خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      AMP
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشکل مدیریت زمان در آزمونها

سلام دوستان عزیز
      چند هفته میشه با این مشکل روبرو شدم. با اینکه تسلط خوبی بر درس ها دارم اما همچنان با مشکل مدیریت زمان مواجه میشم. در آزمون های قلمچی برای 80 سوال عمومی 60 دقیقه وقت تعیین شده (مگه میشه درک مطلب عربی یا شمارش واج یا تکواژ و واژه های زبان فارسی در 30 ثانیه زد؟!). سر جلسه آزمون سوال هایی که نتونستم تو 30 ثانیه به پاسخ برسم ضربدر زدم که آخرهایی آزمون دوباره برم سراغشون (که هیچ وقت برای زمانی نمیمونه که دوباره برگردم!) و اینکه با گذشت 1 ساعت متوجه میشم هنوز نصف تست های دینی و عربی بدون پاسخ مونده!
      سوالم اینه چجوری میشه وقت رو درست مدیریت کنم و هر درس رو تو 10 دقیقه تموم کنم تا دقایقی هم برای پاسخ به سوالات بی پاسخ بمونه؟ (لطفاً روش های چرت (!!!) آقای کاظم قلمچی مثل زمان های نقصانی و ضربدر و منفی رو پیشنهاد ندید)

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با تسلط بیشتر...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خودت استفاده میکنی ازش؟

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حرکت یکی از رتبه برترای امسالم جالب بود.
      میگفت اول دین و زندگی میزنم موتورم گرم بشه.
      بعد عربیو از اخر شروع میکنم اول به سوالای متن که رسیدم میپرم روی ترجمه.
      بعد ادبیات رو میزنم بدون سوال شمارشی.
      بعد زبان رو‌ میزنم به جز متن.
      اخرش وقت اضاف میاد حتما ولی خب خیلی از سوالا جواب داده شدن.
      قضیه‌ای که من خیلی خوشم اومد دلیل برای اول زدن دین و زندگی و بقیه سوالای عربی بود. حالا نزدن متن و اینا هم که اکثرا میزارن اخر

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      به نظرم فقط باید تسلطت بیشتر شه چون درسته تکواژ 2 دیقه وقت می خواد ولی لغت و املا رو میشه با یه نگاه زد ترجمه عربی کمتر از 20 ثانیه وقت میخواد در ضمن درک مطلب عربی و زبان 1 سوال نیست 4 تا سواله ینی 20 درصد دینی هم باید خورد شاید بیشتر از هر درسی دینی ینی وقت برای درسای دیگ اگه دینی رو تو 10 دیقه تو کنکور بزنی ینی هم درک مطلب عربی رو زدی هم زبان اینم کارنامه من تو اخرین ازمون قلمچیه screenshot-83-.png

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dahi نمایش پست ها
      منو میگی؟؟؟
      اگه با منی ، آره منم استفاده میکردم نتیجه میداد خوب بود
      من نفهمیدم تو الان دار میخونی یا فارغ التحصیلی و دانشگاه؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      منم این مشکلو داشتم. با همون تکنیک زمان های نقصانی رفتم حل شد
      البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند. خودتون گفتین روش چرتیه پس هیچی. اون روش هایی هم که دوستان بالا پیشنهاد دادند هم خوبه
      همه چی آرومه, من چقدر خوشحالم!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اوکی
      ولی چرا همیشه آنلاینی خوو؟
      البته دمت گرم جوابای خوشگلی میدی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      ببینید بنظر من بهترین روش برای شما اول اول همونطور که دوستانمون فرمودن ، تسلطه .
      یعنی برخلاف حرفتون ، بله ! دقیقا هم میشه شمارش تکواژ رو در 30 ثانیه زد اگه زیاد تمرین کنید.
      من طبق راهنمایی هایی که از معلم هامون میگرفتم روش تست زدنم تو کنکورم (تجربی) و ازمون های ازمایشی مثل قلمچی اینطوری بود :

عمومی : به ترتیب میزدم اما با حواس جمعی به این که تو 5 الی 10 ثانیه متوجه بشم واقعا سوال رو باید جواب بدم یا نه.
      ادبیات رو زدم بعد عربی زدم ( بدون متنش ) سپس دینی سپس زبان ( بدون متن ) اخرسر چون تسلطم به زبان بهتر بود چندتا از 2تا متن زبان رو زدم سپس عربی برگشتم تو وقت باقی مانده. ( البته متن عربی منظورم صرفا همون 4 تا سوالی هست که از موضوع پرسیده شده وگرنه تحلیل الصرفی و اعرب رو همون دوراول زدم )

اختصاصی : اول زیست شناسی سپس شیمی سپس فیزیک سپس ریاضی.

حتما حتما تسلطتون رو با چندبرابر تست زدن خونه افزایش دهید و سرعتی دقتی هم تست بزنید کم کم عادت میکنید من هم خیلی مشکل زمانبندی داشتم ...
      در اخر با تمرین زیاد کم کم به جایی میرسید که وقتی بهتون میگن الان ساعت 8:55 دقیقه صبحه شما ناخوداگاه متوجه میشید که پس یعنی اواخر زمان دینیه تو دفترچه
      Be patient . The results will speak for themselves

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      با اجازه از استارتر محترم . بچه ها شما چجوری پاسخ برگ رو پر میکنین؟ منظورم اینه که دونه دونه جوابا رو وارد میکنین؟ یا میزارین با هم اخر وارد میکنین؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط samani نمایش پست ها
      با اجازه از استارتر محترم . بچه ها شما چجوری پاسخ برگ رو پر میکنین؟ منظورم اینه که دونه دونه جوابا رو وارد میکنین؟ یا میزارین با هم اخر وارد میکنین؟
      صفحه به صفحه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن