توی منابع جدید( به جز بعضی از اون ها) مطالب گیج کننده و بی اساس زیاد دیدم که علاوه بر اینکه به افزایش فهم دانش آموز کمکی نمیکنه بلکه باعث گمراهی اون در درک درس میشه!
      خوندن کتاب درسی میتونه تا حدودی شما رو از این گمراهی نجات بده و فراموش نکنید که کتاب درسی اساس کنکوره !
      حالا این که شما میخواید تست بزنید ، دلیل نمیشه که کتاب درسی رو کنار بذارید. توصیه من به شما اینه که ؛
      درسی که دبیر تدریس کرده رو در همون روز مطالعه کنید و مطالعه درسنامه ها رو به روزهای دیگری موکول کنید ، اینطوری مطالب اصلی رو یاد گرفتید و یادگیری مطالب فرعی وقت کمتری از شما میگیره .

# نکته: به هیچ وجه از حالا درگیر درصد زیست و ... نشید ! فعلا فقط تست آموزشی بزنید و وقتی کتاب تمام شد به سراغ تست آزمایشی برید.
      #منظور از مطالب فرعی مطالبی برگرفته از تصاویر و فعالیت های کتاب درسی یا مطالب خارج از گودی که خود مولفین به کتاب اضافه کردن هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh.smart نمایش پست ها
      فقط درسنامه رو بخونیم و بعد تست بزنیم چطوره؟؟
      اخه خیلی وقت میگیره هردو رو خوندن برا منی که مدرسه ام میرم

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      توصیه من اینه که هم کتاب درسی و هم کمک درسی رو بخونید!
      چون متاسفانه توی منابع جدید( به جز بعضی از اون ها) مطالب گیج کننده و بی اساس زیاد دیدم که علاوه بر اینکه به افزایش فهم دانش آموز کمکی نمیکنه بلکه باعث گمراهی اون در درک درس میشه!
      خوندن کتاب درسی میتونه تا حدودی شما رو از این گمراهی نجات بده و فراموش نکنید که کتاب درسی اساس کنکوره !
      حالا این که شما میخواید تست بزنید ، دلیل نمیشه که کتاب درسی رو کنار بذارید. توصیه من به شما اینه که ؛
      درسی که دبیر تدریس کرده رو در همون روز مطالعه کنید و مطالعه درسنامه ها رو به روزهای دیگری موکول کنید ، اینطوری مطالب اصلی رو یاد گرفتید و یادگیری مطالب فرعی وقت کمتری از شما میگیره .

# نکته: به هیچ وجه از حالا درگیر درصد زیست و ... نشید ! فعلا فقط تست آموزشی بزنید و وقتی کتاب تمام شد به سراغ تست آزمایشی برید.
      #منظور از مطالب فرعی مطالبی برگرفته از تصاویر و فعالیت های کتاب درسی یا مطالب خارج از گودی که خود مولفین به کتاب اضافه کردن هستش.
      خیلی خیلی ممنون
      فقط نظرتون درباره اینکه قبل اینکه معلم درس بده کل کتاب زیستو تموم کنم آماده بشم چیه؟؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      خیلی خیلی ممنون
      فقط نظرتون درباره اینکه قبل اینکه معلم درس بده کل کتاب زیستو تموم کنم آماده بشم چیه؟؟
      خواهش میکنم .
      شما الان باید در حال مطالعه فصل 4 یا 5 زیست شناسی باشید ، بعدشم مباحث گیاهی هستن که من خودم به شخصه با اینکه مطالب آسونی بودن ولی بهشون علاقه نداشتم و کمتر روشون وقت گذاشتم . الان که توی پایه یازدهمم بیشتر اهمیتشون رو حس میکنم و میخوام عید بخونمشون چون کلا یادم رفته .
      پس توصیه ام در این مورد اینه که ؛
      همگام با تدریس دبیر پیش برید و وقت آزادی که میخواستید صرف پیشی گرفتن کنید ، برای دوره فصل 1تا 4 و تسلط بیشتر روشون استفاده کنید.
      اینجوری تا اردیبهشت ماه بخش اول کتاب رو چند دور خوندید + بخش دوم رو هم به خوبی یاد گرفتید و با صرف حداکثر 2 ماه از تابستون، زیست دهم رو به خوبی میبندید و شهریور میتونید یازدهم رو پیش خوانی کنید .

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات

Wink

خواهش میکنم .
      شما الان باید در حال مطالعه فصل 4 یا 5 زیست شناسی باشید ، بعدشم مباحث گیاهی هستن که من خودم به شخصه با اینکه مطالب آسونی بودن ولی بهشون علاقه نداشتم و کمتر روشون وقت گذاشتم . الان که توی پایه یازدهمم بیشتر اهمیتشون رو حس میکنم و میخوام عید بخونمشون چون کلا یادم رفته .
      پس توصیه ام در این مورد اینه که ؛
      همگام با تدریس دبیر پیش برید و وقت آزادی که میخواستید صرف پیشی گرفتن کنید ، برای دوره فصل 1تا 4 و تسلط بیشتر روشون استفاده کنید.
      اینجوری تا اردیبهشت ماه بخش اول کتاب رو چند دور خوندید + بخش دوم رو هم به خوبی یاد گرفتید و با صرف حداکثر 2 ماه از تابستون، زیست دهم رو به خوبی میبندید و شهریور میتونید یازدهم رو پیش خوانی کنید .
      درسته داریم فصل چهارو میخونیم که تازه اواسط گفتار اولیمو یجورایی خیلی عقبیم فقط یه مشکلی هست اینه که ازمونای گزینه 2 شرکت کردم و مثلا این ازمون که 27 بهمن هستش تا گفتار 1 فصل پنجه راجب این مشکل چیکار کنم؟؟
      آیا اول به برنامه آزمون برسونم بعد از اول مرور کنم؟؟
      یا آزمونو ولکنم کلا؟

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      درسته داریم فصل چهارو میخونیم که تازه اواسط گفتار اولیمو یجورایی خیلی عقبیم فقط یه مشکلی هست اینه که ازمونای گزینه 2 شرکت کردم و مثلا این ازمون که 27 بهمن هستش تا گفتار 1 فصل پنجه راجب این مشکل چیکار کنم؟؟
      آیا اول به برنامه آزمون برسونم بعد از اول مرور کنم؟؟
      یا آزمونو ولکنم کلا؟
      به هیچ وجه چنین اشتباهی نکنید ، اولویت اول مدرسه و بعد آزمون.
      من نمیگم که کلا تست رو کنار بذارید و به آزمون بها ندید ، ولی دقت داشته باشید که اگر بین برنامه مدرسه و آزمون ها فاصله باشه و هماهنگ نباشن نه آزمونتون رو خوب میدید و نه امتحاناتتون رو!

تا جایی که خوندید کار کنید و اگر وقت اضافه داشتید مباحث آزمون رو پیش خوانی کنید ولی هیچوقت شرط نکنید که حتما باید بخونید چون اینجوری توی درس مدرسه به مشکل برمیخورید. سعی کنید توی آزمون های جامع جبران کنید و دقت داشته باشید که سنجش واقعی شما توی آزمون های تابستان صورت میگیره.

در ضمن ؛
      فصل 4 زیست 1 مبحث مهمی داره و ابدا به راحتی ازش نگذرید و خوب یاد بگیرید و به عقب بودن درستون توجه نکنید.

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      به هیچ وجه چنین اشتباهی نکنید ، اولویت اول مدرسه و بعد آزمون.
      من نمیگم که کلا تست رو کنار بذارید و به آزمون بها ندید ، ولی دقت داشته باشید که اگر بین برنامه مدرسه و آزمون ها فاصله باشه و هماهنگ نباشن نه آزمونتون رو خوب میدید و نه امتحاناتتون رو!

تا جایی که خوندید کار کنید و اگر وقت اضافه داشتید مباحث آزمون رو پیش خوانی کنید ولی هیچوقت شرط نکنید که حتما باید بخونید چون اینجوری توی درس مدرسه به مشکل برمیخورید. سعی کنید توی آزمون های جامع جبران کنید و دقت داشته باشید که سنجش واقعی شما توی آزمون های تابستان صورت میگیره.

در ضمن ؛
      فصل 4 زیست 1 مبحث مهمی داره و ابدا به راحتی ازش نگذرید و خوب یاد بگیرید و به عقب بودن درستون توجه نکنید.
      بازم مرسی و واقعا خیلی خیلی ممنون

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظرتون راجع به تغییر منبع به خیلی سبز چیع؟
      یه گفتار ازش خوندم‌ خیلی خوشم اومد

11. Top | #11
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad_6xlarge نمایش پست ها
      نظرتون راجع به تغییر منبع به خیلی سبز چیع؟
      یه گفتار ازش خوندم‌ خیلی خوشم اومد
      چه پایه ای؟
      سطح زیستتون؟

12. Top | #12
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      چه پایه ای؟
      سطح زیستتون؟
      دهم
      این آزمون ۵۵ زدم
      حوصله زیاد خوندن زیستم ندارم

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      دهم
      این آزمون ۵۵ زدم
      بنظر خود من که انتخاب کتاب بستگی به خودت داره و ی چیز کاملا سلیقه ای محسوب میشه
      اونطوری ک من فهمیدم اول کتابو کامل بخونین نکته هاشو دربیارین بعد برینو ی رو خوانی از کمک درسی و اگه نکته خیلی خیلی مهمی داشت(زیاد ندارن معمولا) یادداشت کنین
      بعد تست میزنین از کتابو حتما و حتما نکات تست یادداشت میکنین و بعد هی تکرار و مرور
      (فقط دقت کنین ک با ی کتاب کمک درسی پیش برینو بهش کاملا مسلط باشین اون کتابم ببینین خودتون چی دوس دارین بهتر میتونه بهتون مطلبو برسونه انتخاب کنین)
      ویرایش توسط sadegh.smart : 12 بهمن 1396 در ساعت 01:46

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دهم
      این آزمون ۵۵ زدم
      اول این که خودتون وقت بذارید و برید کتاب فروشی و همه نمونه کتاب ها رو با دقت بررسی و انتخاب کنید.
      اما نکته ای که وجود داره اینه که ؛
      فقط 1 منبع انتخاب کنید
      و همون منبع رو برای 2 سال آینده هم استفاده کنید.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ازمون های جامع از کی شروع میشه؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن