خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 28
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

رشته روانشناسی یا تجربی؟؟؟

سلام دوستان. من یه مشکلی دارم اونم اینه که بین رشته ی انسانی و رشته ی تجربی(پزشکی!) موندم
      برای رشته ی پزشکی استعدادش رو دارم ولی علاقه تقریبا اصلا ندارم! اما به شدت به رشته ی روانشناسی علاقه دارم. ولی مسئله ای که هست اینه که من از بازار کار رشته ی روانشناسی میترسم .استعدادم تو این رشته خییییلیییی خوبه ولی خیلیا میگن رشته های انسانی شکست خورده ان.اکثرا از ترس تجربی و ریاضی میرن این رشته و بازار کار ندارن و میگن باید بری تجربی. از طرف دیگه شنیدم که خیلیا وارد رشته ی پزشکی شدن و حتی سالای آخر انضراف دادن و رفتن دنبال علاقشون.نظر شما چیه؟ میتونم تو رشته ی روانشناسی موفق بشم؟؟؟؟ اگه بخام به درآمد خوب و بالایی برسم میتونم از این رشته برسم؟؟؟اگه آره چجوری؟؟؟ لطفا راهنماییم کنین.(لطفا با دلیل و منطق و مثال و آمار نظر بدین!). ممنونم

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من اشتباه متوجه شدم یا شما دارین روانشناسی رو زیر گروه رشته انسانی به حساب میارین؟!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیر زیر گروه رشته ی انسانی به حساب نمیارم اما اگه بخام برم روانشناسی از رشته ی انسانی با توجه به دروسش خیلی راحت تر میتونم واردش شم تا دروس سخت تجربی. قطعا رتبم بهتر میشه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بهتره اول یه مشخصاتی از وضعیت خودتون و تو چه مقطع تحصیلی هستین و .... رو قرار بدین. تا طرف مقابل بدون چطور باید راهنماییتون کنه.

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mhdhr1374 نمایش پست ها
      سلام دوستان. من یه مشکلی دارم اونم اینه که بین رشته ی انسانی و رشته ی تجربی(پزشکی!) موندم
      برای رشته ی پزشکی استعدادش رو دارم ولی علاقه تقریبا اصلا ندارم! اما به شدت به رشته ی روانشناسی علاقه دارم. ولی مسئله ای که هست اینه که من از بازار کار رشته ی روانشناسی میترسم .استعدادم تو این رشته خییییلیییی خوبه ولی خیلیا میگن رشته های انسانی شکست خورده ان.اکثرا از ترس تجربی و ریاضی میرن این رشته و بازار کار ندارن و میگن باید بری تجربی. از طرف دیگه شنیدم که خیلیا وارد رشته ی پزشکی شدن و حتی سالای آخر انضراف دادن و رفتن دنبال علاقشون.نظر شما چیه؟ میتونم تو رشته ی روانشناسی موفق بشم؟؟؟؟ اگه بخام به درآمد خوب و بالایی برسم میتونم از این رشته برسم؟؟؟اگه آره چجوری؟؟؟ لطفا راهنماییم کنین.(لطفا با دلیل و منطق و مثال و آمار نظر بدین!). ممنونم
      درباره اینکه این رشته خوبه ، بده یا خاکستریه خب نظری ندارم
      ولی اگه من بودم و روانشناسی رو دوس داشتم به طور قطع تجربی رو انتخاب میکردم ، روانشناسی تو تجربی یه رشته نسبتا معمولی حساب میشه ورتبه کمتری نسبت به مثلا پرستاری همون شهر ودانشگاه میخواد ...
      در حالی که بچه های انسانی دومین یا سومین رشته تاپشون هست و خیلی خواهان داره و واقعا اگه دانشگاه تاپ بخوای باید رتبه خیلی خوبی داشته باشی تو انسانی ..
      حالا ممکنه برات سوال بشه که رقابت تو تجربی بیشتر و تعداد کنکوریا قوی تو تجربی خیلی بشترن طبیعتا ، ولی از انصاف نگذریم مثلا دانشگاه اصفهان امسال ینی 96 ، از منطقه یک تجربی با رتبه 4100 قبول شده ، انسانی با 450 ! و من به عنوان یک تجربی فک نمی کنم که آوردن 4000 تجربی سخت تر از 450 انسانی باشه : ))
      بهترین قبولی های گروه انسانی در رشته روان‌شناسي
      در کل نظر من اینه اگه قبلا تجربی بودی تجربی رو بده و اکه انسانی ، کنکور انسانی . @Skinner نظر شما چیه ؟ ( ناظر روانشناسی)

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام...شما نهم هستید؟

دوما چیه روانشناسی شمارو علاقمند کرده؟بیشتر توضیح بدید

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pasteur نمایش پست ها

درباره اینکه این رشته خوبه ، بده یا خاکستریه خب نظری ندارم
      ولی اگه من بودم و روانشناسی رو دوس داشتم به طور قطع تجربی رو انتخاب میکردم ، روانشناسی تو تجربی یه رشته نسبتا معمولی حساب میشه ورتبه کمتری نسبت به مثلا پرستاری همون شهر ودانشگاه میخواد ...
      در حالی که بچه های انسانی دومین یا سومین رشته تاپشون هست و خیلی خواهان داره و واقعا اگه دانشگاه تاپ بخوای باید رتبه خیلی خوبی داشته باشی تو انسانی ..
      حالا ممکنه برات سوال بشه که رقابت تو تجربی بیشتر و تعداد کنکوریا قوی تو تجربی خیلی بشترن طبیعتا ، ولی از انصاف نگذریم مثلا دانشگاه اصفهان امسال ینی 96 ، از منطقه یک تجربی با رتبه 4100 قبول شده ، انسانی با 450 ! و من به عنوان یک تجربی فک نمی کنم که آوردن 4000 تجربی سخت تر از 450 انسانی باشه : ))
      بهترین قبولی های گروه انسانی در رشته روان‌شناسي
      در کل نظر من اینه اگه قبلا تجربی بودی تجربی رو بده و اکه انسانی ، کنکور انسانی . @Skinner نظر شما چیه ؟ ( ناظر روانشناسی)
      شما درست میفرمایید دوست عزیز. درسته من رشتم تجربی بوده و دیپلمم تجربیه اما دروس رشته ی انسانی برام ساده تره و من با دو ماه خوندن فقط تونستم رتبه ی 500 بیارم در رشته ی انسانی در حالی که رتبم در تجربی 6000 شد . در هر حال الان مشکل بنده چجوری قبول شدنش نیست. مشکل من بازار کار رشته ی روانشناسیه. آیا به همون سختیه که میگن؟؟؟ و تو این رشته نمیتونم به جایی برسم؟

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

سلام...شما نهم هستید؟

دوما چیه روانشناسی شمارو علاقمند کرده؟بیشتر توضیح بدید
      خیر من پشت کنکوری هستم .
      من واقعا روانشناسی رو خیلی دوست دارم. حتی کتاب های کنکوری و دانشگاهیش رو که دستم میگیرم واقعا با ذوق و علاقه میخونم تا تهش. و خب حس میکنم استعداد و شم روانشناسی رو هم دارم. کتابفروشی هم که میرم همیشه کتاب های مربوط به روانشناسی من رو جذب میکنه

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیر من پشت کنکوری هستم .
      من واقعا روانشناسی رو خیلی دوست دارم. حتی کتاب های کنکوری و دانشگاهیش رو که دستم میگیرم واقعا با ذوق و علاقه میخونم تا تهش. و خب حس میکنم استعداد و شم روانشناسی رو هم دارم. کتابفروشی هم که میرم همیشه کتاب های مربوط به روانشناسی من رو جذب میکنه
      سلام اوکی....ببینید الان وضعیت رشته ها جالب نیست..باید یا خدای رشته و حوزه تخضضت باشی زبون داشته باشی زرنگ باشی اجتماعی باشی تا موفق بشی و این خیلی سخته وگرنه بیکار این رشته مثل خیلی رشته ها زیاد داره..چون فارغ التحصیل زیاده و مسائل دیگه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه واقعا علاقه داری برو روانشناسی , ولی اگه بازار کارشو میخوای بدونی , نمیخوام نا امیدت کنم اما روانشناسی برای کار پیدا کردن اولا باید تا دکترا بری تا بتونی کار خوب پیدا کنی بعدم اینکه تا دکترا رفتنش سخته و اکثرا ول میکنن....باید روحیه قوی ای داشته باشی چون یجاهایی واقعا با خودت درگیر میشی !
      در کل هیچ تضمینی واسه آیندت نیست که حتما یه کار با حقوق بالا گیرت بیاد باید خیلی تلاش کنی.ببین اولویت خودت چیه...تضمین شغلی یا علاقه؟
      اگه حس میکنی وسطش ممکنه خسته شی و بخوای ولش کنی و لیسانس بگیری دیگه بیخیال بشی اصلا سمتش نرو !
      ولی قطعا با علاقه و پشتکار زیاد به جاهای خیلی خوبی میرسی.
      ویرایش توسط echo : 10 بهمن 1396 در ساعت 13:17

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط echo نمایش پست ها
      اگه واقعا علاقه داری برو روانشناسی , ولی اگه بازار کارشو میخوای بدونی , نمیخوام نا امیدت کنم اما روانشناسی برای کار پیدا کردن اولا باید تا دکترا بری تا بتونی کار خوب پیدا کنی بعدم اینکه تا دکترا رفتنش سخته و اکثرا ول میکنن....باید روحیه قوی ای داشته باشی چون یجاهایی واقعا با خودت درگیر میشی !
      در کل هیچ تضمینی واسه آیندت نیست که حتما یه کار با حقوق بالا گیرت بیاد باید خیلی تلاش کنی.ببین اولویت خودت چیه...تضمین شغلی یا علاقه؟
      اگه حس میکنی وسطش ممکنه خسته شی و بخوای ولش کنی و لیسانس بگیری دیگه بیخیال بشی اصلا سمتش نرو !
      خب به نظر شما اگه تا دکترا برم واقعا امکنش هست کار خوب پیدا کنم؟؟؟ و چکارایی میتونم انجام بدم؟؟؟
      و این که سختی گرفتن دکترا در چی هستش؟؟؟و این درگیری که میگید ینی چی؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب ببینین من هم تضمین شغلی برام مهمه و هم علاقه. اگه وارد این رشته بشم قطعا تا دکترا ادامه میدم. دو تا نکته رو اگه بفرمایید ممنون میشم
      اول اینکه سختی دکترا گرفتن توی این رشته در چیه؟؟؟ و این که میگید درگیر میشی منظورتون چیه از درگیری؟؟؟
      و اینم بگید لطفا با دکترا گرفتن تو این رشته چه کارهایی و چجوری میتونم انجام بدم؟؟و این ککه حدود در آمد این کارها چقدر هستش؟؟؟

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خب ببینین اول اینکه بگید سختی دکترا گرفتن توی این رشته در چیه؟؟و اینکه میگید درگیر میشی منظورتون چیه؟؟؟
      بعدم اینکه اگه دکترامو بگیرم واقعا میتونم شغل خوبی داشته باشم؟؟؟چه شغل هایی؟؟؟؟ و چجوری؟؟؟ و اینکه این شغل ها چقدر درآمد دارن؟؟؟

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

خب ببینین من هم تضمین شغلی برام مهمه و هم علاقه. اگه وارد این رشته بشم قطعا تا دکترا ادامه میدم. دو تا نکته رو اگه بفرمایید ممنون میشم
      اول اینکه سختی دکترا گرفتن توی این رشته در چیه؟؟؟ و این که میگید درگیر میشی منظورتون چیه از درگیری؟؟؟
      و اینم بگید لطفا با دکترا گرفتن تو این رشته چه کارهایی و چجوری میتونم انجام بدم؟؟و این ککه حدود در آمد این کارها چقدر هستش؟؟؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سختی دکترا گرفتن که قطعا تو حجم و سختی کار هاست مثل هر رشته ی دیگه ای , فقط تفاوت این هست که روانشناسی واقعا رشته ایه که تا قبل دکترا گرفتن کار"خوب" پیدا کردن سخته , وگرنه تو هر رشته ای گرفتن دکترا سخته.
      منظورم از درگیری اینه که حتی بعضی از پزشکا تو دوره ای که دارن بیماری های جسمی و علائم اونارو میخونن تا یه مدتی انگار به خودشون و دیگران حساس میشن هی حس میکنن اون علائم و یکی داره یا خودشون دارن...روانشناسی یذره شدید تره این موضوع ... وقتی داری بیماری ها و مشکل های روانی و میخونی هی فکر میکنی خودت همه رو داری ! به غیر از اونایی که خیلی وخیمن و میشناسیمشون.
      یعنی یا تو خودت یا تو دیگران دنبالشون میگردی و اینکه با یه سری چیزایی راجب انسان آشنا میشی که به همون اندازه که هیجان انگیزن ممکنه درکشون سخت باشه....
      زیاد توضیح دادم البته. از الآن نگران این چیزا نباش وقتی تو رشته پیش بری کم کم آماده ی این چیزا هم میشی و برات راحت میشه فقط نباید جا بزنی دیگه .
      و با گرفتن دکترا خیلی کارا هست , مهم تر از همه میتونی مطب بزنی , که اگه کارت خوب باشه خیلی درآمد داره من یکیو میشناسم واسه یک جلسه 45 دقیقه ای حدود 400تومن میگیره !
      ولی در عوض وقتی میری پیشش واقعا نگاهت به جهان عوض میشه
      بستگی به خودت داره کلا مطبا درآمدشون از ماهی 2-3 تومن در ماه شروع میشه تا خدا تومن
      بعد اینکه خیلی از شرکتای بزرگ به شرطی که کارت خوب باشه به عنوان مشاور ممکنه استخدامت کنن که اونم درآمدش خوبه.که البته این بستگی به گرایشتم داره که حالا اون موقع متوجه میشی خودت.
      دیگه کارای دیگه اش تو بهزیستی, تو زندانا , تو مدرسه حتی به عنوان مشاور یا معلم این درس میتونی کار کنی. یا میتونی مهد کودک بزنیکه خب درآمدشون کمتره فکر کنم ولی خوبه.
      کلا کار پیدا میشه الآن همه جا جذب میکنن.
      اگه میخوای تا دکترا بخونی نگران کار نباش.
      ویرایش توسط echo : 15 بهمن 1396 در ساعت 11:03

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)