خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

دوراهی بزرگ علاقه یا راحتی؟؟

سلام .
      تو دوراهی بزرگی گیر کردم.
      من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم و کنکور۹۶ نتونستم رتبه خیلی خوبی کسب کنم تا الان هم اونجوری که بایدو شاید نخوندم و میزان مطالعم خیلی پایین بوده.

من علاقه زیادی به رشته روانشناسی دارم و رتبه کنکورم درحدی هست که میتونم تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد این رشته رو قبول بشم.

اما از یک طرف هم به خودم میگم این چند ماه رو بخونم شاید تونستم این رشته رو توی دانشگاه های دولتی قبول بشم یا حتی یک رشته خوب مثلا اتاق عمل یا پرستاری رو قبول بشم .

تو دوراهی بزرگی گیر کردم از یک طرف علاقه زیادی به روانشناسی دارم از یک طرف اطرافیان من رو از اینده این رشته نگران میکنند .

بنظر شما وارد دانشگاه بشم یا این چند ماه رو بخونم برای کنکور۹۷؟

من واقعا به روانشناسی علاقه زیادی دارم هم به دروسش هم به شغلش.
      ازطرفی از پرستاری و سایر پیراپزشکی ها بدم نمیاد اما روانشناسی واسم یه چیز دیگس.

نکته اخر اینکه من اگر وارد دانشگاه ازاد بشم شهریه تخفیف زیادی میگیرم و تقریبا پولی نمیدم(بنا ب دلایلی) اینم یکی از دلایلیه که ترغیبم میکنه وارد دانشگاه بشم تو بهمن ماه چون فکر میکنم دولتی وازاد(واحدهای خوبش) روانشناسی خیلی فرق آنچنانی باهم ندارند.

دوستان ببخشید طولانی شد واقعا گیر کردم که چیکار بکنم لطفا راهنمایی کنید[emoji20][emoji20]

@Skinner
      I Feel
      ویرایش توسط kingmehdi00p99 : 24 دی 1396 در ساعت 03:53

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اینکه تو ایران بخوای مدرک بگیری
      و فک کنی کار خودش میاد سراغت اشتباه

چ مدرک های ک تو کوزه انداخته شدنو ابشو خوردن !

و چه افرادی هستن ک روانشناسی خوندن و بسیار هم موفق هستن

علاقه ای‌ توقع بی جا ازش داشته باشی
      یا شناخت کافی نداشته باشی

واست سنگین تموم میش

از طرفی تو الان تو سه راهی موندی

روانشناسی ازاد
      روانشناسی دولتی
      یا رشته های پیراپزشکی و پزشکی

اگ بخوای بری آزاد و بتونی ی دانشگاه آزاد خوب با سطح علمی خوب بری و از الان شروع کنی و هزینه زیادی پرداخت نکنی ک برو

ولی اگ فقط روانشناسیو اسمشو دوس داری وقت بزار واس کنکور

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      انسان یه ظرفیت محدودی داره!
      شاید تو چن تا زمینه بتونه فعالیت کنه ولی فقط تو ی زمینه میتونه متخصص شه!
      علاوه بر این انسان تو زندگیش ب مرحله ای میرسه ک خیلی بیشتر از پول وضعیت مالی احساس مفید بودن و بودن تو جایی ک باید باشه واسش مهم تر میشه!!!
      هر پیش بینی درباره آینده ک بهت احساس ضعف میده رو پرت کن بیرون!
      اونا فقط اومدن ک ضعیفت کنن و برن!
      مطمئن باش ک هر کسی تو شغلش یک باشه همه جوره موفقه!
      و کسی هم دقیقا نمیتونه آینده رو پیش بینی کنه!
      از کجا معلوم هزار و یک اتفاق خوب و فرصت طلایی پیش نیاد برات تو روانشناسی؟؟؟
      پیش بینی دقیق آینده عین کشتی گرفتن با خدا هست!
      ک برنده ی کشتیم معلومه!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kingmehdi00p99 نمایش پست ها
      سلام .

@Skinner
      توی ایران و شرایطی که جامعه ایران برای ما درست کرده ، علایقمون ،علاقه واقعی نیست و فکر میکنیم علاقه.مونه..
      و اونایی هم که رفتن دنبال علاقشون توی ایران اکثرا با جّوی که برامون درست کردن ،به اون نتیجه مطلوب نرسیدن..

شما سعی کنید اول زندگی تون رو به تعادل برسونید ، بعد به کمال برسونید (حالا این کمال میتونه یک جنبش رفتن دنبال علاقه باشه) -- ی دو سطر درباره این بندی که عرض کردم توضیحات مختصری بدم:
      شما اول از لحاظ فیزکالی و نیاز بیرونی نیاززهاتون رو براورده کنید، چرا که انسان وقتی شیکمش خالی باشه قید همه چی میزنه و دیگه علاقه براش معنایی نداره و بفکر پر کردن شیکم زنو بچش هست ،فاجعه ای که الان در ایران باهاش روبه رو هستیم...
      حالا وقتی که به این تعادل زندگی رسیدین ، زندگی تون رو توی پکیج های سه ساله تقسیم کنید و هر سه سالی برای یک علاقتون وقت بذارید و همچنین کنارش شغلی دارین که نیاز علاقه تون رو براورده کند.
      نتیجه:
      این 5نیم ماه الباقی رو تلاشتون رو بکنید و میخ شغلی تون روی توی جامعه محکم بکوبید بعد برید دنبال چیزایی که دوست دارین..

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      علاقه
      رو صندلي داغ هستم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      I Feel

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      بنظرم رشته ای مثه روانشناسی ک الان واقعن خیلی زیاد شده توش ادم مدرک به دست جدا خوندنش ریسکه...پیشنهاد من به شما ادامه دادن رشته ی روانشناسی توی دانشگاه فرهنگیانه...ینی علوم تربیتی بعد روانشناسی در ادامش تا دکترا...اینجوری هم به علاقتون میرسید هم به پول و کار تضمینی
      Do your best
      one day
      you will be
      some one's hope
      ...some one's hero

8. Top | #8
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adame pooch نمایش پست ها
      توی ایران و شرایطی که جامعه ایران برای ما درست کرده ، علایقمون ،علاقه واقعی نیست و فکر میکنیم علاقه.مونه..
      و اونایی هم که رفتن دنبال علاقشون توی ایران اکثرا با جّوی که برامون درست کردن ،به اون نتیجه مطلوب نرسیدن..

شما سعی کنید اول زندگی تون رو به تعادل برسونید ، بعد به کمال برسونید (حالا این کمال میتونه یک جنبش رفتن دنبال علاقه باشه) -- ی دو سطر درباره این بندی که عرض کردم توضیحات مختصری بدم:
      شما اول از لحاظ فیزکالی و نیاز بیرونی نیاززهاتون رو براورده کنید، چرا که انسان وقتی شیکمش خالی باشه قید همه چی میزنه و دیگه علاقه براش معنایی نداره و بفکر پر کردن شیکم زنو بچش هست ،فاجعه ای که الان در ایران باهاش روبه رو هستیم...
      حالا وقتی که به این تعادل زندگی رسیدین ، زندگی تون رو توی پکیج های سه ساله تقسیم کنید و هر سه سالی برای یک علاقتون وقت بذارید و همچنین کنارش شغلی دارین که نیاز علاقه تون رو براورده کند.
      نتیجه:
      این 5نیم ماه الباقی رو تلاشتون رو بکنید و میخ شغلی تون روی توی جامعه محکم بکوبید بعد برید دنبال چیزایی که دوست دارین..
      ظرفیت ذهنی انسان محدوده!
      نمیتونه تو چند تا چیز و تک همشون ب طور کاملا تخصصی فعالیت کنه!
      بعد هم هیچ شغلی تو ایران ویژگی ایک 100درصد مطمئن باشی ب پول کافی میرسی وجود نداره!
      مسیر زندگی انسانی طولانیه و توش ممکنه هزار و یک فرصت پیش بیاد
      انسان مگه چقد میخاد عمر کنه که همونشم نخاد بره دنبال علاقش؟
      با عرض عذرخواهی ب نظرم این استدلالتون بسیار استدلال سطحی و نخ نما شده ای هست!
      کم هم نیستن در حال حاضر ک تو اشباع ترین شغل های کشور بسیار موفق بودن!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      از کجا مطمئن شدین که به روانشناسی علاقه دارین؟
      آیا واقعا علاقه دارین به روانشناسی؟
      یا اینکه اسمشو شنیدین و فک کردین که علاقه مندین؟
      آیا با محیط کارش آشنایی دارین؟
      آیا با دروسش آشنایی دارین؟چارت درسیشو دیدین؟میدونین چه دروسی رو باید بگذرونین؟
      ...
      به یاد
      شهید حسن تهرانی مقدم
      پدر صنعت موشکی ایران . دلیل اقتدار و امنیتایران

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نمیدونم این خاطره حماقت آشنامون بود یا شجاعتش!یکی از آشناهامون عشق مهندسی بود مجبور شد بره تجربی و بخونه واسه پزشکی و قبولم شد!ولی خیلی شیک انصراف داد تغییر رشته داد رفت که بره ریاضی و همون سال قبول شد تهران
      انقد باهوش بود بورسش کردن و الان تو شرکت های برقی کار میکنه در ضمن خانومم هست
      میخوام بگم به همه نشون بده که میتونی برو هدفت رو بزار روانشناسی دولتی!من خودم امسال کارشناسی بهترین جاها قبول میشدم!ولی نرفتم چون تو خودم دیدم میتونم یه سال دیگه تلاش کنم با خودت دو دو تا چهار تا کن ببین چه نتیجه ای میگیری استخاره هم در آخر بگیر واسه اطمینان از تصمیمت

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط opposite نمایش پست ها
      سلام
      از کجا مطمئن شدین که به روانشناسی علاقه دارین؟
      آیا واقعا علاقه دارین به روانشناسی؟
      یا اینکه اسمشو شنیدین و فک کردین که علاقه مندین؟
      آیا با محیط کارش آشنایی دارین؟
      آیا با دروسش آشنایی دارین؟چارت درسیشو دیدین؟میدونین چه دروسی رو باید بگذرونین؟
      ...
      بله چارت درسیشو خوندم کتاباشم تقریبا خوندم تاحدودی
      I Feel

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بله چارت درسیشو خوندم کتاباشم تقریبا خوندم تاحدودی
      خوب اگه واقعا علاقه دارین پس تردیدتون واسه چیه!اگه واقعا میتونین دانشگاه رده بالا قبول شین. شروع کنین و اگه شروع کردین با قدرت ادامه بدین که ان شاء الله موفقیت در انتظار شماست.
      در نهایت تصمیم گیرنده نهایی خودتون باشین که اگه به حساب "اینکه فلانی بهم گفت و من عمل کردم" یه کاری رو انجام بدین و زمین بخورین تقریبا غیر ممکنه که بتونین دوباره بلند شین و به زندگی ادامه بدین(در مورد انتخاب روانشناسی یا غیر روانشناسی عرض کردم)
      به یاد
      شهید حسن تهرانی مقدم
      پدر صنعت موشکی ایران . دلیل اقتدار و امنیتایران

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      دوستان ممنون از نظرات همگیتون
      استخاره کردم بد اومد
      میخونم این شیش ماه رو بکوب انشالله قبول میشم
      مطمئنن رتبم از امسالم که بدتر نمیشه

این شانس که برم روانشناسی ازاد رو شیش ماه دیگه هم دارم پس اگه الان وارد دانشگاه نشم چیزی رو از دست نمیدم

این چند ماه روـمیخونم بقیش دست خدا
      I Feel

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوست عزیز اساس انتخاب برای زندگی 60 70 ساله ی آینده خودتون رو جواب خوب و بد استخاره نگذارید چون استخاره اداب داره ، اینکه کی بگیره مهمه و ده ها فاکتور دیگه.
      و اما چند نکته:دانشگاه های درجه دو الی سه توشون بچه های قوی و پرانگیزه پیدا نمیشه.نمونش همین آزاد.باید هلشون بدین.فرض کن ترم 3 الی 4 بخوای یه مقاله isi چاپ کنی و هیچ کس نه از استادا و نه از دانشجوها تو این فازا نباشن.درنتیجه باید بخش زیادی از انرژی رو صرف اینکارا کنی و توی یه محیط بی رمق شل نشی.وضع دانشگاه های تاپم که مشخصه.نصف اون انرژیو میذاری با موفقیت بیشتر.
      اما اینکه کجا موفق میشید رو دانشگاه تعیین نمیکنه.تلاش شماست که تعیین میکنه.شما میتونی برترین روانشناس بشی با تلاش و بلد بودن مسیر حتی اگر پیام نور علی اباد کتول باشی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام .
      من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم و کنکور۹۶ نتونستم رتبه خیلی خوبی کسب کنم تا الان هم اونجوری که بایدو شاید نخوندم و میزان مطالعم خیلی پایین بوده.

من علاقه زیادی به رشته روانشناسی دارم و رتبه کنکورم درحدی هست که میتونم تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد این رشته رو قبول بشم.

اما از یک طرف هم به خودم میگم این چند ماه رو بخونم شاید تونستم این رشته رو توی دانشگاه های دولتی قبول بشم یا حتی یک رشته خوب مثلا اتاق عمل یا پرستاری رو قبول بشم .

تو دوراهی بزرگی گیر کردم از یک طرف علاقه زیادی به روانشناسی دارم از یک طرف اطرافیان من رو از اینده این رشته نگران میکنند .

بنظر شما وارد دانشگاه بشم یا این چند ماه رو بخونم برای کنکور۹۷؟

من واقعا به روانشناسی علاقه زیادی دارم هم به دروسش هم به شغلش.
      ازطرفی از پرستاری و سایر پیراپزشکی ها بدم نمیاد اما روانشناسی واسم یه چیز دیگس.

نکته اخر اینکه من اگر وارد دانشگاه ازاد بشم شهریه تخفیف زیادی میگیرم و تقریبا پولی نمیدم(بنا ب دلایلی) اینم یکی از دلایلیه که ترغیبم میکنه وارد دانشگاه بشم تو بهمن ماه چون فکر میکنم دولتی وازاد(واحدهای خوبش) روانشناسی خیلی فرق آنچنانی باهم ندارند.

دوستان ببخشید طولانی شد واقعا گیر کردم که چیکار بکنم لطفا راهنمایی کنید[emoji20][emoji20]

@Skinner
      تا اینجا که اومدی
      اگه سال بعد هم میتونی باز هم روان رو بیاری فرصت کنکور مجدد رو از خودت نگیر تا بعدا نگی کاش فلان میکردم بهمان میکردم یا اگه کنکور داده بودم فلان میشد
      کنکور رو بده بعدش تصمیم بگیر

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)