خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 25
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

مشکل کمال طلبی تو برنامه ریزی رو چطوری حل کنم؟

سلام دوستان
      امیدوارم حال همگی خوب و ایام به کام باشه

عنوان تاپیک گویای مشکلم هست
      من چه تو برنامه ریزی چه درس خوندن خیلی کمال طلبم که همین باعث آسیب زدن بهم شده

بعنوان مثال:

فکر میکنم واسه قبولی تو رشته پزشکی که رقابت براش زیاده مجبورم تمام تستهای یه کتاب رو بزنم ... فرضا اگر منابع پایه و پیش فیزیکم جمعا 5500 تا تست دارن همش به خودم میگم چطوری طی 8 ماه حدود 5000 تا تست رو بزنم ؟ همین باعث ناامیدیم میشه
      یا مثلا تصمیم گرفتم واسه زیست از الگو + iq استفاده کنم که خب این دو روی هم بالغ بر 13000 تست دارن ... وقتی یه حساب و کتاب ساده میکنم میبینم من اصلا ساعت مطالعم در اون حدی بالا نیست که بتونم همه اینا رو بزنم بخاطر همین ناامید میشم
      و ایضا برای درسی مثل قرابت فکر میکنم باید هم قرابت الگو و هم قرابت گاج رو تموم کنم ( بالغ بر 3000 تست )

علی الخصوص تو درسای حل کردنی مثل ریاضی و فیزیک و محاسبات شیمی سرعتم در اون حد بالا نیست که مثلا 25 تا تست رو تو 1 ساعت بزنم و بررسی کنم...

ایا واقعا همه کسایی که پزشکی قبول شدن تمام تستای کتابارو زدن ؟
      چطوری این مشکل رو حل کنم ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      منم این طوریم با 10 ساعت تقریبا بازم نمی رسم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام

برای هر درسی فقط یه کتاب تست رو انتخاب کن
      تستای همون رو توی دو سه نوبت بزن

بعد از عید می تونی بری سراغ تستای جدید

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این مصاحبه رو هم بخون
      ایشون شروع مطالعش از مهرماه بوده
      و برای هر درس(به جز زیست) فقط از یک کتاب تست استفاده کردن

http://forum.konkur.in/thread54733.html
      ویرایش توسط _Sorena_ : 13 آبان 1396 در ساعت 20:15

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      کمال طلبی رو بزارید کنار یا اگه نمیخاین بزارین کنار سرعتتون رو بالا ببرید..
      اینکه ایا کسی بوده که با تک منبعی قبول شه یا اینکه همه ی تستا رو نزده باشه..اره من سراغ دارم.حتی رتبه ی زیر ۲۰۰هم اوردن(شما بگو‌زیر۱۰۰۰)
      برای هر درس یک منبع کافیه...اگه یه منبع کامل کار شه خیلی بهتره..
      یه نکته هم بگم...دیدم اکثر بچه های انجمن میگن که تا بهمن میخایم الگو وخیلی سبز کار کنیم بعدش بریم ایکیو..چون دوستام هستن چیزی بهشون نمیگم که ناراحت بشن..اما الان میگم ۹۹درصد نمی تونن....چجوری میخان با پایه متوسط کل الگو وخیلی سبز رو تو چهار پنج ماه ببندن..بعدش از بهمن برن ایکیو که تقریبا هرتستیش ۴_۳دقیقه وقت میبره برای بررسی ..؟؟؟؟
      پس ۱-به حرف بچه های انجمن و این برنامه های رویا پردازانشون توجه نکنین: )))(بچه ها ناراحت نشین حقیقتو گفتم)
      ۲-تک منبعی باشین
      ۳-میتونم تا چن نفر مثال بزنم که همه ی منبع رو کار نکردن
      ۴-حتمن حتمن سرعتتون رو بالا ببرید....
      ۵-اگه مورد چهار نمی تونید ساعت مطالعتون رو افزایش بدین
      ۶-ودوباره به تاپیکای بچه های انجمن توجه نکنین: ))))
      work hard so that your idols become your rivals.
      سخت تلاش کن تا الگوهات تبدیل بشن به رقیبات✊🏃
      ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
      شما وقتی می خواستید راه رفتن را یاد بگیرید،دوره های آموزشی گذراندید؟
      نه!
      فقط تلاش کردید، شکست خوردید و دوباره تلاش کردید و موفق شدید.
      الان چرا این کاررا نمی کنید؟👊✊

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parnia-sh نمایش پست ها
      کمال طلبی رو بزارید کنار یا اگه نمیخاین بزارین کنار سرعتتون رو بالا ببرید..
      اینکه ایا کسی بوده که با تک منبعی قبول شه یا اینکه همه ی تستا رو نزده باشه..اره من سراغ دارم.حتی رتبه ی زیر ۲۰۰هم اوردن(شما بگو‌زیر۱۰۰۰)
      برای هر درس یک منبع کافیه...اگه یه منبع کامل کار شه خیلی بهتره..
      یه نکته هم بگم...دیدم اکثر بچه های انجمن میگن که تا بهمن میخایم الگو وخیلی سبز کار کنیم بعدش بریم ایکیو..چون دوستام هستن چیزی بهشون نمیگم که ناراحت بشن..اما الان میگم ۹۹درصد نمی تونن....چجوری میخان با پایه متوسط کل الگو وخیلی سبز رو تو چهار پنج ماه ببندن..بعدش از بهمن برن ایکیو که تقریبا هرتستیش ۴_۳دقیقه وقت میبره برای بررسی ..؟؟؟؟
      پس ۱-به حرف بچه های انجمن و این برنامه های رویا پردازانشون توجه نکنین: )))(بچه ها ناراحت نشین حقیقتو گفتم)
      ۲-تک منبعی باشین
      ۳-میتونم تا چن نفر مثال بزنم که همه ی منبع رو کار نکردن
      ۴-حتمن حتمن سرعتتون رو بالا ببرید....
      ۵-اگه مورد چهار نمی تونید ساعت مطالعتون رو افزایش بدین
      ۶-ودوباره به تاپیکای بچه های انجمن توجه نکنین: ))))
      سلام ممنونم از پاسختون
      ببینین من الان تقریبا تو تمام درسا بجز زیست و شیمی تک منبعیم
      اما یه درسی مثه فیزیک همون تک منبعش هم ۵۵۰۰ تا تست داره ( پایه خیلی سبز + پیش گاج )
      اینو نمیدونم چیکار کنم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Sorena_ نمایش پست ها
      حرفاتون کاملا درسته

ولی جسارتا بنظرم برای زیست و یا حتی شیمی نمی شه تنها به یک منبع اکتفا کرد
      به خصوص اگر هدف کسی رتبه های زیر ۵۰۰ باشه

مشکل اکثر بچه ها این هست ک وقت خیلی زیادی رو صرف ریاضی و فیزیک و حتی عمومی ها می کنن و دیگ وقتی زیادی برای این دو درس باقی نمی مونه

و گرنه می شه حتی دو منبع رو هم برای زیست و شیمی کامل کار کرد
      .
      با عرض پوزش با حرفتون کاملن مخالفم
      یاسین صادقی با تک منبعی (ابی قلم چی)۸۶درصد زد
      پسرخاله ی خودم فقط با مقداری از ایکیو وومقدار کمییی از الگو فکرکنم۸از۱۰یا۹از ده زد..رتبشم ۱۰۰شد
      ومن خودم ازمون های قلم چی برای زیست هنوز هیچ کتابکاری ندارم وایندفعه۷۳درصد زدم...
      زیست باید خودت روش خوندنت خوب باشع وخوب بخونی..وکنارش یه منبع هم داشته باشین که ایکیو خوبه یا ابی قلم چی.
      وبرعکس ب نظر من برای ریاضی و فیزیک اگهههه سرعتتون بالاست دوتا منبع داشته باشین که با تستای بیشتر وایده های بهتری اشنا شین

نه!
      ویرایش توسط parnia-sh : 13 آبان 1396 در ساعت 20:19 دلیل: غلط املایی://

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

.
      پسرخاله ی خودم فقط با مقداری از ایکیو وومقدار کمییی از الگو فکرکنم۸از۱۰یا۹از ده زد..رتبشم ۱۰۰شد
      ومن خودم ازمون های قلم چی برای زیست هنوز هیچ کتابکاری ندارم وایندفعه۷۳درصد زدم...
      زیست باید خودت روش خوندنت خوب باشع وخوب بخونی..وکنارش یه منبع هم داشته باشین که ایکیو خوبه یا ابی قلم چی.
      وبرعکس ب نظر من برای ریاضی و فیزیک اگهههه سرعتتون بالاست دوتا منبع داشته باشین که با تستای بیشتر وایده های بهتری اشنا شین

میشه روش خوندن زیستت رو بگی . من کلی وقت صرف درسنامه الگو میکنم . چطور فقط با کتاب درسی میشه 73 زد؟؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NVIDIA نمایش پست ها

سلام ممنونم از پاسختون
      ببینین من الان تقریبا تو تمام درسا بجز زیست و شیمی تک منبعیم
      اما یه درسی مثه فیزیک همون تک منبعش هم ۵۵۰۰ تا تست داره ( پایه خیلی سبز + پیش گاج )
      اینو نمیدونم چیکار کنم
      .
      خب ببینید وقت میشه همش رو بزنید اگه هم نشه اشکالی نداره.ش ما که نمیخاین توی کنکور۱۰۰بزنین!!
      مثلن فکرکنید حرکت۶۰۰تا تست داشته باشه..الان شما از اولین ازمون قلم چی تا اخرش شاید ۱۰بار یا اصلن بگین۶بارتاعید این مبحث رو باید امتحان بدین..
      همه ۶۰۰تا رو که نمیخاد یدفعه بزنید..اینو پخش کنید میشه هر ازمون ۱۰۰تا تست..وطبق ویژگی شما میشه چهارتا بسته ی ۲۵تایی ..که حالا شما بگین یکساعت یا ۱/۵(که ب نظرم ۱/۵زیاده)وقت بزارین برای هر بسته...اینکه هر ازمون چهارساعت برای تست فیزیک وقت بزارین تازه کمم هست ومیتونید حتی خیلیییییی بیشتر تست بزنین...
      پس مبیبیند اگه اینجوری نگاه کنید ودرست برنامه بریزین وقت میشه..
      نه!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LI20 نمایش پست ها

میشه روش خوندن زیستت رو بگی . من کلی وقت صرف درسنامه الگو میکنم . چطور فقط با کتاب درسی میشه 73 زد؟؟
      ..
      خود همون کتاب رو چن بار میخونم اما با دقت...نکات اضافی الکی نمیخونم...مثلن میام میگم ازموم بعدی۴۰صفحه امتحان داریم ..توی هشت روزم باید تموم شه..روزی پنج صفحشو میخونم..دوروز وقت اضاف میاد خودمتن کتاب رو مرور میکنم..
      نه!

11. Top | #11
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LI20 نمایش پست ها

سلام اگر از این روشت جواب میگیری استفاذه کن. بدون کتاب کمک درسی نمیشه درسیو بالازد مگر اینکه شخص پایش قوی باشه یا معلمای عالی داشته باشه..تو مصاحبه های رتبه برترا هم که هس همشون کتاب کمک درسی استفاده کردن کلا تعادل جواب میده نه اینکه بگی بدون کتاب کمک درسی نه اینکه خودتو خفه کنی با کتاب کمک درسی
      راستی اقای بازرگانی هم که هی مثالشو میزنن بگم برای بچه ها ایشون بهترین دبیرستان تبریز درس میخوندن پایشون قوی بوده،شرایط همه یکسان نیست که یشه یک راه رفت..!
      ر.ا: استارتر سعی کن همینی ک پرنیا گفت انجام بدی ،تقسیم کن و الا هی جا میمونی استرس میگیری.تازه اگر تستارو تقسیم کنی برا خودتم بهتره هی مثلا هردفه مرور میشن مطالب برات
      I'm coming

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

.

خب ببینید فرض ما بر این هست راجع به فردی صحبت می کنیم
      ک پایه ی درسی ضعیفی داره و از مهر ماه یا نهایتا تابستان شروع کرده به خوندن

تمام این افرادی ک اسم بردین بی شک پایه ی درسیشون بسیار قوی هست
      بهمین خاطر سال اخر یه منبع سبک و کم حجم مثل قلم چی رو انتخاب می کنن...اون برای بازیابی مطالب و به قول شما تسلط و افزایش سرعت؛نه یادگیری!

مثلا یاسین صادقی
      سالهای پایه برای ریاضی الگو رو کامل کار کردن...تابستان مهر و ماه رو زدن...و فقط سال چهارم ابی قلم چی رو گرفتن
      برای فیزیک هم نشر الگو داشتن سال دوم و سوم....تابستون مبتکران رو هم کار کردن
      زیست نشر الگو و ابی قلم چی
      و...

خود شما هم اگر اشتباه نکنم پایه درسیتون قوی هست
      و اگر اون اتیش سوزی سر جلسه اتفاق نمی افتاد الان پزشک بودین: )))(sorry)

اما یکی من و یا استارتر ک خیلی وقت نیست سرشون خورده به سنگ و مطالعه رو به صورت جدی شروع کردن؛نمی شه ک از همون اول آبی رو کار کنیم با اون درسنامه های خلاصه و بیخودش و تستای کمی ک داره!

کسایی هم ک زیست رو صرفا با مطالعه ی کتاب درسی بالا می زنن
      قبلش کلی تست کار کردن ک روش خوندن کتاب رو یاد گرفتن:/

در کل نمی شه برای همه یه نسخه پیچید...شرایط و پایه درسی افراد متفاوته
      ویرایش توسط _Sorena_ : 13 آبان 1396 در ساعت 21:08

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط halsey نمایش پست ها

سلام اگر از این روشت جواب میگیری استفاذه کن. بدون کتاب کمک درسی نمیشه درسیو بالازد مگر اینکه شخص پایش قوی باشه یا معلمای عالی داشته باشه..تو مصاحبه های رتبه برترا هم که هس همشون کتاب کمک درسی استفاده کردن کلا تعادل جواب میده نه اینکه بگی بدون کتاب کمک درسی نه اینکه خودتو خفه کنی با کتاب کمک درسی
      راستی اقای بازرگانی هم که هی مثالشو میزنن بگم برای بچه ها ایشون بهترین دبیرستان تبریز درس میخوندن پایشون قوی بوده،شرایط همه یکسان نیست که یشه یک راه رفت..!
      ر.ا: استارتر سعی کن همینی ک پرنیا گفت انجام بدی ،تقسیم کن و الا هی جا میمونی استرس میگیری.تازه اگر تستارو تقسیم کنی برا خودتم بهتره هی مثلا هردفه مرور میشن مطالب برات
      .
      والا من که بد ترین دبیر زیست داشتمخودت میخوندی بهتر بود
      منم نظرم تعادله..اکثرن با کتاب کمک درسی نتیجه میگیرن
      اما اینکه بخوان کل وقتشون رو صرف درسنامه الگو کنن کار اشتباهیه..یه چیزدیگه من چن باری درسنامه الگو خوندم اون قدیما..خیلی اشتباه داشت-____-میخونید حواستون باشه..
      واینکه با یه نظر دیگتم موافقماینکه روش خودتون رو برید اگه میبیند نتیجه میگیرید: )))بقیه رو بیخیال: ))یه روش برای همه جواب نمیده
      نه!

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط halsey نمایش پست ها

الگو کار می کنم ولی خداییش این کتاب یه جوریه . هفته قبل یدونه تست از گوارش بررسی کردم از ای کیو تو نت دیدم اتفاقی واقعا خیلی خوب بود فک می کنم یاد گیری با تست رو بیشتر می پسندم . هر چند کلی هزینه کردم و الگو ها همشو خریدم ولی واقعا می خوام بزرام کنار و فصل های باقی مونده رو ای کیو کار کنم . می خواستم بعد الگو ای کیو کار کنم ولی به قول پرنیا اصن وقت نمی شه تازه سال قبل کلی از فصل هارو با الگو کار کردم . مرسی از نظرت

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Sorena_ نمایش پست ها
      خب ببینید فرض ما بر این هست راجع به فردی صحبت می کنیم
      ک پایه ی درسی ضعیفی داره و از مهر ماه یا نهایتا تابستان شروع کرده به خوندن

تمام این افرادی ک اسم بردین بی شک پایه ی درسیشون بسیار قوی هست
      بهمین خاطر سال اخر یه منبع سبک و کم حجم مثل قلم چی رو انتخاب می کنن...اون برای بازیابی مطالب و به قول شما تسلط و افزایش سرعت؛نه یادگیری!

مثلا یاسین صادقی
      سالهای پایه برای ریاضی الگو رو کامل کار کردن...تابستان مهر و ماه رو زدن...و فقط سال چهارم ابی قلم چی رو گرفتن
      برای فیزیک هم نشر الگو داشتن سال دوم و سوم....تابستون مبتکران رو هم کار کردن
      زیست نشر الگو و ابی قلم چی
      و...

خود شما هم اگر اشتباه نکنم پایه درسیتون قوی هست
      و اگر اون اتیش سوزی سر جلسه اتفاق نمی افتاد الان پزشک بودین: )))(sorry)

اما یکی من و یا استارتر ک خیلی وقت نیست سرشون خورده به سنگ و مطالعه رو به صورت جدی شروع کردن؛نمی شه ک از همون اول آبی رو کار کنیم با اون درسنامه های خلاصه و بیخودش و تستای کمی ک داره!

کسایی هم ک زیست رو صرفا با مطالعه ی کتاب درسی بالا می زنن
      قبلش کلی تست کار کردن ک روش خوندن کتاب رو یاد گرفتن:/

در کل نمی شه برای همه یه نسخه پیچید...شرایط و پایه درسی افراد متفاوته
      .
      اهان الان با حرفاتون کاملن موافقم
      ببینید من نمیگم درسنامه خونده نشه..اما نه اینکه کل وقت رو بگیره..فوقش ی مرور چشمی..یادگیری با تست خیلی بهتره..
      الان ببینید همین یاسین صادقی برای درسای فیزیک و ریاضی چقد تنوع منبع داره!!(گرچه یاسین واقعن هم باهوش بود هم پایه درسیش خیلی خوب بود)
      واینکه من توی همه ی درسا که پایه قوی نداشتم..منم دوم دبیرستان زیست رو ۳۰میزدم ..وقتی رسیدیم ب فصل ۶دوم زیست.تازه فهمیدم زیست اصلن چی هست-____- بچه ها باید ببینن اگه توی درسی درصدشون ضعیفه..مشکلشون چی هس؟!اما اکثر بچه ها همون روش قبلی رو ادامه میدن://ودوباره درصد کم میگیرن!!
      درکل من وکسایی که پایمون قویه...همیشه قوی نبوده..کار کردیم که قوی شده.
      .
      اتش سوزی هم که بدشانسی بود: ((
      نه!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن