خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 52
    1. Top | #31
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samareh نمایش پست ها

تو رو‌خدا خودتونو نابغه ی تحلیلای سیاسی فرض نکنید فقط
      کسی اینجا سیاسیون رو تبرئه کرده همه میدونیم مشکلات هست اول اصل مطلب و بگیرید بعد بیاید داد و قال ....
      سیاسیون هم از همین مردمن ، همون مسکن مهری که این همه جیغ و داد راه انداختن فرشته ها که نساختنش مهندسای همین مملکت ساختن
      تو ایران همه دزدن از مردم عادی تا اون بالا بالاها پس الکی خودمون رو تحویل نگیریم
      یکی دستش به هزار ملیارد میرسه اختلاس میکنه
      یکی دستش به دو‌ملیون میرسه میدزده
      اون یکی راننده تاکسیه و دستش به پونصد تومن بنده و میخوره
      من گفتم یه حادثه ی دریایی رو ربطش ندید به دولت ، حرفای بچگونه نزنید که آره ایران شصت ملیارد دلار نفت و میعانات گازیش رفت رو هوا فقط برا اینکه فکر مردم رو منحرف کنه !!! ببخشید که کشتی شعور نداشت بدونه الان بعد تظاهراته !
      بعدشم هر نظامی مسئول حفاظت از خودشه قرار نبود بعد اون همه کشت وکشتاری که یه عده وحشی انجام دادن مسئولین مملکت بشینن نیگا کنن
      کجای دنیا اینطور نیس؟ تو امریکا که سنگشو به سینه میزنین تو قضیه فرگوسن چیکار کردن ؟ فرانسه چی؟ انگلیس چی؟ تو ترکیه هنوز بعد از یک سال و نیم از اون کودتای نافرجام اردوغان همچنان داره عاملینشو دستگیر میکنه
      فکر مردم رو اونایی منحرف کردن که اومدن ریختن تو خیابونا نذاشتن مردم مطالبات به حق و واقعیشون رو اعلام کنن و حرفای حق مردم این وسط گم شد
      قبل از شما هم خودم پلاسکو رو گفتم که دولت و شهرداری مقصر بودن
      تو اون قضیه هم تقریبا سه چهار روز اول سفیر ایران مسئول رسیدگی بود و بعد اینکه تو ایران ستاد بحران و اینا تشکیل دادن آقای ربیعی رو فرستادن
      بعدشم انتظار داشتین روحانی پاچه شلوارشو بزنه بالا بره وسط دریا یه تنه کشتی رو با نخ عباش بگیره بکشه تو ساحل ؟ چرا یکم منطقی فکر نمیکنین؟ چین همون روز اول گفت که هیچ کس زنده نیست چون اگه زنده بودن قطعا همون لحظات اول اعلام هشدار میدادن
      یه قابلمه ماکارونی با ته دیگ سیب زمینی که نسوخته کشتی عه متوجهی؟
      مسائل رو با هم قاطی نکنید
      بعدشم خیلی آدمای با عرضه ای هستین جمع کنین برید همگی مث سال ۵۷ قیام کنید نظامو بردارید فقط بلدید تو فضای مجازی شعار الکی علیه دولت و نظام بدید یام اینکه تو‌خیابونا امنیت مردم رو سر هیچ و پوچ بهم بریزید
      ضعف های ج.ا به حدی واضح و مبرهنه که هر آدم عاقلی که خودفروخته و وصل نباشه به راحتی میفهمه!
      ضمنا همه ی مردم عادی دزد نیستن یا نفهمیدی چی گفتی یا جامعه ی آماریت فقط اطرافیان خودت بود!
      مردم هم میان اعتراض ولی خبری از شاه نیست که بذاره و بره!!
      یا تو خیابون با تیر میزننشون یا تو زندان انقدر میزنن که بمیرن یا اعدام میکنن جنازه رو میندازن دم در!
      اون وحشیای اقلیتی که گفتی ۷۵ میلیون اکثریتن چرا جراتش ندارید که یه رفراندوم بذارید که اقلیت و اکثریت مشخص بشه!
      فقط اینو بدون از قدیم گفتن
      کسی که از راه فروش تن خود پول در میاورد بسیار با شرف تر از کسی است که با فروش وطن خود نان در می آورد!
      مواظب وطنتون باشید
      من بنده ی آن دمم که ساقی گوید
      یک جام دگر بگیر و من نتوانم ...

2. Top | #32
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_MhD نمایش پست ها

وقتی دید سیاسی ندارید و اطلاعی از کشورتون ندارید بهتره اظهار نظر نکنید!
      اره سیاسیون خوووب عااالی....
      این مردمن ک مشکل دارن این مردمن ک باعث بانی همه دزدی ها همه مشکلاتن.این مردمن ک احمقن و ب خودشون نمیان
      سیاسیون هم هیچ گناهی ندارن....اتفاقه دیگ یهو nمیلیارد از فلان صندوق غیب میشه و یا.....
      دلم نمیخواد بحث کنم ولی حرف زور نمیتونم بشنوم.
      چرا پلاسکو وقتی اتیش گرفت ک همه درگیر ق ه.ر بودن....
      چرا بعد تظاهرات باید ی کشتی بخوره بهم
      چرا بعد 8روز رفتن دنبالش؟؟؟غیر عینه درگیر سرکوب و خفه کردن مردم بودن؟؟وقتی برا سوختن اونا نداشتن.ارره اونا اشتباه کردن ک تو دریا سوختن.
      حرف زیاده....
      کمی کشورتون رو بشناسید همین
      برادر من بیخیال
      یه عده نونشون تو خون مردمه...

3. Top | #33
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

تو رو‌خدا خودتونو نابغه ی تحلیلای سیاسی فرض نکنید فقط
      کسی اینجا سیاسیون رو تبرئه کرده همه میدونیم مشکلات هست اول اصل مطلب و بگیرید بعد بیاید داد و قال ....
      سیاسیون هم از همین مردمن ، همون مسکن مهری که این همه جیغ و داد راه انداختن فرشته ها که نساختنش مهندسای همین مملکت ساختن
      تو ایران همه دزدن از مردم عادی تا اون بالا بالاها پس الکی خودمون رو تحویل نگیریم
      یکی دستش به هزار ملیارد میرسه اختلاس میکنه
      یکی دستش به دو‌ملیون میرسه میدزده
      اون یکی راننده تاکسیه و دستش به پونصد تومن بنده و میخوره
      من گفتم یه حادثه ی دریایی رو ربطش ندید به دولت ، حرفای بچگونه نزنید که آره ایران شصت ملیارد دلار نفت و میعانات گازیش رفت رو هوا فقط برا اینکه فکر مردم رو منحرف کنه !!! ببخشید که کشتی شعور نداشت بدونه الان بعد تظاهراته !
      بعدشم هر نظامی مسئول حفاظت از خودشه قرار نبود بعد اون همه کشت وکشتاری که یه عده وحشی انجام دادن مسئولین مملکت بشینن نیگا کنن
      کجای دنیا اینطور نیس؟ تو امریکا که سنگشو به سینه میزنین تو قضیه فرگوسن چیکار کردن ؟ فرانسه چی؟ انگلیس چی؟ تو ترکیه هنوز بعد از یک سال و نیم از اون کودتای نافرجام اردوغان همچنان داره عاملینشو دستگیر میکنه
      فکر مردم رو اونایی منحرف کردن که اومدن ریختن تو خیابونا نذاشتن مردم مطالبات به حق و واقعیشون رو اعلام کنن و حرفای حق مردم این وسط گم شد
      قبل از شما هم خودم پلاسکو رو گفتم که دولت و شهرداری مقصر بودن
      تو اون قضیه هم تقریبا سه چهار روز اول سفیر ایران مسئول رسیدگی بود و بعد اینکه تو ایران ستاد بحران و اینا تشکیل دادن آقای ربیعی رو فرستادن
      بعدشم انتظار داشتین روحانی پاچه شلوارشو بزنه بالا بره وسط دریا یه تنه کشتی رو با نخ عباش بگیره بکشه تو ساحل ؟ چرا یکم منطقی فکر نمیکنین؟ چین همون روز اول گفت که هیچ کس زنده نیست چون اگه زنده بودن قطعا همون لحظات اول اعلام هشدار میدادن
      یه قابلمه ماکارونی با ته دیگ سیب زمینی که نسوخته کشتی عه متوجهی؟
      مسائل رو با هم قاطی نکنید
      بعدشم خیلی آدمای با عرضه ای هستین جمع کنین برید همگی مث سال ۵۷ قیام کنید نظامو بردارید فقط بلدید تو فضای مجازی شعار الکی علیه دولت و نظام بدید یام اینکه تو‌خیابونا امنیت مردم رو سر هیچ و پوچ بهم بریزید
      ای خدااااااا بسه دیگه!!
      امنیت مردم سر هیچ و پوچ؟!!!!!!!
      مردم کار ندارن
      پول ندارن
      نون ندارن
      گرسنه ان
      آزادی انتخاب پوشش ندارن
      تو جهان عزت ندارن! یه بار با پاس ایرانی برو تو فرودگاه بفهمی چی میگم!
      اینا هیچ و پوچه؟؟؟
      ساندیس چی؟
      دو تا کشتی به هم برخورد کردنشون در این سطح تو ۹۰ سال اخیر بی سابقه و کاملا مشکوکه به گفته ی ملوانان ایرانی و بین المللی!
      سامانه ais و رادار پیشرفته و یه مرکز تو نروژ که خطر برخورد تو سراسر جهان پایش میکنه!
      سال ۲۰۱۸!
      مشکوک نیست؟
      بعد چین چطور تونسته بره جعبه سیاه بیاره چرا مردم نتونسته بکشه بیرون؟
      گاز های سمی فقط برای ایرانیا سمی بود؟
      چیزی از سامانه های حفاظتی نفتکش ها میدونی؟
      ویرایش توسط mehdimhm : 28 دی 1396 در ساعت 12:17

4. Top | #34
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_pishva نمایش پست ها
      ببین بزرگوار تاپیک در مورد سانچی هست.فعلا همین موضوع رو صحبت کنیم تا بقیه به جای خودش
      این سال ۲۰۱۸ و رادار و چیزی از فلان چیز میدونی و غیره رو تو این تاپیک من اولین بار با نقل کردن همه کسایی که هر نوع پستی گذاشته بودن پرسیدم و قشنگ مثل تو هم حق به جانب بودم.
      تا تو پست ۲۲ این تاپیک @It is POSSIBLE@ لطف کرد و جواب داد .تشکر تو زیر اون پست نیست.شاید نخوندی و شاید هم خوندی و قبول نداری .درکل اون پست رو نقل بگیر و هربندش به نظرت اشکال داره بگو البته با دلیل و سند معتبر نه صرفا برداشت شخصی
      برگردیم به اون قضیه حق به جانب !و اونم اینکه منه دانش اموز تجربی یا حتی ریاضی تحت تاثیر دو سه تا کلیپ یه دقیه ای تو اینستاگرام و جو و فضای رسانه ای که داره میشیم منتقد و بدتر از همه کارشناس طوری که انگار چند سال تحصیلات اکادمیک داریم در اون موضوع.ایرادی که تو هممون هست حداقل تو یه موضوع مورد علاقه یا تو بعضی ها در چندین مورد.کارشناسی تخصصی بدون هیچ مدرک و توانایی .و خیلی خوب میشه اگه هرموقع فهمیدیم این ایراد رو برداریم درست کاری که من در مورد خودم انجام دادم
      خلاصه صحبت ام در اینم مورد اینکه اگه ابهامی هست منتظر نتیجه گیری دوتا سایت معتبر یا دو تا ادم معتبر و متخصص باشیم نه صرفا اینکه روی دوتا فیلم یک دقیقه یا چنتا متن که اصلا مشخص نیست توسط چه کسی با چه پبشینه سن یا تخصصی و با چه هدفی منتشر میشه تصمیم گیری کنیم
      برای فهمیدن حقیقت نه تحصیلات آکادمیک لازمه نه هر درد دگ. چجور تونستن جعبه سیاه رو درارن اما نتونستن ادمارو بکشن بیرون؟ چرا بعد 7 روز رفتن سمت کشتی؟چجور تا 7 روز داشت میسوخت، اما تا اینا رفتن سمتش غرق شد؟موقع انفجار اون 32 نفر کجا بودن؟همه خواب بودن یا تو موتور خونه داشتن چایی میخوردن؟! چجور سرنشینا کشتی چینی تونستن بپرن تو آب میون اون همه آتیش اما ایرانیا نتونستن؟اصن چرااااا باید ی کشتی بخوره ب نفتکش؟ چیزی از سامانه‌ های ردیابی و رادارهای نفت کش میدونی؟! چیزی از دیدبانی میدونی؟چیزی از رادار های محافظت کننده ک از مبدا کشتی رو تحت نظر دارن میدونی؟ اصلا تو چیزی هم میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

چیزی که مشخصه
      نفتکش سانچی بخاطر انحراف افکار عمومی از اعتراضات سراسری در داخل و خارج از کشور آتش گرفت و غرق شد
      دلایلش هم اظهر من الشمسه ، البته که فرضیه های دیگه ای هم مطرحه و ...

ویرایش توسط saj8jad : 28 دی 1396 در ساعت 13:47 دلیل: جزئی

6. Top | #36
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      اونی که دوست عزیزمون نوشتن خلاصه ای از خزعبلات صدا و سیمای میلی بود
      اصل اتفاق و موضوع مورد بحثه بعد شما داری عاروق روشنفکری میزنی
      ویرایش توسط mehdimhm : 28 دی 1396 در ساعت 14:20

7. Top | #37
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا76 نمایش پست ها
      برای فهمیدن حقیقت نه تحصیلات آکادمیک لازمه نه هر درد دگ. چجور تونستن جعبه سیاه رو درارن اما نتونستن ادمارو بکشن بیرون؟ چرا بعد 7 روز رفتن سمت کشتی؟چجور تا 7 روز داشت میسوخت، اما تا اینا رفتن سمتش غرق شد؟موقع انفجار اون 32 نفر کجا بودن؟همه خواب بودن یا تو موتور خونه داشتن چایی میخوردن؟! چجور سرنشینا کشتی چینی تونستن بپرن تو آب میون اون همه آتیش اما ایرانیا نتونستن؟اصن چرااااا باید ی کشتی بخوره ب نفتکش؟ چیزی از سامانه‌ های ردیابی و رادارهای نفت کش میدونی؟! چیزی از دیدبانی میدونی؟چیزی از رادار های محافظت کننده ک از مبدا کشتی رو تحت نظر دارن میدونی؟ اصلا تو چیزی هم میدونی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برادر من دلیل عقب موندگی خاورمیانه رهبرطلبی و ایدئولوگ بودن مردمشه که خودشونو پست تر از اونی میبینن که بخوان فکر کنن و منتظر اینن که یکی بیاد یه چیزی بکنه تو کلشون!
      مطالعه و کتاب و تحقیق از منابع بیطرف هم براشون معنی نداره

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimhm نمایش پست ها
      برادر من دلیل عقب موندگی خاورمیانه رهبرطلبی و ایدئولوگ بودن مردمشه که خودشونو پست تر از اونی میبینن که بخوان فکر کنن و منتظر اینن که یکی بیاد یه چیزی بکنه تو کلشون!
      مطالعه و کتاب و تحقیق از منابع بیطرف هم براشون معنی نداره
      متاسفانه بله همینطوره

9. Top | #39
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      پیغامت رو همون لحظه که نقل کردی دیدم.داشتم جوابت رو مینوشتم ولی چون متاسفانه بیشعوری جمله اخرت داشت تو جوابم تاثیر میذاشت و بحث رو از منطقی بودن دور میکرد بیخیال شدم.حتی پیغام اول رو پاک کردم تا حاشیه بیشتری برام ایجاد نشه ولی با گذشت زمان و اینکه دوباره سعی کنم حرف ام رو بگم شاید دلیل برخورد بدت متکی بر کج فهمی باشه نه بیشعوری.اما متن شما.
      من درخواست کردم برای سوالا و ابهام هایی که برای خود شخص منم پیش اومده منتظر یه منبع خبری معتبر هرچند به قول برادرا معاند بمونیم.مرجعی که برای صحبتاش از سند و مدرک و فیلم و کارشناسی و شاید در اینده ای نه چندان دور از جعبه سیاه کشتی استفاده کرده
      بجاش شما اومد چنتا موضوع رو بصورت استفهام انکاری مطرح میکنی که نشون میده اشنایی ات با این قضایا در حد چنتا سر فصل و اسم که اونم از طریق اینستاگرام یا توییتر به خورد شما دادن استفاده میکنی.یه جور جلب توجه پوشالی درست وقتی که تنور داغه !!
      بازم میگم منم طرف تو بودم ولی تا وقتی متن ۲۲ این تاپیک رو دیدم و خودمم گوگل کردم این قضیه رو.با زبان انگلیسی و فارغ از صحبت های شو افی موجود
      شما هم میتونی جستجو کنی در مورد تصادف های دو کشتی در همین سال گذشته و تصادف مشابه ناو امریکایی با کشتی تجاری درسنگاپور که در ابتدا ۱۰ ملوان ناپدید شدن (خبر تکمیلی رو پیدا نکردم) یا تصادف های قبلی ناو های امریکایی در تاریخ مثل تصادف ناو امریکایی با کشتی فلیپینی که ۷ ملوان کشته شد این در رابطه با اصل قضیه که برخلاف گفته شما اصلا چیزی نیست که برای اولین بار اتفاق افتاده باشه و در ارتباط با سوالای >>اصن چرااااا باید ی کشتی بخوره ب نفتکش؟ چیزی از سامانه‌ های ردیابی و رادارهای نفت کش میدونی؟! چیزی از دیدبانی میدونی؟چیزی از رادار های محافظت کننده ک از مبدا کشتی رو تحت نظر دارن میدونی؟ << و اینکه با وجود همه اینا باز هم کشتی توسط یه شخص و انسان کنترل میشه و ممکن اشتباه رخ بده در یکی از کنترل کننده های دو طرف.
      و اما بقیه ابهامات که باید این چنتا موضوع رو در نظر بگیریم میزان بار و نوع بار کشتی و شدت و زاویه برخورد دو کشتی رو
      اینجا یه مصاحبه از کاپیتان مجید موسوی جانشین شرکت ملی نفت میزارم در مورد بقیه ابهاماتت(یه مقداریش تو متن نقل ).بخون و اگه میتونی صحبتاش رو از نظر علمی نقد کن نه صرفا سوال ها بی اساس

متاسفانه ماهیت بار، شدت این حادثه را این گونه کرد و شاید اگر محموله کشتی سانچی، نفت خام بود این اتفاق نمی افتاد. وی با بیان اینکه مخازن سوخت با محل اسکان و خوابگاه نفتکش سانچی جدا هستند، گفت: طول کشتی ۲۷۴ متر است و فاصله اسکان پرسنل با آخرین مخزن بار تقریبا کمتر از ۱۰ متر است و متاسفانه انفجار کشتی به گونه ای رخ داد که مخازن بار، حامل سوخت مایع متمایل به گاز، با کوچکترین جرقه منجر به انفجارهای پی در پی می شود.
      جانشین رییس شرکت ملی نفتکش در منطقه خارک ادامه داد: به دلیل اینکه ضربه نخست به جایی برخورد کرده که مخزن سوخت نزدیک به محل اسکان بوده در همان لحظات نخست خلاء شدید ایجاد و منجر به انفجار شده است که این موجب شد تا اکسیژن همان محل را تا شعاع ۱۰۰ مترمربع به راحتی ببلعد چرا که این گاز بسیار سمی است.
      کارکنان نفتکش در همان لحظات نخست دچار خفگی شدند
      وی گفت: گوگرد این گاز بسیار بالا است و به محض استنشاق با H۲O موجود در ریه ها، اسید سولفوریک ایجاد می کند در همان لحظه و در کمتر از دو دقیقه موجب خفگی و مرگ می شود مگر اینگه برای کسی که در موتورخانه نبوده زمان بیشتری برای نجات داشته و این اتفاق در مدت ۲۰ دقیقه طول کشیده است.
      کاپیتان موسوی تصریح کرد: اگر کشتی سانچی دارای بار نفت خام و بارهای دیگر معمولی نفتی سبک و یا سنگین بود این فاجعه تا به این حد رخ نمی داد. متاسفانه عمق این فاجعه را تنها ماهیت بار وسیع تر کرد چرا که کارکنان کشتی غله هیچ کدام دچار این اتفاق نشدند.
      وی افزود: زمانی که نوک کشتی حامل بار غله چین به کشتی سانچی برخورد می کند فاصله آنها نزدیک به ۲۰۰ متر تا محل اسکان آنها بود اما زمانی که چینی ها انفجار می بینند از ترس خود را به آب پرتاب کردند. انفجارها به حدی بود که آنها نتواتستند کشتی خود را جدا کنند و از سانچی دور شوند در حالیکه موتور کشتی کریستال دچار مشکل نشده بود و تنها باد و طوفان و ... موجب جدایی دو کشتی شد.
      برخورد دو کشتی سانچی و کریستال بسیار شدید بود
      جانشین رییس شرکت ملی نفتکش در منطقه خارک در پاسخ به این سوال که آیا کشتی هایی همانند نفتکش سانچی با کوچکترین برخوردی دچار سانحه و انفجار می شوند، گفت: این برخورد به سادگی اتفاق نیفتاده است. کشتی ها دارای دو جداره بیرونی و داخلی هستند که فاصله دو جداره بین ۲.۵ تا ۳ متر است اما ضربه دو کشتی آنقدر شدید بود که جداره بیرونی را پاره کرده و موجب ورود به جداره داخلی شد و با توجه به اینکه جداره داخلی دارای بار در محفظه بوده بعد از ریختن بار به بیرون با کوچکترین جرقه دچار انفجار شد.
      وی افزود: ما تصادف کشتی هایی با چنین محموله باری را در آب‌های دیگر داشتیم ولی چون به جداره داخلی اصابت نکرده بود هیچ اتفاقی برای کارکنان آن کشتی ها رخ نداد.
      کاپیتان موسوی در خصوص اینکه در برخی صحبت ها گفته شده که رادارهای کشتی سانچی از کار افتاده بود و این موجب برخورد و تصادف دو کشتی سانچی و کریستال شد، گفت: این صحبت ها در حالی در فضای مجازی در حال انتشار است که نشان می دهد بسیاری اطلاعی از دریا ندارند و هر کس ایده ای برای این اتفاق دلخراش می دهد.
      رادار سانچی خاموش نبود
      وی تاکید کرد: کشتی ها دارای سه رادار هستند و هیچ عقل سلیمی اجازه نمی دهد در ترافیکی که هزاران کشتی ماهیگیری است رادار کشتی را خاموش کند و این دلیل منطقی نیست.
      جانشین رییس شرکت ملی نفتکش در منطقه خارک همچنین درخصوص کم کاری کشور چین، برای نجات نفتکش سانچی، گفت: متاسفانه در این حادثه کشور چین بسیار کوتاهی کرد اما مسئولان شرکت کلی نفتکش در ایران در همان لحظات نخست وارد کار شدند اما چین اولویت های دیگری داشت در حالیکه ما از همان لحظات نخست حادثه به فکر نجات پرسنل بودیم تا امروز که به فکر بیرون آوردن پیکر دریانوردان از اعماق آب هستیم.
      وی با تاکید بر اینکه متاسفانه چینی ها در این حادثه بسیار سهل انگاری کردند، تصریح کرد: چین تنها به فکر موارد زیست محیطی و سوختن کامل بار در دریا بود چرا که اگر کشتی غرق نمی شد و خاموش می شد نگرانی هایی برای این محموله بار و نفوذ به دریا وجود داشت.
      کاپیتان موسوی در خصوص اینکه آیا امکان خارج کردن اجساد کارکنان نفتکش سانچی از اعماق دریا وجود دارد، گفت: عمق آب در آن منطقه ۱۰۰ متر است و اگر کشتی به طور کامل غرق شود با توجه به اینکه ارتفاع کشتی ۴۰ متر تا بالا است می توان در عمق ۶۰ متری دسترسی به کشتی پیدا کنیم البته ورود به کشتی و موتورخانه سانچی نیازمند غواصانی ماهر است.

اینکه نمیشه!شما دارید میگید اضهر من الشمسه و عمدیه و توضیحات اون متن عاروق روشن فکری بدون اینکه دلیل داشته باشید!؟
      میزان فعالیت تون در انجمن که با اینکه صد البته شخصیه ولی اینو نشون میده که بحث اصلا زمان نیست و در خوشبینانه ترین حالت یه کار خیلی اشتباه و اماتوره!

پ.ن:
      برای منم این ابهامات بوجود اومد ولی با توضیحاتی که خوندم تا حدود زیادی در مورد ابهامات قانع شدم (بحث روی کم کاری ها نیست که هیچ توضیحی قبول نیست)ولی با این وجود مطمعن نیستم و برای اخبار بعدی منتظر میمونم .
      شما بزرگواران هم میتونید منو نقل کنید یا حتی بکوبید ولی من بخاطر همون حاشیه و تنگ شدن بسیار زیاد وقتم از فردا زمانی نقل بک میکنم و به نوعی در خدمتتون هستم که شما از قسمتی از توضیحات کاپیتان موسوی که در محتوای پنهان همین پسته یا پست ۲۲ که گفتم ایرادی ببینید که من ندیدم یا دلیل مستندی که من نتونستم پیداش کنم
      اختیار دارید برای چی بکوبیم ادم به شاخی و پر ادعایی شمارو
      دمت گرم که فعالیت ما در انجمن رو هم کنترل میکنی!
      ای کاش تو همون منابع انگلیسی زبان تون یه مقاله ای در مورد فرق ساختاری کشتی نفتکش با ناوچه ها و سایر کشتی ها و سامانه های محافظتیشون میخوندی!
      این حادثه از این نظر بی سابقه است که پای یه نفتکش که تا این حد آسیب دیده وسطه یعنی ضربه به حدی کاری بوده که سه لایه زره و مایع حایل رد کرده و دو مخزن ترکونده که این غیر طبیعیه!
      منبع بیطرف می‌دونی یعنی چی؟
      یعنی از دولت و شرکت نفتکش نباشه!
      از نظر من منبعی معتبره که هیچ ربطی به ساختار حکومتی ایران و چین نداشته باشه!بقیه از بیخ بی اعتبارن!تمام!

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من بی‌شعور تو باشعور. آقای باشعور تو همه اون تصادفا، درست از همون روز تصادف، نیروهای امدادی رفتن برای کمک از سوی کشور مبدا و مقصد.فقططط جواب این سوالمو بده آقای باشعوووور.چرااا ی هفته بعد تصادف، تازه ایران رفت به محل حادثه؟تو اون هفت روز ک کشتی داشت میسوخت، این مسئولان کجا بودن؟ جواب درست ندادی به شعور ی ملت توهین میکنی.ازون 32 نفر، بالاخره چنتاشون رو عرشه بودن.ما نمیگیم زنده بمونن. وقتی انفجار رخ داده باشه، موج انفجار پرتشون میکنه تو آب.کجان پس؟جنازه هاشون کو؟هرررر 32 نفر تو کشتی بودن؟ حرف ازین مزخرف تر داریم؟آقای باشعور منتظر جوابتم...

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      در ضمن من از کل دنیای مجازی ی واتساپو دارم با همین انجمن و لا غیر.
      پ ن:عاشق منبعتم.رفته حرفای ی مقام بالای شرکت نفتو گذاشته برای سند!!!! رادارا روشنن. همه چیم خوب و خرمه.جی پی اس ها عین جت کار میکنن. دوتا کشتی با هم قرار گذاشتن یکی به اون یکی بزنه منفجر شه بخندن) گفتن سانچی تو بزرگتری بپکی اتیش بازی بیشتر میشه حال میده. اونم گفته من هستم بزن قدش ))))

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ی مقایسه ای میکنم با کشورایی مثل کره جنوبی و کشورای اروپای غربی که یک وام بدون نوبت یا کشته شدن اتفاقی یک نفر میتونه به استعفای چند تا وزیر و اعتراضات گسترده ی مردم ختم بشه...ولی تو این کشور در کمتر از یک هفته بیش از بیست نفر رو توی خیابان ها میکشند، و در کمتر از یک دقیقه بیش از سی نفر رو توی دریا، و در کمتر از چند ثانیه چند صد نفر رو توی جاده ها!!!!...حس میکنم قلبم میخواد مچاله بشه، لعنتیا توی جوونی پیرمون کردن

تسلیت میگم هموطنم و برای بار n ام، منم با تو میمیرم
      ویرایش توسط .khosro. : 29 دی 1396 در ساعت 01:13

13. Top | #43
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حوصله ی بحث هم ندارم یعنی نه حوصلشو دارم نه وقتشو
      هدف تایپیک هم یه چیز دیگه ست
      حرفی دارید برید تو خیابون مث بچه آدم بزنید برید جمعیت جمع کنید برید قیام کنید
      اگه نمیتونید یعنی اقلیت محسوب میشید پس با عقیده ی اکثریت بسازید
      والسلام
      کسی هم نقل قول نگیره ...
      اکثریت مظلومن و بی دفاع، اقلیت مسلح و خشن، وابسته به سیستم سرکوبگر روسی، اقلیت، اکثریت رو میکشه و سرکوب میکنه، اینجا دموکراسی نیست که حق با اکثریت باشه، اینجا حق با همون اقلیته که گفتی، و از بخت بد مردم ما این اقلیت، زشت، بی عقل و متحجر، پست و بی رحمند...اینجا سرزمین عجایب است!
      ویرایش توسط .khosro. : 29 دی 1396 در ساعت 01:00

14. Top | #44
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      چرا مسئولان! ایرانی!! تازه یک هفته بعد از تصادف رفتن به محل حادثه؟ تا یک هفته داشت میسوخت و هیشکی از ایران نرفت و هیشکی هم حق مصاحبه نداشت. بعد ی هفته هم ک رفتن، دومین انفجار و...

15. Top | #45
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      خواهش میکنم استاد
      فعالیت شما هم همونطور که گفتم به خودتون ربط داره و صرفا از جهت زمان عرض کردم
      مثال ناو ها و ناوچه های استبداد کبیر رو هم به دلیل ایراد و ابهاماتی در رابطه با اصل قضیه و رادار و غیره اوردم که به خدمت شریف شما برسونم که این قضیه متاسفانه هست و اتفاق می افته حتی غیر عمدی
      شدت زاویه نوع برخورد و اینکه کجای این خورده به کجای اون میتونه دلیلی بر شدت برخورد باشه.درثانی احتمال قصور در نحوه ساخت کشتی هم هست پس ابهام در رابطه با برخورد موشک یا انفجار عمدی دلیل قاطعانه نیست
      اینکه رسانه ای چه داخلی چه خارجی در گذر زمان اعتماد عموم رو از دست داده یه امر طبیعیه که نشه بهش اعتماد کرد و منطق شما بسیار متینه ولی اینکه بخواییم در مورد متنی که بر اساس علم و منطق صحبت شده بدون خوندن رد کنیم این صرفا یه قضاوت کورکورانه و نادرسته.میشه خوند (اونایی که کلیت اش رو بر اساس توجیه علمی هست) و ازش ایراد گرفت .درست مثل متن کا\یتان موسوی که من از شما دعوت کردم که بخونید
      و من نخوندن و شاید خوندن متن و ایراد نگرفتن ازش با اینکه قبول نداری صرفا یه فرار رو جلو میبینم
      ببین جناب
      برخورد دو شناور در اون قسمت از ساحل شرقی چین امر روتینیه بعلت تعدد کشتی های بزرگ ماهیگیری و ترافیک بالا!
      چیزی که باید بهش توجه کرد اینه که کلا تو دریانوردی تمام انواع شناور یه طرفن نفتکش یه طرف دیگه!
      یعنی کلا سیستم ساخت و حفاظت ازشون فرق می‌کنه و همچنین نوع رادار و حفاظت از تصادمشون!
      به خاطر همین از نظر دریانوردی این واقعه مشکوکه!
      ضمناً شناور سانچی ساخت هیوندای کره جنوبیه!پراید نیست که با اشکال فنی ۱۰ سال کار کنه! این شناور هم تو عسلویه چک میشه هم تو مقصد! ساخت ۲۰۰۸ و چند بار سفر داشته! پس احتمال مورد فنی منتفیه!چون با مشکل فنی شناور تا ۱۰۰ کیلومتری مقصد نمی‌کشید اصلا تو دریای عمان کلا می ترکید!
      سوال مهم اینجاست که چین وقتی تونست بره داخل کشتی نفوذ کنه و جعبه سیاه بیاره بیرون چرا جنازه ها و شایدم زنده ها رو بیرون نیاورد؟
      برای این که ذهن مردم به یه مورد فرعی ولی مهم مشغول بشه!
      سیستم هواکش نفتکش ها پارتیشن بندی کاملا مستقل از هم داره یعنی یه جا بخار سمی تولید شده ربطی به اتاق بغلی نداره!
      مگر اینکه کلا نفتکش بترکه یا غرق بشه که سانچی ۸روز مقاومت کرد!

صفحه 3 از 4 نخستنخست ... 234 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن