خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: نفهمیدن

1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

نفهمیدن

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز...
      می خواستم اگر می شه یک توضیحی بدین که چطور یک چیزی رو بفهمیم.
      مثلا بنده فیزیک کتاب پایه گاج رو به یک جاییش رسیدم که درسنامه رو نمی فهمم اصلا نمی گرم چی می گه...
      یا مثلا یک چیزی رو از روی کتاب می خونم و به نظر می یاد که فهمیدم!.... اما وقتی می رم و شروع می کنم به تست زدن توی بعضی تست ها گیر می کنم.
      ایا نیاز درسنامه رو چند بار بخوانم تا بفهمم یا باید از طریق پاسخ تشریحی کتاب تست درسو بفهمم؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فقط با تست مخصوصا تو درس هاى اختصاصى
      رو صندلي داغ هستم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ببینید دوست عزیز شما یه دبیری داشتید که مثلا فیزیک 3 رو درس داده
      اگه از دبیر راضی بودید اول برید سراغ جزوه . چون درسنامه های فیزیک گاج کلا حالت خلاصه نکات داره و فرض کرده که شما مفهوم درس رو گرفتی.
      اگه هم دبیر نداشتید و یا راضی نبودید سایت آلا فیلم های خوبی میزاره میتونید استفاده کنید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rotbe1konour96 نمایش پست ها
      مثلا بنده فیزیک کتاب پایه گاج رو به یک جاییش رسیدم که درسنامه رو نمی فهمم اصلا نمی گرم چی می گه...
      یا مثلا یک چیزی رو از روی کتاب می خونم و به نظر می یاد که فهمیدم!.... اما وقتی می رم و شروع می کنم به تست زدن توی بعضی تست ها گیر می کنم.
      ایا نیاز درسنامه رو چند بار بخوانم تا بفهمم یا باید از طریق پاسخ تشریحی کتاب تست درسو بفهمم؟
      به نظر من اول از همه شما باید کتاب درسیتون و یاد بگیرین بعد برین سراغ درسنامه و تست و اینا ...
      خیلی ها الان کتاب درسی رو حذف می کنن و اول میرن سراغ درسنامه یا مثلا کتاب و سرسری می گیرن و میرن سراغ تست ولی همه ی این روش ها اشتباه یا دست کم فقط برای بعضی ها جواب میده ...

به نظرم شما اول برو کتاب درسی رو با دقت بخون و مثلا تو درسی مثل فیزیک تمام مثال ها و تمرین هاشو حل کن بعد که حس کردی کامل یاد گرفتی کتابو برو درسنامه رو بخون و اگه نکته اضافه ای داشت یاد بگیر بعد برو سراغ تست ... این جوری هم خیالت از کتاب درسی راحته هم مطمعن باش دیگه تو تست به مشکل نمی خوری چون منبع اصلی تست ها یعنی کتابو با دقت خوندی ...

فقط باید دوتا کار و انجام بدی ... یکی اینکه کتاب درسی رو سرسری نخونی یکی هم اینکه اگه درسی که می خونی خودش یه پیش زمینه تو فصل های قبل داره حتما اول اون فصل و بخون بعد برو سراغ درس جدید که کامل متوجه بشی چی میگه ...

موفق باشی
      We are three friends
      Me
      &
      Myself
      &
      I

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید دوستان.... این مشکل داره خیلی جدی می شه...
      الان اذر ماه داره تموم می شه و من فیزیک هیچ مبحثی رو تا حالا نخوندم ...
      کتاب درسی رو می خونم و بعدش درسنامه گاج اما وقتی می رم تو سوالا اونا رو نمی فهممشون و وقتی که می رم توی پاسخنامه نمی فههم که پاسخنامه چکار کرده توی اون سوال ....
      تنها توجیحی که دارم این که کتاب گاج برای من نمی خوره!
      کسی راه حلی نداره ؟! یه کتاب با درسنامه برای کسایی که ضعیفن وجود نداره؟
      فیلم های الا هم کارزانیان و فدای فرد توی دو جلسه سریع می یان به صورت کاملا ترکیبی گرما می گن و تمام... در صورتی که کتاب گاج خیلی طولانی هست و اصلا هماهنگ نیست...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      الان چ مباحثی رو نمی فهمید؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khansar نمایش پست ها
      الان چ مباحثی رو نمی فهمید؟
      من که تا حالا چیزی رو تموم نکردم از فیزیک....
      ولی الان 1 هفته هست گرما رو شروع کردم و نمی فهممش

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      احتمال مشکل شما مباحث پیش نیاز باشه مثلا فصل تبدیل واحد بردار.یااینکه متن رو میخونید خوب ومفهومی تحلیل نمی کنید

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      كلاس برو

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مبتكران بگير
      رو صندلي داغ هستم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rotbe1konour96 نمایش پست ها
      فیلم ببین.یک سر بزن به سایت آلا.توی همین انجمن سرچ کنی توضیحات لازم رو پیدا میکنی.موفق باشید.
      ونیز، پُر از توریست‌هایی ست که به کبوترهای ایتالیایی غذا می‌دهند ولی به کبوترهای شهرِ خودشان محل نمی‌گذارند.

«جزء از کل»، استیو تولتز. ترجمه پیمان خاکسار،نشر چشمه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه سری به درسنامه مبتکران فرید شهریاری بزن
      درسنامه توپی داره شاید به دردت بخوره

13. Top | #13
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام ، خب شما اصلا به مطالعه فیزیک علاقه دارید؟ این میتونه اصلی ترین دلیل باشه ..
      اگر در طول سال های گذشته، مطالعه دقیقی از فیزیک نداشتید ، طبیعیه که الآن به مشکل بربخورید ...

اگر واقعا با پاسخنامه کتاب های فیزیک میکرو گاج مشکل دارید ، پیشنهاد میکنم برای دریافت دی وی دی اقدام کنید ... که بین DVD ها ، تکنیک های امیر مسعودی چندان برپایه اصول فیزیکی نیست و بیشتر مفهومی کار کرده و میتونه مفهومی خوندنتون رو تقویت کنه ( با توجه به اینکه علت عدم درک پاسخنامه ، عدم درک سواله) ...

البته حتما قبل از سفارش نمونه ها رو ببینید و اگر مناسب دیدید تهیه کنید .

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شقایق موسوی نمایش پست ها
      سلام ، خب شما اصلا به مطالعه فیزیک علاقه دارید؟ این میتونه اصلی ترین دلیل باشه ..
      اگر در طول سال های گذشته، مطالعه دقیقی از فیزیک نداشتید ، طبیعیه که الآن به مشکل بربخورید ...

اگر واقعا با پاسخنامه کتاب های فیزیک میکرو گاج مشکل دارید ، پیشنهاد میکنم برای دریافت دی وی دی اقدام کنید ... که بین DVD ها ، تکنیک های امیر مسعودی چندان برپایه اصول فیزیکی نیست و بیشتر مفهومی کار کرده و میتونه مفهومی خوندنتون رو تقویت کنه ( با توجه به اینکه علت عدم درک پاسخنامه ، عدم درک سواله) ...

البته حتما قبل از سفارش نمونه ها رو ببینید و اگر مناسب دیدید تهیه کنید .
      mage dariiiiim

15. Top | #15
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Adame pooch نمایش پست ها
      mage dariiiiim
      من که قبول ندارم ولی دخترداییم که تهیه کرده بود میگفت نتیجه خوبی گرفته ... برنامه اش رو میتونید از شبکه 2 و 4 ببینید ، مخصوصا اون تکنیک میز پولیش من خودم با این چیزا مخالفم ولی برای راهنمایی چیز دیگه ای به ذهنم نرسید.

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن