خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مباحث مهم و اولویت دار در عمومی و اختصاصی ریاضی کدومان؟(خواهش کمک کنین)

سلام،
      دوستان من رشته ریاضی هستم و دانش آموز هم هستم به دلایلی تا حالا چیزی درست و حسابی نخوندم ولی میخام شرایط رو تغییر بدم دیگه نمی تونم رنج های پدر و مادرم رو ببینم هدفم مهندسی شیمی اصفهانه
      حالا می خواستم تا جایی که اطلاع دارین در هر درس قسمت های مهم و اولویت دار رو بگین، مرسی
      پ.ن:من تلاش خودمو می کنم ولی به نظرتون رشته و جایی که گفتم رو میارم حدود رتبه 4500 منطقه 1 میخاد
      پ.ن:دوستان تجربی در دروس شیمی و عمومی لطف کنین راهنمایی کنین.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من پارسال کنکور دادم خداروشکر 2580 منطقه 1 شدم
      به نظرم اینقدری که عمومی ها کمم میکنه فیزیک نمیکشه ادم رو بالا (نظر شخصی)
      عربی درسیه که خیلی ها نمیزنن ولی به شدت اسونه مهم اینه که بهفمیش و درست بخونی خیلی هم تایم کمی میگیره من یک ماه قبل کنکور عربی رو نگاه هم نکردم درصدم فک کنم 74 شد و خیلی بهم کمک کردش از عربی غافل نشید.
      در مورد ادبیات تو کمتر از یه هفته میشه به ارایه مسلط شد بقیش یعنی تاریخ ادبیات و املا و لغت رو من بعده عید خوندم تو حیاط مدرسه روزی یکی دوتا درس میرفتم جلو در مورد زبان فارسی نظری ندارم چون نخوندمش.
      دینی برگ برندم بود 76 درصد زدم خیلی خوب بود چون بقیه دینی رو خراب کردن خیلی کمک کرد اینم درسیه که باید به مرور وکلش خونده نکته خاصی توش مطرح نیست ولی خیلی باید تکرار شه تا مفاهیمش رو بگیری توی عید دینی پیش مونده بود برام گاج نقره ای داشتم از دینی دوم شروع میکردم دو درس خلاصه میخوندم تستاش رو میزدم میومدم درس اول پیش رو میخوندم بعد دو درس بعدی سال دوم خلاصه و تست بعد درس بعدی پیش که فک کنم همزمان با پیش سال دوم سوم رو تموم کردم (دقیق یادم نیست ولی سیستمم این بود)
      زبان نخوندم چون بلد بودم.
      این بود داستان عمومی های من که نجاتم داد

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tavakoli نمایش پست ها
      عربی درسیه که خیلی ها نمیزنن ولی به شدت اسونه مهم اینه که بهفمیش و درست بخونی خیلی هم تایم کمی میگیره من یک ماه قبل کنکور عربی رو نگاه هم نکردم درصدم فک کنم 74 شد و خیلی بهم کمک کردش از عربی غافل نشید.
      در مورد ادبیات تو کمتر از یه هفته میشه به ارایه مسلط شد بقیش یعنی تاریخ ادبیات و املا و لغت رو من بعده عید خوندم تو حیاط مدرسه روزی یکی دوتا درس میرفتم جلو در مورد زبان فارسی نظری ندارم چون نخوندمش.
      دینی برگ برندم بود 76 درصد زدم خیلی خوب بود چون بقیه دینی رو خراب کردن خیلی کمک کرد اینم درسیه که باید به مرور وکلش خونده نکته خاصی توش مطرح نیست ولی خیلی باید تکرار شه تا مفاهیمش رو بگیری توی عید دینی پیش مونده بود برام گاج نقره ای داشتم از دینی دوم شروع میکردم دو درس خلاصه میخوندم تستاش رو میزدم میومدم درس اول پیش رو میخوندم بعد دو درس بعدی سال دوم خلاصه و تست بعد درس بعدی پیش که فک کنم همزمان با پیش سال دوم سوم رو تموم کردم (دقیق یادم نیست ولی سیستمم این بود)
      پس یعنی همه عمومیارو اون آخرا خوندی و این درصدا رو گرفتی تو عمومی؟
      من واسه قلمچی دینی رو نمیرسم بخونم
      هرچی رو هم برسم دینی کامل می‌مونه
      عربی هم یکم سمبل میشه

میتونم امید داشته باشم اون آخرا همشونو جمع و جور کنم واسه درصدِ بالا؟
      اختصاصیام خوبه درصدش -_-

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amirabedini68 نمایش پست ها
      پس یعنی همه عمومیارو اون آخرا خوندی و این درصدا رو گرفتی تو عمومی؟
      من واسه قلمچی دینی رو نمیرسم بخونم
      هرچی رو هم برسم دینی کامل می‌مونه
      عربی هم یکم سمبل میشه

میتونم امید داشته باشم اون آخرا همشونو جمع و جور کنم واسه درصدِ بالا؟
      اختصاصیام خوبه درصدش -_-
      به نظرم اگه از الان بگی اون اخرا میخونم کلی به ضررت باشه ..چون به هر دلیلی نتونی اون موقع بخونی .از الان پیوسته بخون
      97

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط tavakoli نمایش پست ها
      درود
      دوست عزیز با توجه به اینکه شما رشتتون ریاضی هست و تعداد کمی از دوستان ریاضی هستند اگه میشه یکم مارو راهنمایی بفرمایید
      چون شما با وقت کم درصد های عمومیتون خیلی خوبه ؛ لطفا بگید دقیقا چه منابعی رو استفاده کردیدو چطور بود ؟ اگرم اشتباه خاصی یا کار فوق العادی کردید ذکر کنید
      ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mina79 نمایش پست ها
      سلام،
      دوستان من رشته ریاضی هستم و دانش آموز هم هستم به دلایلی تا حالا چیزی درست و حسابی نخوندم ولی میخام شرایط رو تغییر بدم دیگه نمی تونم رنج های پدر و مادرم رو ببینم هدفم مهندسی شیمی اصفهانه
      حالا می خواستم تا جایی که اطلاع دارین در هر درس قسمت های مهم و اولویت دار رو بگین، مرسی
      پ.ن:من تلاش خودمو می کنم ولی به نظرتون رشته و جایی که گفتم رو میارم حدود رتبه 4500 منطقه 1 میخاد
      پ.ن:دوستان تجربی در دروس شیمی و عمومی لطف کنین راهنمایی کنین.
      سلام
      فکر کنم این تاپیک ها به کارتون بیاد

http://forum.konkur.in/thread37027.html

http://forum.konkur.in/thread39309.html

http://forum.konkur.in/thread39339.html

کلا مطالب این دوست فعال زحمت کش و فهیم این انجمن

http://forum.konkur.in/search.php?searchid=3594974&pp=
      ویرایش توسط lvjqd : 18 دی 1396 در ساعت 17:38

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TRACKER نمایش پست ها
      درود
      دوست عزیز با توجه به اینکه شما رشتتون ریاضی هست و تعداد کمی از دوستان ریاضی هستند اگه میشه یکم مارو راهنمایی بفرمایید
      چون شما با وقت کم درصد های عمومیتون خیلی خوبه ؛ لطفا بگید دقیقا چه منابعی رو استفاده کردیدو چطور بود ؟ اگرم اشتباه خاصی یا کار فوق العادی کردید ذکر کنید
      ممنون
      amirabedini68@
      ببخشید خیلی وقته دیگه تو فاز این سایت نیستم بالاخره وارد دانشگاه شدیم و جو دانشگاه داشتیم الان که عید شد یاده دوران کنکور افتادم اومدم اینجا
      ببینید اینا نظرات شخصی بنده هستش ممکنه رو شما یا کس دیگه ای جواب نده متاسفانه قلم چی فک کنم هر سال که داوطلبای جدید میاد کارنامه های سال قبل رو نشون نمیده وگرنه درصدای عمومیم رو یه عکس میگرفتم خلاصه....
      عربی رو به شدت قوی بودم توش اونم به خاطره یه استاد خیلی گل که درصدای زیره 50 رو مینداخت بیرون یا به طرزی تخریب شخصیت میکرد (از همینجا دستش رو میبوسم )واسه همین قضیه عربی رو همیشه بالای 70-80 میزدم.
      اگر عربی رو کاملا نمیفهمید بهترین کتاب ایادفیلی یه همچین چیزی هست من خودم اول از رو اون خوندم چون مباحث اول مهم ترین مباحثه اونارو یاد بگیرین قلق عربی میاد دستتون منظورم از مباحث اول همون مبتدا و خبر و فاعل هست که با این که خیلی سادس ولی به نظر من مهمترین بخش هست اینجاهارو بخونید خیلی خوب که بتونید تشخیص درستی از خبر و فاعل بدین چون وقتی یه جمله رو تحلیل میکنین وقتی مبتدا و خبر و بفهمین کدومه بقیه نقش های جمله خیلی براتون واضح میشه وقتی اینارو خوب یاد گرفتین برین گاج نقره ای فقط تست سراسری بزنین اگرم وقت دارین هر جمله ای از تست رو که زدین نقش هاش رو تو چرک نویس بنویسین مثلا این جمله این کلمه به این دلیل فاعل هست این مبتدا و ...... توی عربی عبارت ها خیلی تکرار میشه با همین روش ممکنه یه تست رو تو تایم کمی بزنین چون جمله رو یه بار قبلا دیدین.
      دینی هم که یه جورایی سال ما سخت بود ترکیبی و مفهومی بود من دینی رو از گاج نقره ای خوندم هم دوم سوم و پیش رو باهم داشت..تو دوران عید دینی چهارم مونده بود نخونده بودم ولی دوم و سوم رو تقریبا خونده بودم ولی این درسای عمومی یه بدی که داره اینه نمیفهمی کاملا بلدی یا نه واسه همین میومدم یه درس کامل از پیش میخوندم بعد میرفتم ته کتاب خلاصه دینی رو داشت دو تا درس خلاصه میخوندم بعد میرفتم تستاش رو میزدم میرفتم درس دوم پیش . درس دوم رو که میخوندم تستاش هم میزدم میرفتم سراغ درس سه و چهار دینی دوم خلاصه هاش رو میخوندم بعد از درس یک تا چهار دینی دوم رو تستاش رو میزدم با همین فرمون کل دینی رو تو چند روز خوندم (عادت خوب یا بدی که دارم یا درس نمیخونم یا ساعت های زیادی پای کتاب میشینم) کار به جاهایی رسیده بود دیگه آیه هارو هم حفظ شده بودم از بس تست هارو تکرار کرده بودم.
      ادبیات هم بیشتر حسیه مثل زبان یعنی قرابت معنی رو نمیشه براش فرمول خاصی گذاشت باید خودت بفهمی ولی لغت پیشنهاد میکنم ستاره دارهای نشر الگو رو بخونین با املاهاش رو و تاریخ ادبیات هم فرقی نمیکنه چه کتابی فقط تاریخ رو هم به صورت همون سبک دینی حفظ کنین کاملا یادتون میمونه.
      (((راستی اگر خواستین انتخاب رشته کنین و دیگه کنکوری در کار نیست یه سر برین دانشگاه مورد نظر براتون یه تاریخ هایی میذارن که با رشته ها اشنا شین و محیط دانشگاه خیلی کاره خوب و جالبیه همه چی به برق و مکانیک ختم نمیشه))
      ویرایش توسط tavakoli : 24 فروردین 1399 در ساعت 01:25

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن