خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مطالعه صفر ساعت

سلام بچه ها
      امیدوارم حالتون خوب باشه و ایام به کامتون
      من چند وقت پیش هم در رابطه با ساعت مطالعه تاپیک زدم اما الان یه مشکل بدتر پیدا کردم و اونم اینه که من الان 2 هفتست اصلا درس نخوندم . خیلی ناامید و بی انگیزه شدم و بیشتر شب ها گریه میکنم و واقعا دارم دیوونه میشم . آخه شرایط من با شماها یکم فرق داره . من بعد از 4 سال میخوام دوباره کنکور بدم و خیلی از درسا رو که 4 سال پیش مثه آب خوردن تو آزمون بهشون جواب میدادم الان تو آزمون به زور 20 درصد میزنم و واقعا بی انگیزه میشم وقتی درسی رو میخونم و تست میزنم اما درصدم روی 20 و 30 میمونه . همش به خودم میگم بیخیال کنکور بشم اما از پولایی که بابت کتاب و آزمون قلم چی دادم دلم میسوزه و ازین کار منصرف میشم . اما مطمئنم هستم با این وضعیتی که دارم عمرا رشته ی حقوق دانشگاه خوبی قبول نمیشم . توروخدا کمکم کنین . واقعا ناامید و خستم . خیلی دوست دارم موفق بشم و واقعا به قبول شدن نیاز دارم اما از طرفی هم اصلا انگیزه و انرژی برای درس خوندن رو ندارم .

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم اینجوری شدم

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه جمله ی زیبایی رو خونده بودم با این مضمون:
      "وقتی به نتیجه نمی رسی پلن (طرح) رو تغییر بده نه هدفو"
      بگرد ببین ایرادت کجای کاره، اگه دانشمندا هم مث ما با یه بار نتیجه نگرفتن پا پس می کشیدن الان مث انسان های اولیه زندگی می کردیم...

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      یه جمله ی زیبایی رو خونده بودم با این مضمون:
      "وقتی به نتیجه نمی رسی پلن (طرح) رو تغییر بده نه هدفو"
      بگرد ببین ایرادت کجای کاره، اگه دانشمندا هم مث ما با یه بار نتیجه نگرفتن پا پس می کشیدن الان مث انسان های اولیه زندگی می کردیم...

خب من حتی نمیدونم چه جوری باید بخونم . ینی درست خوندن رو هم نمیدونم . مثلا نمیدونم هر درسی رو باید چند ساعت در هفته بخونم یا مثلا چقدر عمومی بخونم و چقدر اختصاصی . من فقط وقت میکنم که مطالبو بخونم و اصلا وقت نمیکنم که تست کار کنم . قبل از این 2 هفته خیلی خوب میخوندم و با انگیزه بودم ولی همون موقع هم وقت نمیکردم تست بزنم. لطفا راهنماییم کنید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohi20 نمایش پست ها
      خب من حتی نمیدونم چه جوری باید بخونم . ینی درست خوندن رو هم نمیدونم . مثلا نمیدونم هر درسی رو باید چند ساعت در هفته بخونم یا مثلا چقدر عمومی بخونم و چقدر اختصاصی . من فقط وقت میکنم که مطالبو بخونم و اصلا وقت نمیکنم که تست کار کنم . قبل از این 2 هفته خیلی خوب میخوندم و با انگیزه بودم ولی همون موقع هم وقت نمیکردم تست بزنم. لطفا راهنماییم کنید
      برخلاف خیلیا که به مشاور تحصیلی ارجاع می دن من شمارو به یه روانشناس بالینی (حالا بالینی هم نبود زیاد مهم نیست، باتجربه باشه) ارجاع می دم تا هم مدیریت استرس یاد بگیرین و هم نحوه ی مطالعه ی مناسب خودتون رو، من خودم هم به خاطر یه مساله ی روحی و هم به خاطر کنکور می رم و خیلی روم اثر داشته، تو مرکزی که من می رم چند نفر کنکوری دیگه رو هم می بینم که هر هفته میان برا مشاوره و خیلی هم راضین...

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      برای تعیین ساعات مطالعه دروس ی روش هست که شما ساعات مطالعه خودتون تا قبل از دوران جمع بندی رو پیش بینی میکنید مثلا 1200 ساعت (120 روز هر روز 10 ساعت)
      بعد این ساعت رو به مجموع کل ضرایب دروس در کنکور تقسیم میکنید ....... البته ضرایب دروس اختصاصی باید در 3 ضرب بشن ......... مثلا ار ضریب ریاضی 2 هست، ضربدر 3 اختصاصی میشه و ضریبش 6 به دست میاد ولی عمومی ها با همون ضریب خودشون محاسبه میشن مثلا عربی همون 2 هست
      حاصل تقسیم ساعات مطالعه بر مجموع ضرایب میشه ساعت مطالعه به ازای هر ضریب ....... که مثلا اگر این مقدار، 30 به دست اومد، یعنی شما باید عربی رو 60 ساعت و ریاضی رو 180 ساعت بخونید ....... البته میتونید حدود 10 ساعت بین این ها به تناسب سطح درسیتون جابجا کنید
      اگر وقت تست زدن ندارید، تست تالیفی رو از برنامتون حذف کنید و بیشتر روی تست های کنکور تمرکز کنید، اگر وقت اضافه اومد، تست های سنجش و یک مقدار تالیفی هم کار کنید
      اگر برای بعضی از درس ها احساس میکنید روش مطالعه خودتون اشتباهه یا بازدهی کمی داره، میتونید ی سرچ بزنید و کلی مقاله مشاوره ای درباره روش مطالعه پیدا کنید و با هر روشی که راحت تر بودید و بازدهی بیشتری داشت کار کنید
      یک توصیه بسیار مهم: حتما حتما حتما با برنامه درس بخونید ....... وقتی که ببینید برنامه یک روز به طور کامل اجرا شده، انگیزتون برای اجرای برنامه روزهای بعد به مراتب بیشتر میشه
      یکی دو روز درس رو بزارید کنار و سعی کنید برنامه مطالعاتی خودتون رو تنظیم کنید و روش مطالعه مناسب خودتون رو پیدا کنید و بعد از اون شروع به مطالعه کنید (همون تیزکردن تبر قبل از شروع کار)

روز های سخت دوام ندارند اما .....
      انسان های سخت، چرا

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      انسانی هستی ؟؟
      دقیقا تا الان چیکار کردی
      منطقه چندی؟؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Aseydreza نمایش پست ها
      انسانی هستی ؟؟
      دقیقا تا الان چیکار کردی
      منطقه چندی؟؟
      سلام بله انسانی هستم . منطقه 2 و دختر هستم
      بیشتر درس هارو خوندم به جز چند تا درس که حجمشون زیاده و نتونستم کتابارو طبق بودجه بندی آزمون کانون تموم کنم . مثلا درس جغرافیا رو که برای نیم سال اول انتخاب کردم رو اصلا دقیق نخوندم . درس تاریخ ادبیات هم همین وضعیت رو دارم . بقیه درس ها رو هم طبق بودجه بندی آزمون خوندم اما مثلا در درس فلسفه پیش دانشگاهی و منطق ، عربی ، عروض و ریاضی سال اول و حتی دینی ضعیفم و درصدام همیشه روی 20 یا 30 درصده که همین باعث میشه ناامید بشم . من واقعا دوس دارم رشته ی حقوق یه دانشگاه خوب قبول بشم اما خیلی ناامید و بی انگیزه شدم

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m نمایش پست ها
      برای تعیین ساعات مطالعه دروس ی روش هست که شما ساعات مطالعه خودتون تا قبل از دوران جمع بندی رو پیش بینی میکنید مثلا 1200 ساعت (120 روز هر روز 10 ساعت)
      بعد این ساعت رو به مجموع کل ضرایب دروس در کنکور تقسیم میکنید ....... البته ضرایب دروس اختصاصی باید در 3 ضرب بشن ......... مثلا ار ضریب ریاضی 2 هست، ضربدر 3 اختصاصی میشه و ضریبش 6 به دست میاد ولی عمومی ها با همون ضریب خودشون محاسبه میشن مثلا عربی همون 2 هست
      حاصل تقسیم ساعات مطالعه بر مجموع ضرایب میشه ساعت مطالعه به ازای هر ضریب ....... که مثلا اگر این مقدار، 30 به دست اومد، یعنی شما باید عربی رو 60 ساعت و ریاضی رو 180 ساعت بخونید ....... البته میتونید حدود 10 ساعت بین این ها به تناسب سطح درسیتون جابجا کنید
      اگر وقت تست زدن ندارید، تست تالیفی رو از برنامتون حذف کنید و بیشتر روی تست های کنکور تمرکز کنید، اگر وقت اضافه اومد، تست های سنجش و یک مقدار تالیفی هم کار کنید
      اگر برای بعضی از درس ها احساس میکنید روش مطالعه خودتون اشتباهه یا بازدهی کمی داره، میتونید ی سرچ بزنید و کلی مقاله مشاوره ای درباره روش مطالعه پیدا کنید و با هر روشی که راحت تر بودید و بازدهی بیشتری داشت کار کنید
      یک توصیه بسیار مهم: حتما حتما حتما با برنامه درس بخونید ....... وقتی که ببینید برنامه یک روز به طور کامل اجرا شده، انگیزتون برای اجرای برنامه روزهای بعد به مراتب بیشتر میشه
      یکی دو روز درس رو بزارید کنار و سعی کنید برنامه مطالعاتی خودتون رو تنظیم کنید و روش مطالعه مناسب خودتون رو پیدا کنید و بعد از اون شروع به مطالعه کنید (همون تیزکردن تبر قبل از شروع کار)

روز های سخت دوام ندارند اما .....
      انسان های سخت، چرا
      ممنونم به خاطر راهنمایی های صادقانتون .. امیدوارم موفق باشید .. واقعا کمک بزرگی کردید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      برخلاف خیلیا که به مشاور تحصیلی ارجاع می دن من شمارو به یه روانشناس بالینی (حالا بالینی هم نبود زیاد مهم نیست، باتجربه باشه) ارجاع می دم تا هم مدیریت استرس یاد بگیرین و هم نحوه ی مطالعه ی مناسب خودتون رو، من خودم هم به خاطر یه مساله ی روحی و هم به خاطر کنکور می رم و خیلی روم اثر داشته، تو مرکزی که من می رم چند نفر کنکوری دیگه رو هم می بینم که هر هفته میان برا مشاوره و خیلی هم راضین...
      ممنون به خاطر پیشنهادتون
      حتما مراجعه میکنم
      موفق و پایدار باشید

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بله انسانی هستم . منطقه 2 و دختر هستم
      بیشتر درس هارو خوندم به جز چند تا درس که حجمشون زیاده و نتونستم کتابارو طبق بودجه بندی آزمون کانون تموم کنم . مثلا درس جغرافیا رو که برای نیم سال اول انتخاب کردم رو اصلا دقیق نخوندم . درس تاریخ ادبیات هم همین وضعیت رو دارم . بقیه درس ها رو هم طبق بودجه بندی آزمون خوندم اما مثلا در درس فلسفه پیش دانشگاهی و منطق ، عربی ، عروض و ریاضی سال اول و حتی دینی ضعیفم و درصدام همیشه روی 20 یا 30 درصده که همین باعث میشه ناامید بشم . من واقعا دوس دارم رشته ی حقوق یه دانشگاه خوب قبول بشم اما خیلی ناامید و بی انگیزه شدم
      خب دیگه ترست چیه اگه دیدی نمیرسی اصلا خودت بخون برا جامع اماده اماده شو اشکالی نداره منم طبق بودجه بندی پیش رفتم همه درسا اوکی ام به جز ریاضی
      نمیدونم چیکار کنم؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب دیگه ترست چیه اگه دیدی نمیرسی اصلا خودت بخون برا جامع اماده اماده شو اشکالی نداره منم طبق بودجه بندی پیش رفتم همه درسا اوکی ام به جز ریاضی
      نمیدونم چیکار کنم؟؟؟
      ینی طبق برنامه آزمونا پیش نرم ؟ من این آزمونی که احتمال زیاد نمیرم . چون مطمئنم ترازم خیلی میاد پایین و ناامیدتر میشم
      شما درس فلسفه پیش دانشگاهی رو چه جوری میخونین ؟!
      میدونین حداکثر رتبه ای که میتونه حقوق یکی از دانشگاه های خوب قبول بشه چنده ؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ینی طبق برنامه آزمونا پیش نرم ؟ من این آزمونی که احتمال زیاد نمیرم . چون مطمئنم ترازم خیلی میاد پایین و ناامیدتر میشم
      شما درس فلسفه پیش دانشگاهی رو چه جوری میخونین ؟!
      میدونین حداکثر رتبه ای که میتونه حقوق یکی از دانشگاه های خوب قبول بشه چنده ؟
      من فلسفه رو خوب و زیاد میخونم دفعه قبل 85زدم
      یعنی باید اینقدر بخونی که برات اب خوردن باشه و تو سوالاش باید مراقب واو به واوش باشی
      بعدشم تو بگو معیارت از دانشگاه خوب چیه ؟؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فلسفه رو خوب و زیاد میخونم دفعه قبل 85زدم
      یعنی باید اینقدر بخونی که برات اب خوردن باشه و تو سوالاش باید مراقب واو به واوش باشی
      بعدشم تو بگو معیارت از دانشگاه خوب چیه ؟؟
      ینی یکی از این دانشگاه ها
      دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علامه
      دانشگاه فردوسی مشهد
      دانشگاه شیراز
      دانشگاه اصفهان
      من شنیدم بهترین دانشگاه های حقوق اینا هستن
      برای عربی چیکار کردین ؟! عروض چی ؟ من تو اختیارات شاعری و تقطیع خیلی ضعیفم

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ینی یکی از این دانشگاه ها
      دانشگاه تهران و شهید بهشتی و علامه
      دانشگاه فردوسی مشهد
      دانشگاه شیراز
      دانشگاه اصفهان
      من شنیدم بهترین دانشگاه های حقوق اینا هستن
      برای عربی چیکار کردین ؟! عروض چی ؟ من تو اختیارات شاعری و تقطیع خیلی ضعیفم
      عروض کم کم رفتم تو سماعی با گوش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن