خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

باسه ادبیات چیکار کنم؟

سلام
      یک سوال داشتم در مورد درس ادبیات اقا اصلا اونایی که قلم چی میرن چجوری ادبیاتو بالا میزنن چیکار میکن سبک خوندنشون چجوریه از چه کتابی تست میزن معمولا ادبیات جز درسای مورد علاقم بود پارسال هم خوب درصد میگرفتم ازش منتها از اول مهر تا الان هرچی ازمون دادم با اختلاف ادبیاتم پایین ترین درسم بود کلا عمومیام با اختصاصیام هزارتایی فاصله داره همیشه ببخشید یکم طولانی شد لوپ کلام اینکه ادبیاتو چیکار میکنین که نتیجه میگیرن؟ممنون میشم اگه جوابمو بدین حتی سال چهارما و دهما

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      دقیقا سوال منم همینه
      همیشه تو ادب مشکل داشتم و دارم
      یار ما چون نیستی با هر که خواهی یار باش :‌)

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعا کسی نیست کمک کنه در این رابطه؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      من قد یک دکتری ادبیات خوندم بازم 30 الی 40 این سوال منم هست
      اگه دوستان کمک کنند
      تازه باید 25 دقیقه هم برای 20 سوال وقت بزارم که مجبورم بعضی سوالا رو که میشه جواب داد کنار بزارم
      اصلا در س عجیب غریبیه مشخص نیست سوال سختش از کجاها میاد
      لطفا راهنمایی کنید

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام دوستان @saeed211 ادبیاتش فوق خفنه تو کنکورم بالای 70 زد فکر کنم روشش این بود که کتاب درسی رو قورت میداد اتفاقا کتاب خاصی هم نداشت ومنبع اصلیش کتاب درسی بود...منم از روش سعید دارم استفاده میکنم و واقعا نتیجش رو دارم میبینم البته قسمت قرابت رابطه ی مستقیمی با درک ادبی فرد داره پس سعی کنین درک ادبیتون رو بالا ببرین: )
      پ.ن:

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر من باید با ادبیات مثل یه تخصصی برخورد کرد
      خیلی باید وقت گذاشت
      میبینی 3 تا 3 سوالاش یه کتاب 200 صفحه ای هست
      سوال فنی و ادراکی هم داره
      باید مستمر کار شه و حداقل باید 5 6 ماه به صورت تدریجی بهترش کرد گاماس گاماس
      البته افرادی تو خونه ای بزرگ میشن که شعر خونی توش بوده واسه همین شعور ادبی بالایی دارن
      اما میشه بهترش کرد
      باید خیلی خیلی تست زد واسه قرابت ، آرایه و زبان فارسی
      هرکیم کار کرده درصدشم گرفته انصافی
      بعضی به خاطر یه دونه سوال که سروکلش 5 سال یه بار پیدا میشه میان مبحث حذف میکنن که بزرگترین خطاس (که اینکار رو زبان فارسی زیاد دیده میشه)
      شما کارتونو بکنید اگه سرکنکور زدین که زدین اگرم نزدین حداقل اونقدر از خودتون مطمئن باشین که بدونین بیشتر بقیه هم نمیتونن بزنن
      منبع هم گاج و نشر الگو قابل اعتنا ترین هستن
      کتاب همایش دریافت هم کتاب خوبی هست
      امیدوارم مفید باشه

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      داش سعید و آوا خانوم ...... استاد ماین .... حال ما هم یه چی بگیم همین طوری
      ........................
      یه ادبیات موضوعی گاج یا ادبیات جامع خیلی سبز! رو تست زده باشی .... حساب کارش دستت میاد
      ++ مثلن متوجه میشی املا لغت تاریخ ادبیات تمامش تکرار و تمرین تسته ... که البته پاسخ تشریحی رو خونده باشی ... علاوه بر اون حفظیات خالص و بی حاشیه ... متوجه تشابهات و غلط اندازا و دست اندازا شی تا حدی که دیگه ازشون رو دست نخوری
      ++ یا مثلن قرابت و آرایه ..... قرابت زیادی باهم دارن ..... هرچی حرفه ای تر شی این دو بیشتر هوای همو دارن ...... و تمامش به درک ادبی خودت بستگی داره ..... ::::: و معمولن به شکل تستی تحلیل کن .... یعنی به شکل مقایسه ای بهتر به جواب میشه رسید تا وقتی که بخای به شکل تک بیت و مجزا فکر ش .... :::: یه تست دیدم ... به دوری از جهان خود، ورود به جهان دیگر اشاره کرده بود .... نشد تستشو جواب بدم ..... و بعدش فهمیدم که تازه داره چی میگه ...... که بیت حالت عرفانی داره .... دو جهان در جهان بیشتر شناخته شده نیست ... اون جهانی که مارو اسیر خودمون میکنه .... جهانی که مارو از خود دور میکنه .... یعنی وقتی این طوری بهش نگاه کردم تازه متوجه آیه الله نور السماوات و الارض شدم ! ::: یعنی میخام بگم ... با همه تبحری که در قرابت و حتی آرایه میشه یافت ... بازهم انتظار اینو داشته باشی یه جاهایی ممکنه لنگ بمونی و کارت خوب پیش نره ! :: البته طرح این مدت تست ها در کنکور کمه ولی واسه تمرین خودت ایده خوبیه
      ++ زبان فارسی میخ کوب دقت خالص میخاد

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      منابع خیلی تو ادبیات مهمه.با خوندن تنها کتاب نمیشه به نتیجه رسید به نظر من

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ZAPATA نمایش پست ها
      داش سعید و آوا خانوم ...... استاد ماین .... حال ما هم یه چی بگیم همین طوری
      ........................
      یه ادبیات موضوعی گاج یا ادبیات جامع خیلی سبز! رو تست زده باشی .... حساب کارش دستت میاد
      ++ مثلن متوجه میشی املا لغت تاریخ ادبیات تمامش تکرار و تمرین تسته ... که البته پاسخ تشریحی رو خونده باشی ... علاوه بر اون حفظیات خالص و بی حاشیه ... متوجه تشابهات و غلط اندازا و دست اندازا شی تا حدی که دیگه ازشون رو دست نخوری
      ++ یا مثلن قرابت و آرایه ..... قرابت زیادی باهم دارن ..... هرچی حرفه ای تر شی این دو بیشتر هوای همو دارن ...... و تمامش به درک ادبی خودت بستگی داره ..... ::::: و معمولن به شکل تستی تحلیل کن .... یعنی به شکل مقایسه ای بهتر به جواب میشه رسید تا وقتی که بخای به شکل تک بیت و مجزا فکر ش .... :::: یه تست دیدم ... به دوری از جهان خود، ورود به جهان دیگر اشاره کرده بود .... نشد تستشو جواب بدم ..... و بعدش فهمیدم که تازه داره چی میگه ...... که بیت حالت عرفانی داره .... دو جهان در جهان بیشتر شناخته شده نیست ... اون جهانی که مارو اسیر خودمون میکنه .... جهانی که مارو از خود دور میکنه .... یعنی وقتی این طوری بهش نگاه کردم تازه متوجه آیه �الله نور السماوات و الارض� شدم ! ::: یعنی میخام بگم ... با همه تبحری که در قرابت و حتی آرایه میشه یافت ... بازهم انتظار اینو داشته باشی یه جاهایی ممکنه لنگ بمونی و کارت خوب پیش نره ! :: البته طرح این مدت تست ها در کنکور کمه ولی واسه تمرین خودت ایده خوبیه
      ++ زبان فارسی میخ کوب دقت خالص میخاد
      من یازدهمم کتاب خیلی سبزو گرفتم ولی احساس میکنم حداقل ارایه قرابتش به کارم نمیاد هرچقدر هم از تستاش حل کنم بازم سرازمون نمیتونم

10. Top | #10
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      عاشق این باسه گفتنتم
      میشه بگین چجوری باید قرابت رو قوی کرد ؟
      آخه یه ابیاتی که میاره که من حتی بلد نیستم روخوانیشون کنم بعد چجوری بیام تحلیل ادبی فلسفی و هزار کوفت و زهر مار دیگه رو انجام بدم؟مرسی ؛اه .
      ویرایش توسط Mamad_6xlarge : 07 آذر 1396 در ساعت 23:22

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mamad_6xlarge نمایش پست ها
      عاشق این باسه گفتنتم
      میشه بگین چجوری باید قرابت رو قوی کرد ؟
      آخه یه ابیاتی که میاره که من حتی بلد نیستم روخوانیشون کنم بعد چجوری بیام تحلیل ادبی فلسفی و هزار کوفت و زهر مار دیگه رو انجام بدم؟مرسی ؛اه .
      واسه قرابت فقط باید تست بزنی just test
      "A Smooth Sea Never Made a Skillful Sailor"

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      میبینم دوستان جالب و به جا جواب دادن البته با عرض سلام!
      جسارتا بنده ادبیات کنکورو 73 زدم (بدون پاسخ به 4 سوال زبان فارسی،که الان میفهمم چه غلطی خوردم)
      یه سری نکات ریز! میگم حتی الامکان گوش جان بسپارید و به ورطه عمل بکشانید

اول اینکه ادبیاتو آهسته و پیوسته بخونید...مثلا به جای اینکه یک روز در میون 1.5ساعت بخونید، هر روز بخونید روزی 40 دیقه،مرور مستمر فوق العاده کمکتون میکنه.

بخش لغت که حفظیه...از رو یه منبع خوب(منبع بیشتر برای لغاتی که تو کتاب معنی نشدن+معانی اضافه تر) هر چی بیشتر مرور کنید بهتره...زیاد نگران لغتای کم تکرار یا معناهای دور از انتظار نباشید اگه لغتایی که تو کتاب معنی شدنو فوت آب باشید، (شاید به جز تست شمارشی) تیپ های لغتو میتونید بزنید.

برای املا که باید گروهای املایی زبان فارسیو کامل بخونید+لغات بیاموزیم+لغات قسمت حکایت ادبیات ... این جزوه قلمچیو هم حتما بخونید کمتر تست املایی دیدم که لغات املایی خارج از اینا داشته باشه >>> 73 واژه‌ی پرکاربرد املایی

تاریخ ادبیاتم وضعیتش مشخصه... مطالب ابتدای دروس+توضیحات اول فصل ها+اعلام +++مرور کافی و وافی

دو بخش آرایه و قرابت مکمل همن و هردوتاشونو میشه با تست زدن و بررسی تقویت کرد...تسلط رو کلمات ایهام دار و مجاز و کنایه خیلی تو درک مفهوم کمک میکنه.
      و اینکه اکثر اوقات از تست های آرایه مفاهیم جالبی بیرون میاد و از تست های قرابت هم میشه آرایه های قشنگی درآورد...پس از سوالاتشون راحت رد نشید

6تاکتاب لقمه ادبیات رو خودم خیلی حال کردم باهاشون حتما یه نگاهی بهشون بندازید... پنج گنج هم شنیدم خوبه.
      منبع برای تست هم سعی کنید بیشتر سوالات کنکور هر5تا رشته رو بزنید،اینم میتونید زرد عمومی بگیرید...هفته ای دو یا سه مجموعه کارکنید+بررسی

فک کنم بیشترش تکراری شدولی خب روش عمومی خوندن ادبیات همینه دیگه
      شنیدمت که نظر می‌کنی به حال ضعیفان
      تبم گرفت و دلم
      خوش به انتظار عیادت...

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      الان من کتابه نشرالگو قرابتشو بگیرم مشکلی باسم پیش نمیاد اخه ما دوره جدیدا بیتامون فرق میکنه خوشبختانه بهترین بخش ادبیات باسه من همین قرابتشه هرچی درصد میگیرم از همینه حتی املا لغت هم بارها شده غلط بزنم ولی قرابت کم ولی اصلا از ارایه ها چیزی نمیفهمم که فکر کنم مشکل از تست نزدن باشه چون مثلا یکی دوتا ارایه رو پیدا میکنم زود گزینه رو میزنم و غلط در میاد یا اینکه اصلا باسه اولین باز اسم یکسزی ارایه هارو تو گزینه ها میبینم که تاحالا حتی ندیده بودمشون

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      پارسا دوباره بگو باسهخیلی باحاله
      من که ادبیاتو تو آزمونای کانون زیر 80نمیزنم و کلا دروس تخصصیم بالای۷۰درصده و منبعم اصلا ندارم فقط و فقط کتاب درسی
      به نظرم ادبیات یه درسیه که باید علاوه بر اینکه تو کتاب مطالعش میکنی تو زندگیتم بکار ببری....یعنی سعی کنی اون قواعدو که تو کتاب هست به صورت مکالمه با رفیق و خانواده و این و آن به کار ببندیش
      من با همین راه تا حدودی موفق بودم...

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ادبیات رو نمیشه فقط متکی به کتاب درسی بود. چون باید موضوعی خونده بشه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن