خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

چرا انجام همه ی کارهای خانه وظیفه ی خانم هاست؟

پیشنهاد می کنم این ویدیوی دو دقیقه ای رو با والدینتون ببینین...

پ ن: وقتی می بینم خواهرم که داره برا آزمون وکالت آماده می شه مجبوره همه ی کارهای خونه و حتی کارای شخصی شوهرشو انجام بده و همزمان اون حجم از کتاب های قطورو هم بخونه عذاب می کشم...

مامان ها و خانم ها ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و در کل خدمتکار خونه نیستن، اونا هم مث ما انسانن، نمی گم "باید کمکشون کنیم." اصلا به کار بردن همچین جمله ای رو درست نمی دونم چون انجام دادن همه ی کارها وظیفه ی اونا نیست که ما کمکشون کنیم و فک کنیم که لطفی در حقشون کردیم، بیاین همه مون وظیفه و مسئولیتمونو بپذیریم و انجام بدیم و کارای خونه رو فقط به خانم خونه تحمیل نکنیم، این یه ظلمه...

ویرایش توسط It is POSSIBLE : 09 آذر 1396 در ساعت 19:11

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      قشنگ و تاثیر گذار بود

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عالی بود،مرسی واسه تگ منم ی مدت درگیر این قضیه بودم راستش، ی چیزی رو میخوام اینجا واسه خانما بنویسم، پیشاپیش ببخشید طولانیه، ولی حاصل یک سال تحقیق منه

مهم ترین چیز باور انسانه، من متاسفانه خانمای زیادی رو دیدم که مدافع چند همسری مردان هستن، حتی دخترای جوونی رو که اعتقاد دارن یک خانم برای ریاست بر مردان و بعضی شغل های دیگه مناسب نیست...خیلی دخترارو دیدم که اصرار دارن بگن اخلاقای ما پسرونس و مثل پسراییم، ولی کمتر پسری رو میشه پیدا کرد که بگه اخلاقای من دخترونس(منظورم ترنس ها نیست اونا بحثشون جداس)...یجورایی تو این جامعه دختر بودن شده یک ضد ارزش و پسر بودن(مرد بودن) شده یک ارزش...خانما اگه شما میخواید به حقوق پیش پا افتاده ای مثل رای برابر در دادگاه، ورودتون به استادیوم، تک خوانی، انتخاب پوشش و ....برسید اولین چیزی که باید باورش کنید و بهش برسید باور به خودتونه، از همین الان نخواه مثل پسرا باشی همه جا داد بزن من یک دختر قویم و میتونم از هزاران مرد مفید تر باشم...مگه چیتون کمتره ها؟ نبوغتون کمتره؟ ماری کوری خلاف اینو ثابت کرد، قدرت تشخیص و هوشتون کمتره؟ علم خلاف اینو ثابت کرده، حتی علم میگه مغز شما توانایی تفکیک بهتری از مردا داره...نمیتونید سیاست مدار باشید؟ خانم کلینتون خلاف اینو ثابت کرده، نمیتونید رءیس خوبی باشید؟ بزرگترین ناوگان نیروهای دریایی توسط یک خانم چینی به اسم مادام چانگ اداره میشده(زمان دقیقش یادم نیست، توی همون دوران بود که دزد دریایی زیاد بود)...زورتون کمتره؟ خب این یکی کمتره...ولی اگه به زور باشه که گاو از هممون سره!

خوبه بدونید خانمای کشورای پیشرفته و غربی که الان تقریبا تونستن حقوق برابر رو کسب کنن، یک زمانی توی همین اروپا وضعیت واقعا تاسف باری داشتن(به نظر من اونا هم توی مواردی ضعف دارن، ولی خب خیلی خیلی وضعیت برابری حقوق بهتره! حداقل یک پدر بیکار به یک مادر دکتر ارجحیت نداره!)...خب بگذریم...برام سوال بود که چطور تونستن به حقوق برابر برسن؟ یک روز که یک برنامه آمریکایی رو نگاه میکردم به نام American ninja warriors، این برنامه یک مسابقه ورزشی بود که توش ورزشکارای حرفه ای اعم از دختر و پسر با هم رقابت میکردن، مصاحبه گر از یکی از دخترای شرکت کننده پرسید:

از کی ورزش رو شروع کردی؟ و چه ورزشایی؟

_از هفت سالگی صخره نوردی میکردم و همیشه با پسرا رقابت داشتم، تقریبا کل عمرم به رقابت با پسرا گذشته

_واو! پس حتما الان خیلی مثل پسرا شدی؟

_معلومه که نه! من عاشق لباسای دخترونه و رنگارنگم، عاشق لاک و لوازم آرایشمم و با اینکه همیشه با پسرا رقابت میکنم ولی اخلاقم سر جاشه...

در واقع این دختر آمریکایی به دختر بودنش، به قوی بودنش از ته قلب باور داشت و همه جا با افتخار اونو جار میزد..رمز موفقیت خانمای غربی همین باورشون بوده...باور به اینکه یک زن هیچ چیزی از مرد کم نداره، شما هم اگه میخواین به حقوق برابر برسین، اولین مورد همین باور به خودتونه...
      ویرایش توسط .khosro. : 10 آذر 1396 در ساعت 01:33

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .khosro. نمایش پست ها
      عالی بود،مرسی واسه تگ منم ی مدت درگیر این قضیه بودم راستش، ی چیزی رو میخوام اینجا واسه خانما بنویسم، پیشاپیش ببخشید طولانیه، ولی حاصل یک سال تحقیق منه

مهم ترین چیز باور انسانه، من متاسفانه خانمای زیادی رو دیدم که مدافع چند همسری مردان هستن، حتی دخترای جوونی رو که اعتقاد دارن یک خانم برای ریاست بر مردان و بعضی شغل های دیگه مناسب نیست...خیلی دخترارو دیدم که اصرار دارن بگن اخلاقای ما پسرونس و مثل پسراییم، ولی کمتر پسری رو میشه پیدا کرد که بگه اخلاقای من دخترونس(منظورم ترنس ها نیست اونا بحثشون جداس)...یجورایی تو این جامعه دختر بودن شده یک ضد ارزش و پسر بودن(مرد بودن) شده یک ارزش...خانما اگه شما میخواید به حقوق پیش پا افتاده ای مثل رای برابر در دادگاه، ورودتون به استادیوم، تک خوانی، انتخاب پوشش و ....برسید اولین چیزی که باید باورش کنید و بهش برسید باور به خودتونه، از همین الان نخواه مثل پسرا باشی همه جا داد بزن من یک دختر قویم و میتونم از هزاران مرد مفید تر باشم...مگه چیتون کمتره ها؟ نبوغتون کمتره؟ ماری کوری خلاف اینو ثابت کرد، قدرت تشخیص و هوشتون کمتره؟ علم خلاف اینو ثابت کرده، حتی علم میگه مغز شما توانایی تفکیک بهتری از مردا داره...نمیتونید سیاست مدار باشید؟ خانم کلینتون خلاف اینو ثابت کرده، نمیتونید رءیس خوبی باشید؟ بزرگترین ناوگان نیروهای دریایی توسط یک خانم چینی به اسم مادام چانگ اداره میشده(زمان دقیقش یادم نیست، توی همون دوران بود که دزد دریایی زیاد بود)...زورتون کمتره؟ خب این یکی کمتره...ولی اگه به زور باشه که گاو از هممون سره!

خوبه بدونید خانمای کشورای پیشرفته و غربی که الان تقریبا تونستن حقوق برابر رو کسب کنن، یک زمانی توی همین اروپا وضعیت واقعا تاسف باری داشتن(به نظر من اونا هم توی مواردی ضعف دارن، ولی خب خیلی خیلی وضعیت برابری حقوق بهتره! حداقل یک پدر بیکار به یک مادر دکتر ارجحیت نداره!)...خب بگذریم...برام سوال بود که چطور تونستن به حقوق برابر برسن؟ یک روز که یک برنامه آمریکایی رو نگاه میکردم به نام American ninja warriors، این برنامه یک مسابقه ورزشی بود که توش ورزشکارای حرفه ای اعم از دختر و پسر با هم رقابت میکردن، مصاحبه گر از یکی از دخترای شرکت کننده پرسید:

_از هفت سالگی صخره نوردی میکردم و همیشه با پسرا رقابت داشتم، تقریبا کل عمرم به رقابت با پسرا گذشته

_معلومه که نه! من عاشق لباسای دخترونه و رنگارنگم، عاشق لاک و لوازم آرایشمم و با اینکه همیشه با پسرا رقابت میکنم ولی اخلاقهام سر جاشه...

در واقع این دختر آمریکایی به دختر بودنش، به قوی بودنش از ته قلب باور داشت و همه جا با افتخار اونو جار میزد..رمز موفقیت خانمای غربی همین باورشون بوده...باور به اینکه یک زن هیچ چیزی از مرد کم نداره، شما هم اگه میخواین به حقوق برابر برسین، اولین مورد همین باور به خودتونه...
      تو کدوم شهر ایران یه پدر بیکار از یه مامان دکتر ارزشش بیشتره ؟؟؟؟؟؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
      ویرایش توسط Janvaljan : 09 آذر 1396 در ساعت 22:51

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Janvaljan نمایش پست ها
      همین حرفای قشنگ رو برای تبعیض فرا ظالمانه بین پزشکی و مهندسی در ایران هم دکتر ایراد بفرما.
      تو کدوم شهر ایران یه پدر بیکار از یه مامان دکتر ارزشش بیشتره ؟؟؟؟؟؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
      ۹
      اولا که قدرت شهادتش نصف اون مرده، دوما اگه ی بچه طلاق چنین پدر و مادری داشته باشه، دادگاه بچه رو میده به اون پدر بیکار! تازه فاجعه اونجاس که اگه پدرش نباشه میده به پدربزرگ پدری!، تازه اون مرد بیکار میتونه دست روی همسرش بلند کنه و همچنین چهار تا زن عقدی بگیره! شیش تا هم صیغه ای!...موارد دیگه هم هست که فکر کنم همینا کافیه

تبعیض بین علوم انسانی و مهندسی با پزشکی هم که واضحه! که البته نتیجه ای به جز تخریب اقتصاد و صنعت کشور نداره...رک بگم با این فرمون پیش بریم پسرفت خواهیم کرد
      ویرایش توسط .khosro. : 09 آذر 1396 در ساعت 23:05

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      حق با خودته ولی من دوبرابر شما تو خونه کار میکنم شاید هم بیشتر

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      پیشنهاد می کنم این ویدیوی دو دقیقه ای رو با والدینتون ببینین...

پ ن: وقتی می بینم خواهرم که داره برا آزمون وکالت آماده می شه مجبوره همه ی کارهای خونه و حتی کارای شخصی شوهرشو انجام بده و همزمان اون حجم از کتاب های قطورو هم بخونه عذاب می کشم...

مامان ها و خانم ها ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و در کل خدمتکار خونه نیستن، اونا هم مث ما انسانن، نمی گم "باید کمکشون کنیم." اصلا به کار بردن همچین جمله ای رو درست نمی دونم چون انجام دادن همه ی کارها وظیفه ی اونا نیست که ما کمکشون کنیم و فک کنیم که لطفی در حقشون کردیم، بیاین همه مون وظیفه و مسئولیتمونو بپذیریم و انجام بدیم و کارای خونه رو فقط به خانم خونه تحمیل نکنیم، این یه ظلمه...
      واقعا عالی گفتیددددد....عالی کمه برای این پست....[emoji4]من هم همیشه اینو میگم و واقعا به همه هم میگم که این کمک نیست چون زندگی خود اقایون هم هست...و همیشه هم به این باور دارم ....

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .khosro. نمایش پست ها

_معلومه که نه! من عاشق لباسای دخترونه و رنگارنگم، عاشق لاک و لوازم آرایشمم و با اینکه همیشه با پسرا رقابت میکنم ولی اخلاقهام سر جاشه...

من معمولا اهل کامنت گذاشتن نیستم و بیشتر شنونده و خواننده پست های انجمنم...ولی این متن واقعااا لایک داشت ....[emoji106][emoji106][emoji106]حرفاتونم عین حقیقته ....مشکل باور خانوماست و اونم بخاطر رسانه و تربیت غلط خانواده همین جامعه هست.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
      چرخ برهم زنم ار غیر مرادم گردد.... من نه آنم که زبونی کشم از چرخ وفلک!!!!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      merci babate tag :\
      awli bood :\
      damet garm
      +دعـــــا میڪــــنم دائمــــا خــــבا ڪمکم ڪـــن خواهشــــا ....دنیام بـــــــــــــــزرگــــــ ــــــــه
      +گفت:
      + بــــــرا رســـــیـבن بهش دو راه جـــــــلوته

+ پاشـــو بــــرنامه ڪـــارتو بچین یــــا بخوابـــــو خوابشـــــو ببین ...

ســــــــامــــــــان ویلــــــــــسون
      آهنگ بیـــــــــــتابـــــــــ ـــــــــــ

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      حرفتون درست
      اما ب همون اندازه بیرون منزل روی مرد فشار هست
      اگه هردو شاغل باشن تقسیم کار الزامی و درسته

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ascetic نمایش پست ها
      حرفتون درست
      اما ب همون اندازه بیرون منزل روی مرد فشار هست
      اگه هردو شاغل باشن تقسیم کار الزامی و درسته
      حداقل کارای شخصی شو که می تونه خودش انجام بده، مث چایی ریختن برا خودش یا شستن ظرف غذاش و ...

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط It is POSSIBLE نمایش پست ها
      حداقل کارای شخصی شو که می تونه خودش انجام بده، مث چایی ریختن برا خودش یا شستن ظرف غذاش و ...
      پس براچی زن گرفته :-[

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ascetic نمایش پست ها
      پس براچی زن گرفته :-[
      من دیگه حرفی ندارم...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      مامان من 4ساله داره درس میخونه برای پی اچ دی. الان دیگه تقریبا تموم کرده. ولی تو این 4سال تقریبا تمام کارهای خونه رو بابام میکرد. هم آشپزی هم ظرف شستن. البته قبل از درگیرشدن مامانم هم بابام شام درست می کرد و گاهی ظرفا رو می شست
      همیشه هم برای مامانم میوه میاورد
      میخوام بگم این مساله تاحد زیادی به شعور مرد هم بستگی داره.
      یادمه یه مقاله ای بود( انگلیسی) عنوانش این بود: 5 دلیل که به همسرتان در کارهای خانه کمک کنید.
      بعد یه نفر تو کامنت ها نوشته بود:
      1. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      2. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      3. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      4. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      5. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      همه چی آرومه, من چقدر خوشحالم!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahya14 نمایش پست ها
      مامان من 4ساله داره درس میخونه برای پی اچ دی. الان دیگه تقریبا تموم کرده. ولی تو این 4سال تقریبا تمام کارهای خونه رو بابام میکرد. هم آشپزی هم ظرف شستن. البته قبل از درگیرشدن مامانم هم بابام شام درست می کرد و گاهی ظرفا رو می شست
      همیشه هم برای مامانم میوه میاورد
      میخوام بگم این مساله تاحد زیادی به شعور مرد هم بستگی داره.
      یادمه یه مقاله ای بود( انگلیسی) عنوانش این بود: 5 دلیل که به همسرتان در کارهای خانه کمک کنید.
      بعد یه نفر تو کامنت ها نوشته بود:
      1. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      2. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      3. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      4. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      5. چون شماهم اینجا زندگی می کنین
      دقیقا
      چون یک قانون ثابت نیست و به شعور طرفت بستگی داره
      بخش عمده ایش اینه که اون آقا تو چه خانواده ای بزرگ شده....
      ​تو به هیچکس غیر از خودت نیاز نداری

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن