خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مهم ادبیات

1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات

مهم ادبیات

باعرض سلام خدمت تمام انجمن کنکوریای عزیز.بچه ها یه نکته رو دلم نیومد بگم.ایا قبل ازاینکه شروع کنیم به خوندن برای کنکور تا حالا رفتیم ببینیم چجوری سوال میدن تو کنکور با چ سبکی ؟چی رو از مون میخواند؟ببینید یه مثال میزنم توی ادبیات .اگر اشتباه نکنم سوال اول ادبیات تجربی 96این بود؟
      در کدام گزینه واژه ها همگی درست معنی شده اند؟
      1-جرز(اتاق و ایوان)-حرز(تعویذ)-قدح(کاسه)
      2-منکر(زشت)-هرا(آواز مهیب)-طالع(براینده)
      3-جبهه(پیشانی)-صبوح(بادصبحگاهی)-گبر(خفتان)
      4-بهره(حق مالک)-واپژوهیدن(جستجو نکردن)-طومار(لوله کاغذ)
      خب در نگاه اول میدونم معنی واپژوهیدن میشه جستجو کردن پس گزینه 4حذف میشه!اما سه گزینه بعد جریانش چطوریه؟؟؟!!!!خیلیا میگن بابا این سوال غلطه چون 1و2و3 همشون درسته !اشتباه این طرز فکر اینکه دقیق درس نخونده!میگید نه نگاه کنید:جرز میشه چی؟یه سریا میگن اتاق و ایوان درسته دیگه(بعد میگن من یه سال دارم ادبیات میخونم روزی 2 ساعت نتیجه نگرفتم ادبیات زدم 30درصد پس بازه ی کنکور دوسالس باید بیشتر بخونم تا بتونم نتیجه بگیرم ومیاد توی این انجمن داد میزنه که بازه ی کنکور دو سالس . حتی با یه سال خوندن هم نمیشه نتیجه گرفت.خواهش میکنم تعمیم ندیم جریان خودمون رو به دیگران.خیلی وقتا روش مطالعه غلطه)جرز اتاق وایوان نمیشه.بلکه (دیوار اتاق و ایوان میشه)مفهومش خیلی فرق میکنه هاااا.گزینه 3جالبتره!!!صبوح رو هرکس درست مفهومش رو نفهمیده باشه میگن صبوح از صبح میاد پس معنیش یه چیزیه که به صبح مربوطه پس باد صبح گاهی صحیحه.نه عزیز من .صبوح میشه (آنجه باعث سرخوشی می شود)ونهایتا جواب میشه گزینه دو.خیلی ها از این سوال گله داشتند که سخت بود .ولی دیدید که این سوال سخت نبود خیلیم راحت بود مشکل روش مطالعست.بچه ها روش مطالعه بسیار مهمه حتی مهم تر از خود خوندن.البته این دقیق خوندن به معنی وسواسی نیست یعنی اینکه دقیق بفهمی داره به چه چیزی اشاره میکنه. روش مطالعه توی همه ی درسا صادقه یعنی هر درس با توجه به سوالاتی که توی کنکور میاد باید خوند .امتحان تشریحی اگر معنی جرز رو مینوشتیم اتاق و ایوان شاید مصحح نمره میداد ولی کنکور اینطور نیست .و باید دقیق بخونید .اگر دقیق بخونید کنکور آب خوردن هم ساده تره.این سوال اول ادبیات یه مثال بود برای اینکه متوجه بشید قبل شروع درس خوندن باید بدونید چه شکلی سوال میدن طراح دقیقا از ما چی میخواد سوالات کنکور سال گذشته رو تحلیل کنیم ببینم چ شکلی باید بخونیم بعد شروع کنیم به خوندن.خیلی ها فقط میخونن بدون توجه به اینکه اصلا طراح چی میخواد بعد میرن رتبه دلخواه رو بدست نمی آرند میگن کنکور سخته و بازه زمانی دو سه ساله میخواد و .....اگر با روش درست بخونید واسه کسی که صفره همین 5-6ماه باقی مونده برای رسیدن به بهترین رشته و دانشگاه ها کافیه ولی اگر درست نخونید 10سال خوندنم نتیجه نمیده.این فقط یه مثال بود در مورد ادبیات .همه درسا هارو باید با روش درست خوند وهمه ی درسا جریانش همینه فقط باید قبل ازینکه شروع کنید به خوندن اول ببنید چه سوالاتی رو تو کنکور دادن که شما متناسب با سبک سوال روش مطالعه رو پیدا کنید و درس بخونید
      یاعلی

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکی جمع بندی کنه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alirezahpr نمایش پست ها
      یکی جمع بندی کنه
      سعی کن متنو بخونی مهمه ولی جمع بندیش اینکه قبل از خوندن سوالا کنکور رو تحلیل کنی ببینی چجور باید خوند توی همه ی درسا بعد شروع کنی بخونی

4. Top | #4
      M0R
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      قبول دارم آدم تحلیل نکنه بخونه عمرشو به باد دادهقبله خوندن تحلیل کنی معجزه میشه رهه یه ساله رو یه ماهه میری جونه خودم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن