خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      منم سال قبل مثل تو بودم و نتیجش این شد که پشت کنکوری شدم
      چند تا توصیه دارم اگه دوست داشتی بهشون عمل کن
      1. سنگ بزرگ نشونه نزدنه ..... این که یک دفعه جوگیر بشی بخای یک روز 10 ساعت بخونی که جبران گذشته ها رو بکنی نه تنها عملی نیست بلکه روحیه و برنامه هات رو به هم میزنه .... اولا از روزی 3 یا 4 ساعت شروع کن و سعی کن هر چند روز یک ساعت بیشترش کنی .... تینطوری بعد از یک مدت به درس خوندن عادت میکنی
      2. حتما حتما حتما حتما دفتر برنامه ریزی رو پر کن ...... قلم چی یا گاج فرقی نداره فقط حتما ی دفتر برنامه ریزی داشته باش و پرش کن ...... من 7 سال کانونی بودم هیچ وقت دفتر برنامه ریزی پر نکردم ولی امسال شروع کردم به پر کردن دفتر .... شاید اولاش ی کار بیهوده به نظر بیاد ولی بعد از ی مدت میبینی چقدر روی ساعت مطالعه تاثیر گذاشته ..... در ضمن پر کردن دفتر برنامه ریزی باعث میشه واقع بین تر بشی
      3. حالا که این مدت رو از دست دادی در انتخاب منابع عاقلانه رفتار کن ....... مثلا ریاضی خیلی سبز با حدود 4000 تست فکر نکنم به کارت بیاد به جاش از سی سال ریاضی قلم چی استفاده کن که حدود 2000 تا تست داره ولی باهاش راحت میشه به درصد های خیلی بالا در ریاضی رسید
      4. با برنامه درس بخون ..... برای برنامه ریزی واجب نیست که مشاور داشته باشی ..... خودت بهترین فرد برای برنامه ریزی شخصی هستی .... بدون برنامه درس خوندن فقط 90 درصد زحماتت رو به باد میده
      5. یک سری کار ها هست که در دراز مدت تاثیر زیادی در درصد ها و رتبه داره ...... مثلا کتاب درک مطلب عربی به همین سادگی گاج رو بگیر هر شب ی درک مطلب حل کن ..... بعد از یکی دو ماه خیلی راخت میتونی سخت ترین درک مطلب ها رو هم جواب بدی و خیلی راحت حدود 16 درصد عربی رو به دست بیاری ......... هر شب 10 تا تست قرابت حل کن فقط هم قرابت کنکور رو بزن ...... این دو تا کار شاید با هم دیگه شبی نیم ساعت هم نشن ولی تاثیر خیلی خیلی زیادی تو درصد های عربی و ادبیات دارن
      6. برای مطالب فرار مثل تاریخ ادبیات، معنی لغات ادبیات، معنی لغات زبان و حتی فرمول های ریاضی و فیزیک از جعبه به یاد یا جعبه لایتنر استفاده کن که واقعا معجزه میکنن
      7. وقتت رو با ی سری مطالب بیهوده هدر نده ....مثلا خوندن لغات انتهای کتاب عربی هیچ کاربردی نداره و سوالات ترجمه رو میشه با دونستن قواعد عربی مثل زمان افعال و .... خیلی سریع و بی دردسر جواب داد

در آخر ی جمله تکراری میگم: یادتان باشد تا زمانی که نفس می کشید هیچ گاه برای دوباره آغاز کردن دیر نیست

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_m نمایش پست ها
      1. سنگ بزرگ نشونه نزدنه ..... این که یک دفعه جوگیر بشی بخای یک روز 10 ساعت بخونی که جبران گذشته ها رو بکنی نه تنها عملی نیست بلکه روحیه و برنامه هات رو به هم میزنه .... اولا از روزی 3 یا 4 ساعت شروع کن و سعی کن هر چند روز یک ساعت بیشترش کنی .... تینطوری بعد از یک مدت به درس خوندن عادت میکنی
      2. حتما حتما حتما حتما دفتر برنامه ریزی رو پر کن ...... قلم چی یا گاج فرقی نداره فقط حتما ی دفتر برنامه ریزی داشته باش و پرش کن ...... من 7 سال کانونی بودم هیچ وقت دفتر برنامه ریزی پر نکردم ولی امسال شروع کردم به پر کردن دفتر .... شاید اولاش ی کار بیهوده به نظر بیاد ولی بعد از ی مدت میبینی چقدر روی ساعت مطالعه تاثیر گذاشته ..... در ضمن پر کردن دفتر برنامه ریزی باعث میشه واقع بین تر بشی
      3. حالا که این مدت رو از دست دادی در انتخاب منابع عاقلانه رفتار کن ....... مثلا ریاضی خیلی سبز با حدود 4000 تست فکر نکنم به کارت بیاد به جاش از سی سال ریاضی قلم چی استفاده کن که حدود 2000 تا تست داره ولی باهاش راحت میشه به درصد های خیلی بالا در ریاضی رسید
      4. با برنامه درس بخون ..... برای برنامه ریزی واجب نیست که مشاور داشته باشی ..... خودت بهترین فرد برای برنامه ریزی شخصی هستی .... بدون برنامه درس خوندن فقط 90 درصد زحماتت رو به باد میده
      5. یک سری کار ها هست که در دراز مدت تاثیر زیادی در درصد ها و رتبه داره ...... مثلا کتاب درک مطلب عربی به همین سادگی گاج رو بگیر هر شب ی درک مطلب حل کن ..... بعد از یکی دو ماه خیلی راخت میتونی سخت ترین درک مطلب ها رو هم جواب بدی و خیلی راحت حدود 16 درصد عربی رو به دست بیاری ......... هر شب 10 تا تست قرابت حل کن فقط هم قرابت کنکور رو بزن ...... این دو تا کار شاید با هم دیگه شبی نیم ساعت هم نشن ولی تاثیر خیلی خیلی زیادی تو درصد های عربی و ادبیات دارن
      6. برای مطالب فرار مثل تاریخ ادبیات، معنی لغات ادبیات، معنی لغات زبان و حتی فرمول های ریاضی و فیزیک از جعبه به یاد یا جعبه لایتنر استفاده کن که واقعا معجزه میکنن
      7. وقتت رو با ی سری مطالب بیهوده هدر نده ....مثلا خوندن لغات انتهای کتاب عربی هیچ کاربردی نداره و سوالات ترجمه رو میشه با دونستن قواعد عربی مثل زمان افعال و .... خیلی سریع و بی دردسر جواب داد

در آخر ی جمله تکراری میگم: یادتان باشد تا زمانی که نفس می کشید هیچ گاه برای دوباره آغاز کردن دیر نیست
      خیلی خیلی خیلی ممنون از راهنماییت
      جمله آخرت چقدر خوب بود مرسی واقعا

3. Top | #18
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خیلی خوب بود ولی با جمله هفتم موافق نیستم با دونستن لغت عربی خیلی از سوالای قواعد عربی رو میشه خیلی خیلی راحت تر زد
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M0R نمایش پست ها
      خوبه
      آزمون میری پس
      خب:
      این راه بهتره برا تو که آزمون میری
      بیا طبقه آزمون پیش برو به همه مباحثه آزمون نمیرسی اما از آزمون جلو میزنی!
      چطوری؟
      فیلمای آلاء رودانلود کن یا حرف آخر ببین
      فقط این دو موسسه فیلمش خوبه ب نظرم
      حتما هم فیلم ببین کلاس و درسنامه آموزشی رو بیخیال از یکی از این دو موسسه استفاده کن پشیمون نمیشی
      فیلم ببین اول بعدشم برو سراغه تست(دقت کن سراغه تست)دیگ مطلب آموزشی نخون فقط برای زیست رو کتاب درسی زوم کن بقیه درسا ی نگاه روزنامه وار فقط
      خودتو به مباحث آزمون میرسونی بعده یه مدت وقتی این اتفاق افتاد میای هر چی از پایه هست میخونی علاوه بر مباحث آزمون از پایه میکشی بالا از آزمونم جلو میزنی
      تستای کتاب تستتو پخش کن تو روزا
      مثلا موج آزمونه ریاضی برای آنالیز و احتمال140تست داره تو 14 روز بزنش هم مروره هم تست زنی
      طبقه این روش پیش بری زود درسارو میبندی میری رو جمع بندی زودتر از کسی هم ک از تیر شروع کرده!
      سوالی داشتی پیام خصوصی بده بگم چیکار کنی
      موفق باشی خانوم
      bebakhshid shoam miduni riazi ala kodum dabir behtare?
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_0 نمایش پست ها
      سلام من پیش دانشگاهی ام و رشتم تجربیه.پایه درسیمم زیاد خوب نیست یعنی معدلم حدود 14-15 هستش.البته اینم بگم که این چند سال نه درطول سال درس خوندم نه شب امتحان و فقط برای امتحانات ترم 5-6 ساعت درس خوندم شب تا صبح!
      اصلا توی فاز کنکور نبودم ولی واقعا به تجربی و رشته های دانشگاهیش علاقه داشتم و دارم.تا الان برای کنکور هیچی نخوندم و یعنی هنوز شروع نکردم.هرموقع یه متنی خوندم یا یکی یه حرفی زده که خوشم اومده و تصمیم گرفتم شروع کنم،شروع کردم اما فقط دو روز دوام داشته خوندنم
      بااین وضع درس خوندنم اصلا توقع رتبه ی خیلی خوب و زیر 10000 حتی ندارم.پزشکی نمیخوام پرستاری رو ولی نمیتونم ازش بگذرم.
      آزمون قلمچی ام میرم و از تابستون ثبت نام کردم ولی کامل از برنامش جداشدم و اصلا درس خوندنو گذاشتم کنار.4ماهه کتابای کنکورمو نگاهم نکردم.قلمچی با 4300 شروع کردم و وقتی یه بار یه کم بیشتر درس خوندم ترازم به 4700 رسید از همون 4300.فکرکنم مرداد ماه بود.
      میشه بااین وضعه من بگید که چکار کنم؟
      الان از چی شروع کنم؟از کدوم درس؟از کدوم پایه؟
      اصلا چجوری درس بخونم؟
      میشه یکی که وضعیتش تقریبا شبیه منه یا یه کم بهتر از منه بگه که باهم بخونیم؟چون حرف بقیه به شدت روم اثر میزاره ولی زود فراموش میکنم..همیشه باید یکی بهم یاداوری کنه
      خواهش میکنم کمکم کنید اگه میتونید
      سلام
      شما اول باید خودتونو به مطالعه کردن عادت بدید
      برای اینکار پیشنهادم اینه که هر روز برین به کتابخونه یا خانه ی کنکور
      اینطوری میتونین بخونین
      برنامه هم واسه خودتون بچینید که خیالتون راحت باشه
      عمومیاروهم خوب مطالعه کنید و غیر از زیست اول مباحث آسون هر درسیو کار کنین و تست هاشو بزنین با رعایت پیش نیاز
      بعد کم کم به پیشرفت خوبی میرسین
      ایمان بدون تلاش بی ثمر است..

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      خیلی خوب بود ولی با جمله هفتم موافق نیستم با دونستن لغت عربی خیلی از سوالای قواعد عربی رو میشه خیلی خیلی راحت تر زد

دوست عزیز فقط سوال هایی که مثلا سه تا جاخالی دارن رو میشه با دونستن لغت سریع تر از قواعد جواب داد که نسل اون سوال ها دیگه منقرض شده
      الان تنها نیازتون به بلد بودن ترجمه در این حده که تشخیص بدید مثلا فلان جا حرف لـِ معنی باید میده یا معنی تا میده که این موضوع تقریبا هیچ نیازی به دونستن لغت نداره
      در ضمن اگه کتاب درک مطلب عربی گاج رو بزنی به مرور اون لغات موردنیاز رو یاد میگیری بدون اینکه وقت جداگانه ای به لغت اختصاص داده باشی
      به هر حال این تجربه من بود چون خودم پارسال کل لغات رو فلش نویسی کردم و همه رو حفظ بودم ولی در هیچ تستی به کارم نیومدن

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      روزت رو با درسی ک باهاش راحت تری شروع کن.
      سعی کن یه برنامه منظم داشته باشی.
      مثلا همیشه تو خوندن کتابا ترتیب داشته باش.
      اینطوری ذهنت عادت میکنه ب منظم خوندن و با کتابایی ک دوست داری روزت رو شروع کن.این ترتیب رو رعایت کن
      همیشه بعد از یه درس محاسباتی مثل ریاضی یه درس حفظیاتی و بذار+ دفتر برنامه ریزی رو پر کن هر روز انگیزه ات واسه بالا بردن ساعت مطالعه ات زیاد میشه با ساعتهای فضایی هم شروع نکن ک اگ ب اون ساعت نرسیدی موج منفی بیاد سمتت و اینکه پیوسته و منظم بخون یه مدت بگذره ذهنت عادت میکنه وقت ناامیدی فکر کن به اینکه نباید سال دیگه تو این موقعیت باشی و قرار نیست ۱ سال دیگه پشت کنکور بمونی.

8. Top | #23
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز فقط سوال هایی که مثلا سه تا جاخالی دارن رو میشه با دونستن لغت سریع تر از قواعد جواب داد که نسل اون سوال ها دیگه منقرض شده
      الان تنها نیازتون به بلد بودن ترجمه در این حده که تشخیص بدید مثلا فلان جا حرف �لـِ� معنی باید میده یا معنی تا میده که این موضوع تقریبا هیچ نیازی به دونستن لغت نداره
      در ضمن اگه کتاب درک مطلب عربی گاج رو بزنی به مرور اون لغات موردنیاز رو یاد میگیری بدون اینکه وقت جداگانه ای به لغت اختصاص داده باشی
      به هر حال این تجربه من بود چون خودم پارسال کل لغات رو فلش نویسی کردم و همه رو حفظ بودم ولی در هیچ تستی به کارم نیومدن
      شاید شما بلد نبودین از ترجمه توی قواعد کمک بگیرین
      بهترین راه تشخیص خبر - صفت جمله-معلوم مجهول-مفعول فیه - تمییز - حال - انواع ل - انواع من و ما و انواع لا ترجمه هستش
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasser0411 نمایش پست ها
      شاید شما بلد نبودین از ترجمه توی قواعد کمک بگیرین
      بهترین راه تشخیص خبر - صفت جمله-معلوم مجهول-مفعول فیه - تمییز - حال - انواع ل - انواع من و ما و انواع لا ترجمه هستش
      به جز انواع ل بقیه همگی چند تا روش خاص دارن که اگه اونا رو بلد باشید تست رو در کمتر از 20 ثانیه جواب میدید
      من با همین روش ها عربی کنکور 96 رو 84 درصد زدم

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن