خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال مهم و فوری راجب مجموعه ها

سلام یه جایی گیر کردم
      این موضوع رابطه های بازاریابی ، تقارنی و تراگذاری
      توی تراگذاری مشکل دارم اصلا بلدش نیستم
      توی این سوال و ببینید
      اصلا بر چه اساسی گفته که رابطه تراگذازی نیست؟؟
      [attach=img_20180103_193600.jpgبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20180103_193600.jpg
مشاهده: 99
حجم: 52.7 کیلو بایتconfig]77544[/attach]

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان خواهشا کمک کنید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط emnit نمایش پست ها
      سلام یه جایی گیر کردم
      این موضوع رابطه های بازاریابی ، تقارنی و تراگذاری
      توی تراگذاری مشکل دارم اصلا بلدش نیستم
      توی این سوال و ببینید
      اصلا بر چه اساسی گفته که رابطه تراگذازی نیست؟؟
      [attach=برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

حجم: 52.7 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

حجم: 52.7 کیلو بایتconfig]77544[/attach]
      در خود پاسخش که جلوی تراگذری تیک زده یعنی هست ولی رابطه هم ارزی نیست چون باید حتما هر سه شرط 1) انعکاسی 2) تقارنی 3) تراگذری صدق کنه که فقط تراگذری صدق کرده.
      تعریف تراگذری (رابطه ی متعدی) : رابطه ی R را بر مجموعه ی A متعدی می گوییم اگر (a,b) و (b,c) متعلق به R باشند آن گاه (a,c) نیز متعلق به R باشد.
      -------
      رابطه ی تراگذری درسته چون ببین الان (1و4) و (1و1) رو داری اونوقت اگه (1و4) رو داشته باشی رابطت تراگذری که (1و4) هم در رابطه ی R موجوده. به خاطر همین تراگذاری درسته.
      ویرایش توسط hopluk : 14 دی 1396 در ساعت 14:40

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      الان گیج شدم خیلی اعصابم خورده
      a b c d کدوم عدددان؟ همینطوری رندوم انتخاب کردی ؟ با چه ملاکی باید عدد هارو مقایسه کنیم
      میدونم شما شفاف توضیح دادید ولی من واقعا گیج شدم لطفا کمک کنید بزرگوار

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      لطفا جواب بدید

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      الان گیج شدم خیلی اعصابم خورده
      a b c d کدوم عدددان؟ همینطوری رندوم انتخاب کردی ؟ با چه ملاکی باید عدد هارو مقایسه کنیم
      میدونم شما شفاف توضیح دادید ولی من واقعا گیج شدم لطفا کمک کنید بزرگوار
      به اون تعریفی که از تراگذری کردم خوب نگاه کن. ( اگر و تنها اگر برای هر a و b و c از R ، اگر (b و a) و (c و b) ( به b ها دقت کن با هم برابرن) در R باشند آنگاه (c و a) نیز در R باشد.)
      ببین در ذهنت دونه دونه اعضای رابطه ی R رو بذار بالا ی هم ، اگر مولفه ی دوم بالایی با مولفه ی اول پایینی یکی بود (به تعریف مراجعه کن الان داریم b رو مقایسه می کنیم باید هر دو یک عدد باشن.) بعد اولین مولفه ی بالایی رو با دومین مولفه ی پایینی مقایسه کن (a و c رو مقایسه کن) اگر در یکی از اعضا داشتیشون اونوقت رابطه تراگذری هست.
      الان در سوالی که پرسیده بودی : {(R = { (1,1) , (2,3) , (4,1 ، مثلا (1و4) رو در ذهنت بذار بالای (1و1) اینجوری می شه (دقت کن مولفه ی دوم (1و4) با مولفه ی اول (1و1) برابر است (مقدارش برابر 1 است) :
      (1و4) یا (b و a)
      (1و1) یا (c و b)
      بعد مولفه ی اولی بالایی رو کنار مولفه ی دومی پایینی قرار بده می شه (1و4) یا (c و a) . اگر (1و4) موجود بود باید بقیه اعضا رو (فقط اون هایی که b برابر دارند) هم همینجوری چک کنی اگر همش درست شد آره اونوقت تراگذره. (البته فقط همین دو تا عضو رو می تونی پیدا کنی که b برابر داشته باشن و چون فقط این دوتا هستن که b برابر دارن پس باید عضو (1 و 4) رو در رابطه داشته باشی تا بگی تراگذری است.)

پس به ازای هر عضو (b و a) اگر عضوی یافتی اینجوری (c و b) (دقت کن b ها باید برابر باشن) باید حتماً یک عضو (c و a) داشته باشی. اگر نبود رابطت تراگذری نمی شه.
      یعنی وقتی داشتی ذهنی اعضا رو مقایسه می کردی (یکی رو می ذاشتی بالای اون یکی) ضربدری مولفه هاشون رو مقایسه کن اگر یک از اون قطر ها (که بالا گفتم مولفه ی دوم بالایی b با مولفه ی اول پایینی b) برابر بود. اون وقت اون یکی قطر رو اعدادش رو کنار هم در نظر بگیر باید به صورت یک عضو در رابطه داشته باشی.

در اون سوالی رو که پرسیده بودی وقتی نگاه می کنیم می بینیم فقط دو عضو هستن که مولفه ی دوم یکی با مولفه ی اول دیگری برابر است و این دو عضو (1و4) و (1و1) هستن. (b = 1) و پس اگر یک عضو (1و4) در رابطه داشتیم اونوقت رابطه تراگذاری است که عضو (1و4) رو داریم. پس در سوالی که پرسیده بود رابطه ی R یک رابطه ی تراگذری است.
      ویرایش توسط hopluk : 14 دی 1396 در ساعت 15:23

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فهمیدم
      خیلی هم عالی
      فقط توی این مثال گفته که تراگذازی هست ، اما با توجه به صحبت های شما تراگذازی نیست...

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فهمیدم
      خیلی هم عالی
      فقط توی این مثال گفته که تراگذازی هست ، اما با توجه به صحبت های شما تراگذازی نیست...
      اون پستم رو که توضیحات بود ویرایش کردم ، دوباره برید بخونیدش.
      همونی که در پست اول گفتم درسته یعنی رابطه ی r که شما در اون سوال پرسیده بودید تراگذری است.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن