خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 678 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 177
    1. Top | #91
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=alk1370;1267272]متاسفانه باز هم تصمیم عجیب غریبی گرفتن.حداقل در حق اونایی که ارشد رو رایگان نخوندن ظلم میشه.من خودم که لیسانسم ولی خب ناراحتم برا وضعیت ارشدا
      اهدافتون عالیست.به بهترین ها میرسید انشالله فقط اینکه گفتید اون پول رو میزارید بانک ماهی چقدر سود والا از بانکها هم آدم میترسه! پولو میزارین تو بانک یهو میبینید برادر خ قورتش داد!

اینم حرفیه. اما باید قبول کرد تو این مملکت به هیچی نمیشه اعتبار کرد، یهو دیدی قانون گذاشتن پزشکایی که دوتا مدرک دارن نمیتونن طبابت کنن (به عنوان مثال)
      اینه که هممه چیز یه جورایی ریسکه

2. Top | #92
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      ببخشید من نمی تونم پیامای قبلی رو بخونم چون تعداد بالاست و همه پیام ها طولانی!
      بنابراین نمی دونم این 200 میلیون شهریه ای که میگید برای چیه؟ اگر جوابتون اینه که چون ارشد رشته ای رو دارید باید بگم ؛

گرچه هزینه سنگینی هست اما (عذرمیخوام) من باهاش موافقم ! چون باید فرقی بین یک کنکوری بدون مدرک و یک کنکوری مدرک دار باشه .

اگر چرخه ی تحصیل رو در نظر بگیرید ؛ این چرخه واحد های محدودی داره که سالانه بهترین ها ( از نظر عملکرد) واردش میشن و سهمیه ای رو از ظرفیت دانشگاها به خودشون اختصاص میدن و بقیه افراد باقی میمونن تا کنکور بعدی...

حالا در نظر بگیرید که بین دانشجوها از ترم دوم تا بعد ، این زمزمه شروع میشه که این رشته به درد من نمیخوره و من باید برگردم ؛
      چیزی که اتفاق میوفته افزایش کنکوری ها و کاهش خروجی دانشگاهاست ...

خب میشه بگید اون دانش آموز چه گناهی کرده که باید چندسال پشت کنکور بمونه تا ببینه کی فرصتی برای ورود پیدا میکنه؟

مثلا اگر بخواد توی رشته پزشکی تحصیل کنه و حداقل در 23 سالگی وارد دانشگاه بشه، میشه یک پزشک حداقل 37 ساله که تا بخواد یکم کار کنه میشه 40 ساله و 50 ساله و عملا عمری رو از دست داده ...
      اما از اون طرف ؛ افرادی هستند که دو یا چند مدرک مختلف دارند و خودشون هم نمی دونن که بالاخره اون چیزی که دنبالش بودن چی بوده؟!
      مثلا من معلمی داشتم که در 3_4 تا رشته تحصیل کرده بود!

هدف از همه این حرف ها این بود که بگم همیشه افرادی هستند که به جای یافتن ایده آل خودشون چشم به ایده آل دیگران دارن و این سخت گیری ها برای این دست افراد مفیده .

شقایق جان من با بخش عمده حرفای شما موافقم عزیزم، اما عیب از ما دانشجوها و دانش آموزا نیست، عیب از کسانیه که فرهنگ سازی کردن و می کنن در جامعه، ما به جای اینکه به علوم پایه و محققین مون بها بدیم (مثل بلاد کفر) پزشک ها رو تا مرز خدا شدن بردیم بالا، چه درآمد وو چه شان اجتماعی!!!
      اونطرف تمام انرژیشون الان روی این کاره که میزان دخالت پزشک ها رو به حداقل برسونن. دارن کار می کنن روی جنین های چند سلولی، که با مهندسی ژنتیک نقص هاشون رو برطرف کنن، تا نوزادی با مشکل قلبی به دنیا نیاد که بخواد هزینه ی دکتر بده
      یا دارن روی بیومارکرهای تشخیصی کار می کنن تا بیماری ها رو در مراحل اولیه شناسایی کنن و در نطفه خفه اش کنن. اونا به آزمایشگاهاشون بها میدن، ما به بیمارستانامون، در واقع ما درجا نمیزنیم بلکه داریم به عقب برمیگردیم. نیروی جوون اونا دارن تند تند تو آزمایشگاه هاشون به نتایج چشمگیر دست پیدا می کنن، و نیروی جوون ما اینجا دارن میزنن تو سر و کله ی هم که چون من می خوام دکتر بشم یا چون من دکتر نشدم یا ... بقیه باید برن بمیرن

حرف هایی هست که بماند، چون بهتره وقتتمون رو صرف رسیدن به هدفمون بکنیم...

من گله ای نکردم ازاینکه مجبورم شهریه بدم
      اگر اونو بیان کردم منظورم این بود که: برای ما چند مدرکی ها یه جورایی پزشک و دندانپزشک و داروساز شدن فقط و فقط به خاطر بعد مالیش نیست، با وجود اینکه همیشه هجمه ی تهمت ها برای مادی گرایی به طرف ما روانه.
      ویرایش توسط elham_6311 : 07 بهمن 1396 در ساعت 03:30

3. Top | #93
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان من امروز فصل 4 زیست دوم رو روخوانی کردم
      البته فعلا سرعتم خیلی کنده، کمی جلوتر که بریم بهتر برنامه ریزی میکنم

4. Top | #94
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول از یک دوست

"مطلبی از یک فیلسوف و عارف بزرگ خواندم که گفته بود :اگر شخصی به هر نوعی انرژی منفی به سمت شما فرستاد اگر در مقابل آن انرژی منفی مقاومت نکنید و دست به تلافی و انتقام نزنید و مقابله نکنید و حتی در دل و ذهن خود نیز فکر و احساس منفی نسبت به آن شخص راه ندهید آنگاه دو اتفاق می افتداول آنکه به همان مقدار که آن شخص انرژی منفی به سمت شما فرستاده به انرژی مثبت شما اضافه می شود و باعث رشد و بالا تر رفتن شما می شود یعنی گویی آن شخص از حساب خود مبلغی را صرف ضربه زدن به شما کرده باشد اما عین آن مبلغ به حساب شما واریز شود . این یعنی تبدیل انرژی منفی محیط و اطرافیان به انرژی مثبت .مثل زمانی که شما در چاه افتاده باشید و شخصی بخواهد شما را زنده به گور کند اما شما بواسطه همان سنگ ها و خاک ها که روی شما می ریزند از چاه خارج شوید .و اتفاق دوم اینکه آن انرژی منفی که هدفی برای اصابت کردن نیافته (چون شما مقاومت نکردید و موضع نگرفتید ) به سمت خود شخص فرستنده باز می گردد و خود او از نیت بد خود آسیب می بیند .اما ما حتی نباید به این مقدار هم راضی باشیم و هر گز نباید آرزوی صدمه دیدن حتی برای آدمهای بد داشته باشیم . کافیست که آنها را به خدا بسپاریم .شاید نتوان این مطلب را با روشهای علمی فعلی اثبات کرد اما ارزش امتحان کردن دارد."

بر این اساس زین پس پست های منفی بافانه و ضد از جانب بنده پاسخ داده نمی شوند.
      با احترام

5. Top | #95
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

6. Top | #96
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elham_6311 نمایش پست ها
      عالی بود، عالی....
      اما بنده ی حقیر اگر همین الانم بخوام پزشک بشم باید حداقل 200 میلیونی برای شهریه ی دانشگاه در نظر بگیرم. حالا بماند که تازه میشم یک پزشک عمومی و باید ادامه بدم تا به درآمدی که شما می فرمایید برسم. اگر همین الان 200 میلیون رو در بانک سپرده کنم. ماهانه حدودا 5 میلیونی نصیبم میشه، بدون استرس، بدون دغدغه، با خواب صبح تکمیل و تفریحات به موقع
      نمیگم هدفم مادیات نیست، اما در کنار مادیات اهداف متعالی هم دارم که پیه این همه دردسر رو به تنم مالیدم
      خب همون ٢٠٠ میلیون رو بذار بانک سودشو بده برای شهریه اینجوری چیزی رو هم از دست نمیدی!

7. Top | #97
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط elham_6311 نمایش پست ها
      سلام فاطمه جان
      گفته بودم که دنبال کار مقاله ام هستم چند روزی
      امروز دیگه ارسالش می کنم ان شاء الله
      از فردا میرم سراغ درس ها و با زیست سال دوم و دینی سال دوم شروع می کنم، البته سه فصل از زیست رو خوندم
      خوشحال میشم دوستان هم بیان اینجا و با هم همراه باشیم

شمام فارغ التحصیل هستید؟
      سلام دوستم
      بله فارغ التحصیلم اما دوره کارشناسی

عذر میخوام که دیر جوابتونو دادم
      میخوام بدونم هدفتون از استارت این تاپیک چی بوده؟
      انگیزه دادن یا چیز دیگه ای؟

8. Top | #98
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا با انرژی منفی مانع تلاش دیگران نشوید
      زندگی فقط پول نیست
      کسی که شاغل بوده و سختی روزگار و کشیده می فهمه چیزی به عنوان جایگاه اجتماعی هم مطرح هست که گاهی بالاتر از پوله
      ادم ها رو قضاوت نکنید
      هر کس تلاش بر خوندن مجدد با هر سنی میگیره فقط برای پول نیست ، برای زندگی هست برای اینده هست

9. Top | #99
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان...میخوام از یه منظر دیگه باهاتون صحبت کنم که کل حرفای دوستان مخالف رو رد کنم.
      از خودم بگم 30 سالمه یه مهندسم و دارم دوباره کنکور میدم..موضوع اینه من اون موقع نمیفهمیدم با اینکه علاقه داشتم به پزشکی ولی براش تلاش نمیکردم...بعد 3 سال پشت کنکوری گفتم بسه این همه پشت کنکوری بودن برم یه رشته بخونم ازین خونه و محیط کنج اتاق بکنم برم..مشکل اینجا بود فقط خودمو گول میزدم که چقدر بخونم ولی سوال اینجاس آیا واقعا اون تلاش لازم رو کردم؟؟؟؟؟ یا فقط تلاشم مثل تلاش کسی بود که برا ایام امتحانات درس میخونه و فقط هدفش پاس کردن درسه که دومی بود.... واقعا تلاش درستی نکردم و بعد خودمو گول زدم که مگه همه مردم باید پزشک بشن؟ منم مث بقیه که پزشک نشدن...دوستان نظر مخالف و موافق زیاده و هرکس برا خودش استدلالی داره ولی من استدلال موافقا رو خیلی دوس دارم.... اگه واقعا دارید برا بیکار نموندن و پول دراوردن کنکور میدید و پزشک میخواید بشید که بهتره برگردید چون 7 سال درس خوندنش چنان مستهلک و فرسایشیه که فقط کسی که واقعا عاشق باشه میتونه دووم بیاره و عملا با شب امتحان خوندن فک نکن پاس میشی و تنها رشته ایه که اگه میخوای پاس شی طول ترم کلا باید خوب درس بخونی چون به فرض هم پاس بشی هیچی یاد نمیگیری و عملا به کارت نمیاد. حالا صحبتم با اوناییه که فقط فاز مخالف میان و دیگران رو میخوان ناامید کنند..داداش یا خواهر من شما یا خودت رو درون حد ضعیف میبینی و یا دوس نداری موفقیت کسی رو به چشم ببینی و فقط فاز مخالف میای...تو اگه خودت نمیتونی و توان موفقیت نداری پس دیگران رو حق نداری ناامید کنی...اگه تو خودت علاقه نداری اینجا چیکار میکنی؟؟؟ و اینکه دوستان گلم کاری نداشته باش 600 هزار داوطلب سن بالا یا سن پایین پزشکی به چه نیتی میام امتحان میدن تو فقط به خودت نگاه کن فقط دنبال چی هستی و برا چی اومدی..فقط خودت...اگه از رو علاقس( البته نه از نوع تلقینی) که پس مرد و مردونه بخون..حتی اگه یه روز مونده باشه به عمرت تلاشتو بکن چون تو پیری بد حسرتش زندگیتو به هم میریزه اما اگه به خاطر پول و غیرس من توصیه نمیکنم.

اما چند نکته انتهایی:
      برای موفقیت باید ذهنتونو متمرکز کنید// از حاشیه دوری کنید // یه سری فعالیت ها رو بذارید کنار بعدا وقت دارید بهشون برسید // تا میتونید از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید // نظم خواب و بیداریتون باید کامل باشه/// حتی اگه 2 ساعت در روز درس میخونید براش برنامه ریزی داشته باشید. موفق باشید.

پ.ن: من سال 93 پزشکی قبول شدم و دو سال خوندم و به دلیل یک سری مشکلات اساسی خانوادگی امکان ادامه تحصیل برام نبود و مجبور به انصراف شدم.با درخواست بازگشتم موافقت نشد و دوباره با قدرت امسال با یه کنکور عالی برمیگردم سر کلاس...راهشو رفتم بازم میرم..موفق باشید

10. Top | #100
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در ضمن اگه خواستید روش فوق حرفه ای زیست خوندن رو براتون میگم که بترکونید...البته تو همه درسا ولی خب فک کنم مشکل اساسی زیست باشه بین همه

11. Top | #101
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Fateme2 نمایش پست ها
      سلام دوستمبله فارغ التحصیلم اما دوره کارشناسیعذر میخوام که دیر جوابتونو دادممیخوام بدونم هدفتون از استارت این تاپیک چی بوده؟انگیزه دادن یا چیز دیگه ای؟
      خواهش می کنم فاطمه جان، انگیزه دادن و انگیزه گرفتن

12. Top | #102
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Stephen نمایش پست ها
      لطفا با انرژی منفی مانع تلاش دیگران نشوید زندگی فقط پول نیست کسی که شاغل بوده و سختی روزگار و کشیده می فهمه چیزی به عنوان جایگاه اجتماعی هم مطرح هست که گاهی بالاتر از پوله ادم ها رو قضاوت نکنید هر کس تلاش بر خوندن مجدد با هر سنی میگیره فقط برای پول نیست ، برای زندگی هست برای اینده هست
      دقیقا و تشکر از طرز فکر مثبتتون

13. Top | #103
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shabomahtab نمایش پست ها
      سلام دوستان...میخوام از یه منظر دیگه باهاتون صحبت کنم که کل حرفای دوستان مخالف رو رد کنم.از خودم بگم 30 سالمه یه مهندسم و دارم دوباره کنکور میدم..موضوع اینه من اون موقع نمیفهمیدم با اینکه علاقه داشتم به پزشکی ولی براش تلاش نمیکردم...بعد 3 سال پشت کنکوری گفتم بسه این همه پشت کنکوری بودن برم یه رشته بخونم ازین خونه و محیط کنج اتاق بکنم برم..مشکل اینجا بود فقط خودمو گول میزدم که چقدر بخونم ولی سوال اینجاس آیا واقعا اون تلاش لازم رو کردم؟؟؟؟؟ یا فقط تلاشم مثل تلاش کسی بود که برا ایام امتحانات درس میخونه و فقط هدفش پاس کردن درسه که دومی بود.... واقعا تلاش درستی نکردم و بعد خودمو گول زدم که مگه همه مردم باید پزشک بشن؟ منم مث بقیه که پزشک نشدن...دوستان نظر مخالف و موافق زیاده و هرکس برا خودش استدلالی داره ولی من استدلال موافقا رو خیلی دوس دارم.... اگه واقعا دارید برا بیکار نموندن و پول دراوردن کنکور میدید و پزشک میخواید بشید که بهتره برگردید چون 7 سال درس خوندنش چنان مستهلک و فرسایشیه که فقط کسی که واقعا عاشق باشه میتونه دووم بیاره و عملا با شب امتحان خوندن فک نکن پاس میشی و تنها رشته ایه که اگه میخوای پاس شی طول ترم کلا باید خوب درس بخونی چون به فرض هم پاس بشی هیچی یاد نمیگیری و عملا به کارت نمیاد. حالا صحبتم با اوناییه که فقط فاز مخالف میان و دیگران رو میخوان ناامید کنند..داداش یا خواهر من شما یا خودت رو درون حد ضعیف میبینی و یا دوس نداری موفقیت کسی رو به چشم ببینی و فقط فاز مخالف میای...تو اگه خودت نمیتونی و توان موفقیت نداری پس دیگران رو حق نداری ناامید کنی...اگه تو خودت علاقه نداری اینجا چیکار میکنی؟؟؟ و اینکه دوستان گلم کاری نداشته باش 600 هزار داوطلب سن بالا یا سن پایین پزشکی به چه نیتی میام امتحان میدن تو فقط به خودت نگاه کن فقط دنبال چی هستی و برا چی اومدی..فقط خودت...اگه از رو علاقس( البته نه از نوع تلقینی) که پس مرد و مردونه بخون..حتی اگه یه روز مونده باشه به عمرت تلاشتو بکن چون تو پیری بد حسرتش زندگیتو به هم میریزه اما اگه به خاطر پول و غیرس من توصیه نمیکنم.اما چند نکته انتهایی:برای موفقیت باید ذهنتونو متمرکز کنید// از حاشیه دوری کنید // یه سری فعالیت ها رو بذارید کنار بعدا وقت دارید بهشون برسید // تا میتونید از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید // نظم خواب و بیداریتون باید کامل باشه/// حتی اگه 2 ساعت در روز درس میخونید براش برنامه ریزی داشته باشید. موفق باشید.پ.ن: من سال 93 پزشکی قبول شدم و دو سال خوندم و به دلیل یک سری مشکلات اساسی خانوادگی امکان ادامه تحصیل برام نبود و مجبور به انصراف شدم.با درخواست بازگشتم موافقت نشد و دوباره با قدرت امسال با یه کنکور عالی برمیگردم سر کلاس...راهشو رفتم بازم میرم..موفق باشید
      بسیار عالی، اون واحدهایی رو که خوندید براتون معادل سازی می کنند؟ سراسری قبول شده بودید؟ چه حیف که نتونستین همون موقع ادامه بدید، اما انشاالله امسال قبولید مجدد

14. Top | #104
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shabomahtab نمایش پست ها
      در ضمن اگه خواستید روش فوق حرفه ای زیست خوندن رو براتون میگم که بترکونید...البته تو همه درسا ولی خب فک کنم مشکل اساسی زیست باشه بین همه
      اگر بفرمایید که سپاسگزارتون میشم. من فعلا سراغ تست نرفتم که ببینم اوضاعم چطوره؟
      فعلا تو فاز یادآوری هستم

15. Top | #105
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من امروز برام مهمون ناخونده اومد، اونم از صبح تا عصر، میخواستم دینی بخونم، و مرور دوباره زیست، نشد
      اما چون مرور زیست رو واجب میدونم، تا ساعت 3 بیدار میمونم و می خونمش

صفحه 7 از 12 نخستنخست ... 678 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن