خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 23 1211 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 341
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ایجاد 400 نفر ظرفیت در رشته های پزشکی مرحله تکمیل ظرفیت 96

به گزارش کانال خبری پزشکان، حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: در کنکور سراسری امسال اعمال سهمیه 5 درصدی خانواده ایثارگران تا حدی بر قبولی داوطلبان تاثیرگذار بود و باعث شده عده‌ای از داوطلبان رتبه خود را با وضعیت سال قبل مقایسه کنند و متوجه شوند که سال گذشته می‌توانستند جای بهتری قبول شوند.

وی گفت: پیشنهادی که مطرح شد این بود که این پنج درصد به ظرفیتهای پذیرش اضافه شود تا این مسئله جبران شود و تعدادی از داوطلبان آزاد که نمره لب مرز دارند و نتوانستند قبول شوند، بتوانند وارد دانشگاه شوند.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: مسئله مهمی که کار را برای ایجاد پنج درصد ظرفیت جدید مشکلتر میکند این است که سازمان سنجش 20 درصد بیشتر از ظرفیت اعلام شده دانشگاه‌های علوم پزشکی قبولی اعلام کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا سازمان سنجش 20 درصد بیشتر از ظرفیت دانشگاه‌های علوم پزشکی دانشجو معرفی میکند، توضیح داد: این معمولا روالی است که سازمان سنجش کشور بر اساس محاسبات و آنالیزی که برای خودش دارد، اعلام می کند و ما هم در وزارت بهداشت در هر صورت می‌پذیریم.

وی گفت: این مسئله که بین 20 تا 40 درصد بیش از ظرفیت اعلامی دانشگاه‌های علوم پزشکی که در دفترچه کنکور اعلام شده، از طریق سازمان سنجش دانشجو معرفی می‌شود، مسئله‌ای است که وجود دارد و دانشگاه‌ها نیز اغلب برای پذیرش و مدیریت آموزشی این تعداد دانشجو دچار مشکل هستند.

اکبری گفت: در طول چهار سال گذشته برای اجرای قانون عدالت آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش ظرفیت داشتیم، چون 30 درصد ظرفیت پذیرش دانشجو به مناطق محروم داده شد و باعث شد که 30 درصد از ظرفیت داوطلبان آزاد کم شود و برای اینکه داوطلبان آزاد خیلی ضرر نکنند در طول چهار سال گذشته حداقل 30 درصد به ظرفیتهای پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی اضافه شد.

وی گفت: البته این مسئله مشکلاتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد کرده چون با وجود افزایش بیش از 30 درصدی تعداد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی، امکانات زیرساختی در دانشگاه ها توسعه پیدا نکرده است و با توجه به تورم و افزایش هزینه‌ها و به خصوص با توجه به اینکه اعتبارات آموزشی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در این مدت تغییر چندانی نداشت، مشکلاتی در حوزه آموزش پزشکی ایجاد شده است.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: با وجود این مشکلات، امسال با مصوبه مجلس، پنج درصد ظرفیت جدید نیز برای خانواده های ایثارگران اضافه شد که در کنکور سراسری اعمال شد و باعث شد باز هم شانس قبولی داوطلبان آزاد کم شود به همین علت به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کردیم، اگر ظرفیت خالی دارید، اعلام کنید تا در مرحله تکمیل ظرفیت، تعدادی از داوطلبان آزاد که به همین علت از ادامه تحصیل باز مانده‌اند، پذیرش شوند.

وی گفت: از این طریق توانستیم حدود 400 نفر ظرفیت خالی ایجاد کنیم که بیشتر در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی است، البته تعدادی از این ظرفیتها در رشته‌های کارشناسی مانند پرستاری هم هست که به زودی به عنوان مرحله تکمیل ظرفیت اعلام می‌شود.

اکبری افزود: خیلی از افرادی که رد شدند، نمره لب مرز دارند و امیدوارم با ایجاد این ظرفیت جدید بتوانیم تعدادی از این داوطلبان را وارد دانشگاه کنیم. تلاش وزارت بهداشت این است که تا پایان همین هفته و حداکثر تا 14 آبان ظرفیتهای جدید را به سازمان سنجش اعلام کنیم و احتمالا سازمان سنجش نیز این ظرفیتهای جدید را تا آخر ابان اعلام می‌کند.
      stay focused and never give up
      ویرایش توسط revenger : 01 آذر 1396 در ساعت 20:22

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر دم از این باغ بری میرسد
      خواهشا با روح و روان ما بازی نکنید
      خدا همیشه انلاینه ... کافیه دلت رو بروز رسانی کنی... اون موقع می بینی ک در تک تک لحظات کنارت بوده و هست و خواهد بود...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      14 مرداد ؟؟؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره اون اشتباه تایپی اون کاناله بوده...منظورش 14 آبانه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ظاهرا واقعا همچین خبرایی هس ، من که رتبه نمی خوره
      خبرگزاری ایرنا مصاحبه کرده ، اینم لینکش :
      http://www.irna.ir/fa/News/82715638

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pasteur نمایش پست ها
      ظاهرا واقعا همچین خبرایی هس ، من که رتبه نمی خوره
      خبرگزاری ایرنا مصاحبه کرده ، اینم لینکش :
      ایرنا - 400 دانشجوی علوم پزشکی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش می شوند
      ظاهرا اون اشتباه تایپی مرداد به جای آبان از خود خبرنگار بوده....چون ایرنا هم همونطوری نوشته

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چقد میشه ب این دل بست؟؟
      من تو کارنامه سبز با دارو زنجان ۱۵ ۱۶ نفر فاصله داشتم... ینی ممکنه دوباره انتخاب کنم و اونو بیارم؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      چقد میشه ب این دل بست؟؟
      من تو کارنامه سبز با دارو زنجان ۱۵ ۱۶ نفر فاصله داشتم... ینی ممکنه دوباره انتخاب کنم و اونو بیارم؟
      با داروی سراسری یا پردیس ؟؟
      والا نمیدونم میشه امید داشت یا نه ..امسال هیچی معلوم نیست

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چقد میشه ب این دل بست؟؟
      بستگی داره کدوم دانشگاه ها و با چه تعدادی این تکمیل ظرفیت رو داشته باشن.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.iz نمایش پست ها
      با داروی سراسری یا پردیس ؟؟
      والا نمیدونم میشه امید داشت یا نه ..امسال هیچی معلوم نیست
      سراسری

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hyun jung نمایش پست ها
      بستگی داره کدوم دانشگاه ها و با چه تعدادی این تکمیل ظرفیت رو داشته باشن.
      اره دقیقا.. معلوم نیست اصلا زنجان داشته باشه یا نه...
      هرچند الان از رشته و دانشگاهم راضیم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اره دقیقا.. معلوم نیست اصلا زنجان داشته باشه یا نه...
      هرچند الان از رشته و دانشگاهم راضیم
      فک کنم رشتت اپتومتری بود ..
      من یه چند روز دیگه یه تاپیک جامع در مورد اپتومتری میزنم ..صفر تا صد اپتومتری و همه ی مزایا و معایبش رو میگم ....

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام

به نظرتون واقعیه ؟؟؟ (بعد این همه مصیبت و اعصاب خوردکنی و ... باز ی چیزی راه انداختن که دوباره ملت رو علاف کنن)

حالا اگه راست باشه باید دوباره انتخاب رشته بزنیم یا نه همون قبلیه رو تکمیل میکنن؟!!
      I will live in my dream soon

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan.iz نمایش پست ها
      فک کنم رشتت اپتومتری بود ..
      من یه چند روز دیگه یه تاپیک جامع در مورد اپتومتری میزنم ..صفر تا صد اپتومتری و همه ی مزایا و معایبش رو میگم ....
      من خودم درباره رشتم میدونم و بی اطلاع نیستم. ولی خب علاقه پارامتر خیلی مهمیه برام. از رشتم بدم نمیاد خوبه. اما خب چیزای دگ ای تو ذهنم بود.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فقط تجربیا؟
      ما ریاضیا خار داریم؟

صفحه 1 از 23 1211 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن