خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: زیست تشریحی

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

زیست تشریحی

سلام
      من زیست خیلی یادم میره
      بعدش روش عوض کردم
      اول کتاب مفهومی می خونم و بعد تقریبا از حفظ روی کاغذ می نویسم و بعد بر می گردم روی کتاب غلط که نوشتم درستش می نویسیم این باعث می شه که از چه نظر حفظی و مفهومی یادم می ماند اگر فراموش بشه بایکبار مرور تمام مطالب بازمی گردند
      حالا مشکل خیلی وقت گیر هست و مثلا یک هفته برای یک فصل زمان می بره
      دوم وقت برای تست زدن ندارم
      فقط با این روش می تونم مسلط شم
      کتاب تست گاج میکرو هست
      آزمونم نمی دهم که بدانم درصد زیستم چه قدر هست
      همه وقت سرمایه برای زیست گذاشتم
      به نظر تون برای تست چکار کنم
      حالا هر کمکی می تونی به من کنید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad19 نمایش پست ها
      سلام
      من زیست خیلی یادم میره
      بعدش روش عوض کردم
      اول کتاب مفهومی می خونم و بعد تقریبا از حفظ روی کاغذ می نویسم و بعد بر می گردم روی کتاب غلط که نوشتم درستش می نویسیم این باعث می شه که از چه نظر حفظی و مفهومی یادم می ماند اگر فراموش بشه بایکبار مرور تمام مطالب بازمی گردند
      کتاب تست گاج میکرو هست
      روشت چندان جالب نیست
      من بودم اول یه دور سریع فصل رو میخوندم بعد با خودکار و این بار با دقت متن زیستو میخوندم و زیر قیدها و کلمات کلیدی خط میکشیدم بعد میرفتم درسنامه اون مبحثو از یه کتاب مثل دریافت یا خیلی سبز میخوندم و تموم دیگه میرفتم سراغ یه درس دیگه فرداش تستای همین فصل رو می زدم اون وقت متوجه میشدم کجا و کدام قسمت ها رو یادم رفته بعد از تست میرفتم یه بار دیگه اون مبحث رو دوره میکردم نهایتا برا یه فصل اگه خیلی کند میخونی چهار ساعت در روز وقت بذار تستشو هم فردا بزن
      NEVER...GIVE...UP

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      البته من میخوام به روش دکتر عمارلو زیستو بخونم مثلا فصل یک سال دوم و پنج سوم و یک و دو پیش رو باهم طی چند روز بخونم بعد جانور نامه و ...
      یکی هم میاد فصل به فصل میخونه زیستو مزیت این روشی که گفتم اینه که فصل هایی رو باهم میخونی در طول هفته از هر سه پایه که به هم مربوط هستند و قابلیت ترکیب شدن دارن و به فهم خودت هم کمک میکنن کلا هر کسی یه جوری میخونه یکی میاد قبل خوندن یه فصل زیست اول تستاشو میزنه و الی غیر
      NEVER...GIVE...UP

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ببین رفیق اینی که میگم فقط یه پیشنهاده بقیشو خودت میدونی:زیست رو میتونی کلیدواژه ای حفظ کنی .البته زیست رو اول باید خوب بفهمیش بعدش روی متاب مسلط شی که کلیدواژ ای راه خوبیه یعنی از یه جمله دو سه کلمشو بنویسی بقیشو سعی کن خودت موقع خوندن کلید واژه ها به ذهنت فشار بیاری که جمله رو تکمیل کنه.شاخه ای کردن مطالب هر فصلم میتونی همزمان کلید واژ ای کردن متن زیست کمکت کنه.یه مثال میزنم از فصل ایمنی سلولی:اول نگاه کن ببین فصل از چ بخش هایی تشکیل شده وبیا و بصورت درختی نمودار برای فصل بکش بعد بیا هر قسمت نمودار رو تحلیل کن مثلا دفاع بدن رو به دو بخش اختصاصی و غیر اختصاصی شاخه ای بکش .بعد برو اول واو به واو دفاع غیر اختصاصی رو مفهومی بخون جوری که کامل بفهمیش(منظورم وسواس نیست)بعدش متن رو کلید واژ ای کن وجلوش توی نمودار درختی بنویس .مثلا:سیتوپلاسم سلول باکتری را در بر می گیرد بصورت کلید واژه:سیتوپلاسم-باکتری سعی کن توی مرور ها این جمله رو خودت ذهنی تکمیلش کنی.نمیدونم متوجه حرفم شدی یانه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام داداش من مبحثی می خونم
      الآن دارم گیاهی می خونم قبلشم زیست ملکولی خوندم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      من زیست خیلی یادم میره
      بعدش روش عوض کردم
      کتاب تست گاج میکرو هست
      خوندن دقيق كتاب درسي در مرحله اول،بعد تست زدن از چند كتاب زيست به علاوه نوشتن هر نكته تست در دفتر يا a4پانچ شده وسط كتاب.
      رو صندلي داغ هستم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام / برای اینکه روی متن کتاب مسلط بشین کتاب عبارت نامه زیست مهر و ماه رو پیشنهاد میکنم . اینجوری کمتر وقت تون گرفته میشه / موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پیشنهاد میکنم از این روش استفاده کنید ؛

زیست رو کاملا مفهومی بخونید( من یه دور میخونم بعد برای خودم توضیح میدم خیلی جواب میده ) و حین مطالعه کلمات کلیدی و عبارات مهم رو های لایت کنید ، بعد از اینکه درس تمام شد یک دور به های لایت ها نگاه کنید و تست تکمیلی بزنید ، به این صورت که هر تستی زدید، بعدش پاسخ نامه اش رو نگاه کنید تا اگر به نکته ای توجه نکردید ، اون رو از دست ندید ( اگر نکته جالبی بود اون رو توی یک کاغذ بنویسید و نگه دارید) ، بعد از این مراحل شما میتونید درس بعدی رو بخونید ، البته فراموش نکنید که روزانه حدود 20 دقیقه نکاتی که روی کاغذ نوشتید یا های لایت کردید رو یه روخونی بکنید ( به مرور خیلی از مطالب کاملا توی ذهنتون جا میوفته و میتونید از کاغذ حذف کنید ) بعدش همه این ها رو توی یه دفتر خلاصه نویسی ( به صورت نکته وار یا حتی نمودار شاخه ای) بنویسید و میتونید هر 2 هفته یه بار یا ماهی یه بار نگاهی بهشون بندازید و خیالتون راحت باشه که هیچ چیز رو از دست ندادید...

اگر میخواید درصد زیستتون رو محاسبه کنید از برنامه های موجود در بازار استفاده کنید .

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام
      من زیست خیلی یادم میره
      بعدش روش عوض کردم
      کتاب تست گاج میکرو هست
      اشتباه بزرگی میکنید ، جایی کارنامه ای دیدم که یک داوطلب کنکور فقط زیست خونده بود و اتفاقا که زیست رو 100 زده بود اما درسای دیگه اش 0 ... حتی روانشناسی هم نیاورده بود!
      بین درس ها باید توازنی برقرار بشه و برای موفقیت باید درصد های دروس عمومی و تخصصیتون به هم نزدیک باشه

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن