خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

چجوری از غروب به بعد درس بخونم؟

سلام بچه ها امیدوارم همه محکم برا هدفتون تلاش کنید
      من یه مشکل دارم که این مشکل پارسالم بوده من از ساعت ۷.۸ شب دیگه نمیتونم درس بخونم کل انرژی و انگیزه م میره یا مثلا بعد شام با اینکه تا ۱۲ بیدارم ولی نمیخونم غیر از اینکه مثلا تا ساعت ۶ .۷ عصر ۱۰ساعت خونده باشم که یکم انگیزه ادامه دادنش تا حداکثر ۹ باشه
      میشه کمکم کنید؟
      چیکار کنم؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      این صحبتی که شما کردی. مثل این میمونه که بگی یه کیک شکلاتی خوشمزه روی میزه. دوست دارم بخورمش! ولی نمیخورمش!!!
      چیکار کنم که بخورمش ؟؟
      من میگم باید دستتو ببری جلو و برش داری . بعدش بذاریش تو دهنت

شما میگی درس نمیخونم... چیکار کنم که بخونم ؟؟ درس بخون...
      برو کتابو باز کن و بخون.

هر وقت به فکر درس افتادی. همون لحظه ( دقیقا همون لحظه ) برو کتابو بگیر دستت...
      حتی اگه احساس کردی تمرکز نداری یا حس و حالش نیس باز بخون.
      یه چیزی خوندن بهتر از نخوندنه...

اینو همیشه در نظر بگیر که برای درس خوندن شروعش سخته.
      شروع به درس خوندن در هر روز.
      همین که شروع به خوندن کنی دیگه میری....
      در نتیجه احتمالا یه کار غیر درسی هست.
      که بین ساعت 6 تا 7 انجام میدی. و از درس کلا پرتت میکنه. در نتیجه شروع دوباره برای درس... سخته.
      کنکور 1 ساله. این 1 سالو سعی کن کل فکر و ذهنت درسی باشه. درسی فکر کن. درسی تصمیم بگیر...
      کاری که ذهنتو درگیر چیز دیگه ای میکنه انجام نده.
      البته تفریح بحثش جداست. تفریح کردن لازمه. و ذهن ادمو درگیر چیزی نمیکنه.
      منظورم کار های دیگست. مثل فیلم نگاه کردن. یا مسائل دیگه...

اگه در مورد یه مسئله خاص درگیری ذهنی داره سعی کن کنارش بذاری. به مسائل حاشیه ای ( حتی اگه درسی باشه ) توجه نکن.

نکتش فقط همینه که. هر وقت به درس فکر میکنی باید کتابتو بگیری دستتو از روش بخونی...
      و قطع نکن این درس خوندنو. چون هربار که وقفه بندازی شروع دوباره کاری بس دشوار است...
      ویرایش توسط unlucky : 07 آبان 1396 در ساعت 22:44

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      لامپ و روشن کن تا بتونی بخونی

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با اجازه استارتر
      بچه ها چیکار کنیم که به برنامه ای که مینویسیم پایبند باشیم؟
      من برنامه نویس حرفه ای هستم اما موقع عمل توش میمونم...
      ساعت مطالعم همون مقداریه که تو برناممه اما با برنامه نیست.یه ساعت زحمت می کشم برنامه مینویسم اما یجور دیگه میخونم.
      راه درمان داره؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lily. نمایش پست ها
      سلام بچه ها امیدوارم همه محکم برا هدفتون تلاش کنیدمن یه مشکل دارم که این مشکل پارسالم بوده من از ساعت ۷.۸ شب دیگه نمیتونم درس بخونم کل انرژی و انگیزه م میره یا مثلا بعد شام با اینکه تا ۱۲ بیدارم ولی نمیخونم غیر از اینکه مثلا تا ساعت ۶ .۷ عصر ۱۰ساعت خونده باشم که یکم انگیزه ادامه دادنش تا حداکثر ۹ باشه میشه کمکم کنید؟چیکار کنم؟
      روش علمی: بهتره درسایی رو که دوس داری بذاری تو اون ساعتا، مثلا من خودم ادبیات و زبان میزارم بعد از 10

ی روش من دراوردی هم بهت میگم شاید جواب داد...اون زمان که گفتی نمتونی درس بخونی ی فرصت بده به خودت و به مبحثی که میخوای بخونی فکر کن، مثلا زیست مولکولی میخوای بخونی قبلش با علاقه ی تمام به این فکر کن که چقدر خوبه من ساختار Rna رو یاد بگیرم، چقدر من زیست مولکولی رو دوس دارم و میخوام با علاقه بشینم و بخونمش...اگه توی تلقین کردن به خودت حرفه ای شی میبینی چه اثرات خفنی داره موفق باشی

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط heengameeh نمایش پست ها
      با اجازه استارتر
      بچه ها چیکار کنیم که به برنامه ای که مینویسیم پایبند باشیم؟
      من برنامه نویس حرفه ای هستم اما موقع عمل توش میمونم...
      ساعت مطالعم همون مقداریه که تو برناممه اما با برنامه نیست.یه ساعت زحمت می کشم برنامه مینویسم اما یجور دیگه میخونم.
      راه درمان داره؟
      عاغا این کارو فردا امتحان کن شاید جواب داد...سعی کن تعداد دفعاتی رو که از اتاقت خارج میشی به حداقل برسونی...چون آدم وقتی تو اتاقشه و ده دقیقه استراحت داره...واقعا همون ده دقیقه رو استراحت میکنه و باز میشینه پای درس، ولی وقتی از اتاق میای بیرون، دیگه خدا میدونه کی برمیگردی..ی بطری آب هم بذار تو اتاقت تا مجبور نشی واسه آب خوردن از اتاق بیای بیرون، امتحان کن اینکارو ایشالله که جواب میده، چون واسه من که جواب داد،البته این کارو از توی تاپیک محمد فاضلی یاد گرفتم(اینم گفتم واسه حمایت از قانون کپی رایت)

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط .khosro. نمایش پست ها
      روش علمی: بهتره درسایی رو که دوس داری بذاری تو اون ساعتا، مثلا من خودم ادبیات و زبان میزارم بعد از 10

ی روش من دراوردی هم بهت میگم شاید جواب داد...اون زمان که گفتی نمتونی درس بخونی ی فرصت بده به خودت و به مبحثی که میخوای بخونی فکر کن، مثلا زیست مولکولی میخوای بخونی قبلش با علاقه ی تمام به این فکر کن که چقدر خوبه من ساختار Rna رو یاد بگیرم، چقدر من زیست مولکولی رو دوس دارم و میخوام با علاقه بشینم و بخونمش...اگه توی تلقین کردن به خودت حرفه ای شی میبینی چه اثرات خفنی داره موفق باشی
      جدی تا حالا روش دوم رو روی خودت تست کردی؟

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      این قضیه برمیگرده به بی ارادگی و بی میلی نسبت به درس!من یازده سال جمعه ها نمیتونستم درس بخونم!ظهرا کسل بودم و نمیتونسم درس بخونم
      اما امسال تونستم!
      مشکلت برمیگرده به اینکه نمیخوای و انگیزه نداری،و مطمئن باش همینه که میگم ،چون منم قبلا عینه شما بودم

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mahdi نمایش پست ها
      جدی تا حالا روش دوم رو روی خودت تست کردی؟
      آره کشف خودمه ، خیلی هم عالیه، همیشه هم پیشنهادش میدم به بقیه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      عاغا این کارو فردا امتحان کن شاید جواب داد...سعی کن تعداد دفعاتی رو که از اتاقت خارج میشی به حداقل برسونی...چون آدم وقتی تو اتاقشه و ده دقیقه استراحت داره...واقعا همون ده دقیقه رو استراحت میکنه و باز میشینه پای درس، ولی وقتی از اتاق میای بیرون، دیگه خدا میدونه کی برمیگردی..ی بطری آب هم بذار تو اتاقت تا مجبور نشی واسه آب خوردن از اتاق بیای بیرون، امتحان کن اینکارو ایشالله که جواب میده، چون واسه من که جواب داد،البته این کارو از توی تاپیک محمد فاضلی یاد گرفتم(اینم گفتم واسه حمایت از قانون کپی رایت)
      لایک داری....روشت خیلی حرفه ای بود.برنامه رو چکار کنم خسرو؟ مثلا مینویسم امروز 2nd عت زیست 3rd عت شیمی...1 ساعت ادبیات...2nd عت ریاضی.1 ساعت زبان.اما کلا اون روز 5 ساعت زیست می خونم 4 ساعت ریاضی

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط heengameeh نمایش پست ها
      لایک داری....روشت خیلی حرفه ای بود.برنامه رو چکار کنم خسرو؟ مثلا مینویسم امروز 2nd عت زیست 3rd عت شیمی...1 ساعت ادبیات...2nd عت ریاضی.1 ساعت زبان.اما کلا اون روز 5 ساعت زیست می خونم 4 ساعت ریاضی
      مرسی...میگم شاید تایمارو معقول در نظر نمیگیری...مثلا واسه برنامه ای که چیدی 4 ساعت ریاضی لازمه ولی تو برنامه ات دو ساعت واسه ریاضی گذاشتی، واسه همین مجبور میشی تایم عمومیتو بدی به ریاضی...درسته؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      مرسی...میگم شاید تایمارو معقول در نظر نمیگیری...مثلا واسه برنامه ای که چیدی 4 ساعت ریاضی لازمه ولی تو برنامه ات دو ساعت واسه ریاضی گذاشتی، واسه همین مجبور میشی تایم عمومیتو بدی به ریاضی...درسته؟
      آره فکر کنم.باید یا مباحث رو کم کنم یا زمان رو زیاد

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هشت بگیر بخواب صبح زود بلندشو مثلا سه یا چهار صبح

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن