خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 58
    1. Top | #16
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط کنکوری 96 نمایش پست ها
      نه بهم گفتن مدارک پزشکی مثل سابقه بستری و اینا رو ببر حتما . . . کلا تو برگه مراجعه حضوری و خود سایت وظیفه هم نوشته داشتن سوابق درمانی در گرفتن معافیت میتونه کمک کنه . . .
      آلرژی هم جوریه که اگه رعایت نشه مجدد از حد متوسط میتونه شدید بشه . . . فکر هم نکنم تو خدمت هم کسی عاشق چشم و ابروی من باشه بخواد واسم رعایت کنه !!! اینا رو هم میگم دیگه . . . یا مثلا داروهایی که در حال حاضر مصرف میکنم
      خب شاید برای بیماری شما فرق داشته باشه
      ان شالله موفق بشی

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نه بهم گفتن مدارک پزشکی مثل سابقه بستری و اینا رو ببر حتما . . . کلا تو برگه مراجعه حضوری و خود سایت وظیفه هم نوشته داشتن سوابق درمانی در گرفتن معافیت میتونه کمک کنه . . .
      آلرژی هم جوریه که اگه رعایت نشه مجدد از حد متوسط میتونه شدید بشه . . . فکر هم نکنم تو خدمت هم کسی عاشق چشم و ابروی من باشه بخواد واسم رعایت کنه !!! اینا رو هم میگم دیگه . . . یا مثلا داروهایی که در حال حاضر مصرف میکنم
      درود
      شما هر مدرک پزشکی داری از روزی که به دنیا اومدی تا الان رو با خودت ببر
      البته قبلش یه نگاهی به قوانین کلی معافیت پزشکی بزن و سعی کن مدارک پزشکی که داری رو بتونی با قوانین معافیت به قولی ربط و ارتباط بدی و ...

3. Top | #18
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirh نمایش پست ها
      نه
      ولی من شنیدم موضوع مجموع دو چشم حذف شده در قوانین جدید

بخش سيزدهم آیین نامه معافیت پزشکی سازمان نظام وظیفه: بيماري هاي چشم و عوارض بينائي

بند۱-هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل :

(هيپرمتروپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم ، با علامت منفي منظور شود ولي محاسبه نگردد.)

الف) هيپرمتروپي بيش از۶ ديوپتر
      يك چشم : معاف دائم

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر هيپرمتروپي بيش از ۸ ديوپتر يك چشم: معاف دائم

ب) هيپرمتروپي از ۳ تا ۶ ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر هيپرمتروپي از ۳ تا ۸ديوپتر هر يك از چشمها: معاف از خدمات رزمي

بند۲- ميوپي با سيكلوپلژي کامل :

(ميوپي با سيكلوپلژي كامل كه در صورت همراه بودن با آستيگماتيسم با علامت مثبت منظور شود ولي محاسبه نگردد.)

الف)ميوپي بيش از۶ ديوپتر
      يك چشم : معاف دائم

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر ميوپي بيش از ۸ ديوپتر يك چشم: معاف دائم

ب)ميوپي از ۳ تا ۶ ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر ميوپي از ۳ تا ۸ديوپتر هر يك از چشمها: معاف از خدمات رزمي

بند۳- آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط با سيكلوپلژي كامل :

(درآستيگماتيسم ساده، يا مركب يا مخلوط ميزان آستيگماتيسم بايستي بيش تر از اسفر باشد)

الف) مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي ۵ ديوپتر
      يک چشم : معاف دائم

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر مجموع ديوپتر آستيگمات ساده ، مركب يا مخلوط بالاي ۷ ديوپتريک چشم: معاف دائم

ب) آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط از۳ تا ۵ ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي

تبصره- براي دارندگان مدارك کارشناسي و بالاتر آستيگماتيسم ساده ، مركب يا مخلوط از۳ تا۷ ديوپتر هر يك از چشمها : معاف از خدمات رزمي

می بینید که در قوانین هم حرفی از مجموع نمره دو چشم رو نیاورده

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 8MIT8 نمایش پست ها
      درود
      البته قبلش یه نگاهی به قوانین کلی معافیت پزشکی بزن و سعی کن مدارک پزشکی که داری رو بتونی با قوانین معافیت به قولی ربط و ارتباط بدی و ...
      شما تجربه این کارها رو داری یا اطلاعاتی دارین ؟؟ یعنی سابقه بستری در بیمارستان و این چیزا چقدر میتونه موثر باشه ؟؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود
      تو قوانین آسم و آلرژی گفته که داشتن سوابق درمانی و اثبات در کلنیک ها نظامی

6. Top | #21
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      شما تجربه این کارها رو داری یا اطلاعاتی دارین ؟؟ یعنی سابقه بستری در بیمارستان و این چیزا چقدر میتونه موثر باشه ؟؟
      نه من خودم که اقدام نکردم ولی از کنار گوشه یه چیزایی شنیدم
      صرف بستری شدن در بیمارستان کافی نیست ، برای
      معافیت دائم باید شخص یه بیماری یا مشکلی چیزی داشته باشه و اون بیماری هم در قوانین معافیت پزشکی اومده باشه
      مثلا ممکنه شخصی مشکل قلبی داشته باشه ، مثلا فرض کنید دریچه آئورت قلبش یه مشکل و یه نارسایی داره و خب جهت معافیت اقدام میکنه حالا یا معاف از رزم میشه یا معاف دائم که بستگی به نارسایی و نظر پزشک داره

7. Top | #22
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      تو قوانین آسم و آلرژی گفته که داشتن سوابق درمانی و اثبات در کلنیک ها نظامی
      حالا بنده دقیق اطلاع ندارم
      اما برای بعضی بیماری ها مثل همین آسم و آلرژی که فرمودید بله طبیعتا سوابق درمانی کمک بسیار زیادی میکنه
      و اون قسمتی هم که گفته اثبات در کلینک نظامی بنده احساس میکنم یه بار معنایی منفی داره بخاطر اینکه شخص مثلا نره پرونده سازی کنه و از این دست داستانا (!)
      و الا شما اگر مدرک پزشکی در زمینه بیماریتون (آسم و آلرژی) دارید که
      با قوانین معافیت همخوانی داره قطعا کمک بسیار زیادی بهتون میکنه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      حالا بنده دقیق اطلاع ندارم
      اما برای بعضی بیماری ها مثل همین آسم و آلرژی که فرمودید بله طبیعتا سوابق درمانی کمک بسیار زیادی میکنه
      و اون قسمتی هم که گفته اثبات در کلینک نظامی بنده احساس میکنم یه بار معنایی منفی داره بخاطر اینکه شخص مثلا نره پرونده سازی کنه و از این دست داستانا (!)
      و الا شما اگر مدرک پزشکی در زمینه بیماریتون (آسم و آلرژی) دارید که
      با قوانین معافیت همخوانی داره قطعا کمک بسیار زیادی بهتون میکنه
      بله درسته یه نوار ریه هم تو بیمارستان میگیرن خودشون
      من در مورد مشکل خودم خیلی تحقیق کردم
      من بیشتر دنبال اینم اگه مثلا معاف نشدم چطوری یکم تاریخ اعزامم رو بعد از کنکور بندازم . . . مثل اگه 30 فروردین اعزامم یه کاری کنم بعد 6 تیر بندازن . . .

9. Top | #24
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      بله درسته یه نوار ریه هم تو بیمارستان میگیرن خودشون
      من در مورد مشکل خودم خیلی تحقیق کردم
      من بیشتر دنبال اینم اگه مثلا معاف نشدم چطوری یکم تاریخ اعزامم رو بعد از کنکور بندازم . . . مثل اگه 30 فروردین اعزامم یه کاری کنم بعد 6 تیر بندازن . . .
      بله خب باز خودتون بیشتر و بهتر میدونید
      من فکر میکنم میشه تاریخ اعزام به خدمت رو تغییر داد حتی برای یکی دو باری ، مثلا شما فروردین 97 اعزام به خدمت هستید ولی میرید پیگیری میکنید که مثلا تاریخ اعزامتون رو به مرداد 97 تغییر بدن و ...

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فکر میکنم میشه تاریخ اعزام به خدمت رو تغییر داد حتی برای یکی دو باری ، مثلا شما فروردین 97 اعزام به خدمت هستید ولی میرید پیگیری میکنید که مثلا تاریخ اعزامتون رو به مرداد 97 تغییر بدن و ...
      واقعا میشه ؟؟؟ شما مورد داشتین ؟؟؟ چطوری باید این کارو بکنم ؟؟ من برم مثلا بگم اونا هم تاریخ رو عقب میندازن حتما تا من برای 97 بخونم حتما ؟ ( حالا اگه معاف نشدم فکر بعدش هم کرده باشم )

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      واقعا میشه ؟؟؟ شما مورد داشتین ؟؟؟ چطوری باید این کارو بکنم ؟؟ من برم مثلا بگم اونا هم تاریخ رو عقب میندازن حتما تا من برای 97 بخونم حتما ؟ ( حالا اگه معاف نشدم فکر بعدش هم کرده باشم )
      بله احتمالا میشه تاریخ اعزام رو تغییر داد
      باید برید پلیس+10
      والا بنده اطلاع دقیقی ندارم ، شما برید پلیس+10 همین سوالات رو از کارشناسشون بپرسید اینطوری دیگه خاطرتون جمع هستش که مشکلی به وجود نمیاد

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بله احتمالا میشه تاریخ اعزام رو تغییر داد
      باید برید پلیس+10
      والا بنده اطلاع دقیقی ندارم ، شما برید پلیس+10 همین سوالات رو از کارشناسشون بپرسید اینطوری دیگه خاطرتون جمع هستش که مشکلی به وجود نمیاد

یه سوال دیگه
      این پزشکای نظام وظیفه به این نکته هم توجه میکنن که مثلا طرف قبلا بیماریش شدید بوده و الان بخاطر رعایت نکات پزشک متخصص به حد متوسط رسونده و اگه به خدمت اعزام بشه چون ممکنه اونجا رعایتش رو نکنن دوباره بیماریش شدید بشه ؟؟ اینا رو مطرح کنم اصلا توجهی به حرفای بیمار میکنن یا فقط حرف خودشونه ؟؟

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نظام وظیفه خاله بازی نیست که
      کلا 2حالت میتونه پیش بیاد برای انداختن به عقب خدمت
      حالت اول تمدید هست که اکثر اوقات 2 ماه زمان میتونه بده ( اگر ماه های خاص و پر ترافیک خدمت اقدام کنی تا 3ماه هم ممکنه)
      حالت دوم تعویق هست که جنبه رسمی نداره و دور زدن قانونه تقریبا . مثل دیپلم مجدد که تعویق هم گیت ورودیشو خیلی سخت کردن و تقریبا دیگه مفت به کسی نمیدن

یه سوال دیگه
      این پزشکای نظام وظیفه به این نکته هم توجه میکنن که مثلا طرف قبلا بیماریش شدید بوده و الان بخاطر رعایت نکات پزشک متخصص به حد متوسط رسونده و اگه به خدمت اعزام بشه چون ممکنه اونجا رعایتش رو نکنن دوباره بیماریش شدید بشه ؟؟ اینا رو مطرح کنم اصلا توجهی به حرفای بیمار میکنن یا فقط حرف خودشونه ؟؟
      برای معافیت پزشکی اول باید باید بری پلیس +10 فرم بگیری و کارای اولیه بکنی
      بعد اسمت ثبت میشه و 60روز وقت داری بری دکتر معتمد نظام وظیفه که بیشتر شبیه یک صافی هست که همون اول سالم هارو از مریض ها جدا کنن . ولی یکم خودتو به مریضی بزنی و ناله کنی کارت راه میندازن و مریض ثبتت میکنه
      1-2هفته بعدم باید بری بیمارستان پیش متخصص که اینجاش دیگه شوخی بردار نیست ! هم هزینه زیادی باید پیاده بشی برای کوچیکترین ازمایش ها و بررسی ها و هم به این راحتیا معاف نمیکنن .
      در مورد سوال آخرت هم پشیزی حرف و احترام برای دغدغه و سوال شما قائل نیستن . اگر قرار بود به این راحتیا معافی بدن که هر سال این همه کیس خودزنی های مختلف مثل 15تا دندون کشیدن و قطع انگشت پا و غیره نداشتیم!
      The only way to deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existence is an act of rebellion

ویرایش توسط Egotist : 24 دی 1396 در ساعت 15:35

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.من سال 94 مرداد کارای سربازی رو انجام دادم و اعزامم 1 دی 94 خورد و آبان رفتم تمدید 4 ماهه زدم موافقت شد و 1 اردیبهشت 95 رفتم خدمت.بستگی داره به زمان اعزامت که سرباز زیاد باشه خیلی راحت تر با تمدید موافقت میکنند.ولی یک دوره تمدید رو به احتمال زیاد راه میان.
      در مورد معافیت پزشکیت هم بگم که الان خیلی سخت میگیرن.ولی اینجور که من شنیدم اونایی که حین خدمت سربازی برا معافیت اقدام میکنند هم راحت تر معاف میشن هم تمام هزینه های دکتر و آزمایش به عهده سازمان خدمتیت. ولی خب حتما کمیسیون برو ته ته تهش اگه معاف هم نشدی معمولا معاف از رزم و رژه و نگهبانی و کار سنگین و آفتاب گرد و خاگ و این چیزا مینویسن تو برگه ات که در این صورت فقط میخوری و می خوابی.هر چند تو خدمت خوردن و خوابیدن هم عذابه

راستی اگه بیماریت مثلا تا یک سال دیگه خوب بشه بهت میتونن یک سال معافیت موقت بدن.اینم از نظام وظیفه بپرس.معاف موقت بدن دوباره کنکوری میدی

اینم اضاف کنم که اکثریت پزشکای کمیسیون دلشون از سنگ هم سخت تره!اینقدر حق رو ناحق میکنند که نگو.زمان آموزشی من یه پسره بود خودش گفت پزشک نظام وظیفه گفته بود 5 میلیون بهم بدین معافش میکنم اینم طفلک روستایی بود و وضع مالی خوبی نداشت دکتره هم معافش نکرده بود با مریضیش اومده بود خدمت. کلا تو سیستم نظامی خوششون میاد اذیت کنند طرف رو (عقده بازی!) چه تو پادگان چه تو بیمارستان نظامی و ...
      ویرایش توسط alk1370 : 24 دی 1396 در ساعت 16:27

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alk1370 نمایش پست ها
      سلام.من سال 94 مرداد کارای سربازی رو انجام دادم و اعزامم 1 دی 94 خورد و آبان رفتم تمدید 4 ماهه زدم موافقت شد و 1 اردیبهشت 95 رفتم خدمت.بستگی داره به زمان اعزامت که سرباز زیاد باشه خیلی راحت تر با تمدید موافقت میکنند.ولی یک دوره تمدید رو به احتمال زیاد راه میان.
      در مورد معافیت پزشکیت هم بگم که الان خیلی سخت میگیرن.ولی اینجور که من شنیدم اونایی که حین خدمت سربازی برا معافیت اقدام میکنند هم راحت تر معاف میشن هم تمام هزینه های دکتر و آزمایش به عهده سازمان خدمتیت. ولی خب حتما کمیسیون برو ته ته تهش اگه معاف هم نشدی معمولا معاف از رزم و رژه و نگهبانی و کار سنگین و آفتاب گرد و خاگ و این چیزا مینویسن تو برگه ات که در این صورت فقط میخوری و می خوابی.هر چند تو خدمت خوردن و خوابیدن هم عذابه

راستی اگه بیماریت مثلا تا یک سال دیگه خوب بشه بهت میتونن یک سال معافیت موقت بدن.اینم از نظام وظیفه بپرس.معاف موقت بدن دوباره کنکوری میدی

اینم اضاف کنم که اکثریت پزشکای کمیسیون دلشون از سنگ هم سخت تره!اینقدر حق رو ناحق میکنند که نگو.زمان آموزشی من یه پسره بود خودش گفت پزشک نظام وظیفه گفته بود 5 میلیون بهم بدین معافش میکنم اینم طفلک روستایی بود و وضع مالی خوبی نداشت دکتره هم معافش نکرده بود با مریضیش اومده بود خدمت. کلا تو سیستم نظامی خوششون میاد اذیت کنند طرف رو (عقده بازی!) چه تو پادگان چه تو بیمارستان نظامی و ...
      من از حرف های شما و بعضی دوستان که امدن نظرشون رو گفتن استرس گرفتم . . .
      مغزم قفل کرده که حتی پیش اونا چطور صحبت کنم . . . !
      در مورد معاف از رزم هم بعضی ها میگن تو بعضی پادگان ها رعایت نمیکنن که !
      البته من شهرستان هستم ( مازندران ) (مشکلم هم آسم و آلرژی هست که البته در گذشته شدید تر بود الان در حد متوسط و کمی بهتر شدم )

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن