خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 276
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

ایا کارشناسی ارشد هم میتونه روزانه پزشکی بخونه؟

سلام سوالی داشتم. جوابشو هرچه قدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنین.
      من دیپلم فنی دارم بعدش فوق دیپلم در اموزشکده فنی شبانه خوندم و بعد کارشناسی رو روزانه خوندم و ارشد هم روزانه خوندم. الان من بخوام کنکور تجربی بدم ایا میتونم دانشگاه های علوم پزشکی روزانه بخونم یا اینکه روزانه بخونم ولی شهریه رو پرداخت کنم. چندین بند تبصره تو دفترچه دیدم که نمیدونم منظورش چیه مثلا

متقاضياني كه از سال‌ تحصيلي‌ 63-64 به‌ بعد، دو نوبت‌ در آزمون‌هاي‌ ورودي‌ (دوره‌‌ روزانه‌) رشته‌هاي تحصيلي متمركز يا نيمه‌متمركز پذيرفته‌ شده‌ باشند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1397 را نخواهند داشت. یعنی منظور چندین رشته هس یا چندین مقطع که مثلا من یبار از روزانه کاردانی به کارشناسی قبول شدم یبار هم از روزانه ارشد.

با توجه به رأي هيئت عمومي ديوان عدالت اداري مورخ 7/ 6/ 1396 مبني بر عدم ابطال مصوبه پنجاه و
      يكمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 25 / 3/ 1392 ، دانش آموختگان مقاطع كارشناسي
      ارشد ناپيوسته كليه رشته هاي تحصيلي و دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي)
      ميتوانند با رعايت شرايط ذيل از طريق قبولي در آزمون سراسري در مقطع دكتري عمومي رشته هاي
      پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي صرفا در پردي سهاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگا ههاي علوم
      پزشكي تحصيل نمايند:
      - لزوم گذراندن طرح نيروي انساني براي دان شآموختگان مشمول طرح.
      - دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگا ههاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي
      و يا سهميه مناطق محروم.
      - داشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه.
      - كليه پذيرفته شدگان در دور ههاي پرديس خودگردان و يا ظرفيت مازاد )اعم از اينكه در مقاطع تحصيلي
      قبلي تحصيل، از آموزش رايگان برخوردار بوده و يا نبود هاند( ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيئت
      امناي دانشگاه و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي م يباشند.
      - دان شآموختگان مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته صرفا قادر به تحصيل در پردي سهاي خودگردان و
      ظرفيت مازادم يباشند.

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      1- منظور دوبار قبولي روزانه در يك مقطع هست. نه در مقاطع بالاتر.
      2- اونايي كه ارشد دارن (مدركشو گرفتن ) تنها اجازه دارن برن پرديس و خودگردان .يا دانشگاه آزاد

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      پارسال یکی از بچهای پزشکی شیراز فوق لیسانس برق داشت..
      از منوی سوالات سایت سنجش بپرسید سوالتونو بهتون جواب میدن
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

4. Top | #4
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      افرادی که دو بار در دوره روزانه پذیرفته شدند تنها از پردیس خودگردان آزاد و شبانه میتونن استفاده کنن
      من بنده ی آن دمم که ساقی گوید
      یک جام دگر بگیر و من نتوانم ...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اگه کسی لیسانس روزانه باشد ولی فوق لیسانس شبانه باشد ،میتونه پزشکی روزانه شرکت کنه؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      در پاسخ به دوستان
      طبق اعلام سازمان سنجش و بر اساس به مصوبه مجهول الحال شورای عالی برنامه ریزی پزشکی فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد(چه روزانه و چه غیر روزانه) در هر حالتی صرفا مجاز به انتخاب رشته های پردیس و ظرفیت مازاد علوم پزشکی و دانشگاه ازاد در کنکور ۹۷ هستند.
      اما در نظر داشده باشید که استناد اونها به رای دیوان عدالت اداری مورخه ی هفتم شهریور ۹۶ (لینک زیر) هست:
      https://divan-edalat.ir/print.php?page=ahoshow&id=10382
      طبق این رای شکایت اقایی که هم کارشناسی و هم کارشناسی ارشدش روزانه بوده و خواستار لغو این مصوبه و امکان انتخاب رشته های روزانه ی پزشکی رو داشته و استدلال وزارت بهداشت هم این بوده که پزشکی معادل لیسانس و فوق لیسانی پیوسته هست پس نمیشه طبق اصل ۳۰ قانون اساسی از تحصیلات رایگان دوبار استفاده کرد و شکایت مورد قبول دیوان قرار نگرفته.
      اما این رای برای بقیه ی افرادی که فوق لیسانس غیر روزانه بودن یا کلا تحصیلات غیر رایگان داشتن قابل تعمیم نخواهد بود و طبق اصل ۳۰ قانون اساسی حق این دسته از فارغ التحصیلان غیر روزانه ی کارشناسی ارشد تحصیل رایگان در مقطع دکتری عمومی هست(چون از حق تحصیلات رایگان در هر مقطع استفادع نکردن)اما وزارت بهداشت خیلی خوب از این ابهام قانونی سو استفاده کرده و این رای رو به همه ی فوق لیسانس ها بسط داده.
      بنا بر این هرکسی که فوق لیسانس داره و در مقطع ارشد یا در هر دو مقطع کارشناسی و ارشد از تحصیلات رایگان استفاده نکرده میتونه با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری،و استناد به اصل ۳۰ قانون اساسی درخواست اصلاح این بند (و) دفترچه رو مطرح کنه (یعنی قید بشه فارغدالتحصیلان کارشناسی ارشد روزانه مجاز به تحصیل در دوره ی روزانه نیستند نه همه فارغ التحصیلان ارشد چه روزانه چه غیر روزانه و ازاد و ..).
      و احتمال صدور رای به نفع ایشون هم خیلی خیلی بالاست همونطوری که سالهای قبل هم بچه ها شکایت کردن و بند (ز) دفترچه پارسال رو ابطال کردن و دارندگان کارشناسی روزانه مجاز به انتخاب در دکتری روزانه پزشکی شدن

لطفا به دوستان خودتون که کارشناسی ارشد غیر روزانه دارن و با دیدن این بند نا امید شدن اطلاع بدید
      و بدونید اگر چندین شکایت در دیوان عدالت اداری از طرف بچه های فارغ التحصیل کارشناسی ارشد غیر روزانه مطرح بشه خیلی زود دیوان رای به نفعشون صادر میکنه.
      به هر حال باید دونست که قانون وحی منزل و صلب لایتغیر نیست و دیثان عدالت اداری هم انصافا این مدت خوب مصوبه های خلق الساعه و ناعادلانه ارگانها و وزارت خونه های دولتی که خلاف منافع و قانونی اساسی باشه رو باطل کرده و میکنه .امیدوارم کسی بخاطر عدم اطلاع از قوانین و تصور اینکه دیگه ذین قانون مظلقه و فقط باید در پردیس و مازاد با هزینه ی کمر شکن تحصیل کنه امیدش رو از دست نده و دست از تلاش نکشه.
      ویرایش توسط edi138485 : 02 بهمن 1396 در ساعت 02:26

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siamak136 نمایش پست ها
      سلام سوالی داشتم. جوابشو هرچه قدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنین.
      من دیپلم فنی دارم بعدش فوق دیپلم در اموزشکده فنی شبانه خوندم و بعد کارشناسی رو روزانه خوندم و ارشد هم روزانه خوندم. الان من بخوام کنکور تجربی بدم ایا میتونم دانشگاه های علوم پزشکی روزانه بخونم یا اینکه روزانه بخونم ولی شهریه رو پرداخت کنم. چندین بند تبصره تو دفترچه دیدم که نمیدونم منظورش چیه مثلا

متقاضياني كه از سال‌ تحصيلي‌ 63-64 به‌ بعد، دو نوبت‌ در آزمون‌هاي‌ ورودي‌ (دوره‌‌ روزانه‌) رشته‌هاي تحصيلي متمركز يا نيمه‌متمركز پذيرفته‌ شده‌ باشند، حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسري سال 1397 را نخواهند داشت. یعنی منظور چندین رشته هس یا چندین مقطع که مثلا من یبار از روزانه کاردانی به کارشناسی قبول شدم یبار هم از روزانه ارشد.

با توجه به رأي هيئت عمومي ديوان عدالت اداري مورخ 7/ 6/ 1396 مبني بر عدم ابطال مصوبه پنجاه و
      يكمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 25 / 3/ 1392 ، دانش آموختگان مقاطع كارشناسي
      ارشد ناپيوسته كليه رشته هاي تحصيلي و دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي، داروسازي و دامپزشكي)
      ميتوانند با رعايت شرايط ذيل از طريق قبولي در آزمون سراسري در مقطع دكتري عمومي رشته هاي
      پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي صرفا در پردي سهاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگا ههاي علوم
      پزشكي تحصيل نمايند:
      - دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگا ههاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي
      و يا سهميه مناطق محروم.
      - كليه پذيرفته شدگان در دور ههاي پرديس خودگردان و يا ظرفيت مازاد )اعم از اينكه در مقاطع تحصيلي
      قبلي تحصيل، از آموزش رايگان برخوردار بوده و يا نبود هاند( ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيئت
      - دان شآموختگان مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته صرفا قادر به تحصيل در پردي سهاي خودگردان و
      ظرفيت مازادم يباشند.

سلام
      تا جایی که اطلاع دارم چند ساله که این موضوع مطرح شده که ایا اونایی که روزانه خوندن میتونن دوباره رایگان بخونن یانه...
      چندسال پیش یه نفر شکایت کرده بود و شکایتشم به نتیجه رسید یعنی پول نداد و رایگان خوند
      بعد از اون هر کی قبول میشد میگفتن باید این مسیر ( شکایت ) رو طی کنید تا بتونید رایگان بخونید
      امسال اعلام کردن که میتونن رایگان بخونن
      من خودم از دکتر افشار پرسیدم چون دغدغم بود
      ایشون گفتن که میتونید رایگان بخونید ویسشو هم دارم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      حالا مشکل من رایگان خوندن نخوندن نیس مشکل من اینکه روزانه که قبول شدم خوب شهریه شو پرداخت میکنم چرا باید ادم با رتبه خوب بره ازاد یا پردیس

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=siamak136;1266377]سلام سوالی داشتم. جوابشو هرچه قدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنین.

پزشكي تحصيل نمايند:
      و يا سهميه مناطق محروم.
      ظرفيت مازادم يباشند.

وزارت بهداشت یا وزارت قانون گذار . چند سالی است که با روی کار آمدن این وزیر بهداشت هرساله این مصوبه آن وزارت که ظاهرا خود را فراتر از قانون می داند پا به عرصه وجود گذاشته است و داوطلبین زیادی را که سخت تلاش می کنند تا از تحصیل رایگان برخوردار شوند دچار مشکل نموده است. این وضعیت قبلا برای فارغ التحصیلان دوره کارشناسی پیش آمده بود و تعدادی از داوطلبین با طرح شکایت این مصوبه را که ظاهرا خود را فراتر از قانون می دادند با رای دیوان عدالت ابطال شد و حتی از دفترچه کنکور نیز حذف گردید.

http://www.rooznamehrasmi.ir/Laws/Sh...aspx?Code=1634
      https://divan-edalat.ir/print.php?page=ahoshow&id=9856

اصل سی ام (30) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:

دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد.

با توجه به این که مطابق ماده 7لایحه قانونی اصلاح مواد 7 و 8 قانون تامین وسایل و امکانات تحصیل اطفال و جوانان ایرانی مصوب سال 1358، تحصیل در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی داخل کشور به صورت رایگان و در قبال تعهد خدمت برابر مدتی که از تحصیل رایگان استفاده کرده اند مورد حکم مقنن قرار گرفته و پرداخت شهریه در فرضی اعمال می شود که کسی مایل به تحصیل رایگان نباشد و در سایر قوانین دلیلی بر محدودیت تحصیل رایگان در مراکز آموزش عالی فقط در یک مقطع وجود ندارد و از طرفی مطابق ماده 4 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب سال 1380، دریافت هر گونه وجه، کالا و خدمات تحت هر عنوان از اشخاص حقیقی و حقوقی توسط وزارتخانه ها، موسسات و شرکتهای دولتی غیر از مواردی که در مقررات قانونی مربوط معین شده یا می شود، ممنوع اعلام شده است،

. توصیه این است که همه داوطلبینی که کارشناسی ارشد و بالاتر دارند در همین جا اطلاع رسانی کنید و بهتر است از هم اکنون بطور یکجا و دسته جمعی یک طرح شکایت (توصیه می شود وکیل بگیرید) به دیوان عدالت اداری بدهید و خواستار ابطال این رای و حذف آن از دفترچه کنکور سراسری دوره های روزانه شوید. بهتر است داوطلبین یک وکیل داشته باشند که بتوانند این مصوبه را از دفترچه کنکور حذف کنند. لینک بالا داوطلبینی را نشان می دهد که با داشتن لیسانس این مصوبه را ابطال و از دفترچه کنکور حذف کرده اند. مطمئن باشید با طرح شکایت دسته جمعی به همراه وکیل قطعا این مصوبه ابطال و حذف خواهد شد. داوطلبان حتما درنظر داشته باشید حکم ابطال همه ی کسانی را که قبلا با مدرک کارشناسی و طرح شکایت این مصوبه را باطل کرده اند را با صلاحدید وکیل خود این رای دیوان را ضمیمه شکایت خود کنند. موفق باشید.

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      از کارشناسان سنجش همین سوال رو پرسیدم حوابشون اینه

با سلام
      توضيحات لازم در اين خصوص در صفحه 5 بند (و) دفترچه راهنماي ثبت نام آزمون سراسري داده شده است: با توجه به راي هيئت عمومي ديوان عدالت اداري مورخ 7/6/1396 مبني بر عدم ابطال مصوبه پنجاه و يكمين جلسه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشكي مورخ 25/3/1392 - دانش آموختگان مقاطع كارشناسي ارشد ناپيوسته كليه رشته هاي تحصيلي و دكتري عمومي (پزشكي - دندانپزشكي - داروسازي و دامپزشكي) ميتوانند با رعايت شرايط ذيل از طريق قبولي در آزمون سراسري در مقطع دكتري عمومي رشتههاي پزشكي - دندانپزشكي و داروسازي صرفاً در پرديسهاي خودگردان و ظرفيت مازاد دانشگاههاي علوم پزشكي تحصيل نمايند: - لزوم گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختگان مشمول طرح. - دارا نبودن هرگونه تعهد خدمت به ارگان يا دستگاه هاي اجرايي و عدم دارا بودن تعهدات سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم. - نداشتن ممنوعيت تحصيل از نظر سازمان نظام وظيفه. - كليه پذيرفته شدگان در دورههاي پرديس خودگردان و يا ظرفيت مازاد (اعم از اينكه در مقاطع تحصيلي قبلي تحصيل - از آموزش رايگان برخوردار بوده و يا نبوده اند) ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيئت امناي دانشگاه و مصوبات وزارت بهداشت - درمان و آموزش پزشكي ميباشند. - دانش آموختگان مقطع كارشناسي ارشد ناپيوسته صرفاً قادر به تحصيل در پرديسهاي خودگردان و ظرفيت مازاد ميباشند
      با سپاس
      ویرایش توسط siamak136 : 02 بهمن 1396 در ساعت 18:05

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme2 نمایش پست ها
      سلام
      تا جایی که اطلاع دارم چند ساله که این موضوع مطرح شده که ایا اونایی که روزانه خوندن میتونن دوباره رایگان بخونن یانه...
      چندسال پیش یه نفر شکایت کرده بود و شکایتشم به نتیجه رسید یعنی پول نداد و رایگان خوند
      بعد از اون هر کی قبول میشد میگفتن باید این مسیر ( شکایت ) رو طی کنید تا بتونید رایگان بخونید
      امسال اعلام کردن که میتونن رایگان بخونن
      من خودم از دکتر افشار پرسیدم چون دغدغم بود
      ایشون گفتن که میتونید رایگان بخونید ویسشو هم دارم
      قوانین پارسال طوری بود که میگفت می تونی روزانه قبول بشی ولی باید هزینه شو پرداخت کنی و اینم میرفتن شکایت می کردن و رایگان می خوندن ولی امسال گفته کلا نمیتونن برن دانشگاه علوم پزشکی و فقظ پردیس و مازاد ظرفیت.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      عزیزم شروع کن بخون منم ارشدم درگیر این حاشیه ها نشو

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      من دکتری عمومی دامپزشکی روزانه خوندم.
      ایا میتونم دوباره روزانه پزشکی بخونم یا باید پردیس و مازاد ثبت نام کنم؟
      اگر دقت کنید توی دفترچه ثبت نام اولش گفته که دکتری دامپزشکی و ارشد باید پردیس و مازاد ثبت نام کنن اما چند خط که بیایین پایینتر فقط گفته که ارشد روزانه .؟؟!!!
      ممنون از سایت خوبتون
      بی صبرانه منتظر پاسختون هستم

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سلماز نمایش پست ها
      سلام
      من دکتری عمومی دامپزشکی روزانه خوندم.
      ایا میتونم دوباره روزانه پزشکی بخونم یا باید پردیس و مازاد ثبت نام کنم؟
      اگر دقت کنید توی دفترچه ثبت نام اولش گفته که دکتری دامپزشکی و ارشد باید پردیس و مازاد ثبت نام کنن اما چند خط که بیایین پایینتر فقط گفته که ارشد روزانه .؟؟!!!
      ممنون از سایت خوبتون
      بی صبرانه منتظر پاسختون هستم
      همون بند واو صراحتا نوشته که دکتری عمومی فقط میتونه تو پردیس و مازاد قبول شه. حالا دیگه نخواسته دوباره همرو تکرار کنه. ضمنا اینم ملاحظه بفرمایید که دکتری عمومی از نظر تحصیلی معادل کارشناسی ارشد محسوب میشه.
      پس جایی واسه ابهام نیست و شما متاسفانه نمیتونید پزشکی روزانه بخونید.
      stay focused and never give up

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      شکایت هم نمیشه کرد؟

صفحه 1 از 19 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن