خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 42 از 42
    1. Top | #31
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ammir نمایش پست ها
      چرا ؟
      خیلی رشته بدی هست ؟
      آخه من این چند ماه رو هم بکوب بخونم و قبول شم بعد ی راه سخت و طولانی هم در پیش دارم برای پزشکی
      اونم منی که ۲۵ سالمه!
      نمیدونم والا خوبه یا نه!
      ولی من علاقه و انگیزه گ ای ندارم که ادامه بدم! علتشم اینه که فقط و فقط دارم حسرت میخورم که چرا بیشتر تلاش نکردم! من چیزی کم نداشتم ولی خودم کم کاری کردم از این ناراحتم!
      نمیخوام دیگه برای همیشه برام حسرت بشه
      در مورد سن هم که فقط یه عدده! همین!
      خیلیا بعد از فارغ التحصیلی دوباره کنکور میدن!
      حالا یا دندون یا پزشکی هر کدوم رو که بری می ارزه

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چرا ؟
      خیلی رشته بدی هست ؟
      آخه من این چند ماه رو هم بکوب بخونم و قبول شم بعد ی راه سخت و طولانی هم در پیش دارم برای پزشکی
      اونم منی که ۲۵ سالمه!
      اگه عشق پزشکی هستی که هیچ..اما اگه میخای در کمترین زمان (با توجه به سنت ) به بیشترین درامد برسی ، رشته های بینایی سنجی و فیزیوتراپی هستن
      بازار کار فیزیوتراپیو خیلی نمیدونم ولی بینایی سنجی درآمد خوبی داره کلا رشته خوبیه

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Petrichor نمایش پست ها
      امیر دادا من دورادور در این سالها که انجمن بودی میشناختمت .
      من میگم بدون شک بمون به قول دوستمون فوقش علوم آز ملی قبول میشی . پول دادن برا این رشته مسخرس .
      ضمن اینکه من فک میکنم برا تو که یه پیش زمینه کلی از همه دروس داری کار وحشتناکی نباشه بخوای بخونی و قبول شی .
      من خودمم وضعیتم مث تویه داداچ میخوام کم کم شرو کنم آخرین فرصتمه دیگه هر چی شد میرم امسال

از فکر اینکه دوباره سال دیگه هم درنیام تنم میلرزه ...
      راستی علوم آزمایشگاهی مگه وضعش خیلی بده که همه دارن میگن نمی ارزه و ...
      من هدفم از درس خوندن و دانشگاه رفتن این نیست که بخوام پولدار باشم و ...
      ی زندگی نرمال رو بیشتر ترجیح میدم راستش ولی دوست دارم سر کاری که میرم برام جذاب باشه
      خیلی دلم می خواد از شرایط کار داخل آزمایشگاه اطلاع داشته باشم که آیا به اندازه کافی جذاب هست؟

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ی زندگی نرمال رو بیشتر ترجیح میدم راستش ولی دوست دارم سر کاری که میرم برام جذاب باشه
      خیلی دلم می خواد از شرایط کار داخل آزمایشگاه اطلاع داشته باشم که آیا به اندازه کافی جذاب هست؟
      خب بهش فکر نکن همین میشه عامل استرست!
      نه به گذشته فکر کن نه به آینده نه به سنت به هیچی!
      کار خودتو به بهترین شکل انجام بده که فقط حسرت نخوری که پسفردا نگی ای کاش.....

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آره میفهمم چی میگی ترس قبول نشدن از خودش بدتره لامصب .
      ببین داداچ من دوسال قبل که میخواستم انتخاب رشته کنم به یکی از آشناها که سه سال کنکور داده بود زنگ زدم علوم میخوند گفتم چیکار کنم و اینا . یادمه میگفت خیلی درسو سخت و حفظی دارن و تا جایی که یادمه گفت این امتحانایی که برای ورود به دوره بالاتر میدن هر کدومش به اندازه چنتا کنکور استرس داره و یادمه میگفت خودش به فکر افتاده حتی وسط کارش انصراف بده .
      بازم این بنده خدا مشخص بود حسرت میخورد ولی همه اینجوری نیستن . تصمیم نهایی با خودته . 25 سال و اینارم ول کن . در نهایتش تو باید تا سی سالگی یه چیز مشخص داشته باشی یه هدف و یه شغل .

? What is the Most resilient Parasite? A Bacteria? A Virus? An Intestinal worm
      ;An idea
      ... Resilient, Highly contagious
      .Once an idea has taken hold of the brain it’s almost impossible to eradicate
      .An idea that is fully formed, fully understood,That sticks, right in there somewhere

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      سلام آقا امیرحسین
      بنظر من اگه واستون ممکنه با کسایی که علوم آز خوندن صحبت کنین
      یه روز اصلا ببینین کارشون دقیقا چیه که ببینین اصلا دوسش دارین یا نه
      بنظر من دوست داشتن یه رشته یه چیز و داشتن حال و حوصله بعد چن سال کنکور یه چیز دیگس و نداشتن حال و حوصله به معنی این نیس که اون رشته رو نخواین
      منم این حس رو تجربه کردم خودم....
      یه سر به آزمایشگاه بزنین و باهاشون صحبت کنین
      کنون اگرچه کویرم؛ هنوز در سر من
      صدای پر زدن مرغ های دریایی ست

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من خودم خیلی علوم آزمایشگاهی تحقیق کردم:/
      اگه ادامش بدی عالیه(یعنی واقعا عالیه هااا!!!)...وگرنه با لیسانس زیاد جالب نی...

8. Top | #38
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من خاله ام ارشد علوم آزمایشگاهی میخونه.میگه اگه صدباردیگه هم برگردم آزمایشگاه روانتخاب میکنم.ارزش یه دکترای آزمایشگاه به مراتب بیشترازیه پزشک عمومیه.میتونه آزمایشگاه تشخیص طبی بزنه یااستاددانشگاه بشه.کارشناسای این رشته هم بلافاصله واردبازار کارمیشن.چون نیرو زیادمیخواد.

9. Top | #39
      کاربر حرفه ای

Maghror
      نمایش مشخصات
      سلام
      من نیمسال دوم رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد واحد تهران پزشکی رو می تونم برم
      با توجه به اینکه ۲۵ سالم هست! همین رو برم یا اینکه بمونم برای کنکور ۹۷ و تلاش برای قبولی در پزشکی ؟

ببینید درآمد اصلا برام اولویت نیست
      دوست دارم کاری که در آینده انجام میدم جذاب باشه یکم می ترسم کار آزمایشگاه جالب نباشه برام و فقط بخوام نمونه ها رو بذارم تو دستگاه تا جواب بده دلم می خواد خودم هم کار کنم کار مفید
      و خب وقت زیادی برای تصمیم گیری ندارم
      آنقدر فکر کردم مخم در حال ترکیدنه
      چرا نا امید میشید یه بار دیگه به خودت فرصت بده مطمعنم موفق میشید راستی شما سربازی رو چکار کردید
      ​فارسی را پاس بداریم
      ویرایش توسط zamina : 16 آذر 1396 در ساعت 21:30

10. Top | #40
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط RAKHSH نمایش پست ها
      چرا نا امید میشید یه بار دیگه به خودت فرصت بده مطمعنم موفق میشید راستی شما سربازی رو چکار کردید

معافیت پزشکی دارم
      ممنون

11. Top | #41
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      میتونی تحقیق کنی در این باره و اینده شغلی که داره و با توجه به علایق،شرایط،و.... تصمیم بگیری ولی دقت کن پزشکی هم بخوای بخونی و قبول شی با تخصص باید حداقل 10 سال بخونی که به عبارتی اون موقع حدود 35 سالته،ببین میتونی این راهو تا تهش بری یا نه؟از طرفی خودت گفتی مسائل مادی برات تو اولویت نیست،پس تصمیم گیریت باید خیلی راحتتر باشه،،

12. Top | #42
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      همه چیز بستگی به علاقه خودت داره،،،،این خودتی که باید ببینی حقیقتا کدومش رو خیلی دوس داری،چون ادم تو هر کاری و هر رشته ای اگه بخواد و علاقه داشته باشه میتونه بهترین باشه،چه پزشکی،چه هر رشته ای دیگه ای،،،
      این یه مطلب درباره این رشته است که شاید به دردت بخوره،،،

#ادامه تحصیل#
      با وجود اینکه چندین سال از حذف رشته ی علوم آزمایشگاهی در مقاطع بالاتر از کارشناسی می‌گذرد اما وجود گرایش های فراوان تا حدی این کمبود را جبران کرده اند. از رشته های موجود می توان به بیوشیمی بالینی،خون شناسی،ایمنی شناسی،میکروب شناسی،قارچ شناسی،باکتری شناسی،ژنتیک انسانی،انگل شناسی،سم شناسی و ویروس شناسی اشاره کرد.
      باید توجه کرد که این رشته بیشتر به جنبه تشخیصی تکیه دارد و کمتر با بیمار برخورد پیدا می کند.فارغ التحصیلان مقاطع بالاتر از کارشناسی امکان تدریس در دانشگاه های پزشکی را هم دارند.
      فارغ التحصیلان مقطع دکترا امکان راه اندازی آزمایشگاه در گرایش خود را دارند.درباره تأسیس آزمایشگاه تشخیص پزشکی گفتنی است که درحال حاضر بر اساس مجوز وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، کسانی حق تأسیس آزمایشگاه تشخیص پزشکی دارند که در یکی از رشته‌های پاتولوژی یا علوم آزمایشگاهی دارای درجه دکترای حرفه‌ای باشند. کسانی که دارای تخصص پاتولوژی هستند افرادی هستند که دارای درجه دکترای حرفه‌ای پزشکی هستند و افراد دیگر که دارای درجه دکترای حرفه‌ای علوم آزمایشگاهی یا آزمایشگاه بالینی هستند، افرادی هستند که در رشته علوم آزمایشگاهی مدرک دکترای حرفه‌ای گرفته‌اند . البته دارندگان مدرک phd در هر کدام از رشته های تخصصی آزمایشگاه اجازه تاسیس آزمایشگاه در حیطه تخصصی خود را دارند. این رشته از نظر کاربرد و بازارکار، یکی از رشته‌های خوب گروه پزشکی است. زیرا با توجه به توسعه و اهمیت امر بهداشت و زمینه مناسب کاری، اغلب فارغ‌التحصیلان این رشته به راحتی وارد بازارکار می‌شوند. در حال حاضر تلاش های زیادی برای راه اندازی مجدد دوره دکتری حرفه ای علوم آزمایشگاهی در جریان است

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن