خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 34
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      آقاااااااا چطوري ١٠ ساعت ؟؟؟؟من از ٧ صبح بيدارم و تو اتاقم الان تازه داره ميشه ٦ ساعت و من جنازه ام رو تخته!بگو بدونم چطوري اخه؟؟؟؟؟؟

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nediw نمایش پست ها
      آقاااااااا چطوري ١٠ ساعت ؟؟؟؟من از ٧ صبح بيدارم و تو اتاقم الان تازه داره ميشه ٦ ساعت و من جنازه ام رو تخته!بگو بدونم چطوري اخه؟؟؟؟؟؟

کم کم دیگه نه اینکه یدفعه 10 ساعت.
      اینجوری ادم مغزش کف میکنه

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      یعنی از 7 صبح شروع کردی و کلا تو اتاقت بودی و درس خوندی؟ خب احتمالا تو تمام مدتی که فکر میکردی درس می خونی درس نمیخوندی و فکر و حواست جای دیگه ای بوده یا مشغول کار دیگه ای بودی.اگه مدت کمتری رو تو اتاقت باشی اما تو همون فرصت محدود فقط فکرت به درست باشه خیلی بهتر از اینه!

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      7 صبح تا 12 شب 17 ساعت میشه
      شما الان هرچقدر میخونی بیا فشرده کن مثلا اگر از 7 صبح تا 12 شب 7 ساعت میخونی (کم کم بیا 7 ساعت رو از 7 صبح تا 4 بعد از ظهر بخون ) روزای اول از 4 بعد از ظهر تا شب برا خودت باش (درس نخون)و کارایی که قبلا بین درس خوندنت انجام میدادی انجام بده یا رمانی ،مجله ای چیزی بخون بعد از چند روز بیا کتابای ساده یا کتابی که دوس داری و کمتر ازش خسته میشی از 4 بعد از ظهر به بعد بخون . همینجور کم کم ساعتت رو ببر بالا . وقتی به ساعت بالا عادت کردی ، بیا کتابای سخت تر رو تو اون ساعتا بخون
      (حرفای دکتر افشار )

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      چرا 10 من 7 شروع کردم الان شده 12 ساعت ؟ میتونی بیشتر بخونی

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خودمم هر جوري حساب ميكنم انگار تايمر من مشكل داره يا من تو يه كره ديگه زندگي ميكنم

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط الهام. نمایش پست ها
      7 صبح تا 12 شب 17 ساعت میشه
      شما الان هرچقدر میخونی بیا فشرده کن مثلا اگر از 7 صبح تا 12 شب 7 ساعت میخونی (کم کم بیا 7 ساعت رو از 7 صبح تا 4 بعد از ظهر بخون ) روزای اول از 4 بعد از ظهر تا شب برا خودت باش (درس نخون)و کارایی که قبلا بین درس خوندنت انجام میدادی انجام بده یا رمانی ،مجله ای چیزی بخون بعد از چند روز بیا کتابای ساده یا کتابی که دوس داری و کمتر ازش خسته میشی از 4 بعد از ظهر به بعد بخون . همینجور کم کم ساعتت رو ببر بالا . وقتی به ساعت بالا عادت کردی ، بیا کتابای سخت تر رو تو اون ساعتا بخون
      (حرفای دکتر افشار )
      خيلي خوبه من هدف ام از اولم همين بود كه شبا رو واسه خودم باشم ولي انگار نميشه ،فردا وقتاي اضافي كه تلف ميكنم و هم مينويسم ببينم برا چي وقت ميزارم اينهمه

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      یعنی از 7 صبح شروع کردی و کلا تو اتاقت بودی و درس خوندی؟ خب احتمالا تو تمام مدتی که فکر میکردی درس می خونی درس نمیخوندی و فکر و حواست جای دیگه ای بوده یا مشغول کار دیگه ای بودی.اگه مدت کمتری رو تو اتاقت باشی اما تو همون فرصت محدود فقط فکرت به درست باشه خیلی بهتر از اینه!
      حواسم جاي ديگه نبود والا

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad114 نمایش پست ها
      کم کم دیگه نه اینکه یدفعه 10 ساعت.
      اینجوری ادم مغزش کف میکنه

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حواسم جاي ديگه نبود والا
      خب خودت باید پیدا کنی بالاخره این تایمی که تو اتاق بودی و به نظرت درس میخوندی چی کار میکردی؟ همش پا کتاب بودی ولی تمرکز نداشتی و الکی هم وقت هدر می دادی همم هیچ احساسی از کار مفید نداشتی؟!بالاخره یا چی؟ باید این مشکل و حل کنی.من خودم تا حالا نشده ساعت 7 شروع کنم.اکثرا 9.5 تازه شروع میکنم.ولی سعی میکنم استفاده درستی داشته باشم.به وقتشم تفریح و استراحت.

11. Top | #26
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      خب خودت باید پیدا کنی بالاخره این تایمی که تو اتاق بودی و به نظرت درس میخوندی چی کار میکردی؟ همش پا کتاب بودی ولی تمرکز نداشتی و الکی هم وقت هدر می دادی همم هیچ احساسی از کار مفید نداشتی؟!بالاخره یا چی؟ باید این مشکل و حل کنی.من خودم تا حالا نشده ساعت 7 شروع کنم.اکثرا 9.5 تازه شروع میکنم.ولی سعی میکنم استفاده درستی داشته باشم.به وقتشم تفریح و استراحت.
      چرا احساس كار مفيد هم داشتم ولي ساعتام فشرده است گويا!
      روزايي كه اختصاصي زياد ميخونم مغزم هنگه،روزايي كه عمومي زياد ميخونم اصلا خسته نميشم ،نه من نميخوام صبح ام تو خواب بگذره،ترجيح ميدم بخونم عصرو وقت ام آزاد باشه

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب مشکل همینجاست، تو یه‌روز زیاد عمومی میخونی یا یه روز زیاد اختصاصی می‌خونی.
      باید تنوع درس هاتو زیاد کنی تا خسته نشی
      یه پیشنهادی که می‌کنم اینه که حتما با علاقه درس بخون. اگه فک میکنی کتاب خوندن واست سخته، فیلمای آلا رو ببین بعدش تست بزن حتما. ولی با علاقه! من وقتی فیزیک آقای کارزانیان رو میبینم فوق العاده لذت میبرم. اصن دوس دارم ادامه داشته باشه درس بلند نشم از جام.

مثلا میگم برا رشته ریاضی و بستگی به ساعت خودت داره که کی بیشتر آزادتر باشی خودت باید برنامتو بچینی و بهش پایبند باشی:
      روزای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، جمعه)
      دیفرانسیل: ۹۰ دقیقه
      break - ده دقیقه مثلا یا ۵ دقیقه
      عربی - ۴۵ دقیقه
      شیمی پیش - ۹۰ دقیقه
      زبان انگلیسی ۳۰ دقیقه
      گسسته - ۹۰ دقیقه
      ادبیات - ۹۰ دقیقه
      فیزیک ۹۰ دقیقه
      ----- مجموعا نزدیک ۸.۵ ساعت بدون استراحت - با استراحت ۱۰ دقیقه‌ای : نزدیک ۹.۵ ساعت یعنی یک ساعت استراحت بین دروس کلا!
      سعی کن دروس اختصاصی، یه درس عمومی بذاری بینشون.

روزای فرد (یک‌شنبه، سه‌شنبه، پنجشنبه)�
      دیفرانسیل: ۹۰ دقیقه
      دینی : ۹۰ دقیقه
      هندسه : ۹۰ دقیقه
      زبان انگلیسی : ۳۰ دقیقه
      شیمی ۲ : ۹۰ دقیقه
      فیزیک دو : ۹۰ دقیقه
      فیزیک پیش: ۹۰ دقیقه
      ------- مجموعا ۹.۵ ساعت، با استراحت ها : ۱۰.۵ ساعت

الان با این برنامه مثلا ۶۰!!!! ساعت در هفته میخونی یعنی ۲۴۰ ساعت در ماه و تا کنکور ۱۴۰۰ ساعت! کم نیست زیادم هست. همه‌ی درسارو میتونی بخونی درسیو هم حذف نکنی یک موقع.

شما اگه از صبح ساعت ۸ شروع کنی تا ساعت ۷ بعدازظهر، بینش نیم/یک ساعت هم استراحت (ناهار) داشته باشی، ۱۰ ساعت فرصت داری!!! خیلیه.
      بعد از ۷ ام برو اصن هر کار دوس داری انجام بده استراحت مطلق.
      بدون که تو یه کنکوری هستی هر دقیقه‌ت رو قدر بدون.
      البته امیدوار باش همیشه.

اینارو گفتم برای "مثال"، خودت باید برنامه بذاری و حتما توجه داشته باش که برنامه هارو کوچیک کوچیک کنی، کار هارو کوچیک ترشون کن تا بزرگ نمایی نشن فک کنی میخوای کار شاقی انجام بدی.
      به اصلاح چانک (chunk) هارو کوچیک‌تر کن.

برنامه ریزی به روش ایکس هم داخل سایت آلا صنعتی شریف � مشاوره ها � حتما ببین بهت کمک میکنه.
      ویرایش توسط mahdir : 05 دی 1396 در ساعت 01:54

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در جواب @ گفتم

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdir نمایش پست ها
      در جواب @ گفتم
      مرسي
      دو روزه از ٩.٣٠ ميخونم شبا رو مهمون بودم و مجبور بودم برم چون هيچكي نميدونه كه درس ميخونم نميخوام جار بزنم همه جا
      از ٩.٣٠ صبح تا ٧ عصر با تايم نهار و اينا ٧ ساعت خوندم
      به نظرت ٧ ساعت كافيه؟
      البته اگه بخوام ميتونم روزايي كن مهمون نيستم و كار خاصي ندارم ٩ ساعت بخونم
      يا اينكه صبح زودتر شروع كنم
      ولي به اين. نتيجه رسيدم كه صبح ساعت ٨ كه شروع ميكنم بايد ٧ اينا بيدار شم راندمانم مياد پايين
      در ضمن اينكه من بدن درد شديد ميگيرم با همين ٧ ساعت خوندن
      و اينا اصلا بهونه نيست دارم شرايطمو توضيح ميدم كه اينجوريه
      ولي هر چيزي يه تاواني داره!
      مشكلات فيزيكي مهم نيست من فقط ميخوام راندمانم بالا باشه و درست و مفهومي بخونم !

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      @نیگا، اول کار هیچ موقع به خودت فشار نیار
      من با ۴-۵ ساعت شروع کردم و الان حداقل ۹ ساعت دارم میخونم و احساس کمبود وقت می‌کنم ولی کم کم میخوام زیادش کنم تا ۱۱ یا نهایتا ۱۲ ساعت که خب دشواره
      شمام همین کارو بکن
      ۷ ساعت خیلیم خوبه برای اول کار شاید زیاد هم باشه
      برای اینکه مطمئن شی به این روند عادت میکنی، یک برنامه Habit Tracker یا پیگیر عادت که یکی از برنامه های خوب اندروید Habits یا Loop Habit tracker هست توی پلی استور اندروید هست سرچ کنی. بعد تیک اون کاری که میکنیو بزن هر روز اگه انجام میدی تا بهت درصد استقامت عادتتو بگه. قبلش یک عادت ایجاد کن توی برنامه مثه "۷ ساعت درس خوندن روزانه"
      شما مثلا تلاش کن روزی نیم ساعت، ۱ ساعت یا هفته ای میانگین ساعتتو ببر بالا.
      قدم به قدم
      یکی از پیش نیاز ها اینه که علاقه‌ به درس داشته باشی و الا اگه مثلن خوشت نیاد از درس حوصله‌شو مطمئنتا نداری
      پیشنهاد میکنم موقع درس خوندن حتما با خودت بگی مثلا چقد این جالب بود فلان بود
      ازین جور چیزا که علاقتو به درس بیشتر کنه
      حتما هم مفهومی درس هارو بخون و یاد بگیر
      نه حفظی.
      ویرایش توسط mahdir : 06 دی 1396 در ساعت 20:37

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن