خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19

موضوع: ریاضی

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

ریاضی

سلام اقا زود تند و سریع بخوام بگم من ریاضیم میلنگه نمیدونم چرا این تاپیکو زدم کمکم کنید والا ما میگیم مشاور کی خوبه همه میریزن میگن نه نه همینجا مطالب هست خوب یالا دیگه تو این یه مورد کمک میخوام دمتونم گرم
      بزارید اول ریز کارایی که باسه این درس انجام میدمو بگیم بعد هرجا شمکلی داشت یا راه بهتر بود اطلاع بدین راستی ییازدهم هم هستم
      تقریبا یک روز درمیون ریاضی میخونم که تو یه پارت ساعت ای یک ساعتو نیمی ( البته یزمانایی بیشتر هم میخوندم چون حداقلش یه انگیزه ای داشتم ولی الان همینه) اول نسبت به اون درسشو حجمه درس بک روز یا حتی دو سه روز وقت میزارم درسنامه رو با کل تمریناش حل میکنم راستی ما معلممون کلا شوته همین درسنامه رو نخونم عملا هیچی حالیم نمیشه بعد شروع میکنم از تست شماره یکش حل میکنم اینجوری که سوالو نگاه میکنم بلد بودم حل میکنم بلد نبودم یکم کلنجار میرم باهاش دیگه درنهایت پاسخنامه رو نگاه میکنم و سعی هم میکنم فقط یتیکشو ببینم تا بتونم ادامشو بدم خلاصه که یک تست یک تست میرم نه اینکه 30 تا انتخاب کنم بعد پاسخنامه رو ببینم که اونم بخاطر اینکه هم خیلی کندم هم وقتی یه سبک سوالو نمیتونم یهو میبینی دو سه تا ازش میاد در ادامه داشتم از کند بودنم میگفتم اقاجوون من فک کنم خیییلی کندم جوری که تو تو یک ساعت یه فصل نورم رو نهایت 30 تا تست حل کنم ازش خلاصه که اینجوری پیش میریم تا سوال اخر اها این کارارو با کتاب خیلی سبز انجام میدم بعد که تستاش تموم شد شروع میکنم ای کیو میزنم اره خودمن میدونم کتاب سنگینیه باسه من در اسرع وقت عوض میشه البته اگه توصیه ای دارید بگید در این زمینه هم بعد ای کیو هم هرچی تونستم حل میکنم در اکثر اوقات هم تست جفت این دوتارو تموم میکنم اوایل سال که همش بودجه بندی هندسه بود به خودم میگفتم عیب نداره هندسس رسیدیم به تابع ما هم خوشحال(چون تابع پارسالو حتی 70 هم میزدم)و همچنین هندسه تا رسید به همین ازمون با اینکه کلی بلد بودم ولی سر ازمون چیزی باسه گفتن نداشتم البته مثلثاتارو حل کردم ولی تابع رو نه مشکل اصلیمن تیپ سوال و وقت بود هم خیلی کند بودم هم با اینکه کلی تست حل کرده بودم باسه این درس بازم سوالاتی دیدم که نمونشو ندیده بودمو تیپشو تشخیص ندادم
      جوون من هرچی میتونید بگید هر راهنمایی دارید بگید هر نصیحتی از مبنع بگید از طرز تست زدن از سر ازمون از سرعت از همچی خیلی هم ممنون

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بی صبرانه منتظر راهنمایاتوون هستم مخصوصا اون دوستانی که تو تاپیک قبلی گفتن اینجا به همه سوالات پاسخ میدنو از مشاور نقش بهتری داره

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      UP

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      من چیزی بلد نیستم راهنمایی کنم
      ولی ایشون شاید بتونن کمکی بکنن
      عذرخواهی بابت تگ
      @m.nabi.z

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m a h n a z نمایش پست ها
      من چیزی بلد نیستم راهنمایی کنم
      ولی ایشون شاید بتونن کمکی بکنن
      عذرخواهی بابت تگ
      @m.nabi.z
      بازم ممنون

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      راهنمایی خاص و کلی ای ندارم فقط بعد خیلی سبز فوری نرو سراغ ایکیو...همون تستا رو زمان دار بزن مشکل کند بودنت حل میشه
      موفقیت به سراغ کسانی می آید که آن قدر در تلاش اند که وقت نمی کنند به دنبال آن بروند.

7. Top | #7
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      عاقا من رشتم ریاضی بوده. برا همین در مورد منبعایی که گفتید نظر نمیدم چون چیزی نمیدونم
      ولی یه نکته خوبتون همون دونه دونه زدنتون بود که کلن خودمم چون سر کلاس معلم چیزی نمیفهمیدم بعد خوندن درسنامه تستای اولو دونه دونه میزدم. ولی کلن این روش باید برای چنتا تست اول باشه. ریاضی مثلن یه فصل از هر مبحثش مطمعنن از ۱۰ تا تست بیشتر تست اوردن. ازین مثلن ۱۰ تا فوقش ۳ ۴ تاشو باید دونه دونه بزنی. بقیشو یا اخر کار جوابو نگا کن یا حتی بعد چنتا مبحث زدن.
      کلن اگه مشکلت سرعته، تستایی که بدون دیدن جواب میزنیو بیشتر کن. سرعت هم بزار روش و حداقل سعی کن با نیت سرعتی زدن حلشون کنی. ولی مثلن اون سه ۴ تا تست اول از هر تیپ رو کامل پاسخنامه رو بخون. چون حتی نقشش از درسنامه خوندن هم بیشتره بعضی وقتا.
      من کسیو ندیدم بدون تست زیاد زدن دستش روون بشه و هم سرعت بده بالا و هم دقت بیشتر و هم تواناییش برای رد شدن یا نشدن از یه سوال سر جلسه بیشتر بشه. و اکثرن اونایی که حوصله تست حداقل به میزان کافیشو ندارن هستن که میرن سراغ تبلیغات الکی افراد یا فلان روش با اسم عجیب. تسلط فقط تست میخاد.
      متنت خیلی بزرگ بود قشنگ منظورتو نفهمیدم. چون اسممو بردن اینجا، گفتم نظری بدم.
      این تاپیک هم ببین یا پستای بقیه رو بخون. فک کنم بچه ها ایراداشونو اینجا هم پرسیدن:
      تاپیک جامع و کامل ریاضیات کنکور تجربی ۹۷
      ویرایش توسط M.NABI.Z : 06 بهمن 1396 در ساعت 21:41 دلیل: تاپیک ریاضیات تجربی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.NABI.Z نمایش پست ها
      عاقا من رشتم ریاضی بوده. برا همین در مورد منبعایی که گفتید نظر نمیدم چون چیزی نمیدونم
      ولی یه نکته خوبتون همون دونه دونه زدنتون بود که کلن خودمم چون سر کلاس معلم چیزی نمیفهمیدم بعد خوندن درسنامه تستای اولو دونه دونه میزدم. ولی کلن این روش باید برای چنتا تست اول باشه. ریاضی مثلن یه فصل از هر مبحثش مطمعنن از ۱۰ تا تست بیشتر تست اوردن. ازین مثلن ۱۰ تا فوقش ۳ ۴ تاشو باید دونه دونه بزنی. بقیشو یا اخر کار جوابو نگا کن یا حتی بعد چنتا مبحث زدن.
      کلن اگه مشکلت سرعته، تستایی که بدون دیدن جواب میزنیو بیشتر کن. سرعت هم بزار روش و حداقل سعی کن با نیت سرعتی زدن حلشون کنی. ولی مثلن اون سه ۴ تا تست اول از هر تیپ رو کامل پاسخنامه رو بخون. چون حتی نقشش از درسنامه خوندن هم بیشتره بعضی وقتا.
      من کسیو ندیدم بدون تست زیاد زدن دستش روون بشه و هم سرعت بده بالا و هم دقت بیشتر و هم تواناییش برای رد شدن یا نشدن از یه سوال سر جلسه بیشتر بشه. و اکثرن اونایی که حوصله تست حداقل به میزان کافیشو ندارن هستن که میرن سراغ تبلیغات الکی افراد یا فلان روش با اسم عجیب. تسلط فقط تست میخاد.
      این تاپیک هم ببین یا پستای بقیه رو بخون. فک کنم بچه ها ایراداشونو اینجا هم پرسیدن:
      ازمونو الان تحلیل کردم یکم اعصابم خورد شدو ناراحت شدم ولی یکمن امید پیدا کردم از 20 تا سوال 14 تا انتخاب کردم که فقط پنجتاشو بی دقتی داشتم دقیقا هم فقط تو جمع و تفریقش حتی یه سوال بجای برد دامنه خوندم اشتباه در اوردم مشکل عمدم یکی تو سرعته یکی تو تشخیص اصلا نمیتونم سرازمون تشخیص بدم سخت یا اسونه یا ردش کنم یا نه این ازمون غلطام فاجعه بالا بود متاسفانه یک سوالی داشتم ازت بنظرت یک کتاب استفاده کنم بهتر نیست مثلا همون خیلی سبزو دوبار بزنم

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.NABI.Z نمایش پست ها
      ممنونم از پاسخ دادن
      منم از پاسختون استفاده کردم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فرض کن
      یه نفر هر روز از کنار یه رودخونه و جنگل 20 بار رد میشه و فقط هدفش رد شدنه.
      و نفر دوم روزی یکبار رد میشه ولی هر دفعه که رد میشه میره کنار رودخونه و تو جنگل می چرخه و لذت میبره.
      حالا اگه از این دو نفر از جزئیات مسیری که رفتن سوال کنی کدوم بهتر یادش هست. اونی که 20 بار رفته یا اونی که یکبار با دقت رفته.

اولین مسئله این هست که وقتی می خوای ریاضی بخونی فقط ذهنت تو ریاضی باشه. باید واسش وقت بگذاری. و تک تک تمرینهای کتاب رو حل کنی. و از چیزی که نفهمیدی رد نشی. (تمرینات کتاب درسی رو نادیده نگیر)
      دومین مسئله این هست که باید به کاری که می کنی علاقه داشته باشی. وقتی ریاضی می خونی نباید وقتی به موضوعی برخوردی که نفهمیدی سریع ولش کنی و ازش بدت بیاد. باید عاشق چلنج باشی. سخت میشه بگذار بشه باید شکستش بدی. یعنی باید باهاش حال کنی.
      سومین مسئله هم اینکه وقتی مفاهیم اصلی تو مغزت به شکل خوبی جا گرفت ، همونطوری که دوستمون بالا گفت باید تست و مسئله زیاد حل کنی تا با ایده های مختلف بازی با سوال آشنا بشی.
      ویرایش توسط Engineer24 : 06 بهمن 1396 در ساعت 23:14

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون از دوستان بابت تگ

راستش من از ریاضی یازدهم سر در نمیارم یعنی کلا سرفصل هاشو نمی دونم ولی اونطور که می دونم یازدهم معادل سوم دبیرستان خودمون هستش

تا اونجایی که یادم میاد تو کتاب ما مباحث ریاض سوم خیلی سخت نیستش و راحت میشه از پسشون بر اومد

من در مورد منابع چون اطلاعی ندارم نمی تونم نظر بدم
      فقط حواست باشه کتاب خیلی سبز تالیفات اقای سروش موییینی کتاب های خیلی خوبی هستن نمی دوم ایا منبعتون مولفش سروش مویینی هستش یا نه

اگه معلمتون شوته الزامی نیس به درسنامه هاش گوش کنین
      درسنامه های خیلی سبز کفایت میکنه
      نگران امتحان نهایی هم نباشی با یکم تمرین راحت 20 میشید

موفق باشید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein78 نمایش پست ها
      خیلی ممنون از دوستان بابت تگ

تا اونجایی که یادم میاد تو کتاب ما مباحث ریاض سوم خیلی سخت نیستش و راحت میشه از پسشون بر اومد

من در مورد منابع چون اطلاعی ندارم نمی تونم نظر بدم
      فقط حواست باشه کتاب خیلی سبز تالیفات اقای سروش موییینی کتاب های خیلی خوبی هستن نمی دوم ایا منبعتون مولفش سروش مویینی هستش یا نه

اگه معلمتون شوته الزامی نیس به درسنامه هاش گوش کنین
      درسنامه های خیلی سبز کفایت میکنه
      نگران امتحان نهایی هم نباشی با یکم تمرین راحت 20 میشید

موفق باشید
      راستش من از ریاضی یازدهم سر در نمیارم یعنی کلا سرفصل هاشو نمی دونم ولی اونطور که می دونم یازدهم معادل سوم دبیرستان خودمون هستش
      ماله سروش مویینی رو دارم عمده مشکلم تو وقت بی دقتی و عدم تشخیص سوالاس هیچ مشکلی باسه امتحانات مدرسه هم ندارم فقط مشکلم قلم چیه کم کم داره انگیزمو باسه ریاضی خوندن از بین میبره اونجور که خوده سروش مویینی تو اول کتابش گفت هیییییچ فرقی با سوم نداریم فقط یه فصل اضاف شده کلا ریاضی فیزیکمون فقز فرقش با شما اینه که کتاب درسی سوالاتش جدیدتره حداقل نوعه
      راستی یک سوال داشتم بنطرت خیلی سبزو دوبار حل کنم بهتره یا برم سراغ کتابایه دیگه همچنین تستارو دونه دونه(اموزشی) حل کنم یا کلا بیستا انتخاب کنم بعد و همچنین مشکلم تو این روش دوم اینه که به تسلط نرسیدم و از طرفی هم نمیتونم تیپ سوالاتو گلچین کنم یدونه دوتا بزنم باقیش اینجوری بزنم

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی باسه ازمونایی که جمعبندی و فصلاش زیاده چیکار کنم قطعا کل تستارو نمیتونم بزنم تو دو هفته همچنین خلاصه خوبه باسه این درس؟

14. Top | #14
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      ازمونو الان تحلیل کردم یکم اعصابم خورد شدو ناراحت شدم ولی یکمن امید پیدا کردم از 20 تا سوال 14 تا انتخاب کردم که فقط پنجتاشو بی دقتی داشتم دقیقا هم فقط تو جمع و تفریقش حتی یه سوال بجای برد دامنه خوندم اشتباه در اوردم مشکل عمدم یکی تو سرعته یکی تو تشخیص اصلا نمیتونم سرازمون تشخیص بدم سخت یا اسونه یا ردش کنم یا نه این ازمون غلطام فاجعه بالا بود متاسفانه یک سوالی داشتم ازت بنظرت یک کتاب استفاده کنم بهتر نیست مثلا همون خیلی سبزو دوبار بزنم
      مشکلاتیو که گفتی باالا گفتم راه حلشون چیه.
      در مورد کتاب که نمیدونم چجوریه خیلی سبز یازدهم. فک میکنم خیلی سبز ریاضی تجربیش خیلی طرفدار دارهدبین تجربیا.
      کلن آقای موئینی هم درس دانشونو توی تی وی پسندیدم هم چنتا کتاب برای رشته ی ریاضی هم نوشتن عالی بوده. تقریبن خشک هم نیست کتابشون.
      ولی از نظر تعداد کتاب حداقل توی درسای فیزیک و ریاضی مطمعنم تستای یه کتاب کفایت میکنه. خودم فقط شیمی چند منبعی شدم. درسای دیگه شاید تنها استفاده از کتاب دوم کنار منبع اصلی وقتی بود که دیر شرو میکردم و چون اون دومیه حجمش کم بود به قول ادبیاتیا خالی نبودن عریضه و یه چیزی زدن فرداش سر ازمون تستای اونو میزدم. اینم که میگم حداکثر توی دوتا درس بود.
      ضمنن یه کتاب زدن رو یجوری نگا نکنید انگار هر کتابی سی ۴۰ تا تست داره. حداقلش اون خیلی سبزی که من میشناسم تست کافی داره.
      خداروشکر ریاضی فیزیک هم حفظی نیست. پس بهونه‌ی حفظ شدن تستا دستمون نباشه تکرار شدن روش و تیپ سوالا هم به تسلط کمک میکنه
      موفق باشی

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      ماله سروش مویینی رو دارم عمده مشکلم تو وقت بی دقتی و عدم تشخیص سوالاس هیچ مشکلی باسه امتحانات مدرسه هم ندارم فقط مشکلم قلم چیه کم کم داره انگیزمو باسه ریاضی خوندن از بین میبره اونجور که خوده سروش مویینی تو اول کتابش گفت هیییییچ فرقی با سوم نداریم فقط یه فصل اضاف شده کلا ریاضی فیزیکمون فقز فرقش با شما اینه که کتاب درسی سوالاتش جدیدتره حداقل نوعه
      راستی یک سوال داشتم بنطرت خیلی سبزو دوبار حل کنم بهتره یا برم سراغ کتابایه دیگه همچنین تستارو دونه دونه(اموزشی) حل کنم یا کلا بیستا انتخاب کنم بعد و همچنین مشکلم تو این روش دوم اینه که به تسلط نرسیدم و از طرفی هم نمیتونم تیپ سوالاتو گلچین کنم یدونه دوتا بزنم باقیش اینجوری بزنم
      خیر شما وقتی رو خیلی سبز تسلط ۱۰۰ درصدی نداری حق نداری بری کتاب دیگه
      شما تست اموزشی کم میزنی
      بعد اینکه مثال های درسنامه رو خوب یاد گرفتی میری سراغ تست اموزشی
      بر فرض مثال اگر اون مبحث ۶۰ تا تست داره دو در میان یعنی ۲۰ تا تست به صورت دو میان ( از هر ۳ تا تست یه دونه ) اموزشی می زنی
      یعنی اول خودت حل می کنی بعد بلافاصله میری پاسخنامه ببینی کتاب چجوری حل کرده

بعد این ۲۰ تا اگه احساس کردی بازم تو مبحث گنگی برگرد درسنامه ببین مشکل کجاست
      بعد حل مشکلات میری سراغ ۴۰ تا تستت که زماندار باید بزنی

موقع خوندن سوال برای کاهش بی دقتی زیر کلید واژه ها خط بکش

از بین این ۴۰ تا و اون ۲۰ تای قبلی تستایی که به نظرت خفنن و نکات زیادی از درسنامه رو در بر میگیرن مارک دار میکنی برای دوران جمع بندی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن